Quantcast

Zašto mrze Niš?

LadyinRed

Zainteresovan član
Poruka
147
Po meni Nis ima i svojih prednosti a i mana, naravno.
Ovom gradu pre svega nedostaje novac da bi mogao da bude zanimljiv za mlade.Nemamo prakticno nikakav vid zabave ovde u gradu.
A i ako bi ga imali vecina ne bi imala novca ni da priusti sebi neki od uzitaka koji ponekd grad i moze da ponudi.

FLER__

Početnik
Poruka
31
Moram nesto da kazem: :D

Ljudi,Ja i moj cale(u izrazu) :D
Smo tamo bili na pecanje....Malo je uzas ;D
Na pR: (bacaju otpatke na sve strane....I td) ;D , :D
Ma 1000 puta je najbolji BG ili Zemun polje..... Extra je.. :D

LadyinRed

Zainteresovan član
Poruka
147
Evo vam jedne price koja ce mozda opovrgnuti price o tome da je Nis los grad.
Pre jedno mesec dana u goste mi je bio producent iz Svajcarske italijanskog porekla.
On je odusevjen gradom.Pre svega srdacnosti ljudi.On nije mogao da razume kako kada god sretnemo nekog poznanika ili prijateljima mi bar po 5 min stojimo sa njim i nesto pricamo.
Verujte mi ljudi, bez obzira sto je Nis siromasan kulturnim desavanjima i sto je siromasan, mi imamo nesto sto ljudi iz velikih Evropskih pa i svetskih gradova mogu samo da sanjaju.
Njima se zivot svodi samo na posao i na povrsna prijateljstva.
Oni nemaju prijatelja koga mogu pozvati u pola noci da vas slepa od centra do kuce.
Oni zude za tom toplinom koju ovaj grad pruza.

p.s I mene nervira ono komsilucko ogovaranje.to me ubija u pojam.svidja mi se kod metropola sto oni ne zalaze mnogo jedni drugima u zivot u smislu ogovaranja.

koca chemist

Domaćin
Poruka
3.215
nzm kako neko moze da vrsi podelu takvu na nis,bg itd...pa da kaze nislije su takve ovo ovakvi itd...to je glavni uzrok zasto se raspadamo polako ali sigurno!!!nesloga,netrpeljivost izmedju srba nas unistava definitivno smo nekinisu svesni toga..i nzm kom debili je pala na pamet da otvori ovakvu temu stvarno...ja sam gradjain nista ine kazem da je nis neka lepoooota neznam ni ja kavka nis ima zanimljivu kulturi ali ***..zabroravio sam da su mnogi ljudi nepismeni,neobrazovani,
nelkulturni itd...ali sta ces.....LOCK LOCK LOCK LOCK:banovati::banovati::banovati::banovati:

nisliya

Iskusan
Poruka
6.510
treba samo izvuci pouku. Nis jeste selendra i te kakva. svi kao pljuju na nekog ko je dosao sa strane a zapravo ima iste ili jos gore manire i govor. ne vidim razliku u govoru izmedju nekog ko je rodjen ovde i nekog ko je dosao. a onaj prvi pljuje drugog :D . da ne spominjem gomilu ocajnih , ne palanackih vec vukohebinskih, obicaja kojima moze da se pohvali samo kretencina koja se pravda time sto je neko drugi takav pa po nekom principu moramo svi. urlanje na mobilni u sred prodavnice, bacanje djubreta oko kontejnera ( za sta bih slao na robiju), akcentovanje reci na seljacki nacin, hod kao u serifa sa divljeg zapada, voznja auta uz 100 prekrsaja na dan + parkiranje i tako u nedogled. a o shvatanju provoda (narocito u kafanama) nemam reci.
ako se nekome ne svidja misljenje koje imaju drugi o nama neka prestane da kupi obicaje seljacina koji su se ovde odomacili cak i bolje nego sto bi u svome selu, i pocne da ih namece. niko ko zivi u BG ne moze a da ne promeni nacin zivota a jos manje govora.

a kako je ovde ?

vrkveni krokodil

Zainteresovan član
Poruka
236
Ko bi rekao da ću se složiti sa nekim na ovom forumu... Evo, i do toga je došlo:

treba samo izvuci pouku. Nis jeste selendra i te kakva. svi kao pljuju na nekog ko je dosao sa strane a zapravo ima iste ili jos gore manire i govor. ne vidim razliku u govoru izmedju nekog ko je rodjen ovde i nekog ko je dosao. a onaj prvi pljuje drugog :D . da ne spominjem gomilu ocajnih , ne palanackih vec vukohebinskih, obicaja kojima moze da se pohvali samo kretencina koja se pravda time sto je neko drugi takav pa po nekom principu moramo svi. urlanje na mobilni u sred prodavnice, bacanje djubreta oko kontejnera ( za sta bih slao na robiju), akcentovanje reci na seljacki nacin, hod kao u serifa sa divljeg zapada, voznja auta uz 100 prekrsaja na dan + parkiranje i tako u nedogled. a o shvatanju provoda (narocito u kafanama) nemam reci.
ako se nekome ne svidja misljenje koje imaju drugi o nama neka prestane da kupi obicaje seljacina koji su se ovde odomacili cak i bolje nego sto bi u svome selu, i pocne da ih namece. niko ko zivi u BG ne moze a da ne promeni nacin zivota a jos manje govora.
Bravo, majstore. :ok: Najzad neko ko nije iskompleksiran i ko sme da kaže istinu. To je prvi korak ka boljem Nišu.

ljudi, ja mislim da je vreme da se srbija jos jednom podeli, ovoga puta na severnu i juznu :rotf:
Pa, smej se slobodno, ali Srbija je odavno podeljena na bogati sever i siromašni jug, samo što više razloga za smejanje imaju oni gore, a verovatno im je smešno što se ti smeješ. Vidi prosečne plate, broj objekata i institucija od državnog i međunarodnog značaja, visina državnih i međunarodnih investicija, broj manifestacija od državnog i međunarodnog značaja (sportske, kulturne i dr.) demografska kretanja... i shvatićeš da su to dve (ili više) različite države. I još nam smešno.

minijatura

Početnik
Poruka
21
Ja cu samo da vam navedem kako izgleda jedan obican dan u Nisu a vi sami procenite da li ga treba voleti ili ga treba mrzeti najvise na svetu.
1. Ulazis u gradski bus a doceka te kondukter koji zvace zvaku a iz usta mu najpre izadje miris belog luka a tek onda neka recenica
2. Ljudi u busu gotovo da ne propustaju da se nazderu belog luka kad izadju iz kuce
3. Bolnice su pune lepih sestara koje se i same pitaju zasto li primaju plate kad blage veze nemaju sta rade
4. Prodavnice su pune "ljubaznih" ljudi koji ce da te usluze
5. Poslodavci redovno misle da te poseduju kad te zaposle pa ocekuju da posao za koji primas bednih 10000 dinara treba da nosis kuci i razmisljas o tome kao da je to tvoj zivot
6. Lepe babe u redovima u Posti koje te svakodnevno pitaju da li znas da im popunis priznanicu jer zaboga nisu pismene
7.Cene na pijaci kao da kupujes u inostranstvu
8.Svakodnevno slusanje recenice: Bate, radeo sam
9. Komsije koje ne shvataju da zive u stambenoj zgradi pa se ponasaju kao da su na selu
10. I ono sto sam najskorije cula: "Kakva zaostavstina"(Covek je mislio na zaostalost)

Meda Božanin

Aktivan član
Poruka
1.762
Ovom gradu pre svega nedostaje novac da bi mogao da bude zanimljiv za mlade.Nemamo prakticno nikakav vid zabave ovde u gradu.
A i ako bi ga imali vecina ne bi imala novca ni da priusti sebi neki od uzitaka koji ponekd grad i moze da ponudi.
Da su pare jedini izvor zanimljivosti, ljudi u bogatim zemljama bi imali zanimljivije provode od onih u siromasnim. Moja je procena (nisam jedini) da je zabava sve bolja sto je manje para jer se svodi na medjuljudsku interakciju a ne na kupovinu materijalne zabave. Optimalno je naci dobar balans izmedju te dve krajnosti.

Evo vam jedne price koja ce mozda opovrgnuti price o tome da je Nis los grad.
Pre jedno mesec dana u goste mi je bio producent iz Svajcarske italijanskog porekla.
On je odusevjen gradom.Pre svega srdacnosti ljudi.On nije mogao da razume kako kada god sretnemo nekog poznanika ili prijateljima mi bar po 5 min stojimo sa njim i nesto pricamo.
Verujte mi ljudi, bez obzira sto je Nis siromasan kulturnim desavanjima i sto je siromasan, mi imamo nesto sto ljudi iz velikih Evropskih pa i svetskih gradova mogu samo da sanjaju.
Njima se zivot svodi samo na posao i na povrsna prijateljstva.
Oni nemaju prijatelja koga mogu pozvati u pola noci da vas slepa od centra do kuce.
Oni zude za tom toplinom koju ovaj grad pruza.

p.s I mene nervira ono komsilucko ogovaranje.to me ubija u pojam.svidja mi se kod metropola sto oni ne zalaze mnogo jedni drugima u zivot u smislu ogovaranja.
ovo iz "PS" i ono prethodno ide zajedno i nerazdvojivo je.
To sto ti u "metropoli" niko ne bode nos u tvoje licne stvari je zato sto ih apsolutno zabole da li umires ili ne.

Ko bi rekao da ću se složiti sa nekim na ovom forumu... Evo, i do toga je došlo:
...
Ako bolje procitas, stav koji ima "nisliya" i nije bas tako blizak tvojim stavovoma?

PS
Da neces mozda da stavis u potpisu da zelis pravdu za Urosa? :rotf:

Dennyboy

Zainteresovan član
Poruka
123

Bravo, majstore. :ok: Najzad neko ko nije iskompleksiran i ko sme da kaže istinu. To je prvi korak ka boljem Nišu.

Pa, smej se slobodno, ali Srbija je odavno podeljena na bogati sever i siromašni jug, samo što više razloga za smejanje imaju oni gore, a verovatno im je smešno što se ti smeješ. Vidi prosečne plate, broj objekata i institucija od državnog i međunarodnog značaja, visina državnih i međunarodnih investicija, broj manifestacija od državnog i međunarodnog značaja (sportske, kulturne i dr.) demografska kretanja... i shvatićeš da su to dve (ili više) različite države. I još nam smešno.

Meni je ovde u Nisu super, imam svoj stan i kola dok studiram, a roditelji su mi posteni elektro inzenjeri. Pitaj nekog ko je zavrsio medicinu da li moze da se zaposli gore u tom vasem bg-u (ako nisi iz bg-a nemoj da mi pises eseje kako nisi beogradjanin, to je nebitno). U Surdulici se npr. odakle sam rodom, traze doktori. Tako da posla ima.

vrkveni krokodil

Zainteresovan član
Poruka
236
Deniboj,

nisam znao da je u Nišu bolje nego u Beogradu. Evo, sad znam. A ovi podaci su sve lagarija. Iskompleksirani seljaci otkude Niš, bune se, oće da cepaju Srbiju. :rtfm:

Al' znaš, kad je meni bilo 15, pa i 16 godina, tako sam i ja bio lokal-patriJota, pa i kad je loše, ja kažem onima iz Be-ge-ja kako je ovde dobro. Ma šta dobro, super.

E sad, to što ti (još uvek) nisi čuo za bolje od ovoga što vidiš u Nišu, valjda otud što dolaziš iz još veće vukojebine, druga je stvar.

Viral

Zainteresovan član
Poruka
370
Važna je švalerancija...

A ljudi su dosta lenji, lenji ljudi lenja i država. Što su meni rekli, s'kim si takav si.

Meda Božanin

Aktivan član
Poruka
1.762
Deniboj,

nisam znao da je u Nišu bolje nego u Beogradu. Evo, sad znam. A ovi podaci su sve lagarija. Iskompleksirani seljaci otkude Niš, bune se, oće da cepaju Srbiju. :rtfm:

Al' znaš, kad je meni bilo 15, pa i 16 godina, tako sam i ja bio lokal-patriJota, pa i kad je loše, ja kažem onima iz Be-ge-ja kako je ovde dobro. Ma šta dobro, super.

E sad, to što ti (još uvek) nisi čuo za bolje od ovoga što vidiš u Nišu, valjda otud što dolaziš iz još veće vukojebine
, druga je stvar.
Vidim da jos uvek nisi naucio da se ophodis sa ljudima i da im ukazes duzan minimum postovanja cak i kad se slazes sa necijim misljenjem :(

Podaci sa tvog linka su jednoumno posmatranje statistike i to sta ti tvrdis - ustvari je iskrivljenje stvarnog stanja sluzeci se statistikom van konteksta. Primera radi, po tvojim suvim statistikama, ~20% populacije Srbije zivi u okrugu Beograd a procentualno imaju samo 13% biblioteka sto mu dodje da ostatak srbije bezamlo ima duplo vise biblioteka od samog BG okruga. Dalje, uporedjujes centralizam sa kolonizacijom nenaseljenih teritorija (naseljavanje nakon 2 Sv. Rata i Vojvodini nakon proterivanja svih zemljoposednika).
Ima toga jos i mogao bih o svemu da sam malo vise zaludan.

Sta vise, Nis ima toliko toga na cemu bi beogradski okrug mogao samo da nam pozavidi... sa razlikom sto na to mi, kao svakodnevnu pojavu, ne obracamo paznju a pojedinci poput tebe odbacuju sve lokalno "a-priori" (i jos gore: proglasavas fasizmom :dash:). Sreca te niko ne slusa sta babe pricaju na zadusnicu u Brzi Brod.

Da ne dodje do zabune, daleko od toga da je centralizam dobar i da je politicki (i privredni) sistem u Srbiji pravedan. No sve je to daleko od tvojih tvrdnji da su svi Srbi glupi jer se ne slazu sa tvojim jevandjeljem i prorocanstvima.

;)
Opusti se... nadji devojku da nisi usamljen... nadji prijatelje koje neces oterati od sebe ni po koju (tvoju) cenu.

Dennyboy

Zainteresovan član
Poruka
123
Deniboj,

E sad, to što ti (još uvek) nisi čuo za bolje od ovoga što vidiš u Nišu, valjda otud što dolaziš iz još veće vukojebine, druga je stvar.

Praznjenje preko foruma uglavnom rezultira jos vecom frustraciom. Zato pokusaj da se opustis ili sto ti kaze Meda, nadji neku curu ili slicno :)

asdf-jklč

Zainteresovan član
Poruka
212
Koliko mi mrzimo svoj grad, to nisam imala prilike da vidim bilo gde drugde. I posle se čudimo kako to svi bolje žive od nas i bolji im je provod, i gradovi lepši i uređeniji i nekako sve lepše u komšiluku nego kod nas. Kod tolike mržnje dobro je da smo i živi i mi i grad :(

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.