Zašto masa mladih odustaje od roditeljstva?

Зато што су данас млади у могућности да упознају више људи него икада раније. И кад особа упозна особу супротног пола са солидно великим квалитетима, та особа постане репер за оцену следеће која долази. Често, следеће су испод постављених критеријума, а особа која је имала или познавала особу са одређеним квалитетима (макар субјективно посматрано), не жели да пристане на мање стандарде од стандарда постављених након тог познанства.

А онда се самозаваравају да је то њихова одлука.
 
Pričamo o generaciji Z (1997-2012) i milenijalcima (1981-1996)

Šta su po vama razlozi za ovo?
Postoji li neka razlika između generacije milenijalaca i generacije Z po ovom pitanju?
Osvrnucu se samo na one parove koje licno poznajem, nema ih puno, njihovi razlozi su emocionalne prirode - tesko odrastanje, dominantni roditelji, koji omalovazavaju i ponizavaju sopstvenu decu, neimastina i sl. Na to treba dodati i cinjenicu da se na ovim prostorima svasta nesto izdesavalo, pa se stvorila nesigurnost i veliki strah da ce decu dobiti i gajiti u nekim buducim ratovima i finansijskim krizama.
 
Sa jedne strane ubrzano rastakanje svih drustvenih i moralnih normi, sa druge crta infantilnosti i sebicnosti.
Naravno sve ovo ako nije u pitanju ekonomski faktor, koji ima glavni uticaj.

Постоје људи који говоре да економски фактор није битан, да треба имати што више деце, без обзира на примања. Ја се можда могу сложити да економски фактор није најбитнији, али далеко од тога да је небитан. Било би и себично рађати децу, ако немаш чиме да их храниш. Данас је тешко отхранити, одшколовати и двоје деце, а камоли троје, четворо.
 
Постоје људи који говоре да економски фактор није битан, да треба имати што више деце, без обзира на примања. Ја се можда могу сложити да економски фактор није најбитнији, али далеко од тога да је небитан. Било би и себично рађати децу, ако немаш чиме да их храниш. Данас је тешко отхранити, одшколовати и двоје деце, а камоли троје, четворо.
U Africi je mnogo teže, pa kad ono međutim
 
Pričamo o generaciji Z (1997-2012) i milenijalcima (1981-1996)

Šta su po vama razlozi za ovo?
Postoji li neka razlika između generacije milenijalaca i generacije Z po ovom pitanju?
nemam utisak da maldi "masovno" odustaju od roditeljstva, ali ako nece da imaju decu ne treba da imaju, bolje i po njih po to dete.
 
U Africi je mnogo teže, pa kad ono međutim
To je normalno, što siromašniji i neobrazovaniji to više dece, sa obrazovanjem i blagostanjem dolaze neki drugi prioriteti, pogotovo što se shvati da nije najvažnija i jedina uloga čoveka da bude progenitor, čak je poželjno i ne biti u ovom ogavnom svetu.
 
Poslednja izmena:
Ma licna stvar. Niti su oni koji imaju dece videli Raj, niti su ljudi koji nemaju dece videli Pakao.
Niti prosvetljeni, niti promaseni zbog toga.
A nekako u proslosti, cini mi se da se neverovatno potenciralo na porodu ne zbog nekih emotivnih i ljudskih razloga nego vise zbog radne snage i da bi se moglo narodu to pokazati i dokazati. Bukvalno nista vise od toga.
Naravno ne kod svih ali kod ogromnog broja ljudi.
 

Back
Top