Зашто је Србија најбоља земља?

U USA putnicki (na ovom treba naglasak, samo putnicki) automobili ucestvuju sa 29% emisije gasova koji proizvode efekat staklene baste. U svetskim razmerama transport prouzrokuje 28% gasova greenhouse-a. Onda redom, 25% otpada na proizvodnu elektricne energije (udalj, nafta i gas), industrija 23%, itd... a evo ga i LINK LINK od merodavne svetske institucije za to. Dakle, transport je NAJVECI svetski zagadjivac, da ne sirite neproverene vesti.

Stoga, ne razumem likove kao sto je chika dlugomir koji iz dna duse mrzi elektricne automobile i nameru vlasti u EU, USA, Japanu i ostalih razvijenih zemalja da do 2030-2035 izbace SUS motore iz proizvodnje - to je za dobrobit njegovih unuka (ako ih uopste i ima) i zato bi se covek bunio na takvo sta.
О чему ти булазниш, па тог саобраћаја је било и пре 10ак година па ваздух није био оволико загађен.

Највећи проблем су људи. Када бисмо све вратили на село, не би било проблема. Овако у градским насељима има превише кућа, превише оџака, превише се ложе дрва, угаљ, пелет и то кад се састави то је еко катастрофа.

Онда никако да се откачимо прљаве електричне енергије коју добијамо сагоревањем угља, а пошто немамо угља, ложимо јаловину са адитивима.

Највећи проблем су људи. Када бисмо све вратили на село, не би било проблема. Овако у градским насељима има превише кућа, превише оџака, превише се ложе дрва, угаљ, пелет и то кад се састави то је еко катастрофа.
Kad se vracas na selo?

Povodom zagadjenja vazduha u Srbiji usred koriscenja uglja u proizvodnji elektricne struje i zagadjenja usled grejanja po gradovima mozete baciti pogled na trenutno zagadjenje u Srbiji po gradovima (postoje raznorazne aplikacije za racunare i telefone) pa cete videti da je vazdusno zagadjenje u Beogradu, Novom Sadu ili Nisu vece nego u Obrenovcu ili Kostolcu. Razlog? Zato sto gradjani za zimsko grejanje koriste ugalj bogat sumporom, pelete, upotrebljeno masinsko ulje i ko zna sta jos. Takodje leti TE Kostolac i TE Nikola Tesla rade punom parom zato sto su vodostaji u akumulacijama poprilicno prazni a svi nemilice prase klima uredjajima zbog toga sto leta u gradovima Srbije polako postaju neizdrziva, pa samim tim potrosnja uglja u TE nije toliko drasticno manja nego zimi. Razlika u zagadjenju zima/leto po toj logici najvise ide na individualno grejanje.

О чему ти булазниш, па тог саобраћаја је било и пре 10ак година па ваздух није био оволико загађен.

Онда никако да се откачимо прљаве електричне енергије коју добијамо сагоревањем угља, а пошто немамо угља, ложимо јаловину са адитивима.
Bulazni ti mama.
Pogledaj link, pogledaj ko stoji iza njega pa se njima obrati za %. Tvojih 6% nigde ne stoji, to si izmislio ili ne znas da prevedes ono sto negde pise.

Дакле питање зашто је Србија најбоља земља?
Значи не да ли је, него зашто јесте.

Где год се окренете има шта да се види и доживи. Сваки педаљ ове земље, од Суботице до Шаре, испуњава душу јединственим утисцима. И свуда где су вековна Српска огњишта доживљај је крочити, чути песме, видети ношњу. Зато је за мене Србија јединствена, незаменљива.

Lepe zene.
Dobro drustvo.
Dobra rakija.
Dobra klopa.

Што је најзанимљије ми који смо рођени и одрасли у граду, ми ћемо отићи у село, а ви који сте дошли из села, ви се нећете вратити.
Ja sam i rodjen i zivim na selu. :)
Ono idem ja i u čaršiju, ne kažem da je tamo sve loše, ali selo je zakon.

Pogotovo kad je bila korona i one blokade, vi ste bili po stanovima ko u zatvorima, a mi slobodno šetali našim livadama, pekli roštilj, pili pivo, družili se, itf.
Zato je selo zakon!

Што је најзанимљије ми који смо рођени и одрасли у граду, ми ћемо отићи у село, а ви који сте дошли из села, ви се нећете вратити.
Aaa, ti si jos u gradu... a po tvom pisanju pomislio bi covek da mrzis grad i da se nisi makao iz svog sela. Pa dobro, sta te sprecava da odes na selo danas? Jos nisi nasao ribu?

. Samo naivan čovek može da se loži na to da je ovde super.
Srbija jeste super kao zemlja, ali svaki moj pokusaj da se uvede red i funkcionalnost i urednost nije dao rezultat zbog opste sabotaze najpristojnijih , znaci intelektualaca i postenjacina....a da ne pricam o lupezima...

Tako da ostaje izjava u Srbiji je dobro ono sto se ne moze menjati , a nepromenjljivo ono sto se moze promeniti..

Srbija jeste super kao zemlja, ali svaki moj pokusaj da se uvede red i funkcionalnost i urednost nije dao rezultat zbog opste sabotaze najpristojnijih , znaci intelektualaca i postenjacina....a da ne pricam o lupezima...

Tako da ostaje izjava u Srbiji je dobro ono sto se ne moze menjati , a nepromenjljivo ono sto se moze promeniti..
Ne smes odustajati. Samo napred. Ne mozes dici ruke zbog par neuspeha i razocarenja, zivot je pun toga.

Dobra je i za dugorocne investicije.
Ima dosta neobradjene plodne zemlje.
Ko je pametan i ima viska para, nema bolje investicije od plodne zemlje, koja je sada smesno jeftina u Srbiji.
A ko danas ima viska para kad inflacija jede sve sto imas?

Inace slazem se da je to ustvari jedina dobra investicija.
Ja sam i rodjen i zivim na selu. :)
Ono idem ja i u čaršiju, ne kažem da je tamo sve loše, ali selo je zakon.

Pogotovo kad je bila korona i one blokade, vi ste bili po stanovima ko u zatvorima, a mi slobodno šetali našim livadama, pekli roštilj, pili pivo, družili se, itf.
Zato je selo zakon!
Bravo! Gde mi je selo, tu mi je srce.

@ tema

Srbiju volim samo zato sto je moja, ono...imas gde da se vratis i znas da je to nesto tvoje, ali daleko od toga da je najbolja zemlja na svetu.

То је заблуда и лаж, а режиму одговара, јер се крију главни извори загађења, а то су термо електране и индивидуална ложишта.
Како то да је ван грејне сезоне ваздух умерено загађен, док је током грејне сезоне екстремно загађен.

Нема доказа за то, али отров који излази из оџака се види, како оних малих индивидуалних, тако и од ТЕ и фабрика.
Dokaza ima; a ko misli da su vitamini i dobro za zdravlje to je nesto drugo 😎

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/E-8-2015-007937_EN.html

https://www.euronews.com/my-europe/...l-discussions-on-risks-of-climate-engineering

Povodom zagadjenja vazduha u Srbiji usred koriscenja uglja u proizvodnji elektricne struje i zagadjenja usled grejanja po gradovima mozete baciti pogled na trenutno zagadjenje u Srbiji po gradovima (postoje raznorazne aplikacije za racunare i telefone) pa cete videti da je vazdusno zagadjenje u Beogradu, Novom Sadu ili Nisu vece nego u Obrenovcu ili Kostolcu. Razlog? Zato sto gradjani za zimsko grejanje koriste ugalj bogat sumporom, pelete, upotrebljeno masinsko ulje i ko zna sta jos. Takodje leti TE Kostolac i TE Nikola Tesla rade punom parom zato sto su vodostaji u akumulacijama poprilicno prazni a svi nemilice prase klima uredjajima zbog toga sto leta u gradovima Srbije polako postaju neizdrziva, pa samim tim potrosnja uglja u TE nije toliko drasticno manja nego zimi. Razlika u zagadjenju zima/leto po toj logici najvise ide na individualno grejanje.
To je ono što ja zovem osveta sirotinje. Pobiće i sebe i nas kancerom pluća.

Где год се окренете има шта да се види и доживи. Сваки педаљ ове земље, од Суботице до Шаре, испуњава душу јединственим утисцима. И свуда где су вековна Српска огњишта доживљај је крочити, чути песме, видети ношњу. Зато је за мене Србија јединствена, незаменљива.
@Sizif
Could your tell us your on the matter, please.

Нека свако гласа по својој савести, али што се тиче Београда, већина није видела тај прогрес у својим локалним заједницама, осим Београда на води.

Pa dobro mislim sad i taj BG na H2O ko da je ne znam kakvo cudo, mislim ok ali recimo u vreme Tita posle drugog svetskog rata izgradjen ceo Novi Beograd, citav jedan novi grad prakticno (a ne jedan trzni centar i jedan blok okolo) i sta sve ne, pa recimo i u vreme zutih je izgradjen ceo onaj A blok (koje je sluzilo kao olimpijsko selo za vreme Univerzijade 2009. ), pa Arena (doduse Arena je zapoceta jos 90-ih ali su radovi stali i bili obustabljeni godinama da bi Arena bila zavrsena 2004. ), pa Most na Adi, pa i most Zemun - Borca je bio zapocet u tom periodu, pa onda Delta City, Usce i ti razni molovi (koji su kao postali standard vremenom), pa cak i za vreme Slobe u vreme onih ratova, sankcija, krize, itd je svasta izgradjeno, recimo samo ovde u blokovima na Novom Beogradu je pocetkom 90-ih niklo onih par novih blokova u ulici Doktora Ivana Ribara, pa onda TC "Piramida" koja je u ono vreme bila woow i najjaci TC u gradu, pa Enjub u bloku 45 i onaj Enjub u bloku 70 gde su dosli Kinezi, pa onda i onaj Zanatski centar u bloku 45 (koji je malo zamro u medjuvremenu) to pa onda tamo ona "Crvenkapica" u ulici 6 Kaplara, pa onda i ona crkva Svetog Dimitrija kod opstine (koja se uveliko gradila 90-ih ali mislim da je zavrsena posle 5. Oktobra) , itd i to pricamo samo na Novom Beogradu.

Tako da grad je zapravo jedan organizam ili bolje reci ekosistem sam za sebe koji se prosto prirodno siri i razvija na neki nacin i sam od sebe i ko god bio na vlasti i kakva god vremena bila nesto ce se sigurno promeniti i novo izgraditi jer prosto mora, to je prosto neki prirodan i nezaustavljiv proces a politicari su tu da nam prodaju maglu, sebi pripisuju zasluge za sve i prodaju pricu kako satro nista nebi funkcionisalo bez njih i kako bi eto bez njih jos ziveli u kamenom dobu i kako maltene ni sunce ne bi izlazilo svako jutro da nije njih a realnost je zapravo suprotna i realnost je da iako se nesto i izgradilo izgradilo se uprkos njima a ne zahvaljujuci njima.

U pravu si. Imali su citave bataljone popunjene prekodrinskim Srbima. Svi vole da kazu kako se Broz (kog nimalo ne volim, da se razumemo) boilrio protiv nas u Prvom svetskom ratu, ali svi cute i ne znaju, il se prave da ne znaju, da je postojao u tom istom ratu austrougarski feldmarsal prekodrinski Srbin, Svetozar Borojevic:
Pogledajte prilog 1458993:)

Taj je isto kidisao na nas, bio odlikovan i tako dalje.
Nedavno sam se isto zakacio sa jednim od njih koji je poceo tako da se duva u Srpstvo, a ja mu kazem dok je mladost Srbije i Sumadije isla da vam brani kuce u Krajini, vi ste sedelj po Beogradu i pili kafu
Odmah se zacutao. Ali definitvno su mi najgori Crmogorci po tom pitanju. Prevrtljivijje i oportunistickije pleme nisam video. Samo interes gledaju, a busaju se i hvale ko da su nzm sta.
A Srbin Sumadinac je zakon za sve njih, u svakom smislu.
Da ali Srbi su izabrali neprijateljskog vojnika Broza za svog vladara.
U pravu si Crnogorci su kao Ukrainci.

Tvoje objektivno pravo je da si subjektivan

Back