Зашто ми живимо?

Алjона

Aktivan član
Poruka
1.004
Моjи драги сабеседници.
Jедан писац jе казао: " Уман човек обавезан рано или касно поставити за себи питање: зашто он jе дошао у оваj свет?"
Дозволите представити вашему обзиру и вашему размишљеању следућа питања:
- Због чега живе човек и због чега живете Ви?
- Каква jе циљ човечанског живота и каква jе циљ Вашега живота?
- Шта радите да бих достићи ову циљ?
- Шта jе наjвише важно за Вас у животу?

Претходно благодарим за мисли и одговори.
Са поштовањем.
 
Алjона:
Моjи драги сабеседници.
Jедан писац jе казао: " Уман човек обавезан рано или касно поставити за себи питање: зашто он jе дошао у оваj свет?"
Дозволите представити вашему обзиру и вашему размишљеању следућа питања:
- Због чега живе човек и због чега живете Ви?
- Каква jе циљ човечанског живота и каква jе циљ Вашега живота?
- Шта радите да бих достићи ову циљ?
- Шта jе наjвише важно за Вас у животу?

Претходно благодарим за мисли и одговори.
Са поштовањем.

Neko moje mishljenje je da mi zivimo da bi se stalno pitali zbog cega zivimo i nishta vishe!!!!
 
Алjона:
Моjи драги сабеседници.
Jедан писац jе казао: " Уман човек обавезан рано или касно поставити за себи питање: зашто он jе дошао у оваj свет?"
Дозволите представити вашему обзиру и вашему размишљеању следућа питања:
- Због чега живе човек и због чега живете Ви?
- Каква jе циљ човечанског живота и каква jе циљ Вашега живота?
- Шта радите да бих достићи ову циљ?
- Шта jе наjвише важно за Вас у животу?

Претходно благодарим за мисли и одговори.
Са поштовањем.

Samo nesto malo: sva ta pitanja imaju zajednicki odgovor.
 
die_happy:
carica:
die_happy:
Covek je uvek u potrazi za najlepsim i ujedno najbolnijim osecanjem.
Zivimo da bi patili,voleli i bili u vecitoj potrazi za nedostiznim stvarima da bi shvatili da je istina samo jedna.Jedna istina da je zivot cudo koje smo dobili i koje trebamo u ljubavi da zivimo.
To je bas ono sto sam zelela reci :)))

Evo to jedan zivot i devet smrti, za svaku nepravdu po jedan kraj...........
A zar to nije lepo a????
p0z
 
Stoorbak:
die_happy:
carica:
die_happy:
Covek je uvek u potrazi za najlepsim i ujedno najbolnijim osecanjem.
Zivimo da bi patili,voleli i bili u vecitoj potrazi za nedostiznim stvarima da bi shvatili da je istina samo jedna.Jedna istina da je zivot cudo koje smo dobili i koje trebamo u ljubavi da zivimo.
To je bas ono sto sam zelela reci :)))

Evo to jedan zivot i devet smrti, za svaku nepravdu po jedan kraj...........
A zar to nije lepo a????
p0z
da, to je predivno....jer najvise ljubavi ima na Balkanu...
PS. Poslusala sam Crnjanskog...jedino sto mogu da ti kazem jeste: wooow....i hvala ti!
deda Mraz mi je priredio naj naj najlepse iznenadjenje koje sam mogla da zamisli.:)))
 
die_happy:
Stoorbak:
die_happy:
carica:
die_happy:
Covek je uvek u potrazi za najlepsim i ujedno najbolnijim osecanjem.
Zivimo da bi patili,voleli i bili u vecitoj potrazi za nedostiznim stvarima da bi shvatili da je istina samo jedna.Jedna istina da je zivot cudo koje smo dobili i koje trebamo u ljubavi da zivimo.
To je bas ono sto sam zelela reci :)))

Evo to jedan zivot i devet smrti, za svaku nepravdu po jedan kraj...........
A zar to nije lepo a????
p0z
da, to je predivno....jer najvise ljubavi ima na Balkanu...
PS. Poslusala sam Crnjanskog...jedino sto mogu da ti kazem jeste: wooow....i hvala ti!
deda Mraz mi je priredio naj naj najlepse iznenadjenje koje sam mogla da zamisli.:)))
Ljudi stvarno ste divni,jos uvek imamo dusu!!!
 
pucanjuprazno@hotmail.com:
E bas bih i ja voleo da znam odgovor na ovo tvoje pitanje?

Ако сам написала ови питања, аjде, покушавам се одговорити и казати нешто на њих.

Зашто ми живимо? Зар ли да би само рађати се, jести, пити, спавати, дисати и умрети на краjу живота?! Мислим, да ниjе тако. Ово jе jако мало за нас. Све jе то само су средства, али нису циљ. Су средства за нешто друго наjбоље важно...

Молим, гледаjте, бебе jе рођен, а затим он ће бити младић, а затим - муж и отац, а посље - дед. Ово jе пут човечанског развоjа. Развоjа и савршенства.
У свом животу ми стално се усавршаваемо и се развиjамо. Такав развоj иде по две смери: физишком и духовном, али наjбоље важан код њих баш друго стога човек по своj природе jе духовна суштина.

И тако, ми се развиjамо у свом животу. Сваки развоj пролази било у добру страну било у рђаву страну и ми смо тако - било постаjамо наjбоље било постоjамо лоше (ту jе питање о сатанисатах). Наша животна задаћа и животна циљ jе у том, да би упутити наш духовни развоj у добру страну. Зар ми жељимо бити будалом и немати разума или бити човеком, коjи не зна да шта jе тако, на пример, љубав к човеку за кога ми смо спремани дати своj живот и примати смрт? Али ми жељимо мудрети. И питање jе тако како ово достизати...

Да би развиjати се неопходни су за нас неки средства. Jело, одело, кућа, врло важно имати омиљено посао - омиљен рад или студирање - са jедноj страни, и права добра духовна основа, правилна животна филозофиjа - са другоj. Питање за сваког човека jе тако да какву животну филозофиjу он избире, на коjоj он ће бити се развиjати као личност (неки човеки се развиjу у сектах, на пример).

Шта jе важно...Љубав у Богу, човеку и свому раду. Данас људи заборавили како љубити, што jе чиста, искрена, предана љубав. Љубав jе дисање наших душ и ми не можемо живети без њу. Она jе нормалан језик човечанског контакта. Други важни ствари - доброта, милост, терпљење, пажња, поштовање, смелост, мрзња ко злу... Да ли ми имамо све jе то....???

Поздрав.

P.S. Опростите, драги људи, на моjе погрешке...Само учим:о)))
 
Mи живимо зато што смо рођени на овом свету и у ово време.
Не треба много размишлјати о томе.
Човек само треба да усклади себе са околином а да има свој правац и своју улогу.
Треба бити слободан у мислима и делима без препрека и волети Бога.
И док још постоји природа наземлји и живот радовати се као дете тим обичним а моћним стварима.
Врхунац је потомство које сви треба иза себе да оставимо.

Поздрав из Београда
 
Tristan:
Mи живимо зато што смо рођени на овом свету и у ово време.
Не треба много размишлјати о томе (Ако ми не будем много размишљати о томе...мислим да ми тако нећемо разумети неких значана животних стварима...)
Човек само треба да усклади себе са околином (А шта jе ова околина и каква jе она? А ако она ниjе добра значи потребно за ме ускладити...?)а да има свој правац и своју улогу.
Треба бити слободан у мислима и делима без препрека и волети Бога. ( И како ово jе могучно?)
И док још постоји природа наземлји и живот радовати се као дете тим обичним а моћним стварима. (Добро jе, али не могу радовати се као дете...стога зла, коjе живе у ми. И како jа могу избацити га од себе да би радовати се као дете?)Врхунац је потомство које сви треба иза себе да оставимо.

Поздрав из Београда
 

Back
Top