Zašto je ženama bitno da im muškarac kaže "Volim te"?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.265
Zašto je ženama bitno da im muškarac kaže "Volim te" do te mere da čak i insistiraju?
I šta, kad im kažemo onda su mirne i veruju nam?
hgf.png

Мени није, напротив.
Више волим када знам да то осећа али не може да превали преко усана. И сама сам таква.
То се показује, то се не говори. Само детету говорим да га волим.

А тражити да ти то неко каже би било стварно понижавајуће.

U životu ne bih pokušavala da iznudim da mi to kaže. Ako oseti potrebu, reći će. Uostalom, ni ja ne spadam u one koje to olako izgovaraju.Meni dela imaju težinu, mada jeste lepo čuti .
А парадокс је да ти то углавном каже неко са ким ниси ни била. Мада мислим да то умисли, да те прецени и мисли да те воли.
Лично више волим вербално суздржане мушкарце у том смислу. Да достојанствено гута ту изјаву :mrgreen::heart:

А парадокс је да ти то углавном каже неко са ким ниси ни била. Мада мислим да то умисли, да те прецени и мисли да те воли.
Лично више волим вербално суздржане мушкарце у том смислу. Да достојанствено гута ту изјаву :mrgreen::heart:
Naravno da me preceni, inače bi pobegao glavom bez obzira da me poznaje :D

Izazovno je razmišljati o smislu reči... mada kao da nije za ovaj ptf

sve što čovek kaže to je otišlo u etar. nepovratno.
drugo, igra skrivanja i otkrivanja. više volim da vrištim u sebi nego to da kažem.

A i dodatno, ne mislim da iko ikoga istinski voli ako ćemo duboko gledati na to.. sve je prolazno, dok nam se interesi poklapaju nama je lepo, kada on bude našao neku bolju otići će, kada ja budem naišla... Mogu vatreno da volim, a posle 10tak godina skoro ništa od toga ne ostane. Skoro sam i mačku "sahranila" posle 21 godine i evo prošlo par nedelja već sam se navikla na to. Zato sve te reči bolje ne. Bolje da hvatamo trenutke i dane. Bolje da se iznenadimo nego da se razočaramo. Za mene to je tako duboko da bi reči mogle samo da isprljaju.

Izazovno je razmišljati o smislu reči... mada kao da nije za ovaj ptf

sve što čovek kaže to je otišlo u etar. nepovratno.
drugo, igra skrivanja i otkrivanja. više volim da vrištim u sebi nego to da kažem.

A i dodatno, ne mislim da iko ikoga istinski voli ako ćemo duboko gledati na to.. sve je prolazno, dok nam se interesi poklapaju nama je lepo, kada on bude našao neku bolju otići će, kada ja budem naišla... Mogu vatreno da volim, a posle 10tak godina skoro ništa od toga ne ostane. Skoro sam i mačku "sahranila" posle 21 godine i evo prošlo par nedelja već sam se navikla na to. Zato sve te reči bolje ne. Bolje da hvatamo trenutke i dane. Bolje da se iznenadimo nego da se razočaramo. Za mene to je tako duboko da bi reči mogle samo da isprljaju.
Izližu se reči, pa onda i ljudi postanu klizavi....

Sviđa mi se volim da lsušam jednog gurua kada on govori o ljubavi, onda je to to, bez nekih filozofija, lepo čovek kaže ljubav je neka slatkoća emocija koju osećamo u sebi.

Međutim, tu slatkoću sami pravimo, druga osoba ju je samo izazvala. Mi takvi, mi isti, mogli bismo možda voleti i neku drugu osobu. I opet ta slatkoća koju ćemo osetiti to smo mi sami, to je naš svet. Tako volim kada sam na planini, pa ostanem negde sama, gledam te gromade stena, vrhove i osećam strahopoštovanje, osećam snažne emocije i slatkoću slično kao kada se prevrćem sa nekim sa kim mi je lepo.. I tada mogu id a kažem "volim te planino", ali pre ne bih ;)..
:D
Ljudi kvare mnoge lepe stvari, ne želim da mi se to desi.

I zato ne znam ni kako bih se slagala sa nekim ko želi da se sve izražava rečima, verovatno nikako.

Back