Zasto je u Srbiji nizak standard

Ne nego je veliki? Sta prosecan Srbin moze u Srbiji sa prosecnom platom? da vidimo taj standard...
...zavisi kakve su okolnosti u kojima živi s tom plaćom...imali vllastitu kuću ili stan ili je podstanar...živi li na selu ili ne..ima li auto ili ne...djecu itd....hoću reći...nastavnici u americi ne mogu da prežive sa svojom plaćom i rade dva posla tj. nakon što djeci daju zadatke iz matematike odlaze u lokalnu birtiju da počiste wc...jedina mana u srbiji su male mogućnosti za posao a plaće su svuda nedovoljne...u njemačkoj da imaš dvije tisuće eura a plačaš stan lošije živiš nego srbin u beogradu koji ima 500eura i vlastiti stan...da živiš u indiji i imaš srpske plaće živio bi kao car..nego znaš da u srbiji kažu zdrastvo je besplatno i nisam čuo da je itko zatvoren zbog neplačanja zdrastvenih troškova a u americi ljude hapse i zatvaraju ako ostanu dužni za lječenje...
 
У Србији је низак стандард зато што робови из иностранства шаљу дознаке у вредности од 2.5милијарди Е, затвореницима у Србији !

Србија је неслободна држава ограниченог суверенитета и делимичних протектората !
 
У Србији је низак стандард зато што робови из иностранства шаљу дознаке у вредности од 2.5милијарди Е, затвореницима у Србији !

Србија је неслободна држава ограниченог суверенитета и делимичних протектората !
Tacno je to nego ti tacno napisi ko je kriv sto je nizak standard u Srbiji. ja sam napisao sta ja mislim jos u uvodu teme.
 
Pa pogledajte ko vam je na vlasti.Pa pogledajte ko je opozicija toj vlasti?
Pa šta vi očekujete?Da će da bam bude bolje?Da će te da živite dobro?
I vlast i opozicija su vaše ogledalo.To ste vi.
Stanje u Srbiji je ogledalo vas.Vaše ličnosti.Vaših međusobnih odnosa.Političke i ekonomske elite,odnosi u društvu.ogledalo su vas i vaših odnosa u samim vašim porodicama.
To ste vi.
Vređanjem opozicije ili vlasti vi vređate sami sebe.Ne mogu dalje.Gadi mi se.
 
Sami smo sebi krivi. U srbiji je siromaštvo endemsko otkako postojimo kao društvo. A zasto je to tako ? Pa pogledaj prvog predsednika jedne obicne mesne kancelarije, preko pandura, lekara apotekara bibliotekara pa do velikog vodje i milion malih vodje. Sve ali sve je ogrezlo u korupciji. Tako je bilo i u vreme domanovica i pre toga i pre toga sve do Raške Huma Zahumlja i ostalih prčvara kad se i tad treskali jedan drugog za lovu.
 
Sami smo sebi krivi. U srbiji je siromaštvo endemsko otkako postojimo kao društvo. A zasto je to tako ? Pa pogledaj prvog predsednika jedne obicne mesne kancelarije, preko pandura, lekara apotekara bibliotekara pa do velikog vodje i milion malih vodje. Sve ali sve je ogrezlo u korupciji. Tako je bilo i u vreme domanovica i pre toga i pre toga sve do Raške Huma Zahumlja i ostalih prčvara kad se i tad treskali jedan drugog za lovu.

Polu tačno.
i
Netačno.
 
Pa pogledajte ko vam je na vlasti.Pa pogledajte ko je opozicija toj vlasti?
Pa šta vi očekujete?Da će da bam bude bolje?Da će te da živite dobro?
I vlast i opozicija su vaše ogledalo.To ste vi.
Stanje u Srbiji je ogledalo vas.Vaše ličnosti.Vaših međusobnih odnosa.Političke i ekonomske elite,odnosi u društvu.ogledalo su vas i vaših odnosa u samim vašim porodicama.
To ste vi.
Vređanjem opozicije ili vlasti vi vređate sami sebe.Ne mogu dalje.Gadi mi se.
U srbiji je u zadnjih 30 godina vise puta menjana vlast i ostaje sve isto. Dakle nije do vlasti vec do svetskih okolnosti na koje mala drzava kao Srbija ne moze da utice. Tako sam i ja nekada pocetnicki mislio da je do anse vlasti. Nama Zapad kao gazda ovde daje tek onoliko koliko treba da narod prezivi,da ne umre od gladi. Milosevic se tome suprostavio pa smo opet lose prosli. Ako hoce kako Zapad naredi,dobro,ako nece opet hoces.
 
Sami smo sebi krivi. U srbiji je siromaštvo endemsko otkako postojimo kao društvo. A zasto je to tako ? Pa pogledaj prvog predsednika jedne obicne mesne kancelarije, preko pandura, lekara apotekara bibliotekara pa do velikog vodje i milion malih vodje. Sve ali sve je ogrezlo u korupciji. Tako je bilo i u vreme domanovica i pre toga i pre toga sve do Raške Huma Zahumlja i ostalih prčvara kad se i tad treskali jedan drugog za lovu.
Tvoj odgovor je naivan kao i kod mnogih drugih. Nisi napisao ali kladim se da mislis kako na Zapadu nema korupcije, kako tamo Domeanovic ne bi imao sta da napise a ni Nusic. Naravno da na Zapadu ima korupcije, kriminala i bezakonja,samo oni to vesto uviju i teraju nas i slicne da pricamo o svojoj korupciji a oni njihovu prikrivaju.
 
Tvoj odgovor je naivan kao i kod mnogih drugih. Nisi napisao ali kladim se da mislis kako na Zapadu nema korupcije, kako tamo Domeanovic ne bi imao sta da napise a ni Nusic. Naravno da na Zapadu ima korupcije, kriminala i bezakonja,samo oni to vesto uviju i teraju nas i slicne da pricamo o svojoj korupciji a oni njihovu prikrivaju.

U jezgru imperije može biti demokratije, red, poredak i nezavisnih institucija, na periferijama imperija i uticaja velikih i regionalnih sila kao što je Srbija nikako !
 
U jezgru imperije može biti demokratije, red, poredak i nezavisnih institucija, na periferijama imperija i uticaja velikih i regionalnih sila kao što je Srbija nikako !
Jedna od vecih obmana je da na Zapadu ima demokratije. Naravno da ce oni uvek tvrditi da je tamo demokratija jer oni u svetu tu demokratiju izvoze,a iza tog izvoza se krije njihova dominacija i pljackanje po svetu. Moraju necim prikriti svoju brutalnost a laz ide uz to obavezno.Ne kaze se bez razloga da ko laze taj i krade.Nemoj se ti primati na to sta pise u americkom ustavu i drugim ustavima zapadnih drzava.
 
Jedna od vecih obmana je da na Zapadu ima demokratije. Naravno da ce oni uvek tvrditi da je tamo demokratija jer oni u svetu tu demokratiju izvoze,a iza tog izvoza se krije njihova dominacija i pljackanje po svetu. Moraju necim prikriti svoju brutalnost a laz ide uz to obavezno.Ne kaze se bez razloga da ko laze taj i krade.Nemoj se ti primati na to sta pise u americkom ustavu i drugim ustavima zapadnih drzava.

Mora imati više u jezgru nego na periferiji imperije.

To je pravilo unutarnje stabilnosti i spoljne destabilizacije
 
Jedna od vecih obmana je da na Zapadu ima demokratije. Naravno da ce oni uvek tvrditi da je tamo demokratija jer oni u svetu tu demokratiju izvoze,a iza tog izvoza se krije njihova dominacija i pljackanje po svetu. Moraju necim prikriti svoju brutalnost a laz ide uz to obavezno.Ne kaze se bez razloga da ko laze taj i krade.Nemoj se ti primati na to sta pise u americkom ustavu i drugim ustavima zapadnih drzava.
Никада и нигде није било демократије, онако како се код нас замишља.Увек је владала мањина, јер је немогуће створити систем у коме већина заиста одлучује.
 
Mora imati više u jezgru nego na periferiji imperije.

To je pravilo unutarnje stabilnosti i spoljne destabilizacije
Ta stabilnost nije i demokratija. Centralna stabilnost mozda mora jaca biti jer su tu oni koji drze svet i vladaju,ali obican narod nema koristi od toga.Vladari sveta hoce stabilnost i na periferiji jer imaju interesa,ali ta stabilnost je kako njima odgovara,i u centru i na periferiji imperije.Ja sam ranije pisao zasto je bolji standard na Zapadu tj u tom centru imperije. Bolji je zato sto vladari sveta tu zive i ono sto popljackaju po svetu,taj novac ipak drze i trose u centru imperije.I onda tamo narod od toga ipak ima neku malu korist.To ti je kao sto onaj ko pretace med ima sansu i da olize prste.
 
Djoković može puno da napravi sa njegovom platom a i standard mu nije loš.Zamisli kada bi se malo potrudili u Srbiji kakav bi tek standard bio.
Sve u svemu treba se pokrenuti za poso a onda je svakome nebo granica.
Koliko god se prosecan Srbin trudio nece zaraditi vise od proseka. Ta teorija da smo lenji ne pije vodu, jer zato kad taj isti Srbin
ode u Svajcarsku on biva adekvatno nagradjen.
 

Back
Top