Zašto je svaki muškarac pomalo i ponekad ženomrzac?

Antihejter

Iskusan
Poruka
5.984
Imali smo teme o animozitetu između muškaraca i žena.
Imam ja temu o Vajningeru.

Međutim, Rakićeva "Iskrena pesma" ne može da se doda kao komentar ni na prvu ni na drugu temu; prva govori o animozitetu danas, a druga je filozofsko delo jednog čoveka.

Dakle, nova tema.

Deo iz analize "Iskrene pesme", preuzeto sa prelepa poezija.com

"...on to naziva „otužna pesma o ljubavi“. Epitet „otužna“ svoje značenje ne usmerava samo prema motivu pesma, već i prema motivu „ljubav“. Jer nakon što lirski subjekat iznese šta će sve da joj kaže, sve te lepe reči, on završava strofu stihom „mada u tom trenutku ne osećam tako“. Motiv laži nastavlja se i na sljedeću strofu:

„I ti ćeš, bedna ženo, kao vazda
slušati ove reći lažne“

Ženu pesnik naziva „bednom“, ali ne iz pogrde. On je žali što je toliko vesele lažni izljevi ljubavi. Žali što mora da je laže, ali on to svejedno radi. Ženi je najvažnije da je voljena i zato joj pesik kaže:

„i zahvalićeš bogu što te sazda,
i oči će ti biti suzom vlažne“.

Iz ovih stihova vidimo koliko je ženi važna ljubav lirskog subjekta, te kako je zahvalna i ganuta što ga ima. To što je lirski subjekat zapravo ne voli, čini je tragičnom, jer neuzvraćena ljubav upravo to i jest – tragična. Ali tragičnost ove žene nije samo u neuzvraćenoj ljubavi, nego i u njenoj ignoranciji: „ti nećeš znati šta u meni biva“. Pre ovog stiha, pesnik opisuje pomalu smornu, ali mirnu sliku, koja zbog motiva „zaspalih njiva“ i opisa spuštanja „neme polutame“ čini melanholičnu atmosferu koja navedeni stih čini još tužnijim. Nakon njega, pesnik joj kaže da ona ne zna kako on „u tebi volim sebe sama“.


...
Mislim da je ovaj isečak sasvim dovoljan da pokrene temu.

Zašto? Zašto svaki, ama baš svaki muškarac ima tu "klicu" u sebi? Imaju li je i žene?
 
Opet @tab503 odvede temu na seksologiju 🤣

Znam da vam je svima pun rac ovakvih tema ali zapravo ovo je nova tema, sagledana iz drugačijeg ugla nego prethodne na prvi pogled slične teme.

Jeste tačno da bi muškarci svašta uradili zbog vagine. Ali problem je izjednačiti ljudsko biće sa vaginom i maltene ženu svesti na meso oko vagine. Potceniti je u tolikoj meri. Negirati da ima išta u glavi, vređati po rodnoj osnovi, mrzeti čak- svaki muškarac je napao ženu ali svaki.
Ja sam jednom otvorio temu o problemu "kurchenja žena na forumu", znači i ja sam napao ženu.
Zašto? Ne znam. E, to vas pitam.
 
Postoji jedno tumačenje po kome muškarci, navikli da u svemu vode glavnu reč i vladaju, imaju veliki problem da prihvate da ne mogu učiniti jednu stvar - doneti na svet novi život. Žena u tom procesu dominira - nosi dete i rađa - što pojedine muškarce čini nesigurnim i otud i želja da ženu potčine sebi. Možda pojedini muškarci sve to preintenzivno doživljavaju kao "mušku slabost", što se manifestuje kao mržnja ili netrpeljivost prema ženi, koja ih u ovom slučaju "nadvladava". Koliko je to tačno - ne znam...

Inače, van interneta nisam baš nešto upoznavala ženomrsce. Sad, ako su to i bili, dobro su skrivali. :lol:
 
Takvi muškarci obično imaju problem sa samim sobom. Neki bolesni ego , kompleksi. Možda ga mama nije dovoljno mazila ili ga je nekada, neka žena puno povredila.
SVAKI muškarac?
Dobro, znači da su žene krive, ako je doslovno svaki muškarac bio nekad povređen od strane žene. Onda ste sve...muškomrziteljke.

Sama si se ovim izlizanim teorijama zakopala :lol:
Sreća pa neću ovo doživeti kao da ste SVE takve.

Sad mi je jasno i koji tip žene me tačno nervira, hvala 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Postoji jedno tumačenje po kome muškarci, navikli da u svemu vode glavnu reč i vladaju, imaju veliki problem da prihvate da ne mogu učiniti jednu stvar - doneti na svet novi život. Žena u tom procesu dominira - nosi dete i rađa - što pojedine muškarce čini nesigurnim i otud i želja da ženu potčine sebi. Možda pojedini muškarci sve to preintenzivno doživljavaju kao "mušku slabost", što se manifestuje kao mržnja ili netrpeljivost prema ženi, koja ih u ovom slučaju "nadvladava". Koliko je to tačno - ne znam...

Inače, van interneta nisam baš nešto upoznavala ženomrsce. Sad, ako su to i bili, dobro su skrivali. :lol:
Da, baš mi je krivo što ne mogu da ostanem trudan 🤣
Joj umreh. Nije to ali hvala na odgovoru i tebi.
 

Back
Top