Quantcast

Zasto je svako ko je bio za saradnju sa zapadom imao losu sudbinu u Srbiji?

Poruka
73.231
Cini mi se da vlast namerno zeli da ogadi zapad ,iMA I tema gde onaj sofer a sada ministar? prica kako je isti kvalitet zivota cak mi imamo bolji drustveni zivot a to sve sa 300 evra plate. Onih 448 evra sto je kao prosek izvlaci 10~12% sA veliki platama milion zaposlenih je u kategoriji oko 300 evra. Cilj je na neki nACIn zadrzati stanovnistvo ,jedini nacin je ocrni zemlje u koje idu. Srbi ne idu u Rusiju, Drugo Rusija je ideal svakog politicara autokrate,sve je podredjeno vladaocu od patrijarha do poslednjeg kmeta.
Да будемо реални, коментари неког шофера из владајуће хунте неће зауставити баш никога ко има капацитета и воље да оде.

Они, пак, који се слажу да је у Србији боље него у Швајцарској, иако лично нису били даље од Сврљига, и нису субјекат агитпропа шофер-министра.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.138
Слажем се, стоји да не ваља.
Како га успоставити?
Беспрекидно понављати, на тв, у штампи и на интернету - постојаће само оно што сами направите.

Укинути све таблоиде, штампане и електронске, пошто убијају морал. Кратко речено: оставити Политику, подићи претплату РТСу на 1000 динара месечно тако да буду само сервис грађана, дати преносе спорта и ништа више. Све остало забранити. Дозволити квалитетан страни програм, истраживања, науку... Помоћи да наша наука постане популарнија. Снимити наше добре програме, о историји и свачему још. Дати наше тумачење оних програма који нам стижу из иностранства.
Направити емисије о култури, пошто свуда око себе видимо неписмене, некултурне и бахате. Рећи да не мора свако да разуме високу уметност, али да свако разуме да је културни чинилац. Грозим се оних који у разговору на мобилном имају проблем да изговоре више од "мислим, значи, брате".

Приватизовати све осим војске, полиције, здравства, основног и средњег школства.
Не треба сумануто приватизовати остале ствари. Треба дати некоме, али само ако се покаже. Ако лоше управља - довиђења. Новац остаје нама наравно. Па онда, хајде следећи.
Наш незамисливо велик проблем је што је сигурна плата само код државе (постоје и добри приватници, али не можеш да доспеш до њих, не знаш где су, ко су, њима је долазак у дневник забрањен). Проблем је што државне фирме имају лошу управу, односно партијску. Шта год да ураде, мирно спавају. Приватници немају тај луксуз.
Гласачка машинерија је ту само зато што је или гласај или потпиши отказ. Док сабереш све запослене код државе, по свим нивоима и фирмама, њихове жене/мужеве, родитеље... Само то је комотно милионче. Додаш још 10% оних који виде да не умеју, али се лактају преко Партије... Колико вођа добије? 1,7-1,8 милиона... то је све.
Гласају они који не умеју да себи направе боље. Држава им не помаже да се економски остамостале. Што више приватних послова, то мање посла за државне фирме, мање места за партијска намештења. Истина је да више не шаљемо на Голи оток него у Немачку, али губитак је губитак.

Изборна кампања да буде месец дана, рок за формирање владе 10 дана. Енглезима треба само дан-два. Да ли смо ми глупи па нам треба отприлике 88 од 90?

Забранити клађење и кладионице. Ако може Албанија, можемо и ми.

Ред, рад и дисциплина. Сетићете се већ чија је ово изрека. Али даје резултата.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
22.064
Беспрекидно понављати, на тв, у штампи и на интернету - постојаће само оно што сами направите.

Укинути све таблоиде, штампане и електронске, пошто убијају морал. Кратко речено: оставити Политику, подићи претплату РТСу на 1000 динара месечно тако да буду само сервис грађана, дати преносе спорта и ништа више. Све остало забранити. Дозволити квалитетан страни програм, истраживања, науку... Помоћи да наша наука постане популарнија. Снимити наше добре програме, о историји и свачему још. Дати наше тумачење оних програма који нам стижу из иностранства.
Направити емисије о култури, пошто свуда око себе видимо неписмене, некултурне и бахате. Рећи да не мора свако да разуме високу уметност, али да свако разуме да је културни чинилац. Грозим се оних који у разговору на мобилном имају проблем да изговоре више од "мислим, значи, брате".

Приватизовати све осим војске, полиције, здравства, основног и средњег школства.
Не треба сумануто приватизовати остале ствари. Треба дати некоме, али само ако се покаже. Ако лоше управља - довиђења. Новац остаје нама наравно. Па онда, хајде следећи.
Наш незамисливо велик проблем је што је сигурна плата само код државе (постоје и добри приватници, али не можеш да доспеш до њих, не знаш где су, ко су, њима је долазак у дневник забрањен). Проблем је што државне фирме имају лошу управу, односно партијску. Шта год да ураде, мирно спавају. Приватници немају тај луксуз.
Гласачка машинерија је ту само зато што је или гласај или потпиши отказ. Док сабереш све запослене код државе, по свим нивоима и фирмама, њихове жене/мужеве, родитеље... Само то је комотно милионче. Додаш још 10% оних који виде да не умеју, али се лактају преко Партије... Колико вођа добије? 1,7-1,8 милиона... то је све.
Гласају они који не умеју да себи направе боље. Држава им не помаже да се економски остамостале. Што више приватних послова, то мање посла за државне фирме, мање места за партијска намештења. Истина је да више не шаљемо на Голи оток него у Немачку, али губитак је губитак.

Изборна кампања да буде месец дана, рок за формирање владе 10 дана. Енглезима треба само дан-два. Да ли смо ми глупи па нам треба отприлике 88 од 90?

Забранити клађење и кладионице. Ако може Албанија, можемо и ми.

Ред, рад и дисциплина. Сетићете се већ чија је ово изрека. Али даје резултата.
:lol:
Схваташ ли ти колико је ово тешко спровести у данашњој Србији и зашто?

capitosinora

Poznat
Poruka
9.128
Када је потписан Дејтонски споразума ја сам плакао од среће јер сам помислио да нас је Запад коначно почео прихватити. Наравно десет година касније се испоставило да је њима Дејтон замишљен као прелазно решење ( претпостављам да су се плашили могуће побуне комуниста у Русији), пре него што Србе униште прво западно од Дрине а онда и највероватније даље. Моје разочарање Западом је од скора ( не од пада Констатинопоља) тачније речено од тренутка када сам схватио да они желе да униште Дејтонски споразум и па тиме и Републику Српску. Значи да ли су нам Републику Српску а онда су одмах после пада Милошевића кренули да је разарају. Да ли знаш колико је надлежности Републици Српској узето 2001. године прва година од пада Милошевића? Република Српска је осакаћена и то у моменту када у Србију на власт долазе западне марионете.
Па ето одговора на питање ове теме ти се определиш за Запада и то се готово истог тренутка покаже као грешка наравно да ћеш да настрадаш
WEST IS EVIL

capitosinora

Poznat
Poruka
9.128
Ne, mi se okrećemo Rusima zato što nas Zapad šamara ...

Oni nam još nisu oprostili Balkanski rat , još uvek nam zbog njega udaraju šamare i cipelare nas gde god da mogu

Prestani imati ikakvu zabludu o Zapadu, jer dok god imamo i jednu loše ćemo prolaziti

Kada se mi rešimo tih zabluda i Zapad će nas drugačije tretirati .
Tako tacno receno "mi se okrećemo Rusima zato što nas Zapad šamara".
Udarati samare pa tvrdi da ti je prijatelj.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
28.983
Ја мерим резултате. Ако Руси нису успели за 20 година Путина да стигну код нас, на начин да се граничимо са њима самима или са чврстим савезницима, не видим да ће то за Путиновог мандата у будућности да се догоди. Не верујем да ће до 100. године бити на власти.

Претходна два председника Русије су били килостери. Ко ће да буде следећи... не знам. Основано сумњам у способности.

Ми имамо огромне губитке, практично свакодневно. Око 50 000 људи се одсели одавде сваке године. Већ сада имамо превише пензионера а премало младих. Одлазе најспособнији и најпредузимљивији, јер је домаћи хаос штетан по здраву памет.

Ко ће да дочека Русе, ако уопште дочека? Празан терен? Да будемо трећина Руси, трећина Кинези и трећина мигранти?
Osnovna nit moje polemike sa tobom jeste to da nas zapad ne šamara zato što smo mi navodno dobri sa Rusima , već zato što žele potpunu i apsolutnu kontrolu nad nama .. usled toga mi se okrećemo Rusiji , Kini

Kako sada se kreće svet Zapadu će uvek biti neka kontrateža , mali period sa kraja XX i početka XXI veka je samo jedan bljesak u istoriji

Ako u Rusiji dođe neka baraba , a teško, neće u Kini

I ja bih volela da možemo da budemo deo zapada , pa makar bio i siromašniji mnogo, ali na žalost tek kada njima smrkne nama će da svane

Sve što si pobrojao delo je zapada , kao što je nekada Hitler trpao u vagone , sada nas trpaju u poluraspale buseve da žive i rmbače ljudi tamo u jeftinim stanovima i misle kako su uspeli jer standard , tj mrvice tog standarda duguju siromaštvu svojih rođaka koji su ostali .

zemunski kej

Elita
Poruka
16.794
Nazalost Natasha Rusi ne mogu ni sebi da pomognu ! Ne znam zasto Srbija insistira na Rusiji i Kini ? Pa vidite da smo dosli u situaciju da nas samaraju Crnogorci i Siptari .Jel su to oni pametniji od nas? Nisu ali mi mazohisticki istrajavamo na preteranim odnosima sa Rusijom koju niko ne voli. Kada budemo umereni kao ostali pametan svet krenuce nam nabolje. Secem se Belog kada je rekao sa Rusima kao sa rodjakom iz drugog kolena,Kada se vidimo srdacno se ispricamo ,to je mera.

Dekston

Domaćin
Poruka
4.275
Ljudi na zapadu ne mogu da razumeju da covek kao Seselj uopste moze da javno govori a da nije u pritvoru , na psihijatri.ili izopsten iz javnog zivota. Svaka zemlja se trudi da se sto lepse predstavi u svetu ,da pokazu toleranciju ,lepo ponasanje ,bon ton samo nas reprezentuje najveci olos. Gledam kako to Amerikanci rade razguze nekoga ali ga ispostuju i kazu eto Tramp nahvalio iranskki narod kao dobar a ovamo ...samo mi imamo dileje koje prete da ce da gadjaju Rim raketama, Onda onaj Vulin,Marko Djuric pa onaj bosanac Vlada Djukanovic sacuvaj boze. Mozda je vama to smesno i simpaticno ,meni se prevrce stomak ,sramota me .
Kao recimo Geert Wilders,na demokratski način i umiljatim tonom kaže da je islam ideologija zla i mržnje,a Marokance sve deportovati treba. Oh taj civilizovani zapad,zar neće Holandiji sankciji zveknuti.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.138
Osnovna nit moje polemike sa tobom jeste to da nas zapad ne šamara zato što smo mi navodno dobri sa Rusima , već zato što žele potpunu i apsolutnu kontrolu nad nama .. usled toga mi se okrećemo Rusiji , Kini

Kako sada se kreće svet Zapadu će uvek biti neka kontrateža , mali period sa kraja XX i početka XXI veka je samo jedan bljesak u istoriji

Ako u Rusiji dođe neka baraba , a teško, neće u Kini

I ja bih volela da možemo da budemo deo zapada , pa makar bio i siromašniji mnogo, ali na žalost tek kada njima smrkne nama će da svane

Sve što si pobrojao delo je zapada , kao što je nekada Hitler trpao u vagone , sada nas trpaju u poluraspale buseve da žive i rmbače ljudi tamo u jeftinim stanovima i misle kako su uspeli jer standard , tj mrvice tog standarda duguju siromaštvu svojih rođaka koji su ostali .
"Наводно" није нешто у шта запад верује. Када Путин стигне - то је првих 15 минута дневника. Србија неутрална? Мислим... Ни дете од 7 година то не би поверовало, а камоли Циа.
Купимо пар мигова - само што не вратимо контру за бомбардовање. Неутрални? Мало морген.

Зато нас шамарају и шамараће нас док будемо толико отворено и свеобухватно проруски расположени. Нико око нас то није учинио и стога нико око нас није имао санкције итд.

Наше чување Југославије је посебна будалаштина, и на то је запад алергичан.

Ја не бих волео да будемо много на западу. Пре бих да ми имамо те стандарде културе, плата и разних других области живота, па ако будемо у неком савезу или не, није пресудно. Боље рећи, бриселска врхушка очигледно нема везе са бирачима по ЕУ земљама. Ближи ми је поглед на свет из Берлина.

Слажем се да доминација запада траје последњих пар деценија, али то је само ако гледамо као доминацију САД. Спојено са Енглезима то је много више.

Нама ће да буде лакше када будемо имали барем две суседне државе које имају исту оријентацију попут нас, да можемо пријатељски на њих да се ослонимо. Тренутно, немамо ниједну и изгледи су врло мршави за идућих 20 година.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.