Zašto ne govore sve religije o čakrama?

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
83.826
Joga je najstarije duhovno učenje, koje pored filozofije sadrži i fizičke
vežbe i rad sa energetskim centrima. Energetski centri su poznati i u
tradicionalnoj kineskoj medicini. A i savremena medicina uključuje
neke energetske vežbe kao pomoćnu terapiju. Zbog čega se onda ne
pominju u svim religijama? Jel se to od ljudi nešto krije namerno ili oni
koji govore o energetskim centrima greše?

Da li ste razmišljali o tome?

Postoje dve vrste rada sa energetskim centrima. Jedan je kroz telo,
a drugi je kroz osećanja. Rad na negativnim emocijama je efikasniji
od rada sa telom. Recimo, Isus čakre nije pominjao, ali je rekao
''Ljubi bližnjega svoga kao samog sebe'' ili ''Voli neprijatelje svoje''
Postigneš li to, srčana čakra je naštelovana. Ne postigneš li to i
boraviš li neprestano u negativnim emocijama, možeš da vežbaš
16h dnevno i ništa.
Buda isto o čakrama nije govorio, ali je neprestano vrline hvalio.
Tako da ja mislim da ništa skriveno nije što je čoveku od koristi,
već su samo pristupi drugačiji.

25 »Зато вам кажем: не брините се за свој живот – шта ћете јести или шта ћете пити; ни за своје тело – шта ћете обући. Зар живот није вреднији од хране, а тело од одеће? 26 Погледајте птице: не сеју и не жању и не скупљају жито у амбаре, а ипак их ваш небески Отац храни. Зар ви нисте много вреднији од њих? 27 Који од вас, бринући се, може свом животу да дода и један једини сат?

28 »И зашто се бринете за одећу? Погледајте како расту пољски љиљани: не раде и не преду. 29 А ја вам кажем да ни Соломон у свем свом сјају није био одевен као један од њих. 30 Ако, дакле, Бог тако одева пољску траву – која данас јесте, а сутра се баца у ватру – зар неће много више облачити вас, маловерни? 31 Не брините се, дакле, и не говорите: ‚Шта ћемо јести?‘ или: ‚Шта ћемо пити?‘ или: ‚Шта ћемо обући?‘ 32 Јер, све то траже незнабошци. Зна ваш небески Отац да вам је све то потребно. 33 Него, прво тражите његово Царство и његову праведност, и све ово ће вам се додати. 34 И не брините се за сутра, јер ће се сутра бринути за себе. Сваки дан има довољно својих невоља.«

Evo na primer, što se korenske čakre tiče, šta je rečeno. Ona se dovodi u balans
kada se reše egzistencijalni strahovi. Čak i da čakru možeš da vidiš i da možeš
da joj narediš kud da se vrti, ako si neprestano u brizi, ona neće moći da radi kako
treba. Za nju je briga smetnja.

Ono o čemu je govorio Buda ili Isus ili ma koji veći duhovni vođa ili učitelj,
čini se nedostižnim, pa onda tražimo prečice. ali prečica nema...
Duhovna praksa ne može biti lagana. Možemo izbegavajući da se sa nečim
suočimo, ići neprestano od religije do religije i uvek će nas isti posao čekati.

Isusovo učenje mi se ne svidja jer pojedinac neće doživeti duhovno prosvetljenje ako voli bližnjega svoijega.
Sa druge strane budisti, yogiji i zen majstori koji ceo život posvete raznim tehnikama meditacije gde pojedinac čak može doseći i tzv. telo duge (rainbow body), da prilikom smrti fizičko telo se razlaže u 5 boja a na zemlji ostaju samo kosa i nokti. Nažalost nema daljih dokaza da je kamerom zabeležen ovaj događaj.
Yogi - Umasankar Ji koji je svoj život posvetio meditaciji, tačnije gledanjem u sunce i meditiranjem u vremenu pred sam zalazak sunca kada sunce ne šteti našim očima, postigao je da mu vremenom nisu potrebni ni hrana, voda i san, svu energiju dobija putem sunčevih zraka, čovek koji svoje srce može da zaustavi na pola sata, sve to putem meditacije. Ljudi koji najviše govore o čakrama generalno su Yogiji - Indijski mudraci, praktikanti meditacije i yoge. Ima 7 osnovnih čakri o kojima se najviše govori, ima ih mnogo više tačnije 114, dosta njih i van fizičkog tela. Sve čakre su određene boje i mogu biti viđenje od strane nekih ljudi. Gledajte na njih kao na energetske rotirajuće lopte.
Obično kad se čovek zarboli to je zato što postoji nesklad između fizičkog i energetskog tela, došlo je negde do začepljenja i energija ne putuje fluidno između čakri.

chaki.png

Isusovo učenje mi se ne svidja jer pojedinac neće doživeti duhovno prosvetljenje ako voli bližnjega svoijega.
Sa druge strane budisti, yogiji i zen majstori koji
Ne može se to ni u hrišćanstvu niti u bilo kojoj drugoj religiji. Buda je negativne
emocije nazivao otrovom, a budistička meditacija ne služi da se doživljavaju
neka posebna stanja (mada mogu biti usputna pojava, ali nisu cilj) već da se
čovek negativnih emocija oslobodi i probudi.

Zato sto su te tehnike povezane sa dejstvom demona a ne Boga.
Da to treba raditi pisalo bi u Bibliji.
Samo sveti duh dobro deluje na coveka a zna se kako se on dobija od Boga
molitvom i nacinom zivota koji je prema Bozjem zakonu
Da su povezane sa dejstvom demona, svakako bi neko upozorenje u
Bibliji postojalo. Jedino što sa njima može da te poveže to su negativne
emocije.

''Ljubav isušuje gnev, uzdržanje isušuje pohotu, a molitva odvaja um od
svih pomisli i postavlja ga nagog pred Bogom.
Te tri vrline sadrže sve
ostale.''
On kaže da je to jedna od tri vrline, a ne slobodna gajba za demone.

Imate već dovoljno tema o demonima.
Veruj mi da moze i demon da ti uleti.
Moj drug tako se mlatio s tim mantra's molitve te hruscanske a misleci da je boziji covek.Kad se probudio iz tog transa familiju za stolom zamalo pobi.
S tim nemoj da se igrate.Pusti maksima i ove sa svete gore.To majstori.

Veruj mi da moze i demon da ti uleti.
Moj drug tako se mlatio s tim mantra's molitve te hruscanske a misleci da je boziji covek.Kad se probudio iz tog transa familiju za stolom zamalo pobi.
S tim nemoj da se igrate.Pusti maksima i ove sa svete gore.To majstori.
Ja biti Tarzan.. :confused:

Ako je rekao da su te tri vrline osnovne, onda je tako i važi za sve ljude.
S čim se tvoj drugar mlatio i tvoji lični tripovi me ne zanimaju.

Back