Зашто је Србија најбоља земља?

vucic zna sta hoce, ali nece u eu,
evo orban nije dobio pare iz tog fonda,
jer nije hteo da igra kako oni kazu,
po pitanju rusije, izbeglica itd
Мађарска стално добија паре из ЕУ фондова, само им је донекле смањено. Ако неће ЕУ онда нека кажу народу или референдум. Требало би питати и народ. У Швајцарској су чести референдуми. Па и Словенији видим да их има ту и тамо.

Sve je tačno, ali je činjenica da se iz ove zemlje masovno beži na zapad u potrazi za boljim životom. Prirodne lepote i dobar narod nisu dovoljno. Dobar a glup. Dozvoljava političarima da ga jašu. Pa tako ljudi nemaju para za osnovne stvari, masovno se truju po Srbiji, ali kad dođe vreme za glasanje, svako uzme naprednih par hiljada dinara da savije glavu i ćuti. Tužna priča.
ovo nije tacno,
znam ljude, ne malo, koji su sa skoro hiljadu evra plate u srbiji
otisli u nemacku,
i ja sam nekad otisla, ne zbog para, nego iz ludosti,
secam se jos sta mi je otac rekao tad,
pa gde ces ceri, jel ti nesto fali,
imas da jedes, imas posao, mozes da kupis sta hoces,
gde ces, sta ti treba

Мађарска стално добија паре из ЕУ фондова, само им је донекле смањено. Ако неће ЕУ онда нека кажу народу или референдум. Требало би питати и народ. У Швајцарској су чести референдуми. Па и Словенији видим да их има ту и тамо.
pa sta mislis sta bi bio rezultat referenduma,
jasno-ne, svima je jasno ovo sta govorim,
evo ti rumunija i bugarska, kako zive,
standard im nije porastao zbog eu,
ali im jeste unistena ekonomija,
rumuni uvoze nemacko svinjsko meso,
jer je njihova proizvodnja nekonkurentna,
a bugari, nekad najveci proizvodjaci paprike,
uvoze iz holandije,
oni nikog nisu pustili u eu, da bi tim novim clanicama bilo bolje,
nego da bi ih bogati izrabljivali

Srbija je najbolja zemlja.. jedino su političari idioti.. zamisli da živiš u Nemačkoj, Švedskoj i ostalim vuko jebinama.. Robija teška
pa da su politicari toliko losi, mislis da bi srbija bila to sto je,
mislis da bi mogao da se druzis svaki dan sa drustvom, sa komsijom,
da ides na slave i rodjendane,
da upraznjavas religiju i imas porodcu koja ti pomaze itd

Србија је богомдана земља за леп живот. Само треба мало више поштења и уредности. А то се лако постиже кад се опали по џепу.
da, treba malo vise disciplone, ali ne puno,
mi se uvek divimo svabama kako su oni disciplinovani,
medjutim, to je u stvari jedna jako losa osobina,
adolf kaze, stani, oni stanu, kreni, oni krenu,
i tako im sve funkcionise u zivotu,
bukvalno im mozak nije potreban

Ово са загађењима је тачно. Али и Немачка је јако загађена земља, само се ћути о томе
da, zato kazem, nigde nije perfektno,
samo treba izvagati , sta je kome prioritet,
nemacka je ovako cista, putevi, ulice i to,
ali oni svoje smece nose u afriku, maleziju itd, gledala neku reportazu pre neki dan,
znaci, sve zapadne drzave su sebi nasle neke zrtve za odlaganje smeca,
srbija niti moze niti hoce tako nesto,
znaci, ako hoces posteno i fer, nemoguce je da bude perfektno

Ab nach Malaysia: Wo deutscher Plastikmüll landet
​

Trotz verschärfter Regeln für den Export aus der EU hat Deutschland 2021 hunderttausende Tonnen Kunststoffabfälle in Ländern wie Holland oder die Türkei ausgefahren. Umweltministerin Lemke will ein weitgehendes Müllexport-Verbot durchsetzen.​

Von Deborah Roth

Veröffentlicht am 12. Jan. 2022, 08:36 MEZ
Deutschland exportierte bisher jährlich etwa eine Million Tonnen Plastikabfälle im Wert von circa 254 Millionen Euro ...

Deutschland exportierte bisher jährlich etwa eine Million Tonnen Plastikabfälle im Wert von circa 254 Millionen Euro ins Ausland.
Foto von AdobeStock
Von München nach Malaysia – deutscher Plastikmüll kommt rum auf der Welt. Und das trotz neuer „Reiseeinschränkungen”: Seit Anfang 2021 gelten in der EU verschärfte Regelungen für den Export von Kunststoffabfällen. Das heißt im Detail, dass unsortierte oder verschmutzte Plastikgemische, die sich nicht einfach recyceln lassen, nicht mehr international gehandelt werden dürfen.

Pricajte vi sta hocete, ali u Srbiji svi moraju da kradu, mozda ne moraju , ali kradu svojevoljno....
Obicna knjigovodja krade, majstor za klime krade, moler krade, gradjevinar krade....nema ko ne krade...

Da nema toga, eeee, Srbija bi bila raj i za decu i za odrasle...
Nego kako tumacite to sto Srbija prestaje da bude raj za decu, postaju vrlo ugrozena...

Ah da, tema je kako svako od nas vidi Srbiju.....
Deca valjda vide samo lepo u Srbiji , ali nesto cujem drugacije price od dece.....stalno neko nasilje...i ubi ih skola a tako malo znaju....

Људи не наседајте на стару хрватску и западну политику: Србе на Србе! Не смемо се завадити. Само слога. Србија је проживела десет година под Милошевићем које су је уназадиле за 30 година, па је следило 10 и колико година ДОС черупања и пељешења. Не може се иза таквих термита држава брзо опоравити. Нека свако учини од себе колико може (бар отпад раздваја од смећа, коси своје земљиште, шиша живицу и сл.)
Pazi, ne mrzim ja Srbe ni iz jednog kraja. Sve su to Srbi.
Ali ne volim to licemerje kod odredjenih ljudi, kad krenu da se busaju u grudi svojim Srpstvom i da omalovazavaju druge Srbe, pogotovo nas iz Srbije.
A Srbija ja njihov centar, a oni krenu da je pljuju. E to ne volim. Nasi borci isli tamo i ginuli a oni ovde sedeli po kaficima.

Vecina njih pljuje ustasku hrvstsku, a svi imaju njihov pasos i jos se hvale da imaju pasos EU. E to mi ne prija. Ali dobro Krajisnici su jos i ok ljudi, ali Crnogorci- onoliko sujetnih i prevtrljivih ljudi koji samo interes gledaju nisam video.

Милошевићем које су је уназадиле за 30 година, па је следило 10 и колико година ДОС черупања и пељешења. Не може се иза таквих термита држава брзо опоравити. Нека свако учини од себе колико може (бар отпад раздваја од смећа, коси своје земљиште, шиша живицу и сл.)
Ovo potpisujem. Kad vi svako ocistio ispred svoje kuce, bilo bi cisto celo selo ili grad.

Nasa zemlja je lepa i bogata, rajska priroda i lepota. Zato moramo da damo sve od sebe da ona bude sto bolja, u svakom smislu.

I kod nas istovaraju otrovnu burad i sadrzaj....platis nekom i ovde 100 tamo 300 buradi i to se lepo prospe u reku , u kanalizaciju , zakopa, prospe u potok...
To nije Srbija, ali jesu zitelji Srbije...
Iz ugla Nemaca je odlicna za odlaganje, ali i za provod, ne za letnji turizam, .....
pa ja govorim zasto je nemacka cista i nema problem sa otpadom,
jer baca ilegalno u tudje dvoriste,
znaci radi se o nemackom sistemu i politicarima,
koji se ovde uvek predstavljaju boljim nago nasi

Pa bice i Srbija takva , vidis ibar vec pretvoren i taj sandzak u takvo djubriste....
Valjda ce i ostali delovi Srbije .....
Dobri su vojvodjani , organizuju akcije ciscenja, brane reke ali imaju deponije iste ili i gore nego uza Srbija...
pitanje smeca je ocigledno problem svih drzava,
predlog broj 1 je smanjenje konzumacije,
i eto, vec ti ne treba zapad

Ovo potpisujem. Kad vi svako ocistio ispred svoje kuce, bilo bi cisto celo selo ili grad.

Nasa zemlja je lepa i bogata, rajska priroda i lepota. Zato moramo da damo sve od sebe da ona bude sto bolja, u svakom smislu.
Ovako stoje stvari...
U selu bacaju plastiku ili je loze, loze i gumu , u nekim selima su predlozili da se odlaze u akcijama, negde je proslo , negde ni za zivu glavu...

U BG da ne poverujes, seljaci koji su tek dosli u BG loze sirova drva....imaju po 50 60 godina neki i opet loze sundjere gume plastiku i sirova drva....

Tako da ja ne znam sta tu uciniti, kad neko sa toliko godina na selu lozi sirova drva...ili plastiku..

Back