Zašto ljudi vole?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.136
Zašto ljudi vole?
Čemu služi taj osećaj, zašto je ugrađen u ljude?

1697575289632.png

Ovo je trebalo na filozofiju :lol:

Posto je u naslovu voleti a ne zaljubljenost i ne nuzno prema drugim osobama ili suprotnom polu...Moj odgovor ne bi bio vezan za hormone.
I zivotinje vole i to ne samo svoje potomstvo i partnera. I ljudi vole ne samo druge ljude vec i hiljade drugih stvari a vole i sebe.
Nemam odgovor...za sada :lol:
Dvoumio sam se da li da stavim na Ljis jer nisam originalno mislio samo na M-Ž ljubav. Mada, svodi se na isto na kraju.

Dvoumio sam se da li da stavim na Ljis jer nisam originalno mislio samo na M-Ž ljubav. Mada, svodi se na isto na kraju.
Nije uopste isto. Voleti, taj osecaj uopste ne mora da je vezan za nista telesno.
Ja mnogo volim zivotinje i cvece, muziku, prirodu, sta god...Ako je tema samo musko zensko i partnerstvo, odgovor bi bio mnogo laksi.

Da je puka hemija onda bi to uvek bila "ljubav" na prvi pogled sto bi se reklo...Nesto nam prija, svidja nam se i paf...volimo...
Cesto se medjutim desava da nam se nesto ne svidja na prvu ali zavolimo posle....

Pa ok, za nekoga je hemija...za nekoga fizika, za nekoga fizika i hemija, mozda malo i biologija...
Ja jos nisam definisala u sebi zasto volim, zasto ljudi vole generalno...kod mene sigurno nije ni fizika ni hemija, to je sigurno.

Zašto ljudi vole?
Čemu služi taj osećaj, zašto je ugrađen u ljude?

Pogledajte prilog 1430154
Mozda smo bioloski programirani da volimo, ko zna… :) Ne mislim samo cisto hormonski, vec i dusom. Kao neka potreba za ispunjenjem, srecom, harmonijom. Kao neki eliksir koji nam pomaze da se obnovimo, zivimo.
Lepa ti je tema, ali nije lako objasniti. :)
Verujem da svaki covek poseduje sposobnost da voli i da tom sposobnoscu zapravo odrzavamo balans u prirodi.

Back