Zašto je tako teško naći momka podobnog za osnivanje porodice?

Viđam sve, pa i žene u čistom ženskom društvu, svih godina.

Šta bih mogao da zaključim iz toga

Ti, očigledno ništa. Ali moraš malo da se krećeš po gradu (ako uopšte pričamo o Beogradu ako si ovde), da sediš malo sa ljudima, upoznaješ razne ljude i vidiš im motive.

Predložio bih ti jedan vikend da prođemo zajedno neke lokale pa da ti pokažem, video bi i sam, nego nemam afiniteta povezivanja sa ljudima odavde.

Niko ne pati od toga da mu/joj partner bude CEO ičega, jer je veoma mali % ljudi CEO ičega.

Nego vi Muškarci-koji-idete-svojim-putem-a-nikako-da-odete-svojim-putem, tvrdite da žena može biti i polupismena, sve dok ima jedre obraze i sve jajne ćelije, ima ogromnu vrednost na tržištu m-ž odnosa

U stvarnosti to naravno nema veze sa životom, jer znam primere gde su žene odbijane, eksplicitno ili prećutno, zbog nedovoljnog obrazovanja/statusa.

A obrazovanje zahteva vreme, pogotovo ako hoćeš da odeš malo dalje od osnovnih studija, koje su, da se ne lažemo, bukvalno ništa.

Zaključak je da o m-ž odnosima učite iz Internet pamfleta

Svako ima vrednost na tržištu u skladu sa onim što pruža, ali isto tako će i uspešan čovek pre odabrati mlađu, koju nije napustila životna radost, koja možda i nije dovoljnog obrazovanja/statusa, ali bar nije frustrirana, bar postoji manja šansa da završi na vantelesnoj i ima dosta ispunjeniji život.

Čak i onaj deo "muškarci se plaše jakih žena" su upravo smislile te koje misle da je status jako bitan, pa onda shvate da i uz sve titule i obrazovanje niko ne želi da joj priđe sa kvalitetima, pa onda godinama kuburi sa partnerima.

Zbog čega je toliko teško za brak naći dobrog momka, sa bogatim ocem od koga je nasledio biznis, sa pločicama na stomaku i da je ispod 25 godina starosti?

Pogledajte prilog 1530877

Moraš biti iskrena ali prije svega realna.. a nisi!
Znači (po tebi), dobar momak nije onaj koji - nema bogatog oca, nije naslednik tog bogatstva, nema pločice na stomaku.. godine manje-više.

Ako je to jedino mjerilo vrijednosti da bi sa tako nekim zasnovala porodicu, onda si upravo poprilično daleko od toga.
Šta znači danas dobar i poželjan momak? Samo ako je bogat.. a duša, karakter, odanost, neiskvarenost.. to okači mačku o rep, a?
Zar je momak siromašan ako ima pristojnu platu, fakultet, solidno auto, kuću ili stan.. sa jedne strane a sa druge da je sasvim normalan, prijatan, kulturan..

A to je kako stvari stoje, izgleda sasvim malo da dobije status dobrog momka.. medjutim, u realnosti to baš i nije tako.

Нема него питам.

Видим причате о томе да ли мушкарци воле, не воле или су неутрални спрам титула кад су у питању жене.

Ne želim da neprekidno bude kod kuće i da je samo sa decom.

Smatram da žena treba da radi iz prostog razloga da upotpuni i sebe, da se socijalizuje, da se oseća lepo i da ima neka primanja koja će joj dati sigurnost i sa te strane.

Ali mi lično uopšte nije bitno da li je izvršni ili radi u nekoj firmi kao nešto ili šta god, prosto mislim da treba da ima neku obavezu kako bi i ona razvijala sebe kao osobu i kako ne bi poludela kod kuće od dosade.

Hvala Vam na isrpnom odgovoru.

Odgovorio sam kako jesam iz prostog razloga što svi znamo šta su ljudski kvaliteti, dok mi je pitanje bilo postavljeno sa ciljem da sad ja obrazlažem očigledno, kako bi se došlo na nivo "to su sve individualne stvari, dvoje se mogu naći" itd, itd.

Prežvakana tema na koju ne bih dužio preterano. Kao što su i lični afiniteti za automobilima razni, neko voli prostor, neko brzinu, neko nešto peto, ali kad kažemo kvalitetno, znači kvalitetno i zna se šta to znači.

Ne želim da neprekidno bude kod kuće i da je samo sa decom.

Smatram da žena treba da radi iz prostog razloga da upotpuni i sebe, da se socijalizuje, da se oseća lepo i da ima neka primanja koja će joj dati sigurnost i sa te strane.

Океј, само сам ово прво хтео да чујем. Ово друго је тема за себе. Ја се лично не слажем.

Odgovorio sam kako jesam iz prostog razloga što svi znamo šta su ljudski kvaliteti, dok mi je pitanje bilo postavljeno sa ciljem da sad ja obrazlažem očigledno, kako bi se došlo na nivo "to su sve individualne stvari, dvoje se mogu naći" itd, itd.
Мислим да си погрешно поступио. Требао си једноставно укратко да дефинишеш појам. Нема потребе за дефанзивним ставом.

А квалитет јесте релативна ствар ( с тим што није исто што и лична преференција. )

Ни с овим се не слажем.

I to je ok.

Vidim po tvom pisanju da nekad imaš stav kao da si razočarana u odnose, muškarce, kao da si pustila da ti neki toksični odnosi povuku tvoje mišljenje o na potpuno drugu stranu i da se u skladu sa tim i ponašaš, formiraš stavove.

A mislim da ti to ne treba, jer time samo sebe dovodiš u položaj da propustiš neke lepe stvari i ljude koji se sklone od negative.

Ti, očigledno ništa. Ali moraš malo da se krećeš po gradu (ako uopšte pričamo o Beogradu ako si ovde), da sediš malo sa ljudima, upoznaješ razne ljude i vidiš im motive.
Jesam. Kad sam došao prvih pola godine smo divljali bukvalno svako veče po klabanama, video sam i upoznao svašta (i uzimao, ali, erm, zanemarimo to).

I sad visim po raznim mirnijim lokalima, preko dana dok radim ili navečer.

Stvarno ne kapiram što želiš reći.
Predložio bih ti jedan vikend da prođemo zajedno neke lokale pa da ti pokažem, video bi i sam, nego nemam afiniteta povezivanja sa ljudima odavde.
This might not be a bad idea, as long as it ain't actually a call for a date.

Мислим да си погрешно поступио. Требао си једноставно укратко да дефинишеш појам. Нема потребе за дефанзивним ставом.

А квалитет јесте релативна ствар ( с тим што није исто што и лична преференција. )

Suštinski, jesam, ispalo je kao da sam zauzeo defanzivan i od*ebavajući stav, ali mi je nekako pitanje zvučalo kao "e, dobro, ajde sad reci kad već to i to", uz želju da se istakne kako je sve reeeelativno... A to prosto nije tačno. Kao što rekoh, relativni su afiniteti, neko voli ovo i ono, ali zna se šta je kvalitet.

Ne postoji osoba na svetu ovom koja može reći za toksično ponašanje da je kvalitet, kad je neko sitna duša, kad je zlih i loših namera. Znači, zna se suštinski.

Jesam. Kad sam došao prvih pola godine smo divljali bukvalno svako veče po klabanama, video sam i upoznao svašta (i uzimao, ali, erm, zanemarimo to).

I sad visim po raznim mirnijim lokalima, preko dana dok radim ili navečer.

Stvarno ne kapiram što želiš reći.

This might not be a bad idea, as long as it ain't actually a call for a date.

Onda nisi posmatrao širu sliku od samo provoda, kao što kažeš divljanje i uzimanje svega i puno. To i jeste poenta.

Ne brini, nemam takvih potreba i afiniteta. :)

I to je ok.

Vidim po tvom pisanju da nekad imaš stav kao da si razočarana u odnose, muškarce, kao da si pustila da ti neki toksični odnosi povuku tvoje mišljenje o na potpuno drugu stranu i da se u skladu sa tim i ponašaš, formiraš stavove.

A mislim da ti to ne treba, jer time samo sebe dovodiš u položaj da propustiš neke lepe stvari i ljude koji se sklone od negative.

Opusti se, samo se opusti, ja volim da se interesujem za sve, pa i ono što me ne dotiče lično

Opusti se, samo se opusti, ja volim da se interesujem za sve, pa i ono što me ne dotiče lično

Opušten sam ja maksimalno, nego možda moje pisanje odaje takav utisak pošto nema tona i slike, a ne znamo se lično.

Samo kažem da ponekad provejava to, a ne treba ti, tebe radi.

Dobro. Kazes da si vec pisao o tome, daj link k tomu ako ti je vec mrsko da se ponavljas.

Iskreno, mrzi me da tražim i temu da kopam, ako naletim negde slučajno poslaću.

Suštinski, jesam, ispalo je kao da sam zauzeo defanzivan i od*ebavajući stav, ali mi je nekako pitanje zvučalo kao "e, dobro, ajde sad reci kad već to i to", uz želju da se istakne kako je sve reeeelativno
Nije Vam dobro zvučalo.
Pitanje sam postavila krajnje nepristrasno.
Baš iz razloga, jer pojam "kvalitetno" nema za svakoga isto značenje.
Nebitno, izneli ste svoje mišljenje. Hvala.

Suštinski, jesam, ispalo je kao da sam zauzeo defanzivan i od*ebavajući stav, ali mi je nekako pitanje zvučalo kao "e, dobro, ajde sad reci kad već to i to", uz želju da se istakne kako je sve reeeelativno... A to prosto nije tačno. Kao što rekoh, relativni su afiniteti, neko voli ovo i ono, ali zna se šta je kvalitet.

Ја бих одговорио на питање. Мислим да је то био најбољи могући одговор који си могао да даш.

Квалитетно је оно што је добро. А добро је увек добро за некога. Ништа није добро само по себи. Дакле, добро је релативно. Што не значи да је субјективно тј. да је добро шта год неко мисли да је добро. А добро је оно што ти помаже да се максимално приближиш остварењу врховног циља у животу. Рецимо, ако је врховни циљ живота максимални интеграл среће кроз време, онда је квалитетан партнер онај који ти обезбеђује исто, тј. што трајнију и што већу срећу. Наравно, не може свако свакога да усрећи, што значи да је квалитет релативна ствар; али то је споредна ствар.

Оно што си ти рекао јесте, "Лакше је наћи квалитетног партнера са 25 него са 35". То у преводу значи да је лакше наћи партнера са којм би имао најбољи могући живот са 25 него са 35.

The Office Lol GIF

Back