Zašto nam neko ide na živce?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.151
Psiholozi kažu da vam se odgovor neće dopasti

Šta se dešava kada nam neki ljudi idu na živce? Psiholozi kažu sledeće…



Može se desiti da pri prvom susretu da čak i ako nemate komunikaciju sa tom osobom, sve vas kod te osobe nervira, od smeha do pokreta.
Nekada čak i ne morate ni da vidite tu osobu, dovoljno je samo da pročitate poruku ili mejl koju vam je napisala.
Psiholozi kažu da postoji jedan poseban razlog (koji, naravno, nije jedini) i najverovatnije vam se neće svideti odgovor.

Često smo mi razlog.
U mnogim slučajevima svoje probleme, negativne emocije ili unutrašnje konflikte projektujemo na drugu osobu i to nas iritira više nego što je zaista potrebno. Zbog nerešenih unutrašnjih sukoba oslobađamo frustracije.Ili u toj osobi prepoznajemo sopstvenu karakteristiku – koju ne volimo i ne želimo da priznamo, čak se i stidimo.
Takve reakcije obično nisu zlonamerne, već zaštitni mehanizam. Nesvesno se štitimo od suočavanja sa samim sobom, jer možda nismo spremni za takvu konfrontaciju.
Ali kada priznate ove nesvesne odgovore, to vam može pomoći da se bolje predstavite. Znamo da je potiskivanje emocija ili njihovo poricanje samo privremeno rešenje.

Sledeći put kada vas neko toliko frustrira i ide na živce bez ikakvog razloga, poslušajte sebe i zapitajte se šta vas zaista muči.
Odgovor, kažu stručnjaci, često leži u nama samima.

Izvor:CityMagazin
 
Psiholozi kažu da vam se odgovor neće dopasti

Šta se dešava kada nam neki ljudi idu na živce? Psiholozi kažu sledeće…
Duhovna nauka kaže sledeće:
Ako čovek hoće da pogleda svoju spoljašnost on potraži ogledalo na zidu u sobi ili u kupatilu.
Međutim, ako hoće da napreduje duhovno i uzdiže se u svojoj svesti kako bi jednoga dana, možda još u ovom životu, dosegao pravo na ulazak u svetove čiste svesti i ljubavi onda će potražiti ogledalo u kojem može videti svoja unutarnja stanja koja će podesiti i pročistiti kako bi ostvario duhovni cilj.
Za ovu stvar su najpogodniji ljudi oko nas pa ako nas po nekom pitanju iritiraju, čine ljutim i besnim onda je to znak da nas iritiraju naše unutarnje stvari koje tebamo korigovati ili potpuno očistiti. Nas iritira uprvo ono čega ima u nama samima. Ako osoba stvarno ima neke negativnosti mi ćemo ih prepoznati ali ako ih mi nemamo onda nećemo biti iritirani tuđim negativnostima koje ispoljavaju.
Ovo je jedan od alata koji će nam pomoći na putu duhovnog progresa jer, život ne funkcioniše kako mnogi veruju, da će Bog učiniti sve za nas da bismo ušli u svetove čiste svesti i ljubavi. Istina je da sve moramo samo odraditi i zaraditi a ovo već objašnjava da čovek mora naučiti da mnoge religije nude pogrešna učenja.
U školi dobar učitalj ne poklanja pozitivne ocene pa je tako i u ovoj školi života, Bog nikome ništa neće dati na poklon. Sve moramo zaraditi.
 
Па смета ми кад је неко елементарно некултуран. Глуп, испразан, има иритирајући глас, мимикрију лица. Али га не дирам због тога и пристојан сам у разговору са таквима или их избегавам.
 
Duhovna nauka kaže sledeće:
Ako čovek hoće da pogleda svoju spoljašnost on potraži ogledalo na zidu u sobi ili u kupatilu.
Međutim, ako hoće da napreduje duhovno i uzdiže se u svojoj svesti kako bi jednoga dana, možda još u ovom životu, dosegao pravo na ulazak u svetove čiste svesti i ljubavi onda će potražiti ogledalo u kojem može videti svoja unutarnja stanja koja će podesiti i pročistiti kako bi ostvario duhovni cilj.
Za ovu stvar su najpogodniji ljudi oko nas pa ako nas po nekom pitanju iritiraju, čine ljutim i besnim onda je to znak da nas iritiraju naše unutarnje stvari koje tebamo korigovati ili potpuno očistiti. Nas iritira uprvo ono čega ima u nama samima. Ako osoba stvarno ima neke negativnosti mi ćemo ih prepoznati ali ako ih mi nemamo onda nećemo biti iritirani tuđim negativnostima koje ispoljavaju.
Ovo je jedan od alata koji će nam pomoći na putu duhovnog progresa jer, život ne funkcioniše kako mnogi veruju, da će Bog učiniti sve za nas da bismo ušli u svetove čiste svesti i ljubavi. Istina je da sve moramo samo odraditi i zaraditi a ovo već objašnjava da čovek mora naučiti da mnoge religije nude pogrešna učenja.
U školi dobar učitalj ne poklanja pozitivne ocene pa je tako i u ovoj školi života, Bog nikome ništa neće dati na poklon. Sve moramo zaraditi.
Bla bla bla bezi bre pusti me da mrzim
 
Često smo mi razlog.
U mnogim slučajevima svoje probleme, negativne emocije ili unutrašnje konflikte projektujemo na drugu osobu i to nas iritira više nego što je zaista potrebno. Zbog nerešenih unutrašnjih sukoba oslobađamo frustracije.Ili u toj osobi prepoznajemo sopstvenu karakteristiku – koju ne volimo i ne želimo da priznamo, čak se i stidimo.
Takve reakcije obično nisu zlonamerne, već zaštitni mehanizam. Nesvesno se štitimo od suočavanja sa samim sobom, jer možda nismo spremni za takvu konfrontaciju.
Ali kada priznate ove nesvesne odgovore, to vam može pomoći da se bolje predstavite. Znamo da je potiskivanje emocija ili njihovo poricanje samo privremeno rešenje.
Netačno..

Tema....Da, idu mi na živce.
 
Psiholozi kažu da vam se odgovor neće dopasti

Šta se dešava kada nam neki ljudi idu na živce? Psiholozi kažu sledeće…



Može se desiti da pri prvom susretu da čak i ako nemate komunikaciju sa tom osobom, sve vas kod te osobe nervira, od smeha do pokreta.
Nekada čak i ne morate ni da vidite tu osobu, dovoljno je samo da pročitate poruku ili mejl koju vam je napisala.
Psiholozi kažu da postoji jedan poseban razlog (koji, naravno, nije jedini) i najverovatnije vam se neće svideti odgovor.

Često smo mi razlog.
U mnogim slučajevima svoje probleme, negativne emocije ili unutrašnje konflikte projektujemo na drugu osobu i to nas iritira više nego što je zaista potrebno. Zbog nerešenih unutrašnjih sukoba oslobađamo frustracije.Ili u toj osobi prepoznajemo sopstvenu karakteristiku – koju ne volimo i ne želimo da priznamo, čak se i stidimo.
Takve reakcije obično nisu zlonamerne, već zaštitni mehanizam. Nesvesno se štitimo od suočavanja sa samim sobom, jer možda nismo spremni za takvu konfrontaciju.
Ali kada priznate ove nesvesne odgovore, to vam može pomoći da se bolje predstavite. Znamo da je potiskivanje emocija ili njihovo poricanje samo privremeno rešenje.

Sledeći put kada vas neko toliko frustrira i ide na živce bez ikakvog razloga, poslušajte sebe i zapitajte se šta vas zaista muči.
Odgovor, kažu stručnjaci, često leži u nama samima.

Izvor:CityMagazin
Oh, projekcija? Možda. Mada nije jedini razlog, i svakako ne uvek.
 
Psiholozi kažu da vam se odgovor neće dopasti

Šta se dešava kada nam neki ljudi idu na živce? Psiholozi kažu sledeće…



Može se desiti da pri prvom susretu da čak i ako nemate komunikaciju sa tom osobom, sve vas kod te osobe nervira, od smeha do pokreta.
Nekada čak i ne morate ni da vidite tu osobu, dovoljno je samo da pročitate poruku ili mejl koju vam je napisala.
Psiholozi kažu da postoji jedan poseban razlog (koji, naravno, nije jedini) i najverovatnije vam se neće svideti odgovor.

Često smo mi razlog.
U mnogim slučajevima svoje probleme, negativne emocije ili unutrašnje konflikte projektujemo na drugu osobu i to nas iritira više nego što je zaista potrebno. Zbog nerešenih unutrašnjih sukoba oslobađamo frustracije.Ili u toj osobi prepoznajemo sopstvenu karakteristiku – koju ne volimo i ne želimo da priznamo, čak se i stidimo.
Takve reakcije obično nisu zlonamerne, već zaštitni mehanizam. Nesvesno se štitimo od suočavanja sa samim sobom, jer možda nismo spremni za takvu konfrontaciju.
Ali kada priznate ove nesvesne odgovore, to vam može pomoći da se bolje predstavite. Znamo da je potiskivanje emocija ili njihovo poricanje samo privremeno rešenje.

Sledeći put kada vas neko toliko frustrira i ide na živce bez ikakvog razloga, poslušajte sebe i zapitajte se šta vas zaista muči.
Odgovor, kažu stručnjaci, često leži u nama samima.

Izvor:CityMagazin
U potpunosti tacno.Kasnije kada sam upoznao neke od tih ljudi uvideo sam,da su to u stvari dobre osobe i da je ta reakcija na prvo vidjenje,moja velika greska.a ima i obrnutih slucajeva.
 
Različitost. Iritira te nešto što ne prihvataš kod drugog, i tu nema sile... čovek ne treba da prisiljava sebe da se druži sa nekim ko mu ne odgovara. Ako te iritira neko postoje razlozi i beži od njega jer je nezdravo da ga trpiš (a i on tebe, počećeš da mu smetaš).
 
Uvek treba poci od sebe..

Da li ste osoba kojoj ljudi idu na živce?
pa evo na primer, takav sam da si mi prvo isla na zivce sto si tako pisala otvoreno o seksu, a posle sam razmisljao da te poljubim, jer sam zamislio da imas neku dobrotu i otvorenost u sebi, toplinu; dakle te poljubim kao srecni hipik. Ne znam, sjeban sam, oprosti mi sto sam mizeran covek, ne znam bolje
 
Psiholozi kažu da vam se odgovor neće dopasti

Šta se dešava kada nam neki ljudi idu na živce? Psiholozi kažu sledeće…



Može se desiti da pri prvom susretu da čak i ako nemate komunikaciju sa tom osobom, sve vas kod te osobe nervira, od smeha do pokreta.
Nekada čak i ne morate ni da vidite tu osobu, dovoljno je samo da pročitate poruku ili mejl koju vam je napisala.
Psiholozi kažu da postoji jedan poseban razlog (koji, naravno, nije jedini) i najverovatnije vam se neće svideti odgovor.

Često smo mi razlog.
U mnogim slučajevima svoje probleme, negativne emocije ili unutrašnje konflikte projektujemo na drugu osobu i to nas iritira više nego što je zaista potrebno. Zbog nerešenih unutrašnjih sukoba oslobađamo frustracije.Ili u toj osobi prepoznajemo sopstvenu karakteristiku – koju ne volimo i ne želimo da priznamo, čak se i stidimo.
Takve reakcije obično nisu zlonamerne, već zaštitni mehanizam. Nesvesno se štitimo od suočavanja sa samim sobom, jer možda nismo spremni za takvu konfrontaciju.
Ali kada priznate ove nesvesne odgovore, to vam može pomoći da se bolje predstavite. Znamo da je potiskivanje emocija ili njihovo poricanje samo privremeno rešenje.

Sledeći put kada vas neko toliko frustrira i ide na živce bez ikakvog razloga, poslušajte sebe i zapitajte se šta vas zaista muči.
Odgovor, kažu stručnjaci, često leži u nama samima.

Izvor:CityMagazin
projekcija je samo jedan od mehanizama...može nam ići na živce neko ko nam izgleda kao suprotnost našim temeljnim vrednostima...može nam ići na živce neko ko nam je povredio sujetu u nekoj prilici...može nam ići na živce neko ko nam je slučajno nagazio na nezalečenu emocionalnu ranu iz detinjstva.....
 
Uvek treba poci od sebe..

Da li ste osoba kojoj ljudi idu na živce?
Pa... ne!
Uvek pođem od sebe, ali dešava se da mi osoba koja diže najviše galame oko bilo čega, baš, baš ide na živce, i to mnogo loše.
Ne viči, brate, sve će se rešiti, hajde kao ljudi da porazgovaramo u miru!
A, ne, sve glasnije i glasnije!
Kako sam zaključila da nije do mene? Pa, tako što i drugi, spoljni ljudi žmure kad i ja onda kad je bolje pokriti uši.
 
Iliti kako je to Otac Tadej govorio u jednom primeru kada mu se neka zena pozalila na komsinicu, kako oseca da joj ova misli i cini zlo. A kad je otac upitao sta joj radi ova je rekla - nista ali osecam.
Zeno, ti se svadjas sa njom u svojim mislima dok ona mozda i ne mari za tebe.
Znaci polazimo od sebe, uvek.
Ne moze nam niko uciniti bilo kakvo zlo onoliko koliko to sami sebi mozemo uraditi.
Trudim se da mi biloko sto manje ide ma zivce jer taki samo sebi stetim, a ne donosim nista dobro. Posmatrati sve kroz prizmu igre.
 

Back
Top