Zasto ne paganstvo?

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
12.754
nisu to moja objasnjenja nego Biblijska Bozja
a ti ne mzoes da prihvatis Boga jer imas problem u sebi
u tvoj srcu je problem

Ko iskreno trazi Boga Bog mu daje razumevanje Bozje reci
i ko je dobrog srca
evo iz tvog pisanja se vidi kolika je tvoja dobrota ne moram ja nista da dodajem :)
svi koji ne misle kao ti su zli, losi imaju problem u srcu ..... nemoj tako mono jer cu poceti da ti uzvracam a onda ti se nece svideti
koja crna dobrota je u tebi kada sve ostale koji nisu JS smatras losima

aeternum

Veoma poznat
Poruka
14.035
:)
svi koji ne misle kao ti su zli, losi imaju problem u srcu ....

to je tvoja zla percepocija
odakle tolko ogorcenosti u tebi
da sve izvrces na negativno?
imas problem u srecu posto sve vidis izvrnuto
i izvrces tudje reci misli - to jeste zlo
to koga ja kako smatram ti ne znas nego govoris iz svog srca negativno
a ne bavim se time ko je kakav to je Bozji posao
:)

.Gogilli.

Veoma poznat
Poruka
12.754
to je tvoja zla percepocija
odakle tolko ogorcenosti u tebi
da sve izvrces na negativno?
imas problem u srecu posto sve vidis izvrnuto
to koga ja kako smatram ti ne znas nego govoris iz svog srca negativno :)
ok i sama uvidjas da sam u pravu zato mi i seckas post ali posto i dalje teras sad cu ti ja reci
o ljubavi ne znas nista a nasla si nesto da pricas meni
clanove JS ne racunaam jer osim setnje od vrata do vrata sa njima da smarate ljude drugo nista nemate zajednicko
i ti sad meni ces reci da ja nemam ljubavi i dobrote u srcu koja posecujem i ateiste i muslimane i katolike cak sam isla i u kucu porodice svedoka (mozes misliti :) ) Imam decu za koju bih zivot dala ..... toliko da bih im krv svoju dala ubila ako bi neko krenuo njih da ubije, ne bih iz sebicluka za vecnim zivotom sedela i mirno gledala kako stradaju kao sto bi ti uradila .....
Ti samo postujes svedoke dok su ostali za tebe svi gradjani koji ne zasluzuju spasenje jer po tebi nisu pri bogu pri istini ..
Ja volim ljude i u tome se razlikujem od tebe
I volim sto se razlikujem jer moje srce kuca a tvoje je kao da si robot
E sad iseckaj mi post mislis tako ces sakriti napisano da bi mi odgovorila :D
I ne zaboravi da me prijavis :D
ah da, to ti ne zaboravljas nikada :D

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.722
Људи су сами изабрали зло.
Зло је продукт избора, а воља Божија да га створи. Већ када неко бира зло уместо доброг.
Mislim da dobro i zlo kod Boga podjednako dobro prolazi sa time da je postavio zakon kako radiš, tako će ti biti...
naravno to se prenosi kroz generacije...

Ateista1

Domaćin
Poruka
4.831
Bitno je kome sluzimo
Da li pravom Bogu JHVH Jehovi
Koji je jedini Tvorac univerzuma i nas tvorac
ili laznim bogovima
Samo pravi Bog nam moze dati spasenje i vecni zivot
i od njega nam, zavisi i ovaj zivot
Jedan je bog.
Postoji jedna monoteistička, abrahamska religija, koja se deli u tri pravca, a ta tri u još po tri itd.

E sad, pitanje se postavlja, koji je pravac tačan. Izvorni, judaizam, ili kasnije varijacije, islam i hrišćanstvo?

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.188
Jedan je bog.
Postoji jedna monoteistička, abrahamska religija, koja se deli u tri pravca, a ta tri u još po tri itd.

E sad, pitanje se postavlja, koji je pravac tačan. Izvorni, judaizam, ili kasnije varijacije, islam i hrišćanstvo?
Како за кога. :D
Види, то је мало запетљано и свака фракција презентује своје аргументе, међутим у старом завјету имамо пророчанства која указују на Исуса Христа, дакле имамо логичан слијед догађаја и улазимо у Нови Завјет. Дакле, може се закључити да је хришћанство наставак јудаизма кроз да их тако назовемо "нове податке" који су добијени, неке од уочљивијих разлика су "морална правила" која се дижу на нови ниво и још су оштрија него у јудаизму, али исто тако и акценат на емпатију.
Ислам је опет мало другачија прича, сасвим је јасно да је њихов курс много ближи и сличнији јудаизму него хришћанству, акценат је на материјалним вриједностима, за разлику од хришћанства гдје се тежи духовном. Поређења ради у православном хришћанству се сматра да ће људи након страшног суда наставити узрастање по вертикали, односно духовно усавршавање кроз вјечност, са друге стране ислам учи како ће њихови вјерници на оном свијету уживати у храни и пићу(Алах ће их даровати са много већим апетитом него на овом свијету, да би што више уживали), затим ће сви добити по двије хурије неземаљске љепоте( шехиди чак 72) са којима ће моћи стално уживати јер ће бити толико лијепе да их се неће моћи наситити.
Е сад, можда је некима ово друго привлачније, могу и да схватим зашто, али замисли такву вјечност, можда би мало досадило. На крају, сад ти за тренутак одбаци свој атеизам на страну и покушај апстраховати постојање Бога који је саздао цијели универзум и људе као круну стварања, да ли би ти било логично да је припремио такву прозаичну вјечност за људе како то представља ислам, или ти је логичније да људи и даље узрастају и добијају нове спознаје?

Poslednja izmena:

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.504
логичније да људи и даље узрастају и добијају нове спознаје
ovo je meni logično i tako verujem.
ali opet se pitanje nameće, dokle ćeš "učiti" jer bez muke nema ni nauke. kada će biti svršetak (ne mislim na količinu vremena), šta kad dostignemo vrh.
da li tada postajemo bogovi ili se gasi svetlo ili smo u nekom nama neobjašnjivom miru?

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.188
ovo je meni logično i tako verujem.
ali opet se pitanje nameće, dokle ćeš "učiti" jer bez muke nema ni nauke. kada će biti svršetak (ne mislim na količinu vremena), šta kad dostignemo vrh.
da li tada postajemo bogovi ili se gasi svetlo ili smo u nekom nama neobjašnjivom miru?
У томе и јесте ствар, нема краја, ми смо створена бића, а Бог је Сведржитељ, без почетка и краја, ми вјероватно никада нећемо бити у стању да појмимо Његову суштину, али ће се наша знања и могућности стално увећавати, тако да нема декаденције што не бисмо могли рећи за неке друге.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.504
У томе и јесте ствар, нема краја, ми смо створена бића, а Бог је Сведржитељ, без почетка и краја, ми вјероватно никада нећемо бити у стању да појмимо Његову суштину, али ће се наша знања и могућности стално увећавати, тако да нема декаденције што не бисмо могли рећи за неке друге.
buni me jedna stvar.
ako nešto ima početak trebalo bi i da ima kraj.
zašto, jer ako pođemo od samog starta bog je bio sam samcit (nebitno kako ga doživljavamo), pa u toj večnosti se setio ajd da ne budem sam, stvoriću sve i svašta i to će biti sa mnom u večnosti. ima početak a nema kraj.
znam da nemaš odgovor nego me zanima kako razmišljaš na tu temu, šta je bog sam radio?
meni je nekako logično da smo mi deo boga, a to i imaš u bibliji i grčkoj mitologiji kada se daje materiji dah (duh).
i moje verovanje je da smo mi u bogu i bog u nama.
zato izbacujem pojam dobrog i lošeg kao odsustva već je to u nama, ne zbog prvobitnog greha već po prirodi.

Koslav75

Iskusan
Poruka
6.188
buni me jedna stvar.
ako nešto ima početak trebalo bi i da ima kraj.
zašto, jer ako pođemo od samog starta bog je bio sam samcit (nebitno kako ga doživljavamo), pa u toj večnosti se setio ajd da ne budem sam, stvoriću sve i svašta i to će biti sa mnom u večnosti. ima početak a nema kraj.
znam da nemaš odgovor nego me zanima kako razmišljaš na tu temu, šta je bog sam radio?
meni je nekako logično da smo mi deo boga, a to i imaš u bibliji i grčkoj mitologiji kada se daje materiji dah (duh).
i moje verovanje je da smo mi u bogu i bog u nama.
zato izbacujem pojam dobrog i lošeg kao odsustva već je to u nama, ne zbog prvobitnog greha već po prirodi.
Управо тако, Бог је Транседентан и ми не можемо да га појмимо, самим тим ни да схватимо Његове поступке у потпуности, ми не можемо ни да апатрахујемо вјечност, осим да нагађамо о њој са наше временске осе и линеарног времена, само о томе бисмо могли да разглабамо годинама и не бисмо одмакли даље од почетног питања. Слажем се да смо ми у Богу, рецимо да постојимо као идеје у Његовом уму јер је Он тај покретач који нас одржава у постојању, али и као такви имамо слободну вољу, добро је док смо у сагласности са Његовом вољом јер смо у спокоју и сигурности, лоше је кад одступимо, тад смо на клизавом терену, доминантни постају немир и несигурност, стање нам је слабо и доносимо погрешне одлуке по нашој слабости и несигурности.
То је неко моје виђење.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.