Zašto narod ne voli demokratiju?

Volite li demokratiju?

  • Da, ovakvu kakva je

  • Da, ali ne ovakvu kakva je

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Pitanje iz naslova možda deluje kao nedovoljno utemeljeno, ali samo deluje. Kada bi se bilo koja agencija /institut/ odvažili da vrše istraživanje na temu: DA LI JE NAROD ZA DEMOKRATIJU, tvrdim, zasad u obliku hipoteze, da bi se zagrcnuli od iznenađenja, kada bi videli rezultate.

Narod je omrzao demokratiju zbog prevare koja se unutar nje odvija.
Suština te prevare je da u parlamentarnoj demokratiji narod ne samo da ne vlada, nego i ne kontroliše vlast.
Vladaju političari /partije/, a njima konce povlače domaći i strani ekonomski /bankarsko-trgovački/ razbojnici.

Da li vi volite demokratiju?



Demokratija na zalasku?!
 
Poslednja izmena:
Demokratija podrazumeva da konkurencija mora da postoji.

A posto publika pojedinacno nije sigurna da bi istovremeno bila najbolji premijer, selektor, ministar i ostalo... Onda radije bira sistem diktature, jer korupcijom moze da zavrsi posao.

Publika se najvise od svega boji da kaze "ne znam", "ne umem" ili "izvini".

Mi placemo za diktaturom. Najbolje funkcionisemo u vremenu diktature ili rata, tada svako zna svoje mesto. U ostalim sistemima ne umemo da se snadjemo.
 
Takozvana "Američka demokratija" samo je nastavak onoga što je započeo Hitler 1932.g.

http://forum.krstarica.com/showthre...E-DIVLJAJU?p=16866483&viewfull=1#post16866483


Problem je što je ona prava "grčka demokratija" brutalno urnisana i trenutno sasvim uništena zahvaljujući divljanju i vandalizmu divljeg zapada to jest SAD-a i EU.

НЕ ЛУПЕТАЈ!

Ово нема везе са Хитлером. Ово што имамо данас је јеврејска тиранија, односно демократија у којој само мањине имају сва права.
 
Pitanje iz naslova možda deluje kao nedovoljno utemeljeno, ali samo deluje. Kada bi se bilo koja agencija /institut/ odvažili da vrše istraživanje na temu: DA LI JE NAROD ZA DEMOKRATIJU, tvrdim, zasad u obliku hipoteze, da bi se zagrcnuli od iznenađenja, kada bi videli rezultate.

Narod je omrzao demokratiju zbog prevare koja se unutar nje odvija.
Suština te prevare je da u parlamentarnoj demokratiji narod ne samo da ne vlada, nego i ne kontroliše vlast.
Vladaju političari /partije/, a njima konce povlače domaći i strani ekonomski /bankarsko-trgovački/ razbojnici.

Da li vi volite demokratiju?



Demokratija na zalasku?!


Demokratija je nestala sa antickom grckom, sve posle toga je, ocaj !
 
Problem je sto jednostavno nemamo dobar izbor, sve iste face, nesposobne ili podkupljene, a tu je i los izborni sistem.

Ali da vidim tog koji se ne bi bunio da mu se oduzme pravo glasa...

Što jes-jes. Bunili bi se. A ovako se ti glasovi zloupotrebljavaju. I glasovi i apstiniranje.
Pomogla bi jedino dobra ponuda.
A nje, među poznatim, parlamentarnim strankama nema.

Sada imamo situaciju demokratije bez naroda, političarsku demokratiju, koja je, u suštini, oligokratija, vladavina manjine /političara i njihovih sponzora/.

Izlaz?

Potrebna je promena samog sistema, utvrđivanje precizbih ingerencija naroda, sa jedne, i vršilaca vlasti, sa druge strane.

Prvi korak u toj promeni je isključivanje političara iz konkurencije za vlast.
Kako?
Direktnim dogovorom između naroda i stručnih nekompromitovanih ljudi.
U daljem razvoju narod preko svojih lokalnih stalnih veća građana, a ne preko partizovanog parlamenta, vrši kontrolu vlade koja se formira od pomenutih nekompromitovanih stručnjaka.

Za sve ovo je potrebna i, sada nepostojeća zakonska osnova, da bi se stvari i formalizovale, "uzakonile".

A da bi se do toga došlo mora se ooformiti pokret, koji će prividno igrati "političarsku igru", postati stranka, da bi došao u poziciju da sprovede opisane principe.

Ukratko: moglo bi to i bez uobičajenih izbora, ali političari bi se "vadili" na postojeće, njima odgovarajuće zakone i pravila.
I nadizali dreku pred svetom, kako se radi o "revoluciji", "prevratu", "nedemokratskom postupku".
 
НЕ ЛУПЕТАЈ!

Ово нема везе са Хитлером. Ово што имамо данас је јеврејска тиранија, односно демократија у којој само мањине имају сва права.

Manjine imaju više prava od državotvornog naroda samo među lako buntovnim narodima koje treba držati na povescu jer ih je tako najlakše držati na lancu i kontrolisati. Između ostalih takva smo država i mi.

A da ne bi ti preterano lupetao imao si u onom prethodnom postu nekoliko tipičnih veza koje karakterišu savremenu takozvanu demokratiju sa nacionalsocijalizmom. Razlike skoro da nema. Da ne dužim više, dovoljno je pogledati imitaciju demokratije kod nas i to je sasvim dovoljno da se sve vidi.

Sad što neko nevidi jer je slep, neko što je glup a neko što to neće da vidi to je lični problem svakog pojedinca pa između ostalih i tebe.
 
Poslednja izmena:

Back
Top