Zasto ljudi okrivljuju Boga ???

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.534
Zasto ljudi okrivljuju Boga ???

Sto je i na ovom forumu vidljivo...

Bog postoji kao Stvoritelj svega....
On je savrsen i sve sto je stvorio je savrseno i dobro...

Ljudi su se sami na pocetku pod uticajem Sotone a kasnije i svojevoljno okrenuli protiv Boga i sami su krivi za to....

Bog nema nista sa time sto ljudi cine zlo...

Zasto ga onda optuzuju za nesto sto on ne cini...

Takodje kada cini tj kada je unistavao zlo u stro doba, mnogi prigovaraju tome...
Takodje se zale na postojanje zla a kada saznaju preko Biblije da ce ga unistiti, onda im ni to ne odgovara...

pa koje je onda trece resenje?
Krive ga kada ne cini nista... a kada cini, onda ga jos vise okrivljuju...

Mozda ga samo treba upoznati i resiti tu zabludu...
i Raditi na sebi, dovesti sebe u sklad sa Bogom...

Bog je preko svoje reci Biblije otkrio sve o sebi i svojoj nameri za covecanstvo...
I ona govori o savrsenoj buducnosti za one koji zele da budu poslusni njemu...
 
Mozda ne dele svi tvoje razumevanje svega, mozda je neko ogorcen kad mu umre sin ili cerka, kad se nesto desi onima koje najvise voli ili njemu samom, mozda je ogorcenje vece zato sto gleda pored sebe pokvarenjake, lopove, siledzije i bogohulnike kako napreduju i kako im je sve potaman i dobro, a njemu sve ide naopako, nema cime da prehrani porodicu, nema cime da skoluje decu, nema gde da zivi, itd itd, da ne pricam o ekstremnim slucajevima koje sam vec pomenuo...
 
Mozda ne dele svi tvoje razumevanje svega, mozda je neko ogorcen kad mu umre sin ili cerka, kad se nesto desi onima koje najvise voli ili njemu samom, mozda je ogorcenje vece zato sto gleda pored sebe pokvarenjake, lopove, siledzije i bogohulnike kako napreduju i kako im je sve potaman i dobro, a njemu sve ide naopako, nema cime da prehrani porodicu, nema cime da skoluje decu, nema gde da zivi, itd itd, da ne pricam o ekstremnim slucajevima koje sam vec pomenuo...

Ti lopovi veruju u Boga, a siromasni ne veruju, zato ih i kaznjava. I glupo mi je okrivljavati Boga za svoje neuspehe, svako je krojac svoje sudbine.
 
Zasto ljudi okrivljuju Boga ???

uvek je lakse okriviti drugu/druge osobu/osobe pa cak i ideju o nekom entitetu nego sebe.

Bog postoji kao Stvoritelj svega....
On je savrsen i sve sto je stvorio je savrseno i dobro...

ima i ona prica o z:dm:

Ljudi su se sami na pocetku pod uticajem Sotone a kasnije i svojevoljno okrenuli protiv Boga i sami su krivi za to....

i roditelji objasnjavaju deci da im deda mraz nije doneo poklon zato sto dete nije bilo dobro. sad, da li je deda mraz ispao matori namcor ili su roditelji lose obavljali svoj posao pa kaznjavaju svoje dete zbog sopstvene nemoci - dete ce shvatiti kada poraste (a neka nikada na odrastu pa i dalje gledaju svakog 1.1 u godini ispod jelke i cekaju da se poklon stvori a mozda i uhvate deda mraza na tostu).

Bog nema nista sa time sto ljudi cine zlo...

tacno.

Takodje kada cini tj kada je unistavao zlo u stro doba, mnogi prigovaraju tome...

u knjizi je pomenuti entitet imao vrlo diskutabilne nacine borbe protiv 'zla'.
ja ipak mislmim da cilj ne opravdava sredstvo.
da ti, besmrtna, imas dece - razumela bi mozda da nema opravdanja za 'njegovo' satiranje necije dece.


Mozda ga samo treba upoznati i resiti tu zabludu...
i Raditi na sebi, dovesti sebe u sklad sa Bogom...

dovoljno je raditi na sebi.

Bog je preko svoje reci Biblije otkrio sve o sebi i svojoj nameri za covecanstvo...
I ona govori o savrsenoj buducnosti za one koji zele da budu poslusni njemu...

mhm
 
Mozda ne dele svi tvoje razumevanje svega, mozda je neko ogorcen kad mu umre sin ili cerka, kad se nesto desi onima koje najvise voli ili njemu samom, mozda je ogorcenje vece zato sto gleda pored sebe pokvarenjake, lopove, siledzije i bogohulnike kako napreduju i kako im je sve potaman i dobro, a njemu sve ide naopako, nema cime da prehrani porodicu, nema cime da skoluje decu, nema gde da zivi, itd itd, da ne pricam o ekstremnim slucajevima koje sam vec pomenuo...

kada je u pitanju smrt tako je sada svima... imamo nasledjenu nesavrsenost i podlozni smo zato smrti...
svima je isto pa opet mnogi veruju u Boga dok ga neki okrivljuju...
a kada su u pitanju egzistencijalni problemi, ljudi sami vladaju...
kao sto Biblija kaze u Propovedniku "covek nad covekom vlada na njegovo zlo "
Bozja vladavina to nije da bi na Boga bili kivni...

kriva je ljudska pohlepa...
 
Poslednja izmena:
Ja sam izbacena iz srednje skole jer sam na veronauci u prvoj godini srednje pitala zasto ako je Bog stvoritelj svega doborg,savrsenog lepog (verujem ja u njega,i verujem da je stvoritelj svega) zasto je onda razepet...Moja mama dobila poziv da me ispise i premesti,a ja ostala evo vec pet godina bez odgovora?Ima li ga neko ovde?
 
Ja sam izbacena iz srednje skole jer sam na veronauci u prvoj godini srednje pitala zasto ako je Bog stvoritelj svega doborg,savrsenog lepog (verujem ja u njega,i verujem da je stvoritelj svega) zasto je onda razepet...Moja mama dobila poziv da me ispise i premesti,a ja ostala evo vec pet godina bez odgovora?Ima li ga neko ovde?

Normalno je postavljati pitanja u vezi Boga...
Nije Bog razapet nego njegov sin Isus Hrist... on je Bozji sin...
Bog ga je poslao na zemlju da da zivot i umre za otkup greha covecantva...
na temelju zrtve Isusa Hrista imamo oprostenje greha kao i nadu u vecni zivot...
takodje svojom smrcu i vaskrsenjem je otvorio put za vakrsavanje...
 
Zasto ljudi okrivljuju Boga ???
Sto je i na ovom forumu vidljivo...
Bog postoji kao Stvoritelj svega....
On je savrsen i sve sto je stvorio je savrseno i dobro...
Bog je preko svoje reci Biblije otkrio sve o sebi i svojoj nameri za covecanstvo...
I ona govori o savrsenoj buducnosti za one koji zele da budu poslusni njemu...

Besmrtna, kao storena od savrsenog Boga i ti moras biti savrsena.

Savrseno ne stvara nesavrseno jer bi u tom slucaju izgubilo status savrsenstva.

Jesi li ti savrsena ?

z:)
 
Hiljadu puta je pisano na tu temu...
Covek je stvoren kao savrsen :) :cao:

Tvoje izbegavanje odgovora je legendarno. Stvarno ne znam da je neko toliko vest u tome kao ti, ma mislim da ti nisu ni do clanaka najblizi konkurenti.

Covek je savrsen, ti si covek, dakle ti si savrsena.

Cestitam.

Drago mi je da si savrsena, jer do sad nisam upoznao nikog takvog.

Da bi stvarno bila savrsena to moraju i drugi da potvrde.

Da li je i tvoje misljenje da tvoje savrsenstvo moraju drugi da potvrde ili je ono nezavisno od misljenja drugih ?
 

Back
Top