Zasto ljudi okrivljuju Boga....

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.534
Sto je i na ovom forumu vidljivo...

Bog postoji kao Stvoritelj svega....
On je savrsen i sve sto je stvorio je savrseno i dobro...

Ljudi su se sami na pocetku pod uticajem Sotone a kasnije i svojevoljno okrenuli protiv Boga i sami su krivi za to....

Bog nema nista sa time sto ljudi cine zlo...

Zasto ga onda optuzuju za nesto sto on ne cini...

Takodje kada cini tj kada je unistavao zlo u stro doba, mnogi prigovaraju tome...
Takodje se zale na postojanje zla a kada saznaju preko Biblije da ce ga unistiti, onda im ni to ne odgovara...

pa koje je onda trece resenje?
Krive ga kada ne cini nista... a kada cini, onda ga jos vise okrivljuju...

Mozda ga samo treba upoznati i resiti tu zabludu...
i Raditi na sebi, dovesti sebe u sklad sa Bogom...

Bog je preko svoje reci Biblije otkrio sve o sebi i svojoj nameri za covecanstvo...
I ona govori o savrsenoj buducnosti za one koji zele da budu poslusni njemu...
 
Svakako na religiju..jer ko ne veruje u boga apsurdno mu je raspravljati o ovim temama na psihologiji.
Isto kao da si otvorila temu o vanzemaljcima na pdf-u novac..recimo
Ne ulazim uopste u raspravu ko u sta veruje niti se ja izjasnjavam, samo kazem da je promasen pdf

Nije promasen pdf, cesto je to psiholoski problem... onih koji okrivljuju Boga...
Ti ne moras o tome ako te ne zanima tema...

ako te zanima psihologija ne moze se iskljuciti pojam Boga iz toga...
 
aaaaaa

pa mi citamo razlicite knjige
))
evo sta kaze propovednik:

18 Rekoh u srcu svom za sinove ljudske da im je Bog pokazao da vide da su kao stoka.

19 Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.


Ps. 49:12
 
Sto je i na ovom forumu vidljivo...

Bog postoji kao Stvoritelj svega....
On je savrsen i sve sto je stvorio je savrseno i dobro...

Ljudi su se sami na pocetku pod uticajem Sotone a kasnije i svojevoljno okrenuli protiv Boga i sami su krivi za to....

Bog nema nista sa time sto ljudi cine zlo...

Zasto ga onda optuzuju za nesto sto on ne cini...

Takodje kada cini tj kada je unistavao zlo u stro doba, mnogi prigovaraju tome...
Takodje se zale na postojanje zla a kada saznaju preko Biblije da ce ga unistiti, onda im ni to ne odgovara...

pa koje je onda trece resenje?
Krive ga kada ne cini nista... a kada cini, onda ga jos vise okrivljuju...

Mozda ga samo treba upoznati i resiti tu zabludu...
i Raditi na sebi, dovesti sebe u sklad sa Bogom...

Bog je preko svoje reci Biblije otkrio sve o sebi i svojoj nameri za covecanstvo...
I ona govori o savrsenoj buducnosti za one koji zele da budu poslusni njemu...

Zato sto su ljudi nesvesni i samih sebe , a kamoli svemoguceg tvorca Gospoda Boga. Evo jedan gore onako samouvereno rece "Bog ne postoji", on je verovatno jedan od onih sto veruju da je milijarde milijardi zivih organizama na zemlji nastalo slucajno, tek tako, desilo se... od jedne celije za koju niko ne moze da dokaze kako se sama stvorila. Dovoljna je priroda koja kaze da nista ne moze da nastane samo od sebe i da se dalje razmnozava, ali neki plaseci se, ne zele to da prihvate, ali to je samo njihova stvar, Slava Ocu i Sinu i Svetome duhu i Gospodu Bogu!
 
aaaaaa

pa mi citamo razlicite knjige
))
evo sta kaze propovednik:

18 Rekoh u srcu svom za sinove ljudske da im je Bog pokazao da vide da su kao stoka.

19 Jer šta biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.


Ps. 49:12



i sta si time hteo reci?? ;:aha:
 
Poslednja izmena:
mnogo puta mozemo videti da ljudi raspravljaju o tome dali je bog stvorio coveka ili evolucija
ni jedno ni drugo samo po sebi nema osnovu, kao naprimer kako je bog stvorio svemir i sve u njome, ili kod evolucije sta je bilo pre velikog praska
ali kombinovanjem obe teorije dolazis do realnijih zakljucaka
naime, moralo je postojati neso iz cega je nastalo sve sto sada postoji, takoreci bog, ali nista nije stvoreno sa carobnim stapom, postoji odredeni proces kako je doslo do ovog sto je sad
tako da obe teorije su tacne samo sto nisu precizno preucene i definisane


a sada da se vratimo temi
kad mo je brat umro jako sam bio besan na boga, zato sto roditelji su me ucili da bog je svemoguc i upravlja svime i da se sve desava po njegovoj volji, tako da racionalan zakljucak je bio da mi je bog ubio brata
onda sam poceo da razmisljam na tu temu i shvatio da bog nije takav kokvog su mi ga roditelji predstavili, i bog se nemesa niti se moze mesati u ljudski zivot
 
Zato sto su ljudi nesvesni i samih sebe , a kamoli svemoguceg tvorca Gospoda Boga. Evo jedan gore onako samouvereno rece "Bog ne postoji", on je verovatno jedan od onih sto veruju da je milijarde milijardi zivih organizama na zemlji nastalo slucajno, tek tako, desilo se... od jedne celije za koju niko ne moze da dokaze kako se sama stvorila. Dovoljna je priroda koja kaze da nista ne moze da nastane samo od sebe i da se dalje razmnozava, ali neki plaseci se, ne zele to da prihvate, ali to je samo njihova stvar, Slava Ocu i Sinu i Svetome duhu i Gospodu Bogu!

Da, zato sto su ljudi nesvesni i samih sebe...
 
mnogo puta mozemo videti da ljudi raspravljaju o tome dali je bog stvorio coveka ili evolucija
ni jedno ni drugo samo po sebi nema osnovu, kao naprimer kako je bog stvorio svemir i sve u njome, ili kod evolucije sta je bilo pre velikog praska
ali kombinovanjem obe teorije dolazis do realnijih zakljucaka
naime, moralo je postojati neso iz cega je nastalo sve sto sada postoji, takoreci bog, ali nista nije stvoreno sa carobnim stapom, postoji odredeni proces kako je doslo do ovog sto je sad
tako da obe teorije su tacne samo sto nisu precizno preucene i definisane


a sada da se vratimo temi
kad mo je brat umro jako sam bio besan na boga, zato sto roditelji su me ucili da bog je svemoguc i upravlja svime i da se sve desava po njegovoj volji, tako da racionalan zakljucak je bio da mi je bog ubio brata
onda sam poceo da razmisljam na tu temu i shvatio da bog nije takav kokvog su mi ga roditelji predstavili, i bog se nemesa niti se moze mesati u ljudski zivot

Bog ima svoju nameru i vreme kada i kako delujje...
Problem je sto ljudi imaju pogresne predstave o Bogu i odatle i neka razocarenja...

Bozja namera je otkrivena u Bibliji... i saznajemo da ce Bog u buducnosti delovati da otkloni posledice nesavrsenstva, bolest i smrt... kao i da ce unistiti zlo...

Sada i dalje ljudi umiru pre ili kasnije jer su nasledili Greh od Adama... tj nesavrsenst...
Zato je Bog poslao svoga sina Isusa Hrista da da svoj zivot i na taj nacin otkupi covecanstvo od greha i smrti i svojim vaskrsenjem otvori put vaskrsenja...
U buducnosti ce Bog vaskrsavati ljude koji su u njegovom secanju... kao sto je i Hrist vaskrsao...
i vaskrsenje je osnovna hriscanska doktrina...
jer ako nema vaskrsenja onda je sve uzalud...

Bog koji je sposoban da stvori coveka, moze ga ponovo stvoriti jer zna njegov dnk...

i Bog i jeste svemoguc ali sada ne deluje na nacin na koji mi to ocekujemo... sto ne znaci da ne deluje... i da nece delovati...
Uskoro ce delovati da ukloni sve zlo sa zemlje u Bozjem ratu Armagedonu...

I ne postoje dve teorije nego istina i teorija koja je odavno pala u vodu... i koja nikada nije ni imala temelje...

A istina je da je Bog sve stvorio i to je razumno... i postoje dokazi za to...
samo je pitanje da li ih covek zeli prihvatiti..
 
Poslednja izmena:
Bog koji je sposoban da stvori coveka, moze ga ponovo stvoriti jer zna njegov dnk...

.

Hahhaha LO koji epic fail od teme! :zskace:

Pa to znam i ja da uradim! Dobro ajde ne znam bas ja ali znaju geneticari da ga kloniraju!

Znaci Bog kada ga opet stvori nije ga stvorio nego ga je isklonirao kao ja kopi-pejst na kompu


I da nemas ni jedan dokaz da Bog postoji, inace bi to bilo prihvaceno od strane naucnika i dokazano kao sto je dokazana gravitacija a ne vidi se!

p.s. 95% najboljih naucnika u CERN-u ( a tamo rade oni sto najvise mozga imaju) NE VERUJU DA BOG POSTOJI!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Obećanje ludom radovanje.


Sorry, niš za mene. Ja bi radije prinela žrtvu paljenicu od dve oke 'šenice i prsta ulja; i očekivala odgovor odmah. Mislim, u ovom životu.

Čak i da on bude u smislu: ako odeš u rat, biće pobeda z:mrgreen:; i na tom se, vala, može učiti.

Na dogmi, brate, ništa; osim arnjeva, i šargarepe. Na štapu.

Znam čemu služi jedno, i čemu drugo.

Shvatati boga na ovaj dobrohotni dečiji način uvek sam smatrala urnebesnim.

Ko ono - zbog teme, upravo blasfemično - nije do tebe, ja sam kriv...
 
Paradoksalno, ali Boga okrivljuju oni koji u njega veruju. Ateista ne moze okriviti nekog/nešto u koga/šta ne veruje.
Čudni su putevi Čovekovi.

Ova tema je trebalo da glasi: Zašto neki ljudi okrivljuju Boga a veruju u njega?
(S tim u vezi: možda je poenta u pogrešnom slaganju vremena, pa glagol "verovati" treba da stoji u perfektu? Onda bi tema mogla biti i o razočaranjima i gorčini koju sa sobom nose ta razočaranja: o ljudima koji su izgubili veru.)

Ili, podvarijanta:
- Kako odgovornost za životne izbore, učinjene greške (ili žmurenje na jedno oko), ili neshvatanje i nesagledavanje svojih i tuđih grešaka prebaciti na nekog drugog?


Ajd da vidimo kako će se ovde razvijati ... Ako ne uspe, biće spojena sa identičnom na Religiji.
Samo, bez propovedi, molim vas.
Dakle, da probamo sa psihološkog aspekta.
 
sebe ne mogu , komsija je bio na placu , zena na poslu .... neko mora da bude kriv !
jako mali broj ljudi je spreman da kaze "ja sam kriv za svoj neuspeh" i naravno da se trazi imaginarni krivac koji ce po prirodi ljudskog verovanja "da oprosti" sto pokazuju prstom na njega (opet) ali ce vec da ucini neko "dobro delo" da se iskupi....

ljudi...hm...šta reći :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Mislim da je ljudima potrebno da imaju krivca, uvek.
Dakle ako se desi neka nepravda - recimo zemljotres, gde ne postoji direktan krivac..i sad recimo, covek izgubi zenu u tom zemljotresu.
On je pun tuge i besa, i mora da usmeri to ka nekome, a posto ne postoji ljudski krivac, onda je ljut na boga, ukoliko veruje u istog..
Najteze je prihvatiti da je nesto samo puka slucajnost. Sad pricam o tragedijama, dakle ako ne daj boze coveku neko ubije voljenu osobu, on ce usmeriti negativna osecanja ka tom ubici, i kad ovaj bude uhvacen i kaznjen, donekle je pravda zadovoljena. A ako se desi da ta osoba slucajno padne sa terase (mislim, sad lupetam) mnogo je teze prihvatiti to da ne postoji krivac..

No ima onih koji krive boga za svoju nesposbnost, to je druga prica..
 
Ljudi kojima je teško da se pomire sa sobom, svojim izborima i svojim životom.
Život se dešava.
I često nije nimalo nalik onome što smo mi želeli da bude.
Mnogi ljudi krive roditelje za svoje neuspehe.
Partnere, bračne drugove, prijatelje.
I Boga, verovatno, kod prevelikih tragedija i boli i nečega što je rezultat nekog već spleta okolnosti gde očigledni krivac ne postoji..
Teško je boriti se sa boli i tugom.
I smrću.
Često, preteško.
Potreban nam je neko na koga bismo usmerili sav bes i očaj.
I da bi mogli da prebolimo.


Edit: tek sad vidim da je Sally napisala isto to.
Pa tako nekako, da. :)
 
Poslednja izmena:
Paradoksalno, ali Boga okrivljuju oni koji u njega veruju. Ateista ne moze okriviti nekog/nešto u koga/šta ne veruje.
Čudni su putevi Čovekovi.

Ova tema je trebalo da glasi: Zašto neki ljudi okrivljuju Boga a veruju u njega?
(S tim u vezi: možda je poenta u pogrešnom slaganju vremena, pa glagol "verovati" treba da stoji u perfektu? Onda bi tema mogla biti i o razočaranjima i gorčini koju sa sobom nose ta razočaranja: o ljudima koji su izgubili veru.)

Ili, podvarijanta:
- Kako odgovornost za životne izbore, učinjene greške (ili žmurenje na jedno oko), ili neshvatanje i nesagledavanje svojih i tuđih grešaka prebaciti na nekog drugog?


Ajd da vidimo kako će se ovde razvijati ... Ako ne uspe, biće spojena sa identičnom na Religiji.
Samo, bez propovedi, molim vas.
Dakle, da probamo sa psihološkog aspekta.

Bravi, bas sam cekao kada ces da dodjes ovde hahaha
Elem da pocnem dubinski da objasnjavam tvoj post:

Paradoksalno, ali Boga okrivljuju oni koji u njega veruju. Ateista ne moze okriviti nekog/nešto u koga/šta ne veruje.

Bravo, bas tako ovo sam hteo sinoc da pisem ali bilo je kasno!
BAS TAKO - BOGA ISKLJUCIVO OKRIVLJUJU ONI KOJI VERUJU - STO VISE SLEPO VERUJU - SUTRADAN CE GA VISE OKRIVITI DOK GA ATEISTA OKRIVLJUJE 0% A AGNOSTIK MOZDA 5% !

Meni je najsmesnije kad me neko pita: Jel verujes u Boga, a ja : Jok, ja verujem u kvaku na vratima a u decembru verujem u deda mraza, a taj neko mi kaze - E satanisto, sektasu :hahaha::hahaha::rotf::rotf: i koliko god da se trudio da im objasnim da ja ne mogu da budem sektas i da ne verujem u djavola jer sam ARELIGIOZAN, ma ne bre nista ne vredi.... ostajem ja satanista za njega!

E koliki je samo IQ ovakvih ljudi mene zanima? Koliko siroko mogu da gledaju?
Kako neko moze da veruje u djavola samo zato sto ne veruje u boga a ko je taj ARELIGIOZAN I UOPSTE NE VERUJE U RELIGIJU I SVE MU JE TO SAMO CISTA MITOLOGIJA I PRICE ZA ZASTRASIVANJE ZA ODRASLE?
Jer i bog kaze da djavo postoji, ZNACI I BOG I DJAVO POSTOJE PREMA RELIGIJI, ZNACI AKO NEKO NE VERUJE U RELIGIJU KONKLUZIJA BI BILA DA NE VERUJE NI U DJAVOLA NI U BOGA A NE NE VERUJE U BOGA A VERUJE U DJAVOLA HAHHAHA

Najsmesnije mi je isto kad pitam nekog priglupog (a i ovi pametniji nisu bolji) vernika Hriscanstva : Jel verujes ti u djavola tj sotonu? A on ce onako iznervirano ljutito : Sta bre? Kakav djavo, nisam ja sektas, ja ne verujem u djavola, zasto me to pitas, ja verujem u Boga hahhahahahahahahha

Meni su to iskreno debilne izjave....Mozes da budes na strani boga protiv djavola a ne mozes da kazes da ne verujes u djavola a verujes u boga z:D


Ova tema je trebalo da glasi: Zašto neki ljudi okrivljuju Boga a veruju u njega?
Bas tako i preimenuj je odmah, bas sam se sinoc iznervirao jer ova tema stoji na psiho a ima naziv koji je drzak i koji apriori nuzno pretpostavlja da Bog postoji!

Onda bi tema mogla biti i o razočaranjima i gorčini koju sa sobom nose ta razočaranja: o ljudima koji su izgubili veru.)
Ova tema i treba da bude u ovom stilu - ZNACI DA SE RADI O LJUDIMA I PSIHOLOGIJI, MEHANIZMIMA ODBRANE, TRAZENJA KRIVCA A NE O BOGU! Dal to bio bog, deda mraz, Ra, Zevs ili bilo ko drugi uopste nije bitno to.....
Ovde treba da s govori o psihickim stanjima ljudi koji veruju u nesto a ne da se SILOM NESTO NATURA SVAKOM I SVAKO KO TO NE PRIHVATI DA SE OKARAKTERISE KAO LUD, GLUP, NEVERNIK, SOTONJARA, KAKO CE DA GOVRI U PAKLU ITD....SIT SAM VISE TOGA, ZAJEBITE VISE!nI JA NIKOG NE TERAM DA VERUJE KAO JA U KVAKU NA VRATIMA I NE JURIM LJUDE VREDJAJUCI IH DA CE GORETI U PAKLU, DA CE OVO ILI ONO......

KADA CE VERNICI SHVATITI I POSTOVATI TUDJU LICNOST, MISLJENJE, RAZMISLJANJE I VEROVANJE??????

DOKLE CE VISE DA NATURAJU SVOJA MISLJENJA DRUGIMA I AKO IH NE NATURE ONDA IZVREDJAJU I POKUSAVAJU DA TE ZAPLASE??

Ajd da vidimo kako će se ovde razvijati ... Ako ne uspe, biće spojena sa identičnom na Religiji.
Samo, bez propovedi, molim vas.
Dakle, da probamo sa psihološkog aspekta.


NECE SE OVDE NIKAKO RAZVIJATI JER JE BESMRTNA (hahahah bas lep nik za nekog ko je veeeeliki sektaski vernik svedok jehova - besmrtna - blasfemija cista) ovu temu otvorila sa pretpostavkom a bog postoji 100% a nema ni jedan jedini dokaz naucni za ovo!Prema tome svako skretanje i razmisljanje u kontekstu bog ne postoji ona ne priznaje i zapocinje da vredja sagovornike....Tako rade svi vernici!

Neka veruju, mene zabole za to, sta vise JEHOVINI SVEDOCI SU TESKO SRA- NJE ZA MENE, bar da veruje u pravoslavno hriscanstvo pa i ajde da je razumes, globalno je i tradicionalisticko u Srbiji, pa ajde kao postuje se tradicija, ali sektasi jehovini svedoci hahah ne razumem nikako!
Postoji mali milion sektica i svi se oni tripuju da su bas oni najbolje razumeli sveto pismo i bas ce ti oni pomoci i da ti razaznas tu svetu tajnu hahahha koje gluposti!

Ovde treba da se govori o psihickim stanjima ljudi koji veruju u nesto a ne da se SILOM NESTO NATURA SVAKOM I SVAKO KO TO NE PRIHVATI DA SE OKARAKTERISE KAO LUD, GLUP, NEVERNIK, SOTONJARA, KAKO CE DA GOVRI U PAKLU ITD....SIT SAM VISE TOGA, ZAJEBITE VISE!nI JA NIKOG NE TERAM DA VERUJE KAO JA U KVAKU NA VRATIMA I NE JURIM LJUDE VREDJAJUCI IH DA CE GORETI U PAKLU, DA CE OVO ILI ONO......

KADA CE VERNICI SHVATITI I POSTOVATI TUDJU LICNOST, MISLJENJE, RAZMISLJANJE I VEROVANJE??????

DOKLE CE VISE DA NATURAJU SVOJA MISLJENJA DRUGIMA I AKO IH NE NATURE ONDA IZVREDJAJU I POKUSAVAJU DA TE ZAPLASE??


p.s. I da izreku "Tu jeb o te bog" Jeb em ti crkvu, J ebem ti boga, Ubicu boga u tebi ! IZGOVARAJU 98% VERNICI!
Ateisti ovo uopste ne izgovaraju jer im je besmisleno kao kad bi npr rekli - **** m ti Zevsa, Je bo te Ra, itd itd!
:zskace::zskace::zskace:

Za mene je Bog nauka - 1+1 uvek ce davati 2 i uvek mozes da proveris i zasto, a ne treba da slepo verujem uciteljici jer ona zna i ona tako kaze!
 
Paradoksalno, ali Boga okrivljuju oni koji u njega veruju. Ateista ne moze okriviti nekog/nešto u koga/šta ne veruje.
Čudni su putevi Čovekovi.

Ova tema je trebalo da glasi: Zašto neki ljudi okrivljuju Boga a veruju u njega?
(S tim u vezi: možda je poenta u pogrešnom slaganju vremena, pa glagol "verovati" treba da stoji u perfektu? Onda bi tema mogla biti i o razočaranjima i gorčini koju sa sobom nose ta razočaranja: o ljudima koji su izgubili veru.)

Ili, podvarijanta:
- Kako odgovornost za životne izbore, učinjene greške (ili žmurenje na jedno oko), ili neshvatanje i nesagledavanje svojih i tuđih grešaka prebaciti na nekog drugog?


Ajd da vidimo kako će se ovde razvijati ... Ako ne uspe, biće spojena sa identičnom na Religiji.
Samo, bez propovedi, molim vas.
Dakle, da probamo sa psihološkog aspekta.
Da i ja sam razmisljala oko naziva teme ali opet znam ljude koji zapravo ne veruju a opet ga okrivljuju...
tako da cudni su ljudi...

Manje vernici okrivljuju Boga...
Meni je to logicno da ako verujem znaci da mu verujem... Bogu...
A Ako mu ne verujem necu biti vernik....tj ako prestanem da mu verujem odstupicu od vere...
Necu traziti novu religiju jer jedan Je Bog...
Dok neki idu od religije do religije jer im Bog ne valja...
Postoji i ta pojava.. i donekle je i to ok ako je nokome to potrebno...

Kroz razgovore sa ljudima svakakve stavove sam cula u vezi ove teme...

Da, mnogi ljudi su izgubili veru zbog nekih teskih situacija... koje sve pogadjaju jer zivimo u takvom vremenu...

Ali mislim da covek iz svoje prirodne sebicnosti zapada u tu situaciju, jer dok mu je dobro briga ga sto se ljudima oko njega desavaju najgore moguce stvari...
A kada se njemu desi nesto, onda je to strasno i gde je onda Bog...
Ako cemo tom logikom gde je onda Bog kada se komsijama desava to isto...
kada pati bilo ko na ovome svetu...

Jednostavno treba znati Bozju nameru, biti svesan vremena u kojem zivimo...

A takodje ljudi su skloni da za svoje greske u zivotu krive nekog drugog... pa i Boga...
Ne znaju ga ali ga zato krive... to mi je zanimljivo...

Sto vise upoznajem Boga to mi je jasnije sta se desava i zasto...

da naravno tema se moze sagledati i zanimljiva mi je iz psiholoskog aspekta

i zato molim vas bez predrasuda... ( ovo je uopsteno receno )

Bez obzira kako ko dozivljava Boga, znamo sta je Bog... :)
 
Poslednja izmena:
sebe ne mogu , komsija je bio na placu , zena na poslu .... neko mora da bude kriv !
jako mali broj ljudi je spreman da kaze "ja sam kriv za svoj neuspeh" i naravno da se trazi imaginarni krivac koji ce po prirodi ljudskog verovanja "da oprosti" sto pokazuju prstom na njega (opet) ali ce vec da ucini neko "dobro delo" da se iskupi....

ljudi...hm...šta reći :mrgreen:
da... klasicno prebacivanje krivice...
beg od odgovornosti...
nesuocavanje sa vlastitim propustima i greskama...
 
Kol'ko sam s'vatio, Bog je Sejtana stvorio da iskusava, a on to radi, tako da dobro obavlja posao koji mu je poveren, tako da je poslodavac jos uvek isti. Potpuno opravdano, znaci.
:hvala:

Jašta... samo što vernici to tumače malo drugačije... Šejtan se otrgao kontroli, znaš ono, večiti rivali, iako je po mojoj nekoj logici ipak partnerski odnos u pitaju. :mrgreen:
Postoji tu jedna sitnica... taj problem sa krivicom imaju samo verujući.
 
Evo iz prve ruke rece zena! :D
Nego, kako muz? :lol:

Ma, bre, good/bad cop fazon, klasican.
Kao, oni se sibaju, a kad naleti neko da razdvaja, dobije batine. :mrgreen:

Eee, a ovo sa krivicom. Zar se tu negde ne provlaci i neka prica da ce preuzeti sve grehe i okajati sve grehe? Tako da i sa te tacke opet je legitimno svaljivati. :cool:

Sad razmisljam. Nekako nikad nisam nesto preterano svaljivao ni krivicu ni zasluge na Boga, nego ga vise gledao kao ortaka sa kojim mogu da se ispricam, pohvalim, pozalim, a da ne mislim za sebe da sam lud sto pricam sa sobom.
 

Back
Top