Zašto ljudi vole da se kockaju?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.232
Ljudi su se kockali od pamtiveka, ali zašto vole da se kockaju?

Nemaju svi isti razlog ali mogu da idu u ektreme gde bukvalno unište i svoj i tudje živote. Šta mislite, šta je u pitanju?

Why-Do-People-Like-To-Gamble.jpg

Poruka
15.037
Ljudi su se kockali od pamtiveka, ali zašto vole da se kockaju?

Nemaju svi isti razlog ali mogu da idu u ektreme gde bukvalno unište i svoj i tudje živote. Šta mislite, šta je u pitanju?

Pogledajte prilog 1165061
Ovisnost, poput alkoholizma, drogiranja i bilo kojeg drugog poroka koji nas cini onim sto jesmo - ljudima, sa svim svojim vrlinama i manama.
Oduvijek govorim ljudima da je droga kao i svaki drugi porok - ako si umjeren i pazis sta uzimas, zabavna je i bezopasna.
Tako je i s kockom, sve da svaki dan nesto odigras za jedan euro, OK je, bitno je da na tome ostane.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.962
Sreća... Lady Luck... Lepo je biti miljenik sreće, ali kocka je ipak najgori način da se sreća testira jer kad se krene u to, teško se prekida. Znam brakove koji su se raspali zbog kocke, one koji su joj platili dug imovinom, pa čak i životom, neke koji rade vredno da otplate muke kojih ne bi bilo da se nije stupilo u takvu vrstu dokoličarenja...
Jesam ponekad ogrebala srećku, dobila zamenu, nekad i 200/300din, ali kad sam dobila sve iste kolone na jednoj i naplatila takvu retkost svega 800din, obećala sam sebi da ni to više nikad neću da radim. :roll:
Moja Lady Luck nije novčana... i više je neću takvom ni tretirati.

Miller

Legenda
Poruka
55.685
Sreća... Lady Luck... Lepo je biti miljenik sreće, ali kocka je ipak najgori način da se sreća testira jer kad se krene u to, teško se prekida. Znam brakove koji su se raspali zbog kocke, one koji su joj platili dug imovinom, pa čak i životom, neke koji rade vredno da otplate muke kojih ne bi bilo da se nije stupilo u takvu vrstu dokoličarenja...
Jesam ponekad ogrebala srećku, dobila zamenu, nekad i 200/300din, ali kad sam dobila sve iste kolone na jednoj i naplatila takvu retkost svega 800din, obećala sam sebi da ni to više nikad neću da radim. :roll:
Moja Lady Luck nije novčana... i više je neću takvom ni tretirati.
https://www.telegraf.rs/vesti/14490...-a-onda-su-im-se-dogodile-strasne-stvari-foto

Miller

Legenda
Poruka
55.685
ENDRU DŽEK VITAKER

On je osvojio 315 miliona dolara a već je imao 17 miliona na računu svojih ličnih finansija. Nakon što je veliku svotu novca dao u dobrotvorne svrhe, usledio je mračan period. Nekoliko puta je opljačkan, što je potpuno ispraznilo njegov račun. Umrla mu je majka, unuka i njen dečko, a posle nekoliko godina, bio je potpuno švorc.

RODŽER I LAURA GRIFIT

Britanski par osvojio je 2,3 miliona dolara na lutriji, a onda su se previše zaneli u trošenju novca. Kupili su kuću a onda se oprobali u svojim snovima rok zvezde i uspešnog biznismena. Nakon što ga je Laura optužila za aferu, Rodžer je saopštio da su bankrotirali i u velikim dugovima.

DŽEFRI DAMPIER

Nakon što je osvojio 20 miliona dolara, Džefri je pokrenuo biznis, a dao je poklone i porodici i svastiki Viktoriji Džekson, sa kojom je imao aferu. Ubrzo su ga Viktorija i njen dečko vezali i opljačkali. Međutim, tada je dečko uperio pištolj Viktoriji u glavu i rekao joj da "ga ubije ili će on nju da ubije". Upucala ga je u potiljak.

KALIE RODŽERS

Imala je 16 godina kada je osvojia 2,8 miliona dolara. Nakon što je kupila kuću i auto, nastavila je da troši novac na kokain i plastične operacije. Sada ima samo nekoliko hiljada na računu i troje dece.

VILI HART

Vili Hart je 1991. godine bio oženjeni otac troje dece kada je osvojio 3,1 milion dolara. Međutim, stvari su se otele kontroli kada ga je zavisnost od kokaina dovela do toga da ubije jednu ženu. Sada je bukvalno bez dinara i u toku je brakorazvodna parnica.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.962
ENDRU DŽEK VITAKER

On je osvojio 315 miliona dolara a već je imao 17 miliona na računu svojih ličnih finansija. Nakon što je veliku svotu novca dao u dobrotvorne svrhe, usledio je mračan period. Nekoliko puta je opljačkan, što je potpuno ispraznilo njegov račun. Umrla mu je majka, unuka i njen dečko, a posle nekoliko godina, bio je potpuno švorc.

RODŽER I LAURA GRIFIT

Britanski par osvojio je 2,3 miliona dolara na lutriji, a onda su se previše zaneli u trošenju novca. Kupili su kuću a onda se oprobali u svojim snovima rok zvezde i uspešnog biznismena. Nakon što ga je Laura optužila za aferu, Rodžer je saopštio da su bankrotirali i u velikim dugovima.

DŽEFRI DAMPIER

Nakon što je osvojio 20 miliona dolara, Džefri je pokrenuo biznis, a dao je poklone i porodici i svastiki Viktoriji Džekson, sa kojom je imao aferu. Ubrzo su ga Viktorija i njen dečko vezali i opljačkali. Međutim, tada je dečko uperio pištolj Viktoriji u glavu i rekao joj da "ga ubije ili će on nju da ubije". Upucala ga je u potiljak.

KALIE RODŽERS

Imala je 16 godina kada je osvojia 2,8 miliona dolara. Nakon što je kupila kuću i auto, nastavila je da troši novac na kokain i plastične operacije. Sada ima samo nekoliko hiljada na računu i troje dece.

VILI HART

Vili Hart je 1991. godine bio oženjeni otac troje dece kada je osvojio 3,1 milion dolara. Međutim, stvari su se otele kontroli kada ga je zavisnost od kokaina dovela do toga da ubije jednu ženu. Sada je bukvalno bez dinara i u toku je brakorazvodna parnica.

Volim da čujem oca Arsenija, malo odskače od svega, ali ipak ima vrlo jasne i korisne poruke iako ga pojedini tu i tamo omalovažavaju zbog tog iskustva sa meditiranjem i raznoraznim drugim iskustvima koja deli sa mnogim vernicima.

Владан

Buduća legenda
Poruka
32.667
Pa navuce se lako,ja sam iz zezanja igrao poker na aparatu 2× dobio 5 istih sto je bilo po jedna mesecna plata,sreca pa se nisam nalozio i nastavio jer bi ih potrosio sigurno
Ја сам играо покер апарате, кладионицу, трошио цигарете и алкохол и све то бацио. Водим здравији живот и лепше се осећам. Све се може оставити само чврста воља.

Владан

Buduća legenda
Poruka
32.667
Volim da čujem oca Arsenija, malo odskače od svega, ali ipak ima vrlo jasne i korisne poruke iako ga pojedini tu i tamo omalovažavaju zbog tog iskustva sa meditiranjem i raznoraznim drugim iskustvima koja deli sa mnogim vernicima.
Мени некако не лежи да слушам о.Арсенија, мада јесам у вери православној и волим је.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.962
Мени некако не лежи да слушам о.Арсенија, мада јесам у вери православној и волим је.
Pa... sasvim ok... Npr. ja oca Grigorija ne gotivim, ali ipak ga poslušam tu i tamo.
Ima mnogo stvari zbog kojih oca Grigorija volim: Njegov stav prema životinjama, njegovo milo lice, osmeh sa kojim uglavnom sve govori... onako, svojom pojavom poručuje: ''Opusti se ti, sve će biti u redu!'',
ali
mu ne verujem. Niti ću se opuštati, niti mislim da će sve biti u redu!

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.232
Pa... sasvim ok... Npr. ja oca Grigorija ne gotivim, ali ipak ga poslušam tu i tamo.
Ima mnogo stvari zbog kojih oca Grigorija volim: Njegov stav prema životinjama, njegovo milo lice, osmeh sa kojim uglavnom sve govori... onako, svojom pojavom poručuje: ''Opusti se ti, sve će biti u redu!'',
ali
grešiš

Владан

Buduća legenda
Poruka
32.667
ali
Са јутјуба отац Рафаило (Бољевић) ми је најдражи и Весна Биорац. Весна тај мили глас,смирен, тих, а теме врхунске.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.962
Bog neka mi sudi, možda me oči i uši varaju, možda ne osećam kako treba, neka mi je u pomoći, ali ja lepo razumem i učum mnogo od Arhimandrata Nikodima koji ima svoje mane, ali... u suštini utiče dobro na nas koji ga slušamo.
Sad...
Ali, nazad na kocku.
Izgubila sam strica i strinu u takvoj igri, ostavili su dva mala sina iza sebe koji su sad, hvala Bogu, veliki momci, svoji ljudi!
Prikazano je kao da je stric pucao u strinu, pa onda u sebe dok su se deca igrala u dvorištu, ali to je nemoguće. Došao onaj po svoje.
Stric je voleo kocku, sećam se kako mi je pričao o tim basnoslavnim dobicima, sav usijan, srećan. Srećniji je bio kad priča o tome, nego o rođenoj deci.
Poslednje što smo znali je da je dužan, onako baaaš.
I onda... Svemu tome je morao da dođe kraj nekako.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.