Zašto mrze Niš?

probacu da ti odgovorim ukratko posto bismo na ovu temu mogli dosta opsirno...
ne mislim da bi status republike vojvodini doneo neke posebne blagodeti...
mislim da je bitnija sustina nego forma... a sustinski problem je da u zemlji generalno nema posla i nema para (da ne pominjemo uzroke). prepakivanje vojvodine u ambalazu republike bi donelo nekog bericeta odredjenom procentu ljudi (administracija i jos poneki vid parazitiranja :D ) i to uglavnom u novom sadu. ali 4/5 stanovnika vojvodine ne zivi u novom sadu. ne verujem da bi neko u somboru bio nesto srecniji ako bi "kasica prasica" bila preseljena iz beograda u NS.
mislim da bi nam bilo pametnije da energiju usmerimo na sustinske stvari, tj. da vidimo sta zelimo i sta mozemo da uradimo da bismo dosli do tog cilja.. naravno, i da pocnemo to da sprovodimo, umesto sto trosimo vreme, novac i energiju na pitanja forme (ustav, monarhija ili republika, ime drzave, boje na zastavi, tonovi himne)
sa druge strane, nikako ne treba zaboraviti da ima mnogo onih koji bi promenu statusa vojvodine zloupotrebili cim bi im se ukazala prilika...
to su samo neki od razloga zbog kojih smatram da nove podele nisu nikakvo resenje.
mislim da treba pustiti stvari da se odvijaju prirodnim putem (uz nase zalaganje, svako u svom gradu i prema svojim mogucnostima), tako ce se stvoriti jaki centri (na kraju krajeva, slozices se sa mnom da je nis postao centar juzne srbije upravo na taj nacin, potpuno prirodno, zahvaljujuci dobrom polozaju i jakim saobracajnim vezama a ne necijim ukazom)... mislim da je cacak interesantnan primer. zapadna srbija jos uvek nema formiran dominantan centar ... decenijama je forsirano (titovo) uzice (valjda ona stara prica partizani vs cetnici) kao centar tog kraja, medjutim cacak poslednjih godina (potpuno prirodnim putem) preuzima ulogu centra zapadne srbije koja je bila namenjena uzicu upravo zalaganjem samih cacana, koje nekad deluje smesno -velja ilic, ali ocigledno da donosi rezultate i treba postovati.
vestacke podele su kratkog daha i ne donose narocite rezultate.
nisam uspeo da se stisnem bas u tri recenice, ali to je moje misljenje o toj temi...
toliko od mene, imas pozdrav sa severa :D
 
Anonymous:
Eto pravog dokaza kakve su ustvari nishlije..sunrise,zashto ti je toliko stalo da prospesh gomilu prostachkih rechi?
Nama,sa dubljim shvatanjem zivota i svega shto taj zivot chini,NAMA KOJI NISMO IZ SMRDLJIVOG VAM GRADA NISHA,cim bacimo pogled na vas -odmah nam je jasno ko ste i shta ste.
Slazem se sa BUTTERFLY-em u potpunosti. :twisted:
 
Zashto TRPITE TAJ smrad!??ZASHTO STE MAZOHISTI???Idite tamo gde ne smrdi,gde je sve lepo i idealno!!Onda bi ste na forumu o tom gradu pisali samo slavopojke!Zashto ste izabrali Nish???Zashto toliko mrzite ovaj grad?Ili mrzite svoj status,razloge koji su vas doveli u Nish?!Sto vam je Nish kriv!!Ako ne mrzite grad,RECITE SLOBODNO DA MRZITE LJUDE KOJI ZIVE U NJEMU I DA VAM ONI SMRDE!!!A ako vam smrde samo pojedinci,ne generalizujte stvari,ne gledajte sve crno belo(zar su tamo odakle ste vi dosli svi dobri,pozitivni,MIRISLJAVI)!Ili je proshlo puno vremena,pa sa ove vremenske distance,svako proshlo vreme i grad su "DOBRA STARA VREMENA,A GRADOVI IDEALNI,a ustvari samo vashi ,pa im mane niste zapazali,a ako i jeste bili ste pristrasni i sve oprashtali!!!Setite se !Pisite o loshim pojedincima u Nishu,o teskom zivotu(koji je takav i za nislije),o nezadovoljstvu zbog neupisane godine na fakultetu,ALI NEMOJTE MRZETI GRAD I GENERALIZOVATI stvari!!To je u najmanju ruku neozbiljno! TO SMRDI,A NE NISH!!!
 
Underwateru,

Slazem se s tobom posebno onda kad govoris da Sombor nece imati nista od toga sto bi Novi Sad postao za krace vreme metropola, verovatno i prevazisao bgd (uzgred, dopada mi se sto i ti bgd pises malim pocetnim slovom), jer to bi isto bio problem i sa mogucom Niskom republikom; naime, ne verujem da bi time nesto dobio Leskovac, Pirot ili neki drugi manji grad. Moguce da bi to mnogo oduzelo tim gradovima, s obzirom na to da bi u pocetku te nove drzave bilo neminovno skupiti novac radi organizacije medjunarodnih i drzavnih institucija. Kasnije bi, sasvim prirodnim tokom, Nis postao razvijeniji grad, ali pitanje je kako bi to podnosili ovi gradovi koje sam pomenuo i jos neki koji bi usli u sastav ove drzave.

Ipak, ja mislim da je bgd uspeo da upropasti Juznu Srbiju koliko niko ne bi, i verujem da bi Nis, nakon konstituisanja vaznijih administrativnih organa, uspeo da uposli i da udela u vladanju i drugim gradovima iz svoje okoline. Vazno je spomenuti da republika Nis ne bi mogla ni da postoji ukoliko se svest naroda ovog ovde ne promeni do tada, pa racunam na to da ce otada biti vise savesti i postovanja za svakoga, bez obzira odakle je, iz kog dela Niske republike.

Pozdrav Novom Sadu. Moguce je da cu se preseliti tamo sledece godine, i tamo nastaviti studije. Gotovo sigurno ce tako biti ukoliko Nis ne dobije ono sto bi ga jedino moglo spasiti.



Zona,

Zasto dopustas da takvi "ljudi" uticu na tebe? (Evo ja sam dosao, video te gluposti i jos mnoge koje pisu neke retardirane osobe na ovom forumu, i nije mi palo na pamet da uzvracam, jednostavno: mi nismo ni na slicnom iq nivou. S druge strane, evo gore coveka sa kojim normalno razgovaram i to se vec moze nazvati diskusijom.) Ne verujem ni da bi bgd-djanin, videvsi to sto primatski mozak pise, mogao da pomisli da je to istina. Nis je metropola za sve gradove u ovoj "zemlji", sem za NS i bgd: sa NS-om u rangu, a bgd je ipak gazda, malo strozi, malo jace mlati po glavi, malo vise i pljacka, ali sta da se radi. Mozda cemo mu jednog dana pobeci.

Sta da kazes na onaj drugi topik gde neka cura, ili sta li je vec, trazi nekog sebi ravnog? ili sta sam jos video danas na ovom forumu... Jednostavno, ljudi su glupi, treba prestati sa tim da na svakog obracas paznju. Ja verujem da je to neki Nislija, ili neko ko je bio Nislija... Mi smo sebi najgori neprijatelji. Ni bgd-djani ne zele Nisu (tj. nama) toliko ruznog koliko sami sebi zelimo (tj. vecina koja ne ume da misli). Pozdravljam te.
 
Ja stvarno ne vidim razloga da se mrzi Nis, kao i uostalom bilo koji grad i ljudi u njemu.
Neko nesto ili nekoga ne mora da voli, ali bas ne mora da mrzi,...
Nebi bilo lose da tema bude nazvana "STA NIJE DOBRO U NISU", pa da mi koji ovde zivimo, to sredimo.

A sto se tice Nisa, ili ti mesta u kome je rodjen jedan Car , koji je bio administrativna prestonica u vreme kada je u Srbiji bilo najvise para (citaj: najbolje se zivelo), a koji je u svojoj istoriji pet puta rusen do temelja , i jos uvek postoji tu gde jeste od 514-e godine,..., hm,...,sta da vam kazem ljudi, meni je ovde dobro, a zelim to i vama, u vasim gradovima a, koliko sam shvatio, i selima.
8)
 
Ja stvarno ne vidim razloga da se mrzi Nis, kao i uostalom bilo koji grad i ljudi u njemu.
Neko nesto ili nekoga ne mora da voli, ali bas ne mora da mrzi,...
Nebi bilo lose da tema bude nazvana "STA NIJE DOBRO U NISU", pa da mi koji ovde zivimo, to sredimo.

A sto se tice Nisa, ili ti mesta u kome je rodjen jedan Car , koji je bio administrativna prestonica u vreme kada je u Srbiji bilo najvise para (citaj: najbolje se zivelo), a koji je u svojoj istoriji pet puta rusen do temelja , i jos uvek postoji tu gde jeste od 514-e godine,..., hm,...,sta da vam kazem ljudi, meni je ovde dobro, a zelim to i vama, u vasim gradovima a, koliko sam shvatio, i selima.
8)
 
butterfly:
Grad je prelep i ta netrpeljivost se ne odnosi na sam grad ali zato su ljudi velike seljacine pune kompleksa....Zenske su tako dosadne sa tom nekom svojom elegancijom(a la buvljak)koju furaju i danju i uvece,a muskarci....o Boze gledali bi neku devojku celo vece ali se ne usuduju da pridu jer se toliko plase rizika da budu odbijeni...i zato je Nis u proseku grad sa najvise samaca u srbiji.Srecna sam sto ne moram stalno da budem tamo!!

DAKLE, OVAKO... NAS GRAD NIS JE URBAN EVROPSKI GRAD! PROSETAJTE NISKIM ULICAMA I KAFICIMA I BEOGRADSKIM SPLAVOVIMA NPR.PA DA UPOREDIMO `OUTFIT, MUZIKU, GOVOR...`
IMAMO JAKU ISTORIJU I DOBAR DEO STAROG, GRADJANSKOG DRUSTVA...
ONO STO VAM MOZDA BODE OCI JE GRADSKI SNOBIZAM I ELITIZAM KOJI SU U POTPUNOSTI OPRAVDANI ZBOG UTICAJA `DODJOSA` ...IPAK MORA DA SE ZNA KO ODAKLE POTICE, I STO SE TICE BEOGRADA I NISA, I SAMO TADA VAM KOMENTARI MOGU BITI OPRAVDANI ...
 
Izvini, nikako da uhvatim poentu?!

Nis ima potencijala da bude veliki Evropski grad, i verovatno bi i bio da nije morao da bude pljackan svih ovih godina od strane bgd-a, no o tome vise necu, ponavljam se po ko zna koji put.

Danas je situacija takva da je bgd evropa, inostranstvo za Nis, ne samo po ljudima koji setaju ulicama vec i po tome sto je tamo prosecna plata tri puta veca nego ovde. Dakle, sadasnjost je sasvim na strani bgd-a, na stranu istoriju - pljackanje, neravnopravnost, centralizacija i slicno. Ali uzasno je i pateticno kad cujem od nekoga kako se gradovi porede po tome kakvi su im kafici... Na to nemam komentara, to mi vise govori o osobi koja komentarise nego o gradu o kome govori.
 
zedes:
Ja stvarno ne vidim razloga da se mrzi Nis, kao i uostalom bilo koji grad i ljudi u njemu.
Neko nesto ili nekoga ne mora da voli, ali bas ne mora da mrzi,...
Nebi bilo lose da tema bude nazvana "STA NIJE DOBRO U NISU", pa da mi koji ovde zivimo, to sredimo.

A sto se tice Nisa, ili ti mesta u kome je rodjen jedan Car , koji je bio administrativna prestonica u vreme kada je u Srbiji bilo najvise para (citaj: najbolje se zivelo), a koji je u svojoj istoriji pet puta rusen do temelja , i jos uvek postoji tu gde jeste od 514-e godine,..., hm,...,sta da vam kazem ljudi, meni je ovde dobro, a zelim to i vama, u vasim gradovima a, koliko sam shvatio, i selima.
8)

Covece, hvaljen bio i sad i zanavek.

Da je takvih Nislija vise... ne bismo mi jos robovali pod bgd-om.

Veliki pozdrav od Nietzche-a. :shock:
 
free:
butterfly:
Grad je prelep i ta netrpeljivost se ne odnosi na sam grad ali zato su ljudi velike seljacine pune kompleksa....Zenske su tako dosadne sa tom nekom svojom elegancijom(a la buvljak)koju furaju i danju i uvece,a muskarci....o Boze gledali bi neku devojku celo vece ali se ne usuduju da pridu jer se toliko plase rizika da budu odbijeni...i zato je Nis u proseku grad sa najvise samaca u srbiji.Srecna sam sto ne moram stalno da budem tamo!!
TO SESTRO :!: NAJZAD NEKO DA KAZE :!:
U POTPUNOSTI SE SLAZEM SA TOBOM,I UJEDNO TI ZAVIDIM STO NE MORAS DA IH GLEDAS SVAKI DAN.
ZA MOMKE STO SI REKLA JE PUN POGODAK,SAMO STO ONI TO NE VIDE,I NASTAVLJAJU PO SVOM...
STO SE DEVOJAKA TICE,IMA I IZUZETAKA,ALI SU STVARNO RETKE...
NIS TREBA RADIKALNE PROMENE...POCEVSI OD MESTA ZA IZLASKE,ZAJEDNO SA PROMENOM MENTALITETA,I KULTURE PONASANJA ISKOMPLEKSIRANIH LJUDI OVDE...PA DOKLE STIGNE...MADA SUMNJAM DA CE UOPSTE TE PROMENE DA KRENU IKADA,JER ONI OVDE ZIVE,U NJIMA SASVIM ZADOVOLJAVAJUCOJ,ILUZIJI DA JE SVE KAKO TREBA,I NE OTVARAJU IM SE OCI...NADAM SE DA CE BAR DA NAPRAVE POMAK IZ PRVOBITNE LJUDSKE ZAJEDNICE ...PA NEKADA U PERSPEKTIVI,MOZDA DA STIGNU I DO CIVILIZACIJE...
POZDRAV 8)
e cure svaka cast!!!100% ste u pravu,samo sa izuzetkom da ipak postoji jedan broj pravih,"starih"nislija;necemo valjda sad da ih uporedjujemo sa durlancima,komrencima....(e ne zbog dela grada u kome zive,nego bre covece svi su isti,neprosveceni)
 
black-devil:
BUTTERFLY SRECO
ja zalim tebe i tvoju kevu sto te je rodila tako plitkoumnu osobu...ali mnogo sine

Nis je grad sa dugom i bogatom istorijom. Na mestu danasnjeg Nisa postoji ljudsko naselje vise od 6000 godina. U jezicima naroda, koji su ziveli na ovom podrucju (Dardanci, Iliri, Tracani, Kelti...), trazeno je poreklo imena grada, cija etimologija nije pouzdano utvrdjena. Najverovatnije je da je ime grada Naisus potice od Kelta i da je nastalo prema imenu reke Naisa - Vilinska reka.

U prvom veku nove ere Rimljani zaposedaju Nis, a u drugom veku grad dobija status municipijuma - samoupravnog grada. U njemu je rodjen i vaspitavan Konstantin Veliki. Kasnije, boravesi u Nisu, Konstantin i njegovi sinovi izdali su edikte.Srbi su stigli u Nis pocetkom sedmog veka, ali je gradom dominirala Vizantija sve do dvanaestog veka, kada ga je osvojio Stefan Nemanja.
Nis je imao ovako burnu istoriju, pored ostalog, zahvaljujuci svom geostrateskom polozaju. Nis se nalazi u sredistu Jugoistocne Srbije, na raskrscu velikih puteva koji povezuju Mediteran (preko Soluna i Atine) i Aziju (preko Sofije i Istanbula) sa Zapadnom Evropom, kao i Podunavsku regiju sa Jadranom (preko Pristine i Podgorice).

Butterfly sine idi uci malo skolu da bi naucila nesto vise o gradu Nishu, ja licno ne dolazim iz Nisha al znam dosta o tom gradu tako da nemoj da izigravas ovde neko facu i da mislis da si neko i nesto kad si u sustini niko i nista, nemoj da se brukas devojcice!!!
Toliko od mene:)

e ciko izvini,ali ako nisi znao mi smo u 21. veku,to ti je vreme kada ljudi definitivno ne zive od istorije,bar ne bolje(ovde gore)!!!
a bre,covece,koga jos briga za to sto je nis bio(lepo si rekao "bio")raskrsnica puteva,bla,bla....
sta sad su nislije kao manje iskompleksirani,a prosveceniji zbog toga!!1ma daj sta se lazemo,ovo je najvece selo u zemlji,sa casnim izuzecima(koji ce se vec pronaci)!!!
pozdrav
think about!!!!
 
Prijateljica mi je preporucila da pogledam sta se ovde nalazi i mogu reci da sam prilicno iznenadjen onim sto sam video. Neka tamo riba je uspela da svojim plitkim izjavama izazove prilicnu diskusiju u kojoj sam se nacitao gomile gluposti o tome koji je grad bolji i zasto.

Smesno!

Smatram da govorite na pogresan nacin o nekom gradu. Grad je utoliko bolji ukoliko ti pruza vise sansi da nesto postignes. Sto se tice Nisa, tu mozes da steknes prilicno dobro obrazovanje, odlicno da se provedes na bilo koji nacin, steknes jako interesantne prijatelje (svi ljudi koje sam ikada sreo van Nisa su odusevljeni mojom pojavom i nacinom govora, sto vazi i za sve poznanike), ali iskreno, vise od toga - NE! Ovde neces uspeti da zaradis brdo love (bar ne posteno), niti ces napraviti nesto zbog cega ces poznat i slavan. Mislim da se generalno to ne moze postici u celoj zemlji, bar ne u onoj meri koliko bih ja voleo. Zivi se jako jeftino iz jednostavnog razloga - ljudi su bez novca. Takav je standard i jako bih voleo da se tu nesto promeni, ali...

Da ne bih sirio temu, mogu samo da se izvinim devojci koja je provela tako los period u ovom gradu (ja zivim u njemu 15 godina - pola svog zivota) i ne zalim se nimalo, cak naprotiv. Mozda nisi zelela da ti bude bolje? Mozda si imala los start, pa ti je kasnije sve imalo gorak ukus? Mozda si glupa? :) Ja volim i mogu da se dobro osecam gde god se nasao, samo ako zelim.

Svejedno, mislim da topic ima pogresan naziv - mislim da bi vise odgovaralo "Zasto ljudi ne poznaju Nish?" - ili bilo koji drugi grad.

Zorica

P.S. Nisam se registrovao iz jednostavnog razloga sto ne podnosim popunjavanje milion formulara da bih ostavio jednu poruku.
 
sunrise:
zalosna pojava danasnjeg vremena -plitkoumnost-... dragi moji gosti ja se ne stidim toga shto sam iz NISA :arrow: Nis je moj grad tu sam rodjena, odrasla i tu zivim :arrow: Nis je moj zavicaj.
A ljudi koji nemaju identitet oni nemaju niti mesto prebivalishta niti mesto rodjenja, inace to je jako zabrinjavajuce.... ustvari problem lezi u tome shto pojedinci dolaze iz malih sredina naviknuti na pojavu da svako svakoga poznaje i sl. stvari....
izmedju ostalog bih vas zamolila kada odgovarate na tudje postove obratite paznju u kom rodu govori osoba na ciji post odgovarate, nemojte mesati muske i zenske rodove, katastrofalno izgleda kada neko ne ume da prepozna u kom rodu osoba govori...

vidis sa tim primitivnim nacinom razmisljanja neces daleko stici!!!ok je to sto volis svoj rodni grad,al suoci se sa cinjenicom da je pun primitivnih,iskompleksirani,cak i glupih ljudi!!!svaka cast tebi,al pogledaj malo oko sebe!!!
pozdrav!!! :(
i jako je smesno to sto niko od vas ne sme da napise mesto odakle potice, ustvari to nije ni smesno vec zalosno....
a sto se tice nekih prozivka mog nicka, reci cu samo jednom :arrow: nikoga ovde nisam prva napadala, niti vredjala ali ako neko ima hrabrosti i toliko gluposti u sebi da napise da su svi u gradu Nisu glupi i seljaci i bla bla, epa dragi moji nedam ja svoj zavicaj za razliku od mase koja se stopila ne znam vec gde.. sve sto je bilo postovano a bez ikakve osnove odgovorila sam ....
Pozdrav iz NISA :lol:
 
Uopste ne znam sto mrze Nis! :cry: Verovatno zbog nekih predrasuda. Prvo trba videti, pa suditi. Ja sam mislila da je grad :P, ali sam letos otisla i sad imam potpuno drugu sliku. Grad je predivan, a ljudi su jos divniji! :D
 
Juce sam cuo da je grad za vreme vladavine Milosevica i u ono vreme dok je tada u Nisu vladao SPS i Mile Ilic, onaj koga smo sahranjivali kroz Pobedinu i Vozdovom, naime, bio u najvecem procvatu, da se taj covek jedini zalagao za Nis, da je doslovno krao novac iz bgd-a i ovde gradio... recimo Kalca je izgradjena za vreme njegove vladavine, potom i podzemni prolazi, sve one podzemne ulice, potom je naravno bilo i prosirenja, kol'ko da se ne kaze da ovi drugi nista nisu uradili.

Nisam ja SPS-ovac, daleko od toga, ali me zanima zasto se sada nista od toga ne radi, zasto ne urade nesto slicno ovi iz sadasnje vlasti?
 
Nietzsche:
Izvini, nikako da uhvatim poentu?!

Nis ima potencijala da bude veliki Evropski grad, i verovatno bi i bio da nije morao da bude pljackan svih ovih godina od strane bgd-a, no o tome vise necu, ponavljam se po ko zna koji put.

Danas je situacija takva da je bgd evropa, inostranstvo za Nis, ne samo po ljudima koji setaju ulicama vec i po tome sto je tamo prosecna plata tri puta veca nego ovde. Dakle, sadasnjost je sasvim na strani bgd-a, na stranu istoriju - pljackanje, neravnopravnost, centralizacija i slicno. Ali uzasno je i pateticno kad cujem od nekoga kako se gradovi porede po tome kakvi su im kafici... Na to nemam komentara, to mi vise govori o osobi koja komentarise nego o gradu o kome govori.


E o tome i pricamo : nije Evropa: standard, rate i plate nego ono sto nosimo u sebi : svest, geni, kod…

A sto se tice uporedjivanja na `nivou kafica` pa,zaboga , ovde ima takvih nekih likova da I treba odredjene stvari I treba svoditi na banalne novoe razumevanja I metafore…zar se ne slazes?
 
Nietzsche:
Sto se tice tih gena i onoga sto nosimo u sebi... a vezano za ovo o cemu govorimo... dualizam bgd - NIS...
Da budem iskren: ne vidim neku razliku u ljudima bgd-a i mene kao Nislije... Da sam ja gradjanin bgd-a (mada to i sutra vec mogu da postanem, ali necu za inat da ostavim ovo ovde selo) ja bih isto tako mrzeo ovaj Nis, i pljackao bih ga koliko mogu, isto to vazilo bi i za Vojvodinu... Ne vidim u cemu bi se razlikovali ljudi odande i ovi odavde... da mi imamo vlast sigurno bismo bili jednako uzasni kao sadasnji bgd-djani.

Ali trenutna mrznja Nislija prema bgd-u je sasvim opravdana i svaki pametniji Nislija koji nema nameru da bude bgd-djanin treba da bgd prezire vise nego bilo koji drugi grad u svetu.
pa covece,ti si babun!!
 
Nietzsche:
Sto se tice tih gena i onoga sto nosimo u sebi... a vezano za ovo o cemu govorimo... dualizam bgd - NIS...
Da budem iskren: ne vidim neku razliku u ljudima bgd-a i mene kao Nislije... Da sam ja gradjanin bgd-a (mada to i sutra vec mogu da postanem, ali necu za inat da ostavim ovo ovde selo) ja bih isto tako mrzeo ovaj Nis, i pljackao bih ga koliko mogu, isto to vazilo bi i za Vojvodinu... Ne vidim u cemu bi se razlikovali ljudi odande i ovi odavde... da mi imamo vlast sigurno bismo bili jednako uzasni kao sadasnji bgd-djani.

Ali trenutna mrznja Nislija prema bgd-u je sasvim opravdana i svaki pametniji Nislija koji nema nameru da bude bgd-djanin treba da bgd prezire vise nego bilo koji drugi grad u svetu.
pa covece,ti si babun!!
 
WP:
Nietzsche:
Sto se tice tih gena i onoga sto nosimo u sebi... a vezano za ovo o cemu govorimo... dualizam bgd - NIS...
Da budem iskren: ne vidim neku razliku u ljudima bgd-a i mene kao Nislije... Da sam ja gradjanin bgd-a (mada to i sutra vec mogu da postanem, ali necu za inat da ostavim ovo ovde selo) ja bih isto tako mrzeo ovaj Nis, i pljackao bih ga koliko mogu, isto to vazilo bi i za Vojvodinu... Ne vidim u cemu bi se razlikovali ljudi odande i ovi odavde... da mi imamo vlast sigurno bismo bili jednako uzasni kao sadasnji bgd-djani.

Ali trenutna mrznja Nislija prema bgd-u je sasvim opravdana i svaki pametniji Nislija koji nema nameru da bude bgd-djanin treba da bgd prezire vise nego bilo koji drugi grad u svetu.
pa covece,ti si babun!!

slazem se.veliki
 

Back
Top