Zašto je svet prihvatio američku "kulturu" kao jedinu i najbolju?

moja poenta je bila da su zemlje koje nemaju Персјут од хепинес
Да ли си ти уопште свестан колики део света "суфинансира" својом бедом и несрећом, страдањем у ратовима и пљачкама ту "потеру за срећом"?
Или те, по америчком моделу, просто заболе? :lol:
 
Да ли си ти уопште свестан колики део света "суфинансира" својом бедом и несрећом, страдањем у ратовима и пљачкама ту "потеру за срећом"?
Da, ali to je doslo kasnije sa petrodolarom, hladnim ratom, a moja poenta je sta su founding fathers mislili kada su pisali ustav i deklaraciju o nezavisnosti - primetices, tada ove inkriminisane ideologije nisu ni postojale.
Moguce je da si ti u pravu, da ideoloske potke u stvari nema, vec da unesrecuju druge, da bi sebe usrecili, ali to je vec tema za diskusiju. Moje opazanje je da su inkriminisane ideologije unesrecile nacije mnoge, EVROPSKE, A I DALJE.
Или те, по америчком моделу, просто заболе? :lol:
ne, naravno da ja ne opravdavam americki imperijalizam, izuzetnost itd, vec pokusavam da proniknem odakle sve, ali niko ne zeli da zagrebe dublje i dalje u istoriju: "Zašto je svet prihvatio američku "kulturu" kao jedinu i najbolju?"

Zašto je svet prihvatio američku "kulturu" kao jedinu i najbolju?​

zato sto nema ideologiju, vec samo poteru za srecom, cak ne ni poteru, vec kazu da imamo PRAVO NA SRECU

fasisti kazu da imate pravo da ste visi [rasa, nacija], komunisti da ste jednaki, ali svi u nesrecama vasim IDEOLOSKIM, samo mi ameri u sreci BEZ IDELOGIJE, ne zanima nas ni da budemo jednaki, ni jedni visi, ili nizi od drugih, svejedno nam je, JER SMO SRETNI. To je teoloski pojam, a ne ideoloski, mi se pozivamo na Kreatora, Boga, a vi?

SUTRA DA NE BUDEMO NAJVECI I NAJVISI, OSTACE NAM PRAVO NA SRECU, A VAMA? istrebicete se u zlim ideologijama, a sve su zle; evropske fasiste i komuniste sam samo uzeo za primer.
 
Poslednja izmena:
ne, naravno da ja ne opravdavam americki imperijalizam, izuzetnost itd, vec pokusavam da proniknem odakle sve, ali niko ne zeli da zagrebe dublje i dalje u istoriju

САД су биле тешка дивљина, а онда се у једном трентку код њих десио "бум".
Шта се то догодило након грађанског рата, ко је завео ред и на који начин?
 
ali niko ne zeli da zagrebe dublje i dalje u istoriju
А зашто би и "гребао", кад од те и такве Америке није остало ништа? :lol:
Ти, чини ми се, имаш проблем са собом; покушаваш себе да убедиш да ствари и нису такве, какве реално јесу, и покушаваш да обманеш друге, јер- не успеваш да превариш себе...:roll:
***
Не замерам ја теби то што радиш; имам ја пријатеље ту, у САД; исти проблем имају...
А и није вам лако, кад имате савести...
 
А зашто би и "гребао", кад од те и такве Америке није остало ништа? :lol:
Ти, чини ми се, имаш проблем са собом; покушаваш себе да убедиш да ствари и нису такве, какве реално јесу, и покушаваш да обманеш друге, јер- не успеваш да превариш себе...:roll:
***
Не замерам ја теби то што радиш; имам ја пријатеље ту, у САД; исти проблем имају...
А и није вам лако, кад имате савести...
jes, bas ces ti sada, u svom "nezameranju" da mi/nam budes sudija [komplet srbo-amerima], ... jer zivim[o] ovde, ja mozda 15-ak godina; "nece da moze"!
ides pod led:thumbdown:

cuj sebe mi imamo problem?
objasni mi kako mogu sankcije na robu, a ne mogu na razmenu zarobljenika? niste li ideoloski indoktrinirani?
 
Poslednja izmena:
Мда, то ми је основна преокупација, да Америма предајем етику и морал... :lol:
indoktriniran mozes da predajes samo fals
objasni mi kako mogu sankcije na robu, a ne mogu na razmenu zarobljenika? niste li ideoloski indoktrinirani?
a kako smo mi ameri indoktrinirani ako jurimo za srecom, americkim snom, na koji imamo pravo i ostvarujemo ga, dok se vi bedacite, i pre nego sam ja emigrirao? -
Не замерам ја теби то што радиш; имам ја пријатеље ту, у САД; исти проблем имају...
vi imate problem, a ne mi.
mi vam otvaramo oci, pojednostavljujemo nase nacelo - pravo na srecu, a vi samo gledate koju narednu ideologiju da usvojite, ili da se vratite na neku staru, crveno-crnU, zutu, naprednu, nazadnu blah-blah. integrisucu, dezintegrisucu, truc-truc, na istok, ili na zapad, kme-kme, opet nam prete, nesretnici smo od malena, ...

a pravo na srecu? tragikomicar AV vam je oprao pamet do kraja podvodeci vas u eu kupleraj - necete se tamo usreciti
 
Poslednja izmena:
Da, ali to je doslo kasnije sa petrodolarom, hladnim ratom, a moja poenta je sta su founding fathers mislili kada su pisali ustav i deklaraciju o nezavisnosti - primetices, tada ove inkriminisane ideologije nisu ni postojale.
Moguce je da si ti u pravu, da ideoloske potke u stvari nema, vec da unesrecuju druge, da bi sebe usrecili, ali to je vec tema za diskusiju. Moje opazanje je da su inkriminisane ideologije unesrecile nacije mnoge, EVROPSKE, A I DALJE.

ne, naravno da ja ne opravdavam americki imperijalizam, izuzetnost itd, vec pokusavam da proniknem odakle sve, ali niko ne zeli da zagrebe dublje i dalje u istoriju: "Zašto je svet prihvatio američku "kulturu" kao jedinu i najbolju?"

zato sto nema ideologiju, vec samo poteru za srecom, cak ne ni poteru, vec kazu da imamo PRAVO NA SRECU

fasisti kazu da imate pravo da ste visi [rasa, nacija], komunisti da ste jednaki, ali svi u nesrecama vasim IDEOLOSKIM, samo mi ameri u sreci BEZ IDELOGIJE, ne zanima nas ni da budemo jednaki, ni jedni visi, ili nizi od drugih, svejedno nam je, JER SMO SRETNI. To je teoloski pojam, a ne ideoloski, mi se pozivamo na Kreatora, Boga, a vi?

SUTRA DA NE BUDEMO NAJVECI I NAJVISI, OSTACE NAM PRAVO NA SRECU, A VAMA? istrebicete se u zlim ideologijama, a sve su zle; evropske fasiste i komuniste sam samo uzeo za primer.

Идеологија нема везе са трговином .

Идеологују само као фасаду показују за моронке и мороне .

Која је идеологија у Србији ? За Русију _ За ЕУ _ За Кину ? ...

Само за 'нашу' децу

То је једина идеологија

Група 'србкиња и срба' у Србији изиграва 'американке и американце' и глуми нам ' холивоод'
 
indoktriniran mozes da predajes samo fals

a kako smo mi ameri indoktrinirani ako jurimo za srecom, americkim snom, na koji imamo pravo i ostvarujemo ga, dok se vi bedacite, i pre nego sam ja emigrirao? -

vi imate problem, a ne mi.
mi vam otvaramo oci, pojednostavljujemo nase nacelo - pravo na srecu, a vi samo gledate koju narednu ideologiju da usvojite, ili da se vratite na neku staru, crveno-crnU, zutu, naprednu, nazadnu blah-blah. integrisucu, dezintegrisucu, truc-truc, na istok, ili na zapad, kme-kme, opet nam prete, nesretnici smo od malena, ...

a pravo na srecu? tragikomicar AV vam je oprao pamet do kraja podvodeci vas u eu kupleraj - necete se tamo usreciti
:lol:
Ти си у толикој конфузији и самообмањивању, да је то поприлично забавно читати; дижем руке од тебе, јер ти ниси у стању да објективно сагледаш проблем.:kpozdrav:
 
Само за 'нашу' децу

То је једина идеологија
jako opasna situacija ako se trazi od oceva, majki, baba i deda da se svi zrtvuju za njihovu decu... dok ona piju pivo zajedno sa ocevima, vucic-dacic

kao nismo se mi napunili i vas izmajmunisali decenijama sto smo mi takvi, to je bilo za nasu decu, i sada se borimo za svu nasu decu, samo moraju da se uclane u sns ako hoce posao, ili neka beze

za nasu decu znaci da vi zrtvujete danas i licni i nacionalni interes da bi neka nasa deca bila u eu, malo sutra, mozda njegova da mogu bezvizno da putuju - to nije ideologija, nego ispiracina, neka omoguce da se ta deca radjaju dostojno i u broju prvo koji ce obezbediti prostu reprodukciju
 
Poslednja izmena:
:lol:
Ти си у толикој конфузији и самообмањивању, да је то поприлично забавно читати; дижем руке од тебе, јер ти ниси у стању да објективно сагледаш проблем.:kpozdrav:
ej pa citao sam tvoju diskusiju sa drugima
mislim, dosta toga si u pravu, ali dosta i nisi, pa ne das da ti se kaze, ili neces da cujes
ti meni. sta si rekao: da smo svi srbo-ameri isti, i da imamo problem? :thumbdown:
 
:lol:
Ти си у толикој конфузији и самообмањивању, да је то поприлично забавно читати; дижем руке од тебе, јер ти ниси у стању да објективно сагледаш проблем.:kpozdrav:

Немој ... Не одустај !!!. буди упоран.. истрајан.. Па ће родити плод сазнања .....
 
Идеологују само као фасаду показују за моронке и мороне .
moroni/moronke su izglasali fasiste u italiji, naciste u nemackoj i pedo-hitlera u usa
zar nismo mi imali marksizam i socijalisticko samoupravljanje - pa sta je to nego ideologija za morone, koju bi opet cak?
gde ti zivis, u kom svetu, da mi je znati
  • dobio si Reactions:Vi
ali nisi duhovit
 
А зашто би и "гребао", кад од те и такве Америке није остало ништа? :lol:
pa onda je i ova tema izlisna
od takve amerike nije ostalo nista, svet je ovakvu vise ne prihvata, ...
i sta bi mi sada po tebi trebali da radimo?
jel ja malo kritikujem ameriku sa pozicije srbo-amerikanca?
 
Па видели смо да су нашу индустрију наменски уништили и преузели. Не верујем да су остале државе Источне Европе, Несврстаних или Трећег света боље прошле. Моје мишљење је да је то уништитељски систем на коме не може да почива нека стабилна светска економија, већ само мали део држава који паразитира на остатку популације.

Tvoje misljenje je pogresno. Ono je i dokazano kroz matematicki model koji je napravio Robert Solow i za njega dobio Nobelovu nagradu a koji izdajava tehnoloski napredak kao bitniji faktor za ekonomski rast u odnosu na kapital i radnu snagu.

Nisu Amerikanci bogati jer parazitiraju, nego jer su tehnoloski najnapredniji. Niko nije imao potrebu da urusava namenski nasu industriju, jer je po pitanju tehnoloskog razvoja kasnila decenijama, te se sama urusila usled svoje nekonkurentnosti.
 
Mozda je ovo razlog,novi sef BIAe.
311380406_5919135638098008_1302672827908932565_n.jpg
 
САД су биле тешка дивљина, а онда се у једном трентку код њих десио "бум".
Шта се то догодило након грађанског рата, ко је завео ред и на који начин?
Имали су територију величине Европе за сталну експанзију.
 
Напротив, ја сам волела да будем индијанац, аааааа хаијааааааа хааааа :lol:
Кад сам гледала вестерне, мени су каубоји били злотвори а индијанце сам жалила. Али, била сам мала и прави контекст ми је измицао, те сам касније, у својој 'опијеношћу' Западом то скроз пренебрегла. Тек кад сам сазрела сабрала сам 2+2, а деведесетих сам постала коначно сигурна у резултат.
ma kakvi, indijance smo prezirali, ali moram da priznam da je Vinetu bio omiljen
ako je neko u krajnjem slučaju hteo da bude indijanac, onda je to bio Vinetu :mrgreen:

mada, u retkim slučajevima ako je neka devojčica htela da se priljkuči igri, obavezno je htela da bude indijanka,
pa napravi pletenice , obuče neke dronjke i teraj...verovatno devojčicama su bile simpatičnije indijanke nego one kaubojske šmizle
 
da smo svi srbo-ameri isti, i da imamo problem? :thumbdown:
Нисте исти, и немате сви "проблем"; само ви, који сте нашли добар посао тамо, имате "проблем" у оправдавању те државе у многим њеним свињаријама које праве по свету, и све то "добро" што је урадила у својој историји се пречесто злоупотребљава као оправдање, као да ове данашње САД имају икакве везе са Џоан Баез, Мартином Лутером Кингом, Бобом Диланом или неким другим именима из америчке историје, који су представљали савест те велике државе...
И сва та "захвалност" ће вам потрајати док не понестане посла, новца или луксуза, који се тим купује, и док не постане потпуно јасно одакле ти "вишкови" стижу и како се прикупљају...
Савест се, земљаче- не купује, и не продаје. Образ не сме да буде са истакнутом ценом, а да себи човек ипак дозвољава да релативизује стање ствари, које је више него јасно; мањи је преступ, у тој ситуацији- ћутање. :lol:
Уживај ти слободно у свом благостању; нико ти то одавде не замера.
Замера ти се што се правиш "невешт", и као-не -разумеш колико је то иритантно за цео свет, који се нагледао те америчке лепоте...
 
jel ja malo kritikujem ameriku sa pozicije srbo-amerikanca?
Критикујеш је врло опрезно, и то тако да некад више личи на похвале...
***
Чувај се таквих концепата; јер, тако су многи Немци, ономад, били заљубљени у Хитлера, и дивили му се, иако су знали чиме се све служи, у постизању својих "успеха".
Не увиђати опасну сличност понашања савремених САД са тадашњом Немачком има своје име, а ти си, не заборави- Србин.
Срби то не раде.
 

Back
Top