• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Zašto, na forumu, teme o inteligenciji...

Poruka
3.042
Pa sad to ne znam, ali mi je nekako pojam infeligencije danas smesan.
kako smešan? kao podrugljiv? ili nekako drugačije
Kao da su gomila mama i tata pricali decama kako je mowe malo pametno, moje genijalce, a ono prosek jel te. I onda izvire toliko tema i prica o inteligentnim ljudima.
tu obično ide opaska: 'vaše dete je posebno, kao i sva ostala deca.'

Maeeeestro

Zainteresovan član
Poruka
499
Inteligencija je qoli qurac u svojoj naravi😎
Općenito se inteligencija previše naglašava kao pozitivna crta.

Naravno da inteligencija ima pozitivnih elemenata, ali i mnogi političari, šefovi vojske i slično su službeno inteligentni, a s druge strane zlonamjerni, manipuliraju i huškaju mržnju.

Ja imam neke poznanike, skoro pa i prijatelje koji nisu baš inteligentni, ali barem nemaju loše namjere.

I ja bih za sebe rekao da sam vjerojatno manje inteligentan od prosjeka, financijski su mi neki ljudi i dalje prilično dužni, ali što mogu kad imam dobre namjere.

Cro_čvarak

Ističe se
Poruka
2.984
Općenito se inteligencija previše naglašava kao pozitivna crta.

Naravno da inteligencija ima pozitivnih elemenata, ali i mnogi političari, šefovi vojske i slično su službeno inteligentni, a s druge strane zlonamjerni, manipuliraju i huškaju mržnju.

Ja imam neke poznanike, skoro pa i prijatelje koji nisu baš inteligentni, ali barem nemaju loše namjere.

I ja bih za sebe rekao da sam vjerojatno manje inteligentan od prosjeka, financijski su mi neki ljudi i dalje prilično dužni, ali što mogu kad imam dobre namjere.
Više sam mislio na inteligetne ljude koji se ne snalaze u životu, nezaposlene inženjere ili profesore, ili jako pametne ljude koji nemaju prijatelje, obitelj i sl.

Maeeeestro

Zainteresovan član
Poruka
499
Više sam mislio na inteligetne ljude koji se ne snalaze u životu, nezaposlene inženjere ili profesore, ili jako pametne ljude koji nemaju prijatelje, obitelj i sl.
Moguće.

Mada biti nezaposlen inženjer je posve nelogično. Čovjek treba ponekad prihvatiti poslove ,,ispod svoje zone" pa makar značilo i buđenje u 4:30 ujutro za rad u prašnjavom skladištu.

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.160
Možda zato što smo na Forumu svi odrasli i svesni toga da nam inteligencija varira iz trenutka u trenutak. Nekad obališ planinu, nekad ne možeš zrno peska da lociraš i podigneš. Za jednu stvar si maher, za drugu budak. Testove prođeš kao od šale i zaradiš odličan skor, a u društvu si možda onaj blento kom se svi smeju.
Inteligencija nije ništa konstantno, a da bi se napravila konstantnom mora da bude na nivou inžinjera koji sve pred sobom gradi na osnovu viđenog, a u vezi sa onim što je bilo i šta će biti.

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.076
... izazivaju toliko oprečnih i raznolikih mišljenja (postova)? Šta to toliko škripi u takvim temama?
Jedno sasvim sigurno stoji a to je da je svako dete posebno i specifično u odnosu na svu drugu decu. Ipak, treba biti jasan pa reći da ta specifičnost dolazi iz dva razloga. prvi je što smo Mi, Duša, jedinstveni još kod same kreacije a drugo je što smo mi tokom prethodnih života imali jedinstvena iskustva i dosegli svest, kao Duša, koja je jedinstvena i zbog samih iskustava.
Pa ipak, inteligencija nije mentalni kvalitet već je čisto duhovni ša tako o inteligenciji svojoj, ali i drugih, možemo govoriti tek posle mnogo inkarnacija kada naša svest (kao duhovna veličina, dovoljno naraste.
Prava i visoka inteligencija se dosegne tek posle aktivnog duhovnog progresa i to onda kada pčojedinac kao Duša, uđe u svetove čiste svesti, ljubavi, inteligencije, mudrosti i ostlih duhovnih kvaliteta.
Naravno, treba razlikovati inteligenciju od mentalnog kapaciteta da u sebi skladišti obilje podataka koje može potegnuti u datom trenutku.
Oko nas ima i jednih i drugih pa treba proceniti ko je stvarno iz prve a ko iz druge grupe.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.