- Poruka
- 11.569
Sa druge strane postoje osobe kojima i zbog empatije ali i zbog drugih stvari, ne znamo da kažemo ne.
Ne možemo da kažemo ne, iz straha da ćemo izgubiti neku osobu. Da ćemo je razočarati.
Iza te male reči ne, vodi se unutrašnja borba. Iako smo svesni da moramo postaviti granicu, u nama se bore srce i razum.
Srce ponekad pobeđuje razum.
***
Kada vam je najteže da kažete „ne“, u porodici, na poslu ili među prijateljima?
Da li osećate krivicu kada odbijete nekoga?
Zašto nam je važno da udovoljimo drugima, čak i po cenu mira?
Da li ste nekome rekli "ne" i kako ste se tada osećali?