Zasto je svako ko je bio za saradnju sa zapadom imao losu sudbinu u Srbiji?

.A ono oko pokatolicenja bas i ne kapiras. Pokatolicavanje je vrsio Vatikan i Bec a ne Hrvati jer Hrvata u 16. veku skoro da i nije bilo. Hrvati su nastali od zapadnih Srba koji su pokatoliceni.

To sam i napisao tako da nije jasno na osnovi čega zaključuješ da ja nešto ne kapiram.

Prouci ti malo 19. vek pa ces videti vise primera odlicnih odnosa Srba i Hrvata,posebno kod znametih Hrvata kao Ferdo Sisic i slicni. Tada smo mi i oni imali zajednicki interes, zajednicke neprijatelje Turske i Austrijance te Madjare.
hrvati su se svakom ko im je trebao ulizivali a zaklali bi ga kad prestane da im treba.

Tako da to nije dokaz dobrih odnosa već vekovnog hrvatskog ulizištva.

Katolička crkva je vekovima pumpala pokatoličene Srbe da u njeno ime izvrše istrebljenje inovjernih,
 
Мене не занима толико шта је 2020. године, гледам шта ће да буде 2050.
Да би стигли до 2050-е, треба да прегурамо свих тридесет година дотле, почев од 2020-е; то је пут, који ваља градити.
А сумњати у снагу Русије данас је најопаснија грешка коју неко може направити.
Питај Пентагон, уосталом...
 
А када то ми нисмо били за Русе, у последњих 300 година? Зато нас запад и шамара, зато што знају.

Није немогуће да се променимо. Моја идеја је да преживимо, па после да филозофирамо. Овако малобројни ми не смемо да изигравамо велику полугу светске политике.
Никад нисмо били уз Русе. Од образовања, друштвених наука, филозофије , уметности па се до технологија увек смо били Запад. У тешким тренутцима Запад би нас увек издао и тек онда би се сетили Руса. Само кад нам је било тешко би се сетили Руса, док се напредовало док се развијало Русе нисмо зарезивали ни пет пара уствари кад боље погледан ми се према Русима понашамо ко да су губави и потпуно бих их разумео да нас пусте низ воду. али ето судбина некако удеси да и њима у тим тешким тренуцима само Срби остану па се створио обичан привид вечне сарадње.
 
Никад нисмо били уз Русе. Од образовања, друштвених наука, филозофије , уметности па се до технологија увек смо били Запад. У тешким тренутцима Запад би нас увек издао и тек онда би се сетили Руса. Само кад нам је било тешко би се сетили Руса, док се напредовало док се развијало Русе нисмо зарезивали ни пет пара уствари кад боље погледан ми се према Русима понашамо ко да су губави и потпуно бих их разумео да нас пусте низ воду. али ето судбина некако удеси да и њима у тим тешким тенутцима само Срби остану па се ствари обичан привид вечне сарадње.
Da li si ti njima uveo maligne portale za lažne vesti ili oni tebi
 
Njima je cilj ocuvanje BiH, nama izdvajanje RS.
Koliko je meni poznato i ovde je vecina videla Dejton kao prelazno resenje do nezavisnosti, cak se RS koristi kao politicki adut, "uzimate nam Kosovo, mi cemo uzeti RS" ili kao kontra adut siptara "ZSO nece biti nova RS".
Zapad je jaci, njihov pogled na situaciju dominira.
Tvoja greska je sto si mislio da oni na isti nacin vide Dejton kao ti i skoro sam pisao da razlicite strane mogu dogovor tumaciti bitno drugacije, mozda i na ovoj temi.

To sve spada pod "mi smo izgubili" i sada trpmio posledice poraza.
Politicka elita i narod to ne zele da prihate. Zele da promene rezultat i ponovo se sukobe sa Zapadom, verovatno sa istim rezultatom kao i ranije
Запад хоће да нас угази и никаква послушност ту неће помоћи већ ти измишљаш наводне непослушности Срба како би оправдавао њихове злочине против нас. Иначе ја тврдим да није тачно да су Срби непослушни јер не можеш под непослушност сматрати то што неко неће да стане мирно како би те онемогућио да га добро нанишаниш.
 
Poslednja izmena:
Запад хоће да нас угази и никаква послушност ту неће помоћи већ ти измишљањем наводне непослушности Срба како би оправдавао њихове злочине против нас. Иначе ја тврдим да није тачно да су Срби непослушни јер не можеш под непослушност сматрати то што неко неће да стане мирно како би те онемогућио да га добро нанишаниш.
Vi ste izmislili tu priču da vam beli čovek radi o glavi, i smatrate da sve logično proističe iz te premise.

Ta premisa je, ali, Pizdarijom.
 
Запад хоће да нас угази и никаква послушност ту неће помоћи већ ти измишљањем наводне непослушности Срба како би оправдавао њихове злочине против нас. Иначе ја тврдим да није тачно да су Срби непослушни јер не можеш под непослушност сматрати то што неко неће да стане мирно како би те онемогућио да га добро нанишаниш.
Nisam govorio o neposlusnosti, vec o suprostavljenim interesima.

U Dejtonu nije doslo do izjednacavanja interesa Zapada i Srbije/Srba, vec do nalazenja minimuma dodirnih tacki.
Interes Zapada je ostao celovita BiH, a interes Srbije/Srba nezavisna RS.
U takvoj situaciji neminovna je revizija dogovora u korist jaceg, tj. Zapada.

Tvoj problem je sto si Dejton shvatio kao izjednacavanje interesa Zapada i Srbije, iako se to nije dogodilo i razocarao si se kad si to shvatio.

Moj stav je da teranje inata jacem od sebe nece biti dobro po nas, nista drugo.
 
Nisam govorio o neposlusnosti, vec o suprostavljenim interesima.

U Dejtonu nije doslo do izjednacavanja interesa Zapada i Srbije/Srba, vec do nalazenja minimuma dodirnih tacki.
Interes Zapada je ostao celovita BiH, a interes Srbije/Srba nezavisna RS.
U takvoj situaciji neminovna je revizija dogovora u korist jaceg, tj. Zapada.

Tvoj problem je sto si Dejton shvatio kao izjednacavanje interesa Zapada i Srbije, iako se to nije dogodilo i razocarao si se kad si to shvatio.

Moj stav je da teranje inata jacem od sebe nece biti dobro po nas, nista drugo.
Ја могу да разумем да Запад није сагласан са циљем независности Српске али јака Српска може и унутар Босне је нопходни услов за опстанак Срба у Босни па ако си против јаке РС ( није битно да ли је ван или у Босни) ти си против опстанка Српског народа западно од Дрине. Значи ти си се сам определио да будеш смртни непријатељ Срба и могуће је да Срби неће успети да се одбране и да ће бити уништени али не данас и не сутра управо због тога што одбијају да помажу својим џелатима.
 
Проблем са твојим ставом је да је заштита елементарних интереса (заштита живота и личне имовине) терање ината.
Nije, problem je sto sut misli da je jaci od rogatog i jos se hvali kako je to "slobodarski duh".
Kad padne milion mrtvih ili milion napusti zemlju, onda ide kuknjava "Zli Zapad hoce da nas unisti." :confused:
 
Ја могу да разумем да Запад није сагласан са циљем независности Српске али јака Српска може и унутар Босне је нопходни услов за опстанак Срба у Босни па ако си против јаке РС ( није битно да ли је ван или у Босни) ти си против опстанка Српског народа западно од Дрине. Значи ти си се сам определио да будеш смртни непријатељ Срба и могуће је да Срби неће успети да се одбране и да ће бити уништени али не данас и не сутра управо због тога што одбијају да помажу својим џелатима.
Ne nego morate da zaboravite to Etničko Čišćenje koje vam je rusosloba nametnuo.

Prosto, posmatrajte ljude kao državljane te-i-te zemlje.
 
Ја могу да разумем да Запад није сагласан са циљем независности Српске али јака Српска може и унутар Босне је нопходни услов за опстанак Срба у Босни па ако си против јаке РС ( није битно да ли је ван или у Босни) ти си против опстанка Српског народа западно од Дрине. Значи ти си се сам определио да будеш смртни непријатељ Срба и могуће је да Срби неће успети да се одбране и да ће бити уништени али не данас и не сутра управо због тога што одбијају да помажу својим џелатима.
RS moze biti slaba ili jaka, ali bez saglasnosti Zapada nece biti nezavisna, a dokle god se oslenja na Rusiju nece biti ni bezbedna.

Pogresno tumacis moje izjave, meni bi bilo drago da je moguca nezavisna RS i da se postigne funkcionalna unija Srbije i RS, ali to se nece desiti uskoro.
 
Ljudi na zapadu ne mogu da razumeju da covek kao Seselj uopste moze da javno govori a da nije u pritvoru , na psihijatri.ili izopsten iz javnog zivota. Svaka zemlja se trudi da se sto lepse predstavi u svetu ,da pokazu toleranciju ,lepo ponasanje ,bon ton samo nas reprezentuje najveci olos. Gledam kako to Amerikanci rade razguze nekoga ali ga ispostuju i kazu eto Tramp nahvalio iranskki narod kao dobar a ovamo ...samo mi imamo dileje koje prete da ce da gadjaju Rim raketama, Onda onaj Vulin,Marko Djuric pa onaj bosanac Vlada Djukanovic sacuvaj boze. Mozda je vama to smesno i simpaticno ,meni se prevrce stomak ,sramota me .
 
Ne, mi se okrećemo Rusima zato što nas Zapad šamara ...

Oni nam još nisu oprostili Balkanski rat , još uvek nam zbog njega udaraju šamare i cipelare nas gde god da mogu

Prestani imati ikakvu zabludu o Zapadu, jer dok god imamo i jednu loše ćemo prolaziti

Kada se mi rešimo tih zabluda i Zapad će nas drugačije tretirati .
Којом сам то поруком, било којом на овој теми, рекао да је запад бољи? Према нама или према било коме.
Пишем да су све велике силе исте, да су разлике незнатне.
Понекад напишем да су Руси и Кинези ипак нешто бољи, јер њима похлепа није појела памет.

Балкански рат је новотарија. Вероватно су незадовољни још од Првог устанка. Овде је митологија око тога да се Наполеон дивио Карађорђу. Можда јесте, али само у домену војних вештина, да са скоро ничим тучеш царску војску. Много је битније да се Наполеон спремао да удари на Русе, а ми смо и онда били колико можемо наслоњени на њих. Наполеон је желео мање Руса, не више.

Оно за шта је почео Први рат, да страна полиција ради код нас... то ми сада имамо и још се тиме поносимо. Пример? Стране патроле су ка Бугарској, спречавају мигранте.

Заблуда нема. Неће нам помоћи нико. Помоћи ће нам само да упропастимо сами себе. За запад и за Русе сам сасвим сигуран, за Кинезе не могу да тврдим. Вероватно нико ни не може да тврди за Кину нешто што ће да буде за 50 година. Њихова политика је тиха.

Запад је искористио прилику да нађе будале које хоће да гину. Остали народи су се за 100 година удвострулили а ми смо остали исти. Тренутно, сви (ми и наши суседи) смо у минусу. Одлази ко год уопште може. Кључ решења је да се то промени. Све остало је ситница.
 
Ljudi na zapadu ne mogu da razumeju da covek kao Seselj uopste moze da javno govori a da nije u pritvoru , na psihijatri.ili izopsten iz javnog zivota. Svaka zemlja se trudi da se sto lepse predstavi u svetu ,da pokazu toleranciju ,lepo ponasanje ,bon ton samo nas reprezentuje najveci olos. Gledam kako to Amerikanci rade razguze nekoga ali ga ispostuju i kazu eto Tramp nahvalio iranskki narod kao dobar a ovamo ...samo mi imamo dileje koje prete da ce da gadjaju Rim raketama, Onda onaj Vulin,Marko Djuric pa onaj bosanac Vlada Djukanovic sacuvaj boze. Mozda je vama to smesno i simpaticno ,meni se prevrce stomak ,sramota me .
Нашао запад будале па их плаћа. Радо и лако плаћа, све док уништавамо сами себе. Све што дворска будала Шешељ више вришти, то боље инжењери пристижу у Немачку, Енглеску, Америку и Канаду. Запад добија много више него што плаћа ове домаће дераче.

Трећи светски рат није објављен само зато што се води без трошења муниције. Истини на вољу, у неким земљама се ратује, али светске размере нису ни на видику. Трећи светски рат је за главе, буквално. Ко буде имао довољно нове технологије, издржаће. Ко не буде, биће обрисан са карте.
 
Да би стигли до 2050-е, треба да прегурамо свих тридесет година дотле, почев од 2020-е; то је пут, који ваља градити.
А сумњати у снагу Русије данас је најопаснија грешка коју неко може направити.
Питај Пентагон, уосталом...
Ја мерим резултате. Ако Руси нису успели за 20 година Путина да стигну код нас, на начин да се граничимо са њима самима или са чврстим савезницима, не видим да ће то за Путиновог мандата у будућности да се догоди. Не верујем да ће до 100. године бити на власти.

Претходна два председника Русије су били килостери. Ко ће да буде следећи... не знам. Основано сумњам у способности.

Ми имамо огромне губитке, практично свакодневно. Око 50 000 људи се одсели одавде сваке године. Већ сада имамо превише пензионера а премало младих. Одлазе најспособнији и најпредузимљивији, јер је домаћи хаос штетан по здраву памет.

Ко ће да дочека Русе, ако уопште дочека? Празан терен? Да будемо трећина Руси, трећина Кинези и трећина мигранти?
 
Никад нисмо били уз Русе. Од образовања, друштвених наука, филозофије , уметности па се до технологија увек смо били Запад. У тешким тренутцима Запад би нас увек издао и тек онда би се сетили Руса. Само кад нам је било тешко би се сетили Руса, док се напредовало док се развијало Русе нисмо зарезивали ни пет пара уствари кад боље погледан ми се према Русима понашамо ко да су губави и потпуно бих их разумео да нас пусте низ воду. али ето судбина некако удеси да и њима у тим тешким тренуцима само Срби остану па се створио обичан привид вечне сарадње.
Црква је била, јесте и биће уз Русе... то је велики фактор.

Иначе, ако се погледа како народ живи, шта ради, шта купује... Руси нису ни на видику. Говоримо енглески, пишемо латиницу, носимо фармерке, пијемо кока колу, возимо од голфа до мерцедеса (или барем покушавамо), имамо телефоне који су нам важнији од главе - све по списку западно. Доста тога често направљено у Кини.
Шта од Руса и руског може да се види? Може конзерва кваса да се купи у продавници. Једна ствар.

Руси су више психолошка категорија - фактор "велики брат" који зна шта ми хоћемо, па ће да среди по нашој вољи.
А неће, средиће по својој... ако до тога уопште дође.
Тренутно, Руси не могу ни да дођу јер смо потпуно опкољени Нато земљама. Било какав "план" је машта.
 
Шта од Руса и руског може да се види?
Горива, битан део наоружања, рестаурација железнице, војно техничка сарадња...
Не праве Руси робу широке потрошње, њих то никад није занимало.
Не треба им.
Невероватно плитко посматраш ствари за неког са довољним образовањем.
 
Ако Руси нису успели за 20 година Путина да стигну код нас, на начин да се граничимо са њима самима или са чврстим савезницима
Зато што мериш свет по западном аршину, а да ниси ни свестан тога.
Шта су требали- да бомбардују све државе између нас и њих, поставе марионетске режиме, као Амери?
И који ће им то?
Да опет финансирају неку нелојалну гологузију, као СССР, до пропасти и издаје?
Ебе се њима; они су наоружани тако и толико, да би само ретарду пало на памет нека примисао да их војно угрожава.
При том- у стању су да, по потреби- реагују било где по свету ако им је угрожен интерес или лојалан савезник.
Србија то данас јесте, ма колико то тешко падало навијачима запада одавде; и у томе има и некакве хуморне ноте, барем за мене.... :lol:
 
Горива, битан део наоружања, рестаурација железнице, војно техничка сарадња...
Не праве Руси робу широке потрошње, њих то никад није занимало.
Не треба им.
Невероватно плитко посматраш ствари за неког са довољним образовањем.
Ма које наоружање? 10 Мигова? Јави када будемо имали 100. У ствари, 100 комплета С300. Мигови се воде као офанзивно средство па постоји ограничење. ПВО нема ограничења. Да платимо и да нам буде испоручено.

Руси греше што не праве своју робу. Сетили су се па имају своје друштвене мреже - које су нама једнако стране као и фејс итд.

А шта да посматрам? Само војску и цркву?

Овај народ је у просеку неписмен и то је наш главни проблем. Морал је непостојећа категорија. Ова два нам нико неће поправити уместо нас - да ми то имамо не бисмо никога чекали, нити превише звали, ишли бисмо својим путем. Тако нешто би се мени свидело.

Народ схвата да је добро да имамо железницу, али кад се то уради, ти Руси ће да оду, а остаће само НИС. Не могу да се сетим друге њихове битне инвестиције. Док буде нафте, а за после ћемо да видимо. Или, док из ЕУ не почну да долазе аутомобили само на електрику... пошто ми морамо да купимо или голфа или мерцедеса.

Могу да се сетим да Кинези праве аутопут према ЦГ, а и у ЦГ исти ти Кинези ка нама. Кинези су свашта инвестирали односно покуповали код нас. Мнгоо су видљивији од свих осталих заједно. Запад је овде присутан највише по малим фирмама, додуше има их већ прилично.
 
Зато што мериш свет по западном аршину, а да ниси ни свестан тога.
Шта су требали- да бомбардују све државе између нас и њих, поставе марионетске режиме, као Амери?
И који ће им то?
Да опет финансирају неку нелојалну гологузију, као СССР, до пропасти и издаје?
Ебе се њима; они су наоружани тако и толико, да би само ретарду пало на памет нека примисао да их војно угрожава.
При том- у стању су да, по потреби- реагују било где по свету ако им је угрожен интерес или лојалан савезник.
Србија то данас јесте, ма колико то тешко падало навијачима запада одавде; и у томе има и некакве хуморне ноте, барем за мене.... :lol:
Тамо где се запад осети довољно надмоћан, тамо бомбардује или већ неки хаос прави. Ко хоће да тера инат, добије по глави, једноставно. А и ко неће, опет није сасвим сигуран, мада је у том случају војни сукоб врло мало вероватан.

Ми смо само један пример тога. Колико је још земаља после нас пропатило, а многе још увек пате? То је надмоћ једне стране над утицајима осталих страна.
Разне земље, од Марока до Сирије, су имале руског и кинеског утицаја... Погледај где су сада? Срушене и поломљене. Од 2011. наовамо... Само се Сирија враћа на старо, скоро да се вратила, мада је пола земље уништено, кривицом запада.

Оно што критикујем је мањак система. Система код нас уопште нема, за Русе не гарантујем, за Кинезе и запад сам сигуран. И ми и Руси се превише везујемо за вођу. Најбољи пример система је запад - ко год да води, знаш шта је циљ. Не одобравам њихове циљеве, али је јасно шта ће да буде за 50 година. Код нас се не зна ни за сутра. За Русе се зна док је Путина.
 
Нашао запад будале па их плаћа. Радо и лако плаћа, све док уништавамо сами себе. Све што дворска будала Шешељ више вришти, то боље инжењери пристижу у Немачку, Енглеску, Америку и Канаду. Запад добија много више него што плаћа ове домаће дераче.

Трећи светски рат није објављен само зато што се води без трошења муниције. Истини на вољу, у неким земљама се ратује, али светске размере нису ни на видику. Трећи светски рат је за главе, буквално. Ко буде имао довољно нове технологије, издржаће. Ко не буде, биће обрисан са карте.
Cini mi se da vlast namerno zeli da ogadi zapad ,iMA I tema gde onaj sofer a sada ministar? prica kako je isti kvalitet zivota cak mi imamo bolji drustveni zivot a to sve sa 300 evra plate. Onih 448 evra sto je kao prosek izvlaci 10~12% sA veliki platama milion zaposlenih je u kategoriji oko 300 evra. Cilj je na neki nACIn zadrzati stanovnistvo ,jedini nacin je ocrni zemlje u koje idu. Srbi ne idu u Rusiju, Drugo Rusija je ideal svakog politicara autokrate,sve je podredjeno vladaocu od patrijarha do poslednjeg kmeta.
 

Back
Top