Zašto mi krivimo političare za male plate?

#nikola tesla je poput mene

Pa onako, hvala

#zene bez

Pa ja ne mogu imena da im zapamtim koliko ih menjam.

#Porodice bez

Radim na tome. Ja cu mom sinu za 18i ferari a ti ces tvom polovan telefon sto je marisan i zavrsio kod Pere Mutavog na cvetku

#pit bul wannabe

Iznenadio bi se koliko sam kulturica lik.
Predrasude imas zbog moje fizicke gradje i
Ljubomoran si na moju apolonsku gradju dok si ti gradjen ko moler iz vlasotince.
Грађа ти се не види на форуму, али интелект итекако. Може се описати једном речју; мизерија.
 
zato sto preCednik i vlada na zvanicnom site rs stoji plata od 300 eu manje vise, zbog ne brige o svojim gradjanima........

Kakve veze ima to sa tim da li ću ja da plaćam svog radnika zobenim semenjem dok ja letujem 5X, zimujem 5X, imam 5 stanova, 5 automobila......?

Ja ti potpisujem da Nemcu možeš isto da staviš da sme da plaća radnika 300 eur i da će i plate biti i dalje Nemačke i da neće pasti na 300 eur. Jer Nemci su moralan narod koji ceni i poštuje tuđi rad. Nigde ne piše da nekome moraš da plaćaš minimalac. Dakle opet je do nas Srba a ne do političara.
 
Kakve veze ima to sa tim da li ću ja da plaćam svog radnika zobenim semenjem dok ja letujem 5X, zimujem 5X, imam 5 stanova, 5 automobila......?

Ja ti potpisujem da Nemcu možeš isto da staviš da sme da plaća radnika 300 eur i da će i plate biti i dalje Nemačke i da neće pasti na 300 eur. Jer Nemci su moralan narod koji ceni i poštuje tuđi rad. Nigde ne piše da nekome moraš da plaćaš minimalac. Dakle opet je do nas Srba a ne do političara.
Nije tu u pitanju moral, nego poslovna inteligencija i privrednički duh.Zna Nemac šta može da očekuje od motivisanog radnika,a šta od poniženog. Takođe zna da, kao što se mora boriti za tržište kvalitetom i cenama svoje robe/usluge, tako mora da se bori i na tržištu rada za dobre radnike,uslovima koje obezbeđuje. Radnik u Nemačkoj ipak lakše napusti radno mesto i nađe bolje kada nije zadovoljan.Kuku onom poslodavcu koji ima zaposlene koju su lenji i polusposobni polusvet-a takve dobija kada nudi loše uslove i plate
 
Samo na hranu i trosim jer trening zahteva mnogo hrane. Ne vidim kako bi bilo kakva situacija u svetu bila losija po mene nego po ostale smrtnike, pa niste se ni u miru snasli a kako bi tek u npr sankcijama ili nekoj drugacijojj vrsti ratovanja.
Da spojim ja tvoje probleme i moje probleme i napravim resenje....?
Da osmislimo trening u kojem bi energija trosena na poljoprivredno korisne radove?
Nisam za banalno pretvaranje, znam i ja da nije isto masina za ramena i nosenje dzakova....ali necemo staviti naglasak na prakticnosti ili ekonomicnosti poljoprivrede nego na fizicke vezbe, npr ledja vezbati sadjenjem kupusa ali ne klecajuci nego iz uspravnog polozaja sa sve podizanjem trupa do nivoa 1,4m na kojem stoje nove sadnice...

Npr slicno a razlicito , ja sam treniran bez onih metoda mucenja u spec jedinici, moja kondicija je bila neverovatna, brzina takodje, plus je mentalna snaga bila izuzetna.Vestina je bila naglasak.A odmor nije shvatan kao beskorisno gubljenje vremena....
Sve bez mucenja i iznurivanja, nego ili 100% ili 105 ili 110% od trenutnog maksimuma, nista 200% ili tako nesto...Cesto izmedju 60% i 100%...
 

Back
Top