ZAŠTO NAS SRBE MRZE?

Niko nas ne mrzi posebno jednostavno svi Istocni Evropljani su na istom losem glasu na Zapadu i povezuju nas sa kriminalom,siromastvom i niskim IQom.
Rusiju zaista mrze jer je vojna moc koja parira mnogim Zapadnim drzavama i a puno je doprinela svetskoj knjizevnosti,arhitekturi, nauci. Na ostale Istocnjake poput nas gledaju kao na nebitan necivilizovan narod. A to sto smo na losijem glasu od komsija nije samo zbog rata 90ih vec i zbog toga sto su drugi uspesniji od nas. Evo recimo Hrvatska je postala bas popularna svetska turisticka destinacija poslednjih godina dok Slovenija ima veci standard zivota od Grcke i Portugala.
 
Mene ne cudi kad neko mrzi Srbe,propaganda rat i te stvari.Mene vise iznenadi kad nas vole.☺Narocito kad nas voli neko ko nema nikakvih interesa od nas i ko moze bezbnas sasvim komotno da zivi.
A vole nas,za divno cudo,ili smo im bar simpaticni cak i u nekim zemljama od kojih to nisam ocekivala.Npr.Turskoj i Bugarskoj.
U Turskoj sam mislila da ce biti predusretljiviji ako kazes da si iz Bosne,prije nego iz Srbije.Medjutim,bilo je obratno.Bosna je izazivala ravnodusnost(dzaba se Bosnjaci pale na Turke ☺),a Srbija je izazivala pozitivnu reakciju.Takodje su nas Bugari bas gotivili,sto takodje nisam ocekivala.Mislim,naravno,na obicni narod.
U Grckoj imam vise primjera da zbog toga sto si Srbin dobijes dodatne povlastice.
 
Ma iskreno niko nas ne mrzi skoro. Mislim ko se uopste bavi nama?

Мрзе нас Хрвати, пре свега конвертити Срби, јер тако доказују лојалност новој вери и држави. Ја од тога нисам ништа осетио пошто сам од двехиљадите био у Истри, где живе Истријани (етнички Хрвати, Црногорци, Аранаути католици, шака Италија и нешто Срба) којима су Срби и Хрвати исто, уколико умеју да им узму паре (фурешти). Када се тамо појаве Хрвати, почињу проблеми.

Мрзе нас Арнаути, боримо се за исти простор

Мрзе нас Бугари, због сличне ствари.

Мрзе нас *********, како би несметано могли да краду

Итд. многи нас мрзе из разних разлога, али сви могу да нам пљуну под прозор да немамо велеиздајничко руководство већ две деценије.

А да, мрзе нас и Немци (још више Аустороугари), пошто их нико тако мали никада није тако понизио. Лично сам присуствовао тој фрустрацији. Од империје до неколико федералних државица.

А тек Мађари, откинусмо им ни сам не знам колико жупанија.
 
Mene ne cudi kad neko mrzi Srbe,propaganda rat i te stvari.Mene vise iznenadi kad nas vole.☺Narocito kad nas voli neko ko nema nikakvih interesa od nas i ko moze bezbnas sasvim komotno da zivi.
A vole nas,za divno cudo,ili smo im bar simpaticni cak i u nekim zemljama od kojih to nisam ocekivala.Npr.Turskoj i Bugarskoj.
U Turskoj sam mislila da ce biti predusretljiviji ako kazes da si iz Bosne,prije nego iz Srbije.Medjutim,bilo je obratno.Bosna je izazivala ravnodusnost(dzaba se Bosnjaci pale na Turke ☺),a Srbija je izazivala pozitivnu reakciju.Takodje su nas Bugari bas gotivili,sto takodje nisam ocekivala.Mislim,naravno,na obicni narod.
U Grckoj imam vise primjera da zbog toga sto si Srbin dobijes dodatne povlastice.

Nije to bre.

Darling, Bugari i Turci hoće da te asimiluju oplodnjom ... :kafa:

Grci nisu takvi
 
Ne znam da li nas Nijemci mrze,nisam imala takva iskustva kad sam bila u Njemackoj,ne mogu reci,mada nije bilo neke ni konverzacije s njima,ali se sjecam odlaska u jednu knjizaru.Citav zid te knjizare i sve police su bile posvecene svjetskim jezicima.
Tu su bili i jezici africkih plemena i neki "lijevi" koje govori mozda stotinjak ljudi,i svi "nasi" iz ex yu,samo nije bilo srpskog. ☺
Mozda je to slucajno,mozda su knjige bile bas trazene pa pokupovane ☺,ali meni je to davalo neki utisak da nas bas nesto ne vole,ali onako tajno,ne bas javno.
 
uostalom tacnije je da nas niko ne mrzi jer da nas mrzi morao bi da nas prvo voli... smatraju nas kolateralnom stetom samo po istorijskim glupostima gde smo ko ovce ginuli za tudje ciljeve... i nista se do danas nije promenilo.

sutra ce opet srbin prvi stati u stroj da spasava evropu rusiju ili po novome sto nam spremaju, zajednicu sa bosnjacima siptarima i albancima...sve u krug kao kuce koje ne moze da dohvati rep pa se vrti ko da je caknuto...
 
uostalom tacnije je da nas niko ne mrzi jer da nas mrzi morao bi da nas prvo voli... smatraju nas kolateralnom stetom samo po istorijskim glupostima gde smo ko ovce ginuli za tudje ciljeve... i nista se do danas nije promenilo.

sutra ce opet srbin prvi stati u stroj da spasava evropu rusiju ili po novome sto nam spremaju, zajednicu sa bosnjacima siptarima i albancima...sve u krug kao kuce koje ne moze da dohvati rep pa se vrti ko da je caknuto...

Teško.

Ovo stanje je uporedivo sa 1700tom godinom , pod turcima (evroicivil fanaticima), janjičarima (evro janjičarima) i poturicama (korisnim idiotima)...

Kod nas tek za 100 godina dolazi Karađorđe i kreće ustanak robova u moralu
 
:D

Stari evropski narod!!! Koji bi to mladjaHni evropski narodi po lingvisti, etnologu, arheologu i teniseru Djokovicu?
Ej, Djokovic reko. Mozda i Dragan Dzajic ima da izjavi nesto za stampu.
odrasto covek na kosovu gde su mu stalno u kuci punili glavu kako smo mi nebeski narod....zato i otiso da igra tenis da ne slusa vise. tolko nebeski da mu otac bio upleten u finasijske malverzacije sa njegovim novcem...sve se uvek svodi na dinar evro ili dolar...ako je nesto korisno ova vlast pokazala to je to.
 
Teško.

Ovo stanje je uporedivo sa 1700tom godinom , pod turcima (evroicivil fanaticima), janjičarima (evro janjičarima) i poturicama (korisnim idiotima)...

Kod nas tek za 100 godina dolazi Karađorđe i kreće ustanak robova u moralu
post je prilagodjen futuristickom razmisljanju patriotskih bezmozgila da akcentujem onaj mozdani rezanj koji razmislja po sistemu prvo ja srbin pa prazno pa svi ostali i dovedem do njegovog izumiranja naustrp sagledavanja realne slike gde smo.

a sto se karadjordja tice da, otprilike smo tu.
 

Back
Top