Zasto nam uvaljuju strano kao dobro?

Cemu ovo?

Pogledajte prilog 1232997

Cemu?

Pogledajte prilog 1232999


Eto zanima me zasto nam uvaljuju strano ° od Mekdonaldsa do K.F.C. ~a te ovoga gore ° vrhunac su razne bez ukusa bez mirisa gluposti koje zovu burgeri.

Prodali neke besmislice kroz filmove ° hrana ta nema ukus zato dodaju sve moguce da se ukus stvori ° cemu insistiranje za tim?
Pa kad ne mozes do Meksika tu je Burito Madre. Kad ne mozes do Amera tu je ĐcD, KFC.
 
Cemu ovo?

Pogledajte prilog 1232997

Cemu?

Pogledajte prilog 1232999


Eto zanima me zasto nam uvaljuju strano ° od Mekdonaldsa do K.F.C. ~a te ovoga gore ° vrhunac su razne bez ukusa bez mirisa gluposti koje zovu burgeri.

Prodali neke besmislice kroz filmove ° hrana ta nema ukus zato dodaju sve moguce da se ukus stvori ° cemu insistiranje za tim?
Zato što je Srbija kolonija. A ljudi u Srbiji mahom ovce.
 
Cemu ovo?

Pogledajte prilog 1232997

Cemu?

Pogledajte prilog 1232999


Eto zanima me zasto nam uvaljuju strano ° od Mekdonaldsa do K.F.C. ~a te ovoga gore ° vrhunac su razne bez ukusa bez mirisa gluposti koje zovu burgeri.

Prodali neke besmislice kroz filmove ° hrana ta nema ukus zato dodaju sve moguce da se ukus stvori ° cemu insistiranje za tim?
nije mi je jasno, ako vam se ne svidja mek i kfc, sto onda o tome pricate i reklamirate ih ili nedajboze kupujete tu nesto?

Ja nista Mac nisam kupio poslednjih 30tak godina, a KFC nikad i nisam kupio, jednom sam probao kad mi je neko dao jedno parce i nije mi se dopalo. Prodjem pored njih kao da ne postoje i ne primecujem ih. Osim, ponekad, kad osetim taj specificni vonj lose hrane ako slucajno prodjem pored njih.
 
Stvarno ne razumem kmečanje na Mek. Stvari su im ukusne, porcije nisu gigantske (kakve umeju da budu po domaćim restoranima) i svako sebi može da sastavi obrok koji mu se uklapa u kalorijski budžet. Niko vas ne tera da pojedete 1500 kalorija u obroku, Mek ima i salate. Ko se 'uneredi' od Meka, može da se uneredi i od Plazme i čačanskog čipsa.

Btw, unerediti se znači us*rati se.
 
Stvarno ne razumem kmečanje na Mek. Stvari su im ukusne, porcije nisu gigantske (kakve umeju da budu po domaćim restoranima) i svako sebi može da sastavi obrok koji mu se uklapa u kalorijski budžet. Niko vas ne tera da pojedete 1500 kalorija u obroku, Mek ima i salate. Ko se 'uneredi' od Meka, može da se uneredi i od Plazme i čačanskog čipsa.

Btw, unerediti se znači us*rati se.
Hvala što mi objašnjavaš moje sopstvene reči, iako ti to niko nije tražio, i mada ih (reči, kao i njihovu raznoliku upotrebu) poznajem bolje od tebe.

Mek je golo g.ovno od hrane, bolje uzmi kantu svinjske masti i pojedi, zdravije je. Ako ti se ukus gadi, pošećeri. Bar ćeš znati šta jedeš. Kod Meka nemaš pojma da li jedeš izmlevene pileće kosti i iznutrice ili eventualno isto to s Orvelovskim dodatkom skakavaca. Insekti se odavno koriste u američanskoj ishrani, inače, duže nego ti postojiš. Naprimer, u kečapu. Što se mene tiče - a za razliku od tebe, koju iz nekog razloga sekira što neću da ga jedem, imaš akcije u Meku možda? - ič me zabole da li ćeš jesti Mek ili tarantule i škorpije, i još me manje briga koliko bi te gadosti imale kalorija (ne sikiraj se: imaju proteine, navodno). Ti si ta koja kmeči na moj skroz normalan odgovor sveze teme. Ali, ne jedi se: od tebe i ne očekujem ništa drugo osim kmečanja. Kme.
 
Hvala što mi objašnjavaš moje sopstvene reči, iako ti to niko nije tražio, i mada ih (reči, kao i njihovu raznoliku upotrebu) poznajem bolje od tebe.

Mek je golo g.ovno od hrane, bolje uzmi kantu svinjske masti i pojedi, zdravije je. Ako ti se ukus gadi, pošećeri. Bar ćeš znati šta jedeš. Kod Meka nemaš pojma da li jedeš izmlevene pileće kosti i iznutrice ili eventualno isto to s Orvelovskim dodatkom skakavaca. Insekti se odavno koriste u američanskoj ishrani, inače, duže nego ti postojiš. Naprimer, u kečapu. Što se mene tiče - a za razliku od tebe, koju iz nekog razloga sekira što neću da ga jedem, imaš akcije u Meku možda? - ič me zabole da li ćeš jesti Mek ili tarantule i škorpije, i još me manje briga koliko bi te gadosti imale kalorija (ne sikiraj se: imaju proteine, navodno). Ti si ta koja kmeči na moj skroz normalan odgovor sveze teme. Ali, ne jedi se: od tebe i ne očekujem ništa drugo osim kmečanja. Kme.
Nemam problema sa jedenjem insekata, oni su deo jelovnika mnogih kultura hiljadama godina. Mogu da mi se gade izgledom, ali kao hrana su sasvim ok, sigurno ću probati skakavce kada budu dostupniji. Šta je tačno problem u jedenju insekata što nije u jedenju živine npr? Znaš li šta se radi živini da dođe do tvog tanjira?

Za Mek me i dalje nećeš ubediti da je zlo naspram viška kalorija koji može da unese bili kojom hranom, pa i domaćim hlebom i kajmakom. Ideja da je 1000 kalorija svinjske masti bolje samo zato što je mast 'domaća' je suluda, od toga neko bukvalno može da dobije srčani udar ili otkaz pankreasa na licu mesta.
 
Stvarno ne razumem kmečanje na Mek. Stvari su im ukusne, porcije nisu gigantske (kakve umeju da budu po domaćim restoranima) i svako sebi može da sastavi obrok koji mu se uklapa u kalorijski budžet. Niko vas ne tera da pojedete 1500 kalorija u obroku, Mek ima i salate. Ko se 'uneredi' od Meka, može da se uneredi i od Plazme i čačanskog čipsa.

Btw, unerediti se znači us*rati se.
bez 11 -12 hamburgera nema nista
 
Nemam problema sa jedenjem insekata, oni su deo jelovnika mnogih kultura hiljadama godina. Mogu da mi se gade izgledom, ali kao hrana su sasvim ok, sigurno ću probati skakavce kada budu dostupniji. Šta je tačno problem u jedenju insekata što nije u jedenju živine npr? Znaš li šta se radi živini da dođe do tvog tanjira?

Za Mek me i dalje nećeš ubediti da je zlo naspram viška kalorija koji može da unese bili kojom hranom, pa i domaćim hlebom i kajmakom. Ideja da je 1000 kalorija svinjske masti bolje samo zato što je mast 'domaća' je suluda, od toga neko bukvalno može da dobije srčani udar ili otkaz pankreasa na licu mesta.
Niko nema prava da ti spočitava šta ćeš da unosiš u svoj organizam. Tvoje telo - tvoj izbor.

Samo mogu da kažem za sebe:
1. ne verujem im ništa, pa ne kupujem
2. Zašto da punim kofere i džepove nekim tamo ionako prebogatim američkim investitorima - kad mogu kupim domaće - neko od toga živi ovde, možda i u kući do moje. Da ne idem dalje od toga.
 
Понуда и потражња. Страно не значи аутоматски лоше. Сви конзумирају нешто страно, сем оних одсечених од света који све сами производе.
To lepo zvuči ukoliko je prisutna zdrava konkurencija.
Tamo gde megamarketi uništavaju domaće proizvode, strana roba automatski postaje pretnja privredi jedne zemlje.
 
To lepo zvuči ukoliko je prisutna zdrava konkurencija.
Tamo gde megamarketi uništavaju domaće proizvode, strana roba automatski postaje pretnja privredi jedne zemlje.
Тачно, али ова тема не истиче проблем економске природе него истражује психолошки аспект појаве ,,страно гoвно је увек бољег укуса".
 
Тачно, али ова тема не истиче проблем економске природе него истражује психолошки аспект појаве ,,страно гoвно је увек бољег укуса".
Tako razmišljaju deca jer deca su radoznala.
Evo, na primer, moja deca su jela (pila) ove napitke sa kuglicama.
Ne znam koliko je to dobar ili loš napitak, ne znam ni tehnologiju spravljanja tog napitka, ali znam da one to neće konzumirati svakodnevno da bih brinula o tome je li štetan ili nije.

Ako je tema zasnovana na posmatranju psiholoških aspekata koji utiču na prodaju nekog proizvoda, onda se otvara čitava oblast marketinga kao grane ekonomije.
 
Tako razmišljaju deca jer deca su radoznala.
Evo, na primer, moja deca su jela (pila) ove napitke sa kuglicama.
Ne znam koliko je to dobar ili loš napitak, ne znam ni tehnologiju spravljanja tog napitka, ali znam da one to neće konzumirati svakodnevno da bih brinula o tome je li štetan ili nije.

Ako je tema zasnovana na posmatranju psiholoških aspekata koji utiču na prodaju nekog proizvoda, onda se otvara čitava oblast marketinga kao grane ekonomije.
napitak sa kuglicama - poznat na NA kontinentu kao bubble tea.
kuglice su tapioka
https://en.wikipedia.org/wiki/Tapioca_pearls#Health_and_nutrition_information
 
Тачно, али ова тема не истиче проблем економске природе него истражује психолошки аспект појаве ,,страно гoвно је увек бољег укуса".
pravo ime tog fenomena su 'pomodari', kojih kod nas ima dosta. Odu malo po svetu, i kad se vrate, pricaju: 'znas kako je tamo, a ne kao ovde kod nas ... a oni trose, konzumiraju to i to i to je super, deluxe, vristuce dobro, ili molvokeri na primer itd itd. moras obavezno da probas, ma sta da probas nego da se navuces ako mozes, jer zaboga to je vristuci trend svega dobrog'. OK, hvala lepo na preporuci, probacu, ali zadrzavam pravo da imam svoj stav.

Da li je sve lose sto dolazi od negde? Pa nije.

Ja sam recimo navucen na mediteranski tip hrane. Da li to ima smisla ovde? Mozda leti. Ako mogu da biram, radije cu nesto tako jedem, jer mi prija. Prija mi i tradicionalna kuhinja. Nista manje. I kineska. Prija mi i japanski sushi i sashimi. Shawarme.... ITD. Ali ne idem okolo i svima spocitavam 'primitivnost' i ubedjujem da jedu mediteransku hranu, sushi ili tapioke ili da budu molvokeri, ili sta vec nesto drugo zato sto je to bolje a nesto drugo nije.

Zdrava doza stavljanja necega na svoje mesto je preporucljiva.
 
Cemu ovo?

Pogledajte prilog 1232997

Cemu?

Pogledajte prilog 1232999


Eto zanima me zasto nam uvaljuju strano ° od Mekdonaldsa do K.F.C. ~a te ovoga gore ° vrhunac su razne bez ukusa bez mirisa gluposti koje zovu burgeri.

Prodali neke besmislice kroz filmove ° hrana ta nema ukus zato dodaju sve moguce da se ukus stvori ° cemu insistiranje za tim?
Ne uvaljuje ti niko ništa nego ti daje izbor da jedeš šta voliš i želiš.
I u Srbiji je prilično skroman još uvek.
 

Back
Top