Zasto nasi dijasporci mahom pljuju zemlje u kojima zive?

Meni je djelovalo da imaš neki stav, i da hoćeš nešto da kažeš ..
Pa sam te pitala za konkretan primjer. Ali , ti ostade na opštem ..

Aha, ti bi ono "ti si ovakva, onakva, tvoji isto tako, bla bla,.... a mi - najbolji na svetu (zna se), ....pa - meni su rekli,...ja procitala,...nesto i videla,....pljuc, ovde..., pljuc onde..tamo..."
Rekla sam sto sam zelela, sa stavom! Ili stav nije ako nije popljuvano dovoljno "konkretno"?! Neko nema (pozitivnog) kapaciteta da shvati, e tu sam nemocna.
Primeri? Evo ti ih na forumu - koliko ti drago!(ne osecam potrebu da njih prepricavam, ako si na to mislila) A iz mog licnog iskustva? - ima nas svakakvih, gde god da se okrenes!
Ja sebi - biram drustvo, volim ljude sa velikim LJ. Imam sta o njima (konkretno), ali nije tema.
p.s. ne svadjam se po svaku cenu. Nije da ne umem...bas zato...

Aha, ti bi ono "ti si ovakva, onakva, tvoji isto tako, bla bla,.... a mi - najbolji na svetu (zna se), ....pa - meni su rekli,...ja procitala,...nesto i videla,....pljuc, ovde..., pljuc onde..tamo..."
Rekla sam sto sam zelela, sa stavom! Ili stav nije ako nije popljuvano dovoljno "konkretno"?! Neko nema (pozitivnog) kapaciteta da shvati, e tu sam nemocna.
Primeri? Evo ti ih na forumu - koliko ti drago!(ne osecam potrebu da njih prepricavam, ako si na to mislila) A iz mog licnog iskustva? - ima nas svakakvih, gde god da se okrenes!
Ja sebi - biram drustvo, volim ljude sa velikim LJ. Imam sta o njima (konkretno), ali nije tema.
p.s. ne svadjam se po svaku cenu. Nije da ne umem...bas zato...

Meni se čini da si ti krenula nešto meni progovarati , pa kad ti podastrijeh na šta sam reagovala - onda si počela nešto - okruglo pa na ćoše ..
Vrati se kad izbistriš stav , i nemoj se ubuduće zalijetati .. dobro promisli prije nego nekoga i nešto kreneš kritikovati .. jer nisi nepoštena , vidim ja ..

Meni se čini da si ti krenula nešto meni progovarati , pa kad ti podastrijeh na šta sam reagovala - onda si počela nešto - okruglo pa na ćoše ..
Vrati se kad izbistriš stav , i nemoj se ubuduće zalijetati .. dobro promisli prije nego nekoga i nešto kreneš kritikovati .. jer nisi nepoštena , vidim ja ..

Dobro ti se "cini"... No, cudim se sto ti tako posteno vidovita - ne vidis da, sto i da je "promisljeno" tebi ne dopire do "bistre" glave, ni sad, a za buducnost...mozda ima nade, ziva bila.
Tvoje "kvalitete" ne trazi u drugima, vidis, tesko ti je kad ih ne nadjes.

...to o dobrom poslu i zaradjivanju u 'omraženim' zemljama je samo napamet izrešena sumnjivica.Nema 'tamo' lijepog i dobrog posla , ima samo od 'jutra do sjutra'...kako se kaže iz pidzame u radno odijelo i sve tako do petka uvečer...u kuci si gost i sa djecom se vidjas kad vecerate i subotom i nedjeljom. Sretni su oni koji sa banke poklope poštu...od devedesetih smo na području EU ili SAD zemljama m i z e r i j a a , ko je to uradio ,oni koji tamo rade ne sigurno...to sto hvale Rusiju je samo neka traženja oslonca koji , već znamo , ne postoje...dolazak ovdje na ferije ili odmore je jedina svijetla tačka 'gastarbajtera' i očigledno da je ostalo od ranijih vremena nekontrolisano razmetanje i izlivanje nakupljenog žuča , istina na neprikladan način. ali s razumijevanjem jer opet za 20-30 . dana počinje sivilo i ć u t o l o g i j a ...naši 'gastarbajteri' su se sigurno oduzili svojim prilozima i svim mogucim strajkovima i ...
Malo je porazno čitati ovako ponizavajuce misljenje o ljudima koji zasigurno to nijesu zaslučili...jer 'tamo' su stranci i URA-Serbe, a ovdje gastarbajteri svinjožderači...

P.S.
-naša posla !!?

Ало бре, нема врдања - зашто пљујете земље домаћине?

Ало бре, иди на неки хрватски форум, па питај тамо твоје земљаке зашто то раде z:mrgreen:

и гризете руку која вас храни? :rtfm: A?

Није ми познато да је неко из дијаспоре гризао своју руку :sanke:

Back