Zasto je u Vladu Srbije primljen pola-Bugar, pola-Hrvat a u Hrvatskoj se Srbi izbacuju iz vlasti?!

Akset

Primećen član
Poruka
598
Autroska tema

U novoj Vladi Srbije ce u drugom mandatu biti nekakakv Zigmanov. Na stranu to sto su to pokatolicni bugari u Vojvodini, koji su se vremenom poceli izjasnjavati kao hrvati, slican je primer sa arbanasima, opste istorijski poznato,to je njhovo pravo i nije problem, vec se postavlja drugo pitanje:
On u Vladu Srbije a Srbi u hrvatskoj, kojih je znacano vise % u populaciji, izbaceni iz vlasti hrvatske.

Sta se time pokusava? Evo ja ne razumem, moze li neko da objasni tu tajnu genijalnost.

Kome se to Srbija dokazuje sa takvim postupcima. Mi ne reagujemo kada se maltretiraju Srbi po hrvatskoj. Prestali smo da reagujemo kada se maltretiraju i napadaju Srbi po Kosovu i Metohiji a sa druge strane primamo u vladu nekakvog bugarina-hrvata Zigmanova.

Sa druge strane, u hrvatskoj je uslov bio da Srbi, kao najveca etnicka gurpa posle hrvata, ne budu u vlasti. Svi mogu ali Srbe-ne. Iako su tzv. hrvati u Srbiji totalno nebitni sa manje od 1% stanovnistva.

Zasto u Vladu Srbije nije primljen pripadnik slovacke manjine koaj je po % u populaciji Srbiji isto kao tzv. hrvati?! Mislim da bi bilo daleko logicnije da imamo jednog Slovaka, prijateljski narod.

Poslednja izmena:
Zasto u Vladu Srbije nije primljen pripadnik slovacke manjine koaj je po % u populaciji Srbiji isto kao tzv. hrvati?! Mislim da bi bilo daleko logicnije da imamo jednog Slovaka, prijateljski narod.
Pa, verovatno zato što se iz priloženog vidi da Srbi ne znaju da vode ni sopstvenu državu, a kamo li tuđu.
Mi smo idioti, idemo srcem kroz zidove.
Nikome ne treba takav neko u vladi. Nigde na svetu Srbin nije dobrodošao na vlasti, pa bi i nama bilo bolje da nađemo nekog drugog.
Mi smo dobri kao stvaraoci bilo čega, ali kao vladaoci smo kao da nas je Dostojevski izmišljao.

Nemam pojma ko je dotični, ali nije lepo etiketirati ljude po nacionalnosti. Svi znamo da se funkcije u naprednoj stranci dobijaju po osnovu podobnosti i kalkulacija. Znači da je postojao neki partijski interes da bude tako, a da li je to u interesu Srbije, koga briga, to je ekipa koja gleda isključivo sebe. Stvari tako funkcionišu već decenijama, a kako građani glasaju za tu partiju, znači odobravaju takvo ponašenje i stoga problema zapravo i nema ;)

Autroska tema

U novoj Vladi Srbije ce u drugom mandatu biti nekakakv Zigmanov. Na stranu to sto su to pokatolicni bugari u Vojvodini, koji su se vremenom poceli izjasnjavati kao hrvati, slican je primer sa arbanasima, opste istorijski poznato,to je njhovo pravo i nije problem, vec se postavlja drugo pitanje:
On u Vladu Srbije a Srbi u hrvatskoj, kojih je znacano vise % u populaciji, izbaceni iz vlasti hrvatske.
Stanovnici Vojvodine su nekad u AU monarhiji često imali prezimena na ov. Imaš gomilu Srba iz Banata sa prezimenom Jovanov, Popov, Petrov, Jerkov...
Prezime Žigmanov logično nije bugarsko jer ne postoji Bugarin sa imenom Žigman, uostalom prezimena na ov su se kod Bugara pojavila kasnije pod ruskim uticajem tokom 19. veka dok su vojvođanski Srbi takva prezimena imali bar 100 godina ranije.

Autroska tema

Sta se time pokusava? Evo ja ne razumem, moze li neko da objasni tu tajnu genijalnost.

Kome se to Srbija dokazuje sa takvim postupcima. Mi ne reagujemo kada se maltretiraju Srbi po hrvatskoj. Prestali smo da reagujemo kada se maltretiraju i napadaju Srbi po Kosovu i Metohiji a sa druge strane primamo u vladu nekakvog bugarina-hrvata Zigmanova.

Sa druge strane, u hrvatskoj je uslov bio da Srbi, kao najveca etnicka gurpa posle hrvata, ne budu u vlasti. Svi mogu ali Srbe-ne. Iako su tzv. hrvati u Srbiji totalno nebitni sa manje od 1% stanovnistva.

Mного већи је проблем што је сендвичар, него што је Бугарин/Хрват. И да је шипац, мањи би био проблем.

Stanovnici Vojvodine su nekad u AU monarhiji često imali prezimena na ov. Imaš gomilu Srba iz Banata sa prezimenom Jovanov, Popov, Petrov, Jerkov...
Prezime Žigmanov logično nije bugarsko jer ne postoji Bugarin sa imenom Žigman, uostalom prezimena na ov su se kod Bugara pojavila kasnije pod ruskim uticajem tokom 19. veka dok su vojvođanski Srbi takva prezimena imali bar 100 godina ranije.
https://forebears.io/surnames/zhigmanov :think:

To jeste delom tacno ali njima nije zabranjeno da budu u vlasti zbog stavova vec zato sto su Srbi.
Sa druge strane pola bugarin, pola hrvat je u Vlaqdi Srbije da ne znam iz kojeg razoga. Moze li neko da nevede razlog zasto je on u vladi a nisu Slovaci koji su demografski na istom nivou kao hrvati u Srbiji?

Zato sto je Vuciceva ulizica.
Svi u vladi su SNS/Vuciceve ulizice i poslusnici, sta tu ima da se diskutuje? :D

To jeste delom tacno ali njima nije zabranjeno da budu u vlasti zbog stavova vec zato sto su Srbi.
Sa druge strane pola bugarin, pola hrvat je u Vlaqdi Srbije da ne znam iz kojeg razoga. Moze li neko da nevede razlog zasto je on u vladi a nisu Slovaci koji su demografski na istom nivou kao hrvati u Srbiji?
Ma odakle ti informacija da je pola Bugarin? Rođen je u mestu gde su apsolutna većina Hrvati i Bunjevci, bez ijednog Bugarina prema popisu.

Asket takvi ljudi se postavljaju po difoltu jer su još jedan glas za vladajuću stranku. Isto tako neki pupovac čuči u hr saboru šatro priča za srbe a uvek je uz desničare.

Niko ne spori da je Popuvac vas. Jos kada je pomagao Tudjamnu 1997 da menaj ustav na stetu Srba, izmedju ostalih. Ali to govori kakav tretman imaju Srbi. Sa druge strane, totalno nebitna hrvatska manjina u Srbiji dobija ministarsko mesto. Za cije babe zdravlje? Zasto ne prijateljski Slovaci koji nisu priznali Kosovo i Metohiju?

Zato sto je Vuciceva ulizica.
Svi u vladi su SNS/Vuciceve ulizice i poslusnici, sta tu ima da se diskutuje? :D
jbt,zbog tebe prestajem da pišem po forumima,šta god bih napisao,ti si već to uradio
nemoj slučajno da se igraš pa da počneš da pozdravljaš dame sa velkim na ljisu
to ti je crvena linija

Back