Zasto je vlada Srbije ubacila satanisticki praznik noc vestica u nas obrazovni sistem?

Hriscanstvo se ne namece.
Ko to cini, ne siri Hriscanstvo ,vec nasilje.
A što ti misliš kako se širilo kršćanstvo u Europi?

Ognjem i mačem. Tako se širilo. Nije tu bilo milosti. Kršćanstvo se prisilno nametalo društvima. Jednako kao stoljećima kasnije kada su konkvistadori došli u Latinsku Ameriku. Samo krv, mač i oganj. To je kršćanstvo.

Meni samo film, nisam paganin da slavim dan mrtvih.
Ma koje sad slavlje, ako nešto raduje djecu, neka se zabave.
Bože dragi, ovdje neki kao moj tetak, samo u pravoslavnoj verziji.
On bi svakome tko ne voli NDH, Pavelića i nije katolik, zabio križ u srce.
Ima stvarno milijun puta gorih stvari koje su uvezene sa zapada, a ljudi po Hrvatskoj i Srbiji se hvataju ukrasnih bundeva.

Poslednja izmena:
A što ti misliš kako se širilo kršćanstvo u Europi?

Ognjem i mačem. Tako se širilo. Nije tu bilo milosti. Kršćanstvo se prisilno nametalo društvima. Jednako kao stoljećima kasnije kada su konkvistadori došli u Latinsku Ameriku. Samo krv, mač i oganj. To je kršćanstvo.
Ja znam kako sam primio Hriscanstvo.

Nema toga ni u katoličanstvu, ali čisto me zaboli. Nisam ovca ni dio tora i ne slušam tuđe zapovijedi. Radim što me je volja i kako me je volja.
Ja religiju ne vidim kao tor, već kao jednu od teorija. Ko voli, nek izvoli, ko nevoli, opet njegov izbor.
Ali oni koji poštuju religiju i tradiciju, sigurno nisu za to ubacivanje tuđih praznika, koji su tu pre svega za zgrtanje novca.

Vampir nije srpska riječ, nego latvijska. :roll:

КАКО ЈЕ РЕЧ „ВАМПИР” ИЗ СРБИЈЕ ОТИШЛА У СВЕТ

Прича о спектакуларном путовању речи вампир из једне европске земље у другу и о тајанственим и невероватним „појавама” вампира у Србији почетком XVIII века давно је заборављена. У време кад су се ти догађаји збили, због неповољних историјских прилика, домаћа јавност једва да је о њима нешто сазнала. За разлику од ње, у великим европским центрима – најпре у Бечу а ускоро и у другим – најшира јавност дочекала је вест о необичним догађајима у Србији као велику сензацију. Тада је први пут сазнала и за саму реч вампир.

Из тих разлога у науци се држи да су појаве вампира у Србији „изашле на глас” тек онда када је њеним северним крајевима завладала Аустрија. Мада изгледа невероватно, то је заиста тако.

Ja religiju ne vidim kao tor, već kao jednu od teorija. Ko voli, nek izvoli, ko nevoli, opet njegov izbor.
Ali oni koji poštuju religiju i tradiciju, sigurno nisu za to ubacivanje tuđih praznika, koji su tu pre svega za zgrtanje novca.
Ljudska civilizacija ne bi danas postojala da nije bilo širenja i razmjene ideja, koncepata, izuma itd. Nije naša tradicija, tu se slažem, ali mnogo toga što nije u prošlosti bilo tradicija na Balkanu, danas je posve normalno i općeprihvaćeno.

Ljudska civilizacija ne bi danas postojala da nije bilo širenja i razmjene ideja, koncepata, izuma itd. Nije naša tradicija, tu se slažem, ali mnogo toga što nije u prošlosti bilo tradicija na Balkanu, danas je posve normalno i općeprihvaćeno.
Sa tim da je ovo jasno religijski praznik i da treba da ostane u okvirima religije.

Aha, znači kad ideš u Albaniju, ne treba ti pasiš? A kad ideš u Argentinu ili Kinu? Kanadu? Kako je to kad dolaziš u Srbiju na neki koncert ili utakmicu?
:lol: Ne treba mi putovnica za odlazak u Srbiju. Srbija je potpisnica sporazuma sa EU i omogućuje ulazak državljana EU u svoju zemlju samo s osobnom iskaznicom. Ista stvar je i s Albanijom, BiH i Crnom Gorom. Kakva crna putovnica? Baš si me nasmijao. :lol:

Zasto je vlada Srbije ubacila satanisticki praznik noc vestica u nas obrazovni sistem?

Sta mislite?

Kaze mi kum da je profesorica njegovom sinu i ostaloj deci iz razreda trazila da donesu bundeve u skolu i da se obuku u neke kostime.

On odbio da njegovo dete ucestvuje u toj satanistickoj orgiji i otisao na razgovor u skolu. Kada je pitao profesoricu zaato deci namecu silom proslavu satanizma ina mu odgovorila da im je tako direktno nalozeno iz ministarstva prosvete.

Tema je autorska.
Zbog teške bolesti ljudi opterećenih vlašću, pa im je i učiteljica predstavnik vlasti....

:lol: Ne treba mi putovnica za odlazak u Srbiju. Srbija je potpisnica sporazuma sa EU i omogućuje ulazak državljana EU u svoju zemlju samo s osobnom iskaznicom. Ista stvar je i s Albanijom, BiH i Crnom Gorom. Kakva crna putovnica? Baš si me nasmijao. :lol:
Dobr, ni nama ne treba pasoš za okolne države, šta bi sa osatalim, Kina, Rsuija, Brazil, Kanada, Kuba... baš se smeješ? Na brašno.

Back