ZAŠTO NAS SRBE MRZE?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Autorska tema..

Zanima me vaše mišljenje o tome zašto nas niko od komšija ne voli u okruženju a i u svetu?

Ja lično smatram da uzrok tome treba tražiti u prošlosti..90ih godina prošlog veka zapadnjačka propaganda je posrnula da sve što je srpsko prikaže u mejn-strim medijima kao nešto destruktivno kao nešto parazite na Balkanu a i u Evropi, da naš narod prikaže kao jednu kriminalističku bagru u očima zapada.. Lično mi je strina koja je preko 30 godina u Italiji pričala kad su oni izbegli za vreme rata u Italiju, da nije mogla da veruje šta su sve italijanske novine i vesti pričali direktno o Srbima u Jugoslaviji. Rekla mi je i ovo: "Da nisam srpskinja, u to vreme sigurno bih pomislila da se radi o nekom divljem plemenu, prostačkom koji otimaju tuđe i koje treba istrebiti po svaku cenu. Trpela sam koliko sam mogla, do momenta kada mi je jedan prijatelj Italijan - dok su išle vesti na tv i obaveštavanje sa terena da je upravo pogodjen stelt avion u Srbini - vičući i pokazujući prstom na televizor rekao ETO, VIDIŠ ŠTA RADITE VI SRBI ! "

Verovatno nas komšije mrze jer smo uglavnom sa svim komšijama ratovali sem sa Rumunima, a i zato što su velikim delom nastali od nas..Kako to?
-PA lepo. Asimilacijom našeg srpskog življa.. Odatle Bugari, Makednoci, Crnogorci, Rumuni, Grci, čak i velikim delom Madjari itd...

Mrze nas sigurno zbog toga što smo bili oduvek buntovan narod koji se dizao protiv okupirane vlasti (za razliku od nekih - Slovenaca, Hrvata, Albanaca..). Prkosni smo o tome je reč.

Da li neko ima slično mišljenje ili drugačije al svoje..???
 
Isuse hriste.Komšije nas mrze jer su naš genetski otpad i to znaju.A velike sile ne vode politiku tako da neki narod voli ili mrzi nego se vodi interesima.Svoje akcije u cilju ostvarenja tih interesa a protiv nas,opravdavaju svojim glasačima preko medija.Maloumni plebs kod njih kao i svugde onda donosi svoje debilne zaključke na osnovu lagarija iz medija.Manjina koja zna kritički da misli i ispravno procenjuje stvari nikada neće nasesti na jednog opasnog lažova kao što je vučići,ili tvrditi kako nas rusi vole a ameri mrze.I što je još tragičnije stvara se podela gde takozvani *******i mrze ameroguze i obratno.
 
Poslednja izmena:
Ovo je samo indoktrina da se mržnjom koja postoji ili ne-hranimo i time uzvraćamo, NIKO NAS NE MRZI. Proputovala mnogo sveta, USA, istok-niko me ne mrzi jer sam Srpkinja. Ne mrzi me niko, niko me ne omalovažava, nigde nisam zbog svoje nacionalne pripadnosti prošla loše, šta više, gotivili su me više nego neke druge. Gde god da sam bila, bila sam JA. To moje JA je bilo važno, a ne odakle dolazim. A i ako se povede priča o tome odakle dolazim, ljudi su mislili da je sjajna ideja posetiti to mesto. Došli, gostovali.
Srbe niko ne mrzi, i mi nikoga ne treba da mrzimo. Hajd' od toga da počnemo.
 
Zanima me vaše mišljenje o tome zašto nas niko od komšija ne voli u okruženju a i u svetu?

Verovatno nas komšije mrze jer ............zato što su velikim delom nastali od nas..Kako to?
-PA lepo. Asimilacijom našeg srpskog življa.. Odatle Bugari, Makednoci, Crnogorci, Rumuni, Grci, čak i velikim delom Madjari itd...
Mrze nas sigurno zbog toga što smo bili oduvek buntovan narod koji se dizao protiv okupirane vlasti (za razliku od nekih - Slovenaca, Hrvata, Albanaca..). Prkosni smo o tome je reč.

eto pitanja a eto i odgovora - zato što su bedni srpski otpad i to dobro znaju

tri bambija za tebe :flert:

Proputovala mnogo sveta, USA, istok-niko me ne mrzi jer sam Srpkinja.

tema je mržnja štakora iz okruženja, a ne tvoja putešestvija po ameriki
 
Pa pogledaj koga imas u okruzenju, da me takvi vole ja bih se ozbiljno zabrinuo.

Sve krem de la krem, krzljavo i lojavo
A opet velikim delom otpalo od nas samih...Ja uvek pomislim ova šaka nas što je ostala - mi koji smo potomci onih koji su useli da sačuvaju svoja krštena imena i prezimena, i veru i krsne slave i običaje kao kulturno nasledje naših predaka, dakle nama kojima srpstvo pokleknulo nije da smo uspavani dzin koji spava. Ovi ostali su postali nešto drugom pod prisilom, pod istorijskim okolnostima prodali veru za večeru ili prešli u drugu naciju zarad neke lične koristi ili kako bi sačuvali glavu i porodice, ali su zato ostali oni najjači a to smo mi, najjači iz našeg plemena..Ovi nisu mogli da izdže pritiske pa su postali nešto drugo..Imamo istu situaciju danas u HR I Crnoj Gori, vrši se pritisak na Srbe. U HR mnogo ljudi od 1989. do danas je promenilo svoja imena i prezimena i veru kako bih na miru mogla da radi u svom gradu i da izdržava porodicu - ipak nisu idržali pritiscima jer nisu bili dovoljno jaki. Ali zato nas je ostalo jako malo, ali opet tkivo je zdravo..
 
Srbi se ističu kao ljudi svog zanata, odu u svet da rade i retko ih osporavaju u onome što znaju da rade. Nema mrzitelja Srba, pomirite se sa tim. U USA nikog nije briga. Na Istoku nikog nije briga. Radiš svoj posao, stičeš kolege, prijatelje. Šta reći nego STOP mržnji bilo kog tipa. Izađite malo iz svoje škrinje i udahnite vazduh sveta spolja.. videćete da niko nema vremena da mrzi Srbe, i da su Srbi kao i svi ostali.
 

Back
Top