Zasto je Srbija ovde gde jeste ?

pivosok

Buduća legenda
Poruka
26.396
Srbija je na evropskom dnu iz sledecih razloga
1)Blic: Srbija na regionalnom dnu po broju visokoobrazovanih

Po broju stanovnika koji posjeduju fakultetsku diplomu Srbija s otprilike 6,5 posto fakultetski obrazovanih građana, nije samo na europskom, već i na regionalnom dnu. a listi Organizacije za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD) iz 2007. godine, na kojoj se Srbija ne nalazi, najlošije kotira Turska s 10,8 odsto, a najbolje je u skandinavskim i zemljama Beneluxa, gdje se prosjek kreće od 30 do 36,4 posto, navodi Blic.

lideri po neobrazovanim ljudima

miki-x.jpg


2)Politika :Srbi narod najstariji u Evropi

Prosečni građanin naše zemlje ima 41 godinu. – Prošle godine sa demografske karte izbrisan čitav grad veličine Ivanjice. Brojno stanje građana Srbije, 30. juna prošle godine, iznosilo je 7,3 miliona ljudi. U studiji Republičkog zavoda za statistiku, iz koje je uzet ovaj podatak, navodi se da je prirodni priraštaj u našoj zemlji i u 2009. bio negativan. Umrlih žitelja bilo je više za 33.701 od rođenih.

Znaci lideri po proseku godina


3)RTS :Najviše azilanata iz Srbije

Srbija je prošle godine bila na prvom mestu po broju zahteva za azil u razvijenim zemljama. Građani Srbije najviše su tražili azil u Švedskoj, Nemačkoj i Francuskoj. Ministar Ivica Dačić kaže da vizna liberalizacija nije dovedena u pitanje i da će se Vlada potruditi da tako i ostane.
Lideri po broju azilanata

4)Srbija je apsolutni evropski rekorder kada je u pitanju rast inflacije:

Srbija 10,3%
Hrvatska 1,1%
Češka 1,2%
Slovenija 2,1%
Grčka 4,7%
Mađarska 4,7%
Estonija 2,7%
Rumunija 6,1%
Turska 8,6%
Izvor evrostat
Znaci lideri po rastu inflacija koja je vec bila visoka

kaj_je_inflacija.png

Iz grafika se vidi sa kim treba da se poredio , sa africkim zemljama, a ne sa nemackom

5) U poslednje dve i po godine, dinar beleži najveći pad vrednosti u odnosu na evro od svih ostalih evropskih valuta:

Dinar (Srbija) -40,0%
Lira (Turska) -7,7%
Lek (Albanija) -8,6%
Lej (Rumunija) -15,2%
Zlot (Poljska) -13,8%

Lideri u stampanju para bez pokrica

6)B52
Vranje -- Srbija je na drugom mestu u svetu po broju odlazaka mladih, odnosno "odlivu mozgova", upozorava Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID).


Te podatke iznela je zamenica direktora USAID-a u Srbiji Merilin Šmit, pozivajući se na podatke Svetskog izveštaja o poslovanju.


Lideri u broju mladih koji beze iz zemlje.

Jos treba dodati da je procenat penzionera u Srbiji najveci u Evropi . Sa ovim stavkama da rade najbolji ljudi, oni ne bi uspeli nesto drasticno da promene u Srbiji. Treba se pomiriti sa tim da ce Srbija , ostati jedna nerazvijena zemlja, a ni jedan pojedinac , ili manja grupa to nece moci da promeni. Mozete da birate koga hocete, mozete da protestujete , ali nista ,bas nista se drasticno nece promeni.
 
Srbija i srpski narod,kao i pripadnici drugih nacionalnosti koji imaju tu nesrecu da zive sa nama,propadaju zato sto nemamo sistem po kojem ce se pravilno vrednovati znanje i rad,kao osnova za nekakav progres.Znaci,ne vlada meriokratija nego partokratija,tj.nije bitno kakav si kao covek i koliko znas i umes,nego je bitno da si poslusan i da si clan ,,nase" partije.Eto,samo cu toliko,da skinem komadic leda sa vrha ledene planine koja je zakovala Srbiju i sve njene gradjane....inace,o ovome se mogu napisati citave studije..
 
Srbija i srpski narod,kao i pripadnici drugih nacionalnosti koji imaju tu nesrecu da zive sa nama,propadaju zato sto nemamo sistem po kojem ce se pravilno vrednovati znanje i rad,kao osnova za nekakav progres.Znaci,ne vlada meriokratija nego partokratija,tj.nije bitno kakav si kao covek i koliko znas i umes,nego je bitno da si poslusan i da si clan ,,nase" partije.Eto,samo cu toliko,da skinem komadic leda sa vrha ledene planine koja je zakovala Srbiju i sve njene gradjane....inace,o ovome se mogu napisati citave studije..

:ok:

Tako je.Sistem vrednosti uopste ne postoji.
I zna se ko moze danas,zadnjih 20 godina,da studira.
Okusio sam taj "lebac" kroz iskustvo sa svoje 3je dece,te sam imao prilike da vidim i dozivim svu nasu golgotu.
 
Na zalost potpuno tacno.
Ono sto se u EU u praksi primenjuje i odlicno funkcionise, kod nas se ignorise. Naravno za prihvatanje onih drugih losih "evropskih vrednosti" smo uvek spremniji.
Umesto da iz svakog sistema naseg ili tudjeg pokupimo ono sto je najbolje, mi se uvek odlucujemo za ono sto je najgore i sto ce da nas jos vise unazadi i upropasti.
 
Na zalost potpuno tacno.
Ono sto se u EU u praksi primenjuje i odlicno funkcionise, kod nas se ignorise. Naravno za prihvatanje onih drugih losih "evropskih vrednosti" smo uvek spremniji.
Umesto da iz svakog sistema naseg ili tudjeg pokupimo ono sto je najbolje, mi se uvek odlucujemo za ono sto je najgore i sto ce da nas jos vise unazadi i upropasti.

Istina,
ziveo sam i radio u nekim zemljama Evrope nekad,po ovome, mi smo se udaljili (namerno) 3 svetlotnosne godine od svake normale,sto nikako ljudska svest nemoze da shvati/prihvati.
Kako i danas kontaktiram,ali retko,sa rodbinom i prijateljima koji zive i rade negde preko, njihov je stav prema meni/nama veoma ogranicen. Cim se dotaknem realnosti ovdasnje situacije iz zivota,beze kao necastivi od krsta. Nemoze niko da veruje/prihvati saznanja o desavanjima sa ovih prostora.Kao i sav normalan svet, nemoze niko da veruje da ovako sta postoji. Neprihvatljivo za zdrav razum.
 
Srbija je na evropskom dnu iz sledecih razloga
1)Blic: Srbija na regionalnom dnu po broju visokoobrazovanih

Po broju stanovnika koji posjeduju fakultetsku diplomu Srbija s otprilike 6,5 posto fakultetski obrazovanih građana, nije samo na europskom, već i na regionalnom dnu. a listi Organizacije za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD) iz 2007. godine, na kojoj se Srbija ne nalazi, najlošije kotira Turska s 10,8 odsto, a najbolje je u skandinavskim i zemljama Beneluxa, gdje se prosjek kreće od 30 do 36,4 posto, navodi Blic.

lideri po neobrazovanim ljudima

miki-x.jpg


2)Politika :Srbi narod najstariji u Evropi

Prosečni građanin naše zemlje ima 41 godinu. – Prošle godine sa demografske karte izbrisan čitav grad veličine Ivanjice. Brojno stanje građana Srbije, 30. juna prošle godine, iznosilo je 7,3 miliona ljudi. U studiji Republičkog zavoda za statistiku, iz koje je uzet ovaj podatak, navodi se da je prirodni priraštaj u našoj zemlji i u 2009. bio negativan. Umrlih žitelja bilo je više za 33.701 od rođenih.

Znaci lideri po proseku godina


3)RTS :Najviše azilanata iz Srbije

Srbija je prošle godine bila na prvom mestu po broju zahteva za azil u razvijenim zemljama. Građani Srbije najviše su tražili azil u Švedskoj, Nemačkoj i Francuskoj. Ministar Ivica Dačić kaže da vizna liberalizacija nije dovedena u pitanje i da će se Vlada potruditi da tako i ostane.
Lideri po broju azilanata

4)Srbija je apsolutni evropski rekorder kada je u pitanju rast inflacije:

Srbija 10,3%
Hrvatska 1,1%
Češka 1,2%
Slovenija 2,1%
Grčka 4,7%
Mađarska 4,7%
Estonija 2,7%
Rumunija 6,1%
Turska 8,6%
Izvor evrostat
Znaci lideri po rastu inflacija koja je vec bila visoka

kaj_je_inflacija.png

Iz grafika se vidi sa kim treba da se poredio , sa africkim zemljama, a ne sa nemackom

5) U poslednje dve i po godine, dinar beleži najveći pad vrednosti u odnosu na evro od svih ostalih evropskih valuta:

Dinar (Srbija) -40,0%
Lira (Turska) -7,7%
Lek (Albanija) -8,6%
Lej (Rumunija) -15,2%
Zlot (Poljska) -13,8%

Lideri u stampanju para bez pokrica

6)B52
Vranje -- Srbija je na drugom mestu u svetu po broju odlazaka mladih, odnosno "odlivu mozgova", upozorava Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID).


Te podatke iznela je zamenica direktora USAID-a u Srbiji Merilin Šmit, pozivajući se na podatke Svetskog izveštaja o poslovanju.


Lideri u broju mladih koji beze iz zemlje.

Jos treba dodati da je procenat penzionera u Srbiji najveci u Evropi . Sa ovim stavkama da rade najbolji ljudi, oni ne bi uspeli nesto drasticno da promene u Srbiji. Treba se pomiriti sa tim da ce Srbija , ostati jedna nerazvijena zemlja, a ni jedan pojedinac , ili manja grupa to nece moci da promeni. Mozete da birate koga hocete, mozete da protestujete , ali nista ,bas nista se drasticno nece promeni.

DOBAR DEO OVUH NEGATIVNIH PODATAKA je posledica priblizavanja zemlje clanstvu u EU.
Recimo podsetio bih sledece:
-da je Bugarska 90-ih godina imala 10,x miliona stanovnika a sada 10-ak godina kasnije ima ih samo 7,2 miliona(3 miliona otislo u: Spaniju, Francusku, Kipar, Rusiju, Nemacku,...)
-da je iz Poljske otislo gotovo 4-5 miliona ljudi u poslednjih nekoliko godina pre ulaska Poljske u EU, Poljaci imaju jednu od najvecih dijaspora na Svetu a dobrim delom BAS zahvaljujuci pred evropskim migracijama Poljaka iz Poljske ka pre svega Severoistoku i Zapadu, tacnije Poljaci su najbrojnija imigraciona
grupa u: Svedskoj, Britaniji(zajedno sa Hindusima tj. Indijcima i Muslimanima iz Pakistana, dakle UK kolonijama) ima ih JAKO mnogo u Nemackoj posebno u
Berlinu gde se cesce moze cuti poljski nego nemacki jezik, u Francuskoj gde su zajedno sa Portugalcima najbrojnija pojedinacna doseljenicka grupa ako ne racunamo doseljenike iz Francuskih kolonija koji su skoncentrisani u Marselju i Parizu, dosta ih je pobeglo u Ameriku a ima ih dosta i u Kipru i Holandiji.
-da je iz Rumunije od 2000 do 2010-e godine dakle nakon otvaranja granica zemlje posle dugogodisnje totalne izolacije i bede otislo gotovo 3-4 miliona ljudi,
recimo u Italiji je do samo pre 3-4 godine rumunska imigracija bila beznacajna, par desetina hiljada ljudi a sada su NO1 po tom pitanju i ima ih oko 900 hiljada
zvanicno a preko 1,2 miliona nezvanicno, u Spaniji su takodje NO1 a ima ih MNOGO i u Francuskoj i nesto manje u germanskim dakle NE- romanskim zemljama, ima ih mnogo i na Kipru gde su takodje zajedno sa Bugarima UBEDLJIVO najveca imigraciona grupa.
ITD ITD...... kako ti mislis da se smanji nezaposlenost ovde ako jedan deo ne ode u inostranstvo da radi.... evo recimo Kipru trebaju novi radnici jer gotovo da ima negativnu ne-zaposlenost... nije ni osetio ekonomsku krizu kao i Poljska.....
 
Istina,
ziveo sam i radio u nekim zemljama Evrope nekad,po ovome, mi smo se udaljili (namerno) 3 svetlotnosne godine od svake normale,sto nikako ljudska svest nemoze da shvati/prihvati.
Kako i danas kontaktiram,ali retko,sa rodbinom i prijateljima koji zive i rade negde preko, njihov je stav prema meni/nama veoma ogranicen. Cim se dotaknem realnosti ovdasnje situacije iz zivota,beze kao necastivi od krsta. Nemoze niko da veruje/prihvati saznanja o desavanjima sa ovih prostora.Kao i sav normalan svet, nemoze niko da veruje da ovako sta postoji. Neprihvatljivo za zdrav razum.

Tako je,ovo stanje nacije je samo ovim lopovima na vlasti prihvatljivo jer sto gluplji narod to oni bolje jasu.I ko god moze treba ovu zemlju napustiti i tako bar deci obezbediti pristojan zivot dostojan coveka.
 
Tako je,ovo stanje nacije je samo ovim lopovima na vlasti prihvatljivo jer sto gluplji narod to oni bolje jasu.I ko god moze treba ovu zemlju napustiti i tako bar deci obezbediti pristojan zivot dostojan coveka.

Eto ti zivi primer,post gore iznet. Pa to je nevidjena sramota,tako sta neverujem da se moze bilo gde videti.
U redu je sto je izneta statistika ovde,ali kod nas se statistikom bave oni koji ne bi trebalo,zamenjuju ziva bica,duse,sa brojevima/ciframa.
 
Eto ti zivi primer,post gore iznet. Pa to je nevidjena sramota,tako sta neverujem da se moze bilo gde videti.
U redu je sto je izneta statistika ovde,ali kod nas se statistikom bave oni koji ne bi trebalo,zamenjuju ziva bica,duse,sa brojevima/ciframa.

Kod nas se statistikom bave oni sto su pokupovali diplome,kao i mnogi drugi.Zar nije samo u Pancevackoj petrohemiji otkriveno 400 laznjaka od kojih mnogi i danas obavljaju odredjene funkcije.
 
Istina,
ziveo sam i radio u nekim zemljama Evrope nekad,po ovome, mi smo se udaljili (namerno) 3 svetlotnosne godine od svake normale,sto nikako ljudska svest nemoze da shvati/prihvati.
Kako i danas kontaktiram,ali retko,sa rodbinom i prijateljima koji zive i rade negde preko, njihov je stav prema meni/nama veoma ogranicen. Cim se dotaknem realnosti ovdasnje situacije iz zivota,beze kao necastivi od krsta. Nemoze niko da veruje/prihvati saznanja o desavanjima sa ovih prostora.Kao i sav normalan svet, nemoze niko da veruje da ovako sta postoji. Neprihvatljivo za zdrav razum.

Pa vidis i ja sam jedan od njih, ali sam svestan realnosti i ma koliko istina bila neprihvatljiva i tuzna, covek se nikada ne sme predati i izgubiti volju da se bori za promenu na bolje. Skoro 50-80 dana godisnje provedem u Srbiji i mogu veoma dobro da sagledam tuznu realnost u Srbiji, ali i u EU.
Za sve ove godine, jedino sto sam mogao da konstatujem je da nasa kompletna politicka garnitura koja hara Srbijom poslednjih 20 godina, bez izuzetka zasluzila zatvor i dugogodisnji prisilni rad u rudniku.
 
Pa vidis i ja sam jedan od njih, ali sam svestan realnosti i ma koliko istina bila neprihvatljiva i tuzna, covek se nikada ne sme predati i izgubiti volju da se bori za promenu na bolje. Skoro 50-80 dana godisnje provedem u Srbiji i mogu veoma dobro da sagledam tuznu realnost u Srbiji, ali i u EU.
Za sve ove godine, jedino sto sam mogao da konstatujem je da nasa kompletna politicka garnitura koja hara Srbijom poslednjih 20 godina, bez izuzetka zasluzila zatvor i dugogodisnji prisilni rad u rudniku.

Ne predajem se ja,vec sam nemocan kao masa ljudi koji ovde zive.Odnosno,mi nista ni nemozemo preduzeti.Pod diktaturom i kontrolom vlasti smo od samog pocetka.Nemam nikavih ambicija sto se tice vlasti,vec samo kritikujem zbog sveg ovog nepravednog sto nam se desava,sa zeljom da malo "otovre oci" i budu dosledni covecanstvu,ljudskim vrednostima. Da barem malo "olabave" i pokazu brigu o Narodu/nama.
Da,sve je pocelo jos pre 20 godina,kada smo iskorisceni od strane tadasnjih politicara verujuci da ce imati svesti u onakvoj situaciji koja nas je zadesila.Medjutim,zavukli nam duboko noz u ledja,zarad interesa pojedinaca,bogacenja i sticanja pozicije nad ostalima.
Nikad nismo nista ni mogli,sto se tice vremena pocev od 1991.Ko god je bio za Narod,za drzavu koja je trebala biti sa dobro uredjenim drustvenim sistemom, blagostanjem,koje smo mogli danas imati,nestao je sa politicke scene.
 
Poslednja izmena:
Kod nas se statistikom bave oni sto su pokupovali diplome,kao i mnogi drugi.Zar nije samo u Pancevackoj petrohemiji otkriveno 400 laznjaka od kojih mnogi i danas obavljaju odredjene funkcije.

Da,ima jos primera sto se tice Panceva,jos iz vremena Tita,od posle II SR. Mnogo je ovde dokumenata spaljeno,dokazni materijali o svemu i svacemu,kao i mnogo toga iz katastra. A sto se tice zadnjih dvadeset godina,nisam ni mogao sve pratiti,te neznam o mnogim takvim situacijama,poneka saznanja stekao sam, slusajuci pojedince kako kometarisu,nezvanicno:)
Malo sam prosirio pricu, posto me navelo prica o statistici,,koja je prilicno vezana za mnoge situacije,dogadjaje. ;)

P.s.
Diploma laznih ima svuda,verujem i danas.
Petrohemija je posebna prica.Sta ocekujes od "fabrike smrti", ko u njoj moze da radi? :) Zasto ona i danas jos postoji? :)
 
Poslednja izmena:
Da,ima jos primera sto se tice Panceva,jos iz vremena Tita,od posle II SR. Mnogo je ovde dokumenata spaljeno,dokazni materijali o svemu i svacemu,kao i mnogo toga iz katastra. A sto se tice zadnjih dvadeset godina,nisam ni mogao sve pratiti,te neznam o mnogim takvim situacijama,poneka saznanja stekao sam, slusajuci pojedince kako kometarisu,nezvanicno:)
Malo sam prosirio pricu, posto me navelo prica o statistici,,koja je prilicno vezana za mnoge situacije,dogadjaje. ;)

P.s.
Diploma laznih ima svuda,verujem i danas.
Petrohemija je posebna prica.Sta ocekujes od "fabrike smrti", ko u njoj moze da radi? :) Zasto ona i danas jos postoji? :)

Sad si me podsetio na nesto od pre 19 godina. Izgleda da je to spaljivanje dokaza kod nas veoma popularna metoda bila i ostala. Naime izvesna grdjevinska zadruga u mom gradu tada je masovno delila gradjevinski materijal na ime stare devizne stednje u saradnji sa Jugo i Beobankom, a onda su iznenada izgoreli u pozaru. Prodaja pravih diploma vise tehnicke skole "ispod tezge" takodje je godinama bila veoma popularna metoda uspesne i sigurne zarade.
Pare od zarade jedne velike fabrike keksa su 3 puta nedeljno deljene dilerima da ih obrcu, milicija je redovno reketirala dilere, prodavce svercovanih cigara, svercere rumunskog goriva.......
Na kraju krajeva nisu ni oni sami krivi. Krivi su oni koji su ih doveli do toga da im jedina alternativa za prezivljavanje bude kriminal u saradnji sa drzavnim firmama i institucijama. Na zalost mnogi su jos uvek u vladajucim strukturama.
 
Sad si me podsetio na nesto od pre 19 godina. Izgleda da je to spaljivanje dokaza kod nas veoma popularna metoda bila i ostala. Naime izvesna grdjevinska zadruga u mom gradu tada je masovno delila gradjevinski materijal na ime stare devizne stednje u saradnji sa Jugo i Beobankom, a onda su iznenada izgoreli u pozaru. Prodaja pravih diploma vise tehnicke skole "ispod tezge" takodje je godinama bila veoma popularna metoda uspesne i sigurne zarade.
Pare od zarade jedne velike fabrike keksa su 3 puta nedeljno deljene dilerima da ih obrcu, milicija je redovno reketirala dilere, prodavce svercovanih cigara, svercere rumunskog goriva.......
Na kraju krajeva nisu ni oni sami krivi. Krivi su oni koji su ih doveli do toga da im jedina alternativa za prezivljavanje bude kriminal u saradnji sa drzavnim firmama i institucijama. Na zalost mnogi su jos uvek u vladajucim strukturama.

Poznati mi takvi primeri :)
Sto se tice prodaja diploma,valjalo se intezivno uoci raspada SFRJ. Pocetkom 1991 pa do 1993 zatisje pa opet krenulo intezivno.Uporedi sa politckom situacijom u to vreme,bice ti jasno :)
Kada bi krenuo redom da istrazujes oko statistika i raznih vitalnih dokumenata,koji su nestali,pocev od 1990. od neverice bi stao na samom pocetku tih godina.
Da li se secas onih situacija koje se desavale u Socijalnom, gde su zivi ljudi bili upisani kao mrtvi,te im nisu davali penzije? Ima jos takvih situacija,u raznim drzavnim ustanovama.Primer,ja sam morao ko zna koliko puta da istrazujem da bih dokazao da postojim,da zivim na ovim prostorima,da sam ovde rodjen,koje mi poreklo i odakle... Ja,koji sam starosedeoc i cija je porodica ovde na ovim prostorima nekih 300 godina (koliko ja znam) a mozda i vise.
Morao sam mnogo puta potvrdjivati da postojim!

:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Србија се налази ту где се налази из само једног разлога. Зато што то неко хоће.
Ситуација у Србија није настала сама од себе, спонтано, већ је генерисана, стварана.
Не зависи од народа каква ће држава бити (заблуда је да народ изборима одлучује), већ од оних којих управљају државом, а то сигурно нису тренутно актуелни политичари. Они само извршавају налоге.
Кад тренутно актуелна политичка гарнитура буде смењена, изборима или на неки други начин, долази друга, која је само на изглед другачија, политички курс остаје исти. Тако је било и тако ће бити.
 
Srbija je na evropskom dnu iz sledecih razloga
1)Blic: Srbija na regionalnom dnu po broju visokoobrazovanih

Po broju stanovnika koji posjeduju fakultetsku diplomu Srbija s otprilike 6,5 posto fakultetski obrazovanih građana, nije samo na europskom, već i na regionalnom dnu. a listi Organizacije za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD) iz 2007. godine, na kojoj se Srbija ne nalazi, najlošije kotira Turska s 10,8 odsto, a najbolje je u skandinavskim i zemljama Beneluxa, gdje se prosjek kreće od 30 do 36,4 posto, navodi Blic.

lideri po neobrazovanim ljudima

miki-x.jpg


2)Politika :Srbi narod najstariji u Evropi

Prosečni građanin naše zemlje ima 41 godinu. – Prošle godine sa demografske karte izbrisan čitav grad veličine Ivanjice. Brojno stanje građana Srbije, 30. juna prošle godine, iznosilo je 7,3 miliona ljudi. U studiji Republičkog zavoda za statistiku, iz koje je uzet ovaj podatak, navodi se da je prirodni priraštaj u našoj zemlji i u 2009. bio negativan. Umrlih žitelja bilo je više za 33.701 od rođenih.

Znaci lideri po proseku godina


3)RTS :Najviše azilanata iz Srbije

Srbija je prošle godine bila na prvom mestu po broju zahteva za azil u razvijenim zemljama. Građani Srbije najviše su tražili azil u Švedskoj, Nemačkoj i Francuskoj. Ministar Ivica Dačić kaže da vizna liberalizacija nije dovedena u pitanje i da će se Vlada potruditi da tako i ostane.
Lideri po broju azilanata

4)Srbija je apsolutni evropski rekorder kada je u pitanju rast inflacije:

Srbija 10,3%
Hrvatska 1,1%
Češka 1,2%
Slovenija 2,1%
Grčka 4,7%
Mađarska 4,7%
Estonija 2,7%
Rumunija 6,1%
Turska 8,6%
Izvor evrostat
Znaci lideri po rastu inflacija koja je vec bila visoka

kaj_je_inflacija.png

Iz grafika se vidi sa kim treba da se poredio , sa africkim zemljama, a ne sa nemackom

5) U poslednje dve i po godine, dinar beleži najveći pad vrednosti u odnosu na evro od svih ostalih evropskih valuta:

Dinar (Srbija) -40,0%
Lira (Turska) -7,7%
Lek (Albanija) -8,6%
Lej (Rumunija) -15,2%
Zlot (Poljska) -13,8%

Lideri u stampanju para bez pokrica

6)B52
Vranje -- Srbija je na drugom mestu u svetu po broju odlazaka mladih, odnosno "odlivu mozgova", upozorava Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID).


Te podatke iznela je zamenica direktora USAID-a u Srbiji Merilin Šmit, pozivajući se na podatke Svetskog izveštaja o poslovanju.


Lideri u broju mladih koji beze iz zemlje.

Jos treba dodati da je procenat penzionera u Srbiji najveci u Evropi . Sa ovim stavkama da rade najbolji ljudi, oni ne bi uspeli nesto drasticno da promene u Srbiji. Treba se pomiriti sa tim da ce Srbija , ostati jedna nerazvijena zemlja, a ni jedan pojedinac , ili manja grupa to nece moci da promeni. Mozete da birate koga hocete, mozete da protestujete , ali nista ,bas nista se drasticno nece promeni.

Jos samo da si napisao da je sunovrat Srbije poceo 2000.godine,onda bi sve bilo jasno!!!!
 
Србија се налази ту где се налази из само једног разлога. Зато што то неко хоће.
Ситуација у Србија није настала сама од себе, спонтано, већ је генерисана, стварана.
Не зависи од народа каква ће држава бити (заблуда је да народ изборима одлучује), већ од оних којих управљају државом, а то сигурно нису тренутно актуелни политичари. Они само извршавају налоге.
Кад тренутно актуелна политичка гарнитура буде смењена, изборима или на неки други начин, долази друга, која је само на изглед другачија, политички курс остаје исти. Тако је било и тако ће бити.

Pogresan zakljucak,nije tako.Zato sto se tako misli,ostaje na tome.
Nikakve veze nema medjunarodna politika po pitanju karaktera licnosti i ponasanju prema Narodu/pojedincima od strane vlasti u Srbiji.
Godinama se kod nas iznose lazne predstave o svetu,njihovim potezima,izvrnutim predstavljanjem. I onda,kada su medjunardni javno pretostovali protiv nas,nisu bili protiv nas. javnost je jedno,pozadina drugo.Imali smo mi veliku podrsku sveta,bitnih cinilaca koji su uvek podrzavali Srbiju,a mislim da je i danas tako.
Unutrasnja politika Srbije se odvija na svoj,neki svojstven nacin,poznato vam je vec, sama desavanja unutar Srbije.
 
Pogresan zakljucak,nije tako.Zato sto se tako misli,ostaje na tome.
Nikakve veze nema medjunarodna politika po pitanju karaktera licnosti i ponasanju prema Narodu/pojedincima od strane vlasti u Srbiji.
Godinama se kod nas iznose lazne predstave o svetu,njihovim potezima,izvrnutim predstavljanjem. I onda,kada su medjunardni javno pretostovali protiv nas,nisu bili protiv nas. javnost je jedno,pozadina drugo.Imali smo mi veliku podrsku sveta,bitnih cinilaca koji su uvek podrzavali Srbiju,a mislim da je i danas tako.
Unutrasnja politika Srbije se odvija na svoj,neki svojstven nacin,poznato vam je vec, sama desavanja unutar Srbije.

Како међународна политика нема везе по питању карактера наших политичара. Па они их и постављају, они профилишу, говоре шта и како да раде. Па јесу ли морали стати на чело геј параде у Београду.
А то да смо имали велику подршку света је добро познато. Поготову од савезника, кад су нас бомбардовали...
 
Како међународна политика нема везе по питању карактера наших политичара. Па они их и постављају, они профилишу, говоре шта и како да раде. Па јесу ли морали стати на чело геј параде у Београду.
А то да смо имали велику подршку света је добро познато. Поготову од савезника, кад су нас бомбардовали...

Uzimas zdravo za gotovo,i tebe treba podsetiti da je uvek u pitanju strategija ;)
Ovako,idemo po tvom.
Ako je neko od spolja naredio da se postavi predsednik Srbije koji ce biti "kompatibilan" sa njima,odaberu coveka za to. Taj neki novi predsednik,saradjuje na medjunarodnom planu predstavljajuci svoju zemlju. Ostali,ispod,znaci politicari koji su iza, i koji su zaduzeni za unutrasnju politiku moraju znati kako i sta raditi prilikom sprovodjenja politike unutar zemlje,balansirati situaciju i izvlaceci korist za Drzavu/Narod.
Svuda vidim da mnogi smatraju drzavu za jedno,a Narod nesto drugo.Pa Narod je drzava!
Cupas kontekst,sto se tice bombardovanja.Probaj to da zamislis ovako:
Daju ti ceo karton cokola za tvoju porodicu oni koji su prijateljski naklonjeni tebi i porodici.Ti stanes i blenes,nekapiras nista,il ise pravis lud,pa podelis nekome drugome ili prosto sakrijes sve,dok se cokolada ne pokvari.
Idemo dalje,ponavlja se ponovo cela pricaju,daju ti opet,ti isto cinis,pa opet ti daju,ti isto i dalje...
E pa pukao mi film sad ces da dobies po usima! Ja ti dajem,da niko nezna, a ti se pravis lud.

Da li sam bio dovoljno jasan? :D

P.s.
Zaboravih da dodam,onda udri po predsedniku drzave,on je kriv! :hahaha:
 
Poslednja izmena:

Back
Top