Zasto kasarne JNA 90ih, na vreme nisu izvucene na rezervne polozaje?????

Prijatelju dragi, ne vredjaj ljudsku inteligenciju!

vrlo jednostavna stvar..po Srbiji ..i njezinim..gradovima nisu se vozali u transporterima i gazli "crvene fiće"..nisu pucali po soliterima...itd..itd..kontaš..ma qhurac moj ti kontaš...samo su u srbiji ...bacali cvijeće tenkovima pod gusjenice...pametnom dosta...
 
Poslednja izmena:
Crna Gora..ae...priznaj da se zayebavaš....:hahaha: :hahaha: :hahaha:..dobro zaboravio sam na Makedonce..to u redu....

Што? Могли су и они да даве клинце ко у Сплиту, јел да? Који си ти Југословен а заборавио читаву републику најдраже ти домовине. :lol:
 
Што? Могли су и они да даве клинце ко у Сплиту, јел да? Који си ти Југословен а заборавио читаву републику најдраже ти домовине. :lol:

kada se dešava narod...vojska se ne stavlja ispred naroda..vec..policija..osobno mi žao tog momka...nastradao ni kriv ni duzan...neg reci mi ..jel Srbija isplaćuje mirovinu njegovoj; ženi,majci,nekome..zato sto je nastradao kako vojnik..tzv.jna..ili se Srbija pravi...nevešta.??
 
jedino u Srbiji..tzv.jna..nikada nije bojevo djelovala..a.."
Полако не залећи се нигде није прва деловала а требала је чим су почеле да се формирају партијско-националистчке војске у Словенији, Хрватској и БиХ.
Она није дејствовала у Македонији, Црној Гори и Србији али није ни нападана у тим југословенским републикама.
 
Poslednja izmena od moderatora:
vrlo jednostavna stvar..po Srbiji ..i njezinim..gradovima nisu se vozali u transporterima i gazli "crvene fiće"..nisu pucali po soliterima...itd..itd..kontaš..ma qhurac moj ti kontaš...samo su u srbiji ...bacali cvijeće tenkovima pod gusjenice...pametnom dosta...

Vrlo jednostavno...Po Srbiji nisu punili podrume hrvatima pa bacali bombe, nisu rokali sekirama po hrvatskim glavama, nisu streljali hrvate po ulicama....kad si već postavio klip o Vukovaru....kontaš i ti , nego si samo još jedan hrvat....pametnom dosta !
 
kada se dešava narod...vojska se ne stavlja ispred naroda..vec..policija..osobno mi žao tog momka...nastradao ni kriv ni duzan...neg reci mi ..jel Srbija isplaćuje mirovinu njegovoj; ženi,majci,nekome..zato sto je nastradao kako vojnik..tzv.jna..ili se Srbija pravi...nevešta.??

''Дешава се народ...'' ....ко те не зна, види се да си титина школа....:lol:

п.с. дечкић је Македонац. :)
 
Vrlo jednostavno...Po Srbiji nisu punili podrume hrvatima pa bacali bombe, nisu rokali sekirama po hrvatskim glavama, nisu streljali hrvate po ulicama....kad si već postavio klip o Vukovaru....kontaš i ti , nego si samo još jedan hrvat....pametnom dosta !

ae..ne pravi se nevešt...po Srijemu je počelo maltretiranje..katoličkog stanovništva..pa vojska nije izašla..van....
 
''Дешава се народ...'' ....ко те не зна, види се титина школа....:lol:

п.с. дечкић је Македонац. :)

znam da je Makedonče..(ne zaboravi da je tada u jna bila medijska blokada..cenzura..jendo vrijeme sam radio naprihvatu...vojnika koji su bježali iz jna ...tako da znam...dosta...i sami ti vojnici su se bojali..rezervista koji su došli iz Srbije..šta si mogao očekivati kada se iz kasarne ore četničke pjesme da narod baca cvijeće kao u Beogradi..ajde ne budi smješan::)znam....jednostvano se našao na ..krivom mjestu u krivo vrijeme...reko sam žao mi momka..ni kriv ni dužan..
PLavo..
jesam Titina sam škola i toga se ne stidim..
 
Poslednja izmena:
vrlo jednostavna stvar..po Srbiji ..i njezinim..gradovima nisu se vozali u transporterima i gazli "crvene fiće"..nisu pucali po soliterima...itd..itd..kontaš..ma qhurac moj ti kontaš...samo su u srbiji ...bacali cvijeće tenkovima pod gusjenice...pametnom dosta...

kad su tenkovi izvedeni u BG na ulice..?? secas li se..??
 
Zbog izdaje, nesnalaženja i nesposobnosti oficirskog kadra...Među starešinama je vladala neviđena konfuzija, a na to dodajte da je najveći deo starešina imao porodice u tim gradovima ! Šta mislite gde su prvo udarale junačine s šahovnicama i ljiljanima ??

Ne bi rekao da su bili nesposobni, a i koja potreba za konfuzijom kao da ih je neka sila napala.
E to o izdaji je diskutabilno!
Ne izvuci kasarne iz ociglednog neprijateljskog okruzenja pod sigurnim okolnostima, pitanje je koje daje mnoge odgovore!
 
ae..ne pravi se nevešt...po Srijemu je počelo maltretiranje..katoličkog stanovništva..pa vojska nije izašla..van....

Nešto se ne sećam masovnog ubijanja hrvata po Sremu...ili bilo kakvog ubijanja hrvata u Srbiji....Pazi njega ...ne pravi se nevešt ?? Jel to trebalo nešto da znači il' čisto da rečenica bude duža !?:lol:
 
-zasto nisu jedinice izvedene na ratne polozaje..??
-JNA je ocekivala konkretnu komandu od politickog vrha..
-politicki vrh je bio potpuno razjedinjen...
-visoki oficiri najodgovorniji u JNA su u najvecem broju slucajeva bili nesposobni skorojevici koji su na te funkcije dosli po raznoraznim nacinima samo ne po principu sposobnosti..
-pripadnici JNA su vaspitavani i uceni u duhu jugoslovenstva...pripremani za spoljnjeg neprijatelja ne za gradjanski rat...
-potpuno je zakazao SSNO...
-uspesni komandanti su bili samo oni koji su bili "problematicni i svojeglavi" u miru...oni su preuzeli odgovornost i obaveze koje im shodno cinu i polozaju pripadaju...
 

Back
Top