Zasto ljudi piju, kad im bude gore nego pre alkohola?

Smernice za sta?
Ozbiljno pitam, posto ne znam, znam samo za onu definiciju alkoholizma:

"Heavy drinking includes binge drinking and has been defined for women as 4 or more drinks on any day or 8 or more per week, and for men as 5 or more drinks on any day or 15 or more per week."

za štetne efekte alkohola po zdravlje. izvor mi je prijateljica lekarka, ne mogu da kažem koja država je u pitanju. ali te smernice su još i liberalne, pošto su smernice SZO da nijedna količina alkohola nije bez rizika po zdravlje.

a ovo što si ti citirao kaže da 8 pića nedeljno spada u preteranu konzumaciju, što je 1.1 piće dnevno. a na temi se pominju po 2, 3 pića dnevno kao normalna količina za relaksaciju.

2 piva, ljudi moji, pa to je litar piva, svaki dan 😯

za štetne efekte alkohola po zdravlje. izvor mi je prijateljica lekarka, ne mogu da kažem koja država je u pitanju. ali te smernice su još i liberalne, pošto su smernice SZO da nijedna količina alkohola nije bez rizika po zdravlje.

a ovo što si ti citirao kaže da 8 pića nedeljno spada u preteranu konzumaciju, što je 1.1 piće dnevno. a na temi se pominju po 2, 3 pića dnevno kao normalna količina za relaksaciju.

Kontam, ali sta je litar piva na mojih sto kila?
Ja to iznojim na pola treninga 😂

mislim da nema veze to, ali radi šta hoćeš, naravno :p
Па...ако причате о пиву,конкретно ( извињавам се на улетању),има везе.
Велики знак питања је дал је пиво у рангу осталих алкохола,а и 95% га чини вода...
Физичком активношћу дословно, нестане.

mislim da nema veze to, ali radi šta hoćeš, naravno :p

Hajde da se uozbiljimo - alkohol mora kontrolisano, kao i sve. Tacno je da ko bukvalno svaki dan ne moze bar jednog pica, da je na ivici da postane alkoholicar.
Da li je alkohol zdrav ili nije - odgovor je prost: u malim kolicinama je dobar, kao i sve. U vecim je otrov. Ako izazove zavisnost, onda ulazimo i u mentalne bolesti. Da ne pominjem socijalne probleme koji proizilaze ili mogu proizici iz toga.

Poenta je uzivati u picu, a to nije opijanje i svakodnevno ispijanje, nego piti ponekad kvalitetno pice.
Mene nazivaju snobom jer pijem pivo koje u prodavnici (dakle u prodavnici, ne u kafani) kosta 3 evra i koje je brutalno ukusno, sprema se po recepturi iz 12. veka. Ali ja radije biram da popijem tri takva kvalitetna piva nedeljno, nego gajbu nekog srannja. Tako je i sa rakijom, flasa rakije, domace, od stare pozegace, pecene 1989 (dakle starije od mnogih forumasa ovde) meni traje mesecima, jer uzivam polako u svakoj kapi. Jbg, dupli bik - hedonista ;)

I stojim iza toga da alkohol nije za svakoga, treba umeti piti.

Физичком активношћу дословно, нестане.

šta tačno nestane, kalorije? nisu kalorije te koje čine štetnost alkohola

Da li je alkohol zdrav ili nije - odgovor je prost: u malim kolicinama je dobar, kao i sve.

sve, znači i heroin? :mrgreen:

daleko od toga da sam ja neki puritanac što se hrane ili alkohola tiče, volim da popijem čašu vina ili neki koktel sa vremena na vreme, ali ne zavaravam se nekoj priči o antioksidansima, B vitaminima i slično. jedino što je kod alkohola zdravo je baš to što si rekao - momenat opuštanja i uživanja, tj. hedonizam, i po mom mišljenju ništa više.

sve, znači i heroin? :mrgreen:
Ne preterujmo :D

daleko od toga da sam ja neki puritanac što se hrane ili alkohola tiče, volim da popijem čašu vina ili neki koktel sa vremena na vreme, ali ne zavaravam se nekoj priči o antioksidansima, B vitaminima i slično. jedino što je kod alkohola zdravo je baš to što si rekao - momenat opuštanja i uživanja, tj. hedonizam, i po mom mišljenju ništa više.

Malo li je? ;)

Svet je pun iskušenja,poroka,greha,svako ima neki razlog što čini nešto a zna da to nije ispravno a lažu sebe i druge oni koji sebi stavljaju oreol svetca.
Ljudska sloboda je da svako živi onako kako voli i niko nema prava da ga osudjuje osim ako ugrožava bilo kako bilo koga...prosto za zapamtiti.
Ironija toga kako voliš je kako umeš.
Ne možeš da voliš ukoliko ne umeš, osim ukoliko nije slabost..

I sve što voliš ne dolazi samo od sebe, stiče se, kako loša tako i dobra navika.

Ja ako uzmem alkohol, jedino prvih 30 minuta mozda mi bude fino. A nakon toga, budem gori nego pre uzimanja alokohola. Nikakav budem, nizasta nisam, ni za rad ni za provod, samo za leganje u krevet eventualno. Samo ti pomuti sve u glavi, nista drugo. Cak ume i da me "odradi" na lose, na neki los vajb. Kazu da ne postoji alkos koji ujutru ustane mamuran, sa glavoboljom, i ne kaze sebi "nikad vise necu piti". Medjutim, opet pije. Najvise, ali najvise od svega volim da mi glava bude cista. Ni gore ni dole, nego isljucivo normala. Samo cista pamet i cista trezvena glava. Zasto ljudi piju, uzimajuci u obzir sekundarni negativni efekat alkohola koji sledi? Takodje sam razocaran kad sam video koliko drugova pusi travu, i to vrlo cesto, previse.
Procitao sam pre koji dan nesto pametnoo: "demon prvo vodi u euforiju, a potom u depresiju"

Konsultuj se sa Bekri Mujom care
https://www.bajke.in.rs/sadrzaj/ko-umije-njemu-dvije/bekri-mujo/

Definitivno je da nema supstance od koje ti bude dobro, a da ti posle toga ne bude dvaput gore.
Ima. Al' ima i kvaka ;)

Nije to litar piva, nego litar kompleksa vitamina B (sta god ko rekao - pivo je hrana)

Ja ako uzmem alkohol, jedino prvih 30 minuta mozda mi bude fino. A nakon toga, budem gori nego pre uzimanja alokohola. Nikakav budem, nizasta nisam, ni za rad ni za provod, samo za leganje u krevet eventualno. Samo ti pomuti sve u glavi, nista drugo. Cak ume i da me "odradi" na lose, na neki los vajb. Kazu da ne postoji alkos koji ujutru ustane mamuran, sa glavoboljom, i ne kaze sebi "nikad vise necu piti". Medjutim, opet pije. Najvise, ali najvise od svega volim da mi glava bude cista. Ni gore ni dole, nego isljucivo normala. Samo cista pamet i cista trezvena glava. Zasto ljudi piju, uzimajuci u obzir sekundarni negativni efekat alkohola koji sledi? Takodje sam razocaran kad sam video koliko drugova pusi travu, i to vrlo cesto, previse.
Procitao sam pre koji dan nesto pametnoo: "demon prvo vodi u euforiju, a potom u depresiju"
Definitivno je da nema supstance od koje ti bude dobro, a da ti posle toga ne bude dvaput gore.
Zato sto vole.kada ih prodje mamurluk,brze ga zaborave,nego sto je trajao,pa ponovo.

Mnogo je toga neodredjeno, količina, kvalitet, razlog... itd.

Što bi u pjesmi rekli "sve je to od lošeg vina".. dakle kvalitet.
Ili, "sinoć sam pola kafane popio"... količina
I nakraju, "pijem da je zaboravim".. razlog

Itd.

Back