Zašto je Švedska najbezbednija zemlja za vozače - i 4 pravila koja im bukvalno čuvaju život na putu

I meni. Policija nikad ne može uobičajenim sredstvima otkriti sve pijane vozače. Da je mogla ne bi to ugrađivali. Švedska je mnogo uređenija zemlja od naše pa je svejedno pijanstvo za volanom i tamo prblem. Dobre su mere, za neke treba para,a za neke samo dobre volje. Meni se recimo nije dopalo kad je ovde podignuto ograničenje na autoputevima. Mislim da je to greška.
Da,ulazu dosta u sigurnost...alkoholne brave reaguju nakon 30min kad je motor ugasen...40km u gradu je vec 3godine na snazi...kazne su velike em novcane em psiholoske.
 
Mislim da je 40 km u gradu ipak premalo jer većina automobila ne može ni u četvrtu da prebaci. Dobija se povećana potrošnja i zagađenje vazduha, a na malim brzinama uglavnom nema žrtava. Kod nas je 50 i mislim da to ne treba smanjivati. Nekad je bilo i 60.
 
Mislim da je 40 km u gradu ipak premalo jer većina automobila ne može ni u četvrtu da prebaci. Dobija se povećana potrošnja i zagađenje vazduha, a na malim brzinama uglavnom nema žrtava. Kod nas je 50 i mislim da to ne treba smanjivati. Nekad je bilo i 60.
Znam da je nekad bilo kod nas 60...i ja se slazem za 50...ali ovo su Svede...sad imaju traku samo za autobuse...pa su jos vise usporili...bukvalno od dve trake,napravili jednu ,i to bas pokriva veliku zonu...nije samo centar grada.
 
Kakva bre ogranicenja prekinite vise. Treba da se borimo kao u Nemackoj da ukinu ogranicenja ja na deonicama auto puteva skroz.

Brzina nije problem, koliko neiskustbo, alkoholisanost i problemi preopterecenih magistrala. To sto bi ljudi radije ustekali 800 din dva put u dva meseca i rizikovali glavu da izgube, njihova je stvar
Do 120/h vozac kontrolise auto,preko toga je svako ***** od vozaca,ma i manje
 
Do 120/h vozac kontrolise auto,preko toga je svako ***** od vozaca,ma i manje
Ne bih se slozio, i zavisi s kojim autom. Evo mogu slobodno da tvrdim da ova E87mica nakon golfa V drasticno bolje podnosi vecu brzinu, bukvalno auto ide kao na sinama. U golfu ko da sam pracku izbacio.
Da ne pricam kako je u dugackim limuzinama. Ja sam aspolytno za to da se na dobrim deonicama ukine ogranicenje skroz.
 
Kakva bre ogranicenja prekinite vise. Treba da se borimo kao u Nemackoj da ukinu ogranicenja ja na deonicama auto puteva skroz.

Brzina nije problem, koliko neiskustbo, alkoholisanost i problemi preopterecenih magistrala. To sto bi ljudi radije ustekali 800 din dva put u dva meseca i rizikovali glavu da izgube, njihova je stvar
Preterana brzina je veoma čest uzrok saobraćajnih nezgoda sa smrtnim posledicama. U Nemačkoj je ta neograničena varijanta uvedena još dok velika većina nije mogla dobaci ni 200. Razmišlja se o ukidanju toga, a i o opštem elektronskom ograničenju svuda u Evropi na 180. Uostalom, veći kamioni i autobusi odavno imaju limitere, prvi na 90, a drugi na 100.
 
Preterana brzina je veoma čest uzrok saobraćajnih nezgoda sa smrtnim posledicama. U Nemačkoj je ta neograničena varijanta uvedena još dok velika većina nije mogla dobaci ni 200. Razmišlja se o ukidanju toga, a i o opštem elektronskom ograničenju svuda u Evropi na 180. Uostalom, veći kamioni i autobusi odavno imaju limitere, prvi na 90, a drugi na 100.
Razmislja se ali ne ukida, niti ima ko nameru.
Autobusi i kamioni me ne interesuju.
Nadam se da ce se kod nas neko od politicara doci na ideju kad se obnove svi autoputevi da ukinu ogranicenje u brzoj traci.
 
Razmislja se ali ne ukida, niti ima ko nameru.
Autobusi i kamioni me ne interesuju.
Nadam se da ce se kod nas neko od politicara doci na ideju kad se obnove svi autoputevi da ukinu ogranicenje u brzoj traci.
A ja se nadam da neće. Voziti 160 ili 170 na autoputu sa dvije trake je nebezbjedno.
 
Kod nas je obuka katastrofalna i vecinu saobracajaca mozes da ``kupis``za 3.4.5 hiljada,zato ljudi i ginu...
Ja se s tim ne bih slozio,sve sam iz prvog puta regularno prosao a tek naucio da vozim sa svojim kolima posle par meseci,i posle sam imao neka sitna kacenja dok ne stekoh praksu
 
Мени се изузетно не допада и такве глупости бих забранио. Као да полиција не зна ко вози пијан.... Исто као што не знају и ко дилује дрогу. Ма хајте, молим вас.

Као да већ нема довољно идиотских система на аутомобилима, само недостаје још један који ће да багује.
a kako policija da zna ko vozi pijan, ako ne zaustavi pijanog vozača
 
a kako policija da zna ko vozi pijan, ako ne zaustavi pijanog vozača
Наравно да морају да га зауставе, али нису полицајци ретардирани. Раде исти посао деценијама. Тачно знају тачке, доба дана или недеље, на којима могу да очекују већи прилив таквих возача.

Сигурно могу да се направе и алгоритми који на основу снимака могу да кажу којим возилом управља возач који то ради на необичан начин.
 

Back
Top