Nepobitno je da je SNS najjača stranka u Srbiji. Ni korupcija, ni zločini, ni kriminalno p onašanje lidera i članova te partike nije im mnogo okrnjilo popularnost. Hajde da bez emocija dodjemo do odgovara na pitanje zašto je to tako.
Evo mojih pretpostavki, verujem da drugi ljudi imaju drugačije mišljenje.
1. SNS adresira mentalni sklop većine gradjana. Naizgled čudno, ali podjimo od njihove porpgande, od izlučevina sa Informera i sličnih medija. nekome deluje glupo, ali to shvatanje sveta nailazimo svuda oko sebe. Podmetanje, laži, ogovaranja i zavist jesu ono što na žalost karakteriše mentalni sklop većine ljudi oko nas. Ljudi veruju u Trampa Srbina, putina Srbina, u dobre šeike i ostale strance koje če nam "dati pare". Po pijacama, nakupci pričaju o tome kako je "Vučić za.bao Švabe" itd. Svet sitne i podle prevare, to je većina naših sugradjana i njima SNS nudi razumljivu i blisku političku snagu. Većine ne smetaju ni ubistva ni korupcija. Ništa im ne smeta dok ih lično ne pogodi. To je autarhični svet srpskog sele, lolalni anarhizam srpskog seljaka koji nije u stanju da vidi dalje od granice svog imanja. On i ne želi da gleda dalje. Slušaće bajke o Rusiji, u najnovije vreme uživaće u razaranjima koje čine Izrael i SAD, u svakom slučaju diviće se goloj. brutalnoj sili. Verovaće u svog Vodju, dokle god ovaj baem glumi da poseduje i on brutalnu silu. Moliće se pendreku zabodenom u zemlju. Dodajmo svemu tome opštu korumpiranost. Retke su zemlje u kojima su doktori i med sestre prodavali bebe ili u kojima se oboleli od raka ucenjuju odlaganjem operacije, da bi ih isti lekar iz državne bolnice operisao privatno.
2. Podrška stranaca. SNS kao partija kvislinga ima apsolutnu podršku svih stranaca tj stranih sila. Naročito EU. Svaka strana sila apsolutno će podržati snagu koja može da ostvari njihov interes, na račun interesa gradjana Srbije. Prema strancima, SNS je apsolutno poslušna. Njihovo pretvaranje da su suvereni izaziva oduševljenje većine gardjana za koje je ulizivanje i poslušnost jačem način života.
3. Nepsosbnost protivnika. Opozicija, uključujući i studente pokazala se nepsosobnim da načne biračko telo SNS. Opozicija, ako i svaki Srbin, politiku shvata kao biznis, način da uveća svoju imovinu. Studenti su neiskusni i teško je očekivati od njih da stvore političku organizaciju.
4. Nedostatak elite. Srbija je zemlja bez elite, ako pod elitom podrazumevamo postojanje ljudi od integriteta koje je teško podkupiti. U Srbiji, vojska, policija, sudstvo, SANU, SPC, svi su pod apsolutnom kontrolom. Čak i božiji ljudi sa odvratnom poslušnoću brane vlast. Da li ima išta moralni niže od Vučićevog klovna i sluge Porfirija koji pre Putinom olajava narod. Od 125 članova SANU, samo 25 se izjasnilo protiv vlasti. To su ljudi kojima vlast nišza ne može, a ipak se plaše.
5. Kontrola medija. U Srbiji postoje mediji koji rade za vlast, indirektno za EU jer srpska vlast je ispostava kolonijalne uprave EU. I postoje mediji koje direktno rade za EU interese, kao N1. Ne postoje mediji koji su tu za gradjane Srbije. Većini je to sasvim normalno, već 14 godina Vučić se pojavljuje na TV'u bez sagovornika, sem novinara ulizica. Nikom to nie zasmetalo i niko nije dao otkaz na RTSu ili bilo kom drugom mediju.
Evo mojih pretpostavki, verujem da drugi ljudi imaju drugačije mišljenje.
1. SNS adresira mentalni sklop većine gradjana. Naizgled čudno, ali podjimo od njihove porpgande, od izlučevina sa Informera i sličnih medija. nekome deluje glupo, ali to shvatanje sveta nailazimo svuda oko sebe. Podmetanje, laži, ogovaranja i zavist jesu ono što na žalost karakteriše mentalni sklop većine ljudi oko nas. Ljudi veruju u Trampa Srbina, putina Srbina, u dobre šeike i ostale strance koje če nam "dati pare". Po pijacama, nakupci pričaju o tome kako je "Vučić za.bao Švabe" itd. Svet sitne i podle prevare, to je većina naših sugradjana i njima SNS nudi razumljivu i blisku političku snagu. Većine ne smetaju ni ubistva ni korupcija. Ništa im ne smeta dok ih lično ne pogodi. To je autarhični svet srpskog sele, lolalni anarhizam srpskog seljaka koji nije u stanju da vidi dalje od granice svog imanja. On i ne želi da gleda dalje. Slušaće bajke o Rusiji, u najnovije vreme uživaće u razaranjima koje čine Izrael i SAD, u svakom slučaju diviće se goloj. brutalnoj sili. Verovaće u svog Vodju, dokle god ovaj baem glumi da poseduje i on brutalnu silu. Moliće se pendreku zabodenom u zemlju. Dodajmo svemu tome opštu korumpiranost. Retke su zemlje u kojima su doktori i med sestre prodavali bebe ili u kojima se oboleli od raka ucenjuju odlaganjem operacije, da bi ih isti lekar iz državne bolnice operisao privatno.
2. Podrška stranaca. SNS kao partija kvislinga ima apsolutnu podršku svih stranaca tj stranih sila. Naročito EU. Svaka strana sila apsolutno će podržati snagu koja može da ostvari njihov interes, na račun interesa gradjana Srbije. Prema strancima, SNS je apsolutno poslušna. Njihovo pretvaranje da su suvereni izaziva oduševljenje većine gardjana za koje je ulizivanje i poslušnost jačem način života.
3. Nepsosbnost protivnika. Opozicija, uključujući i studente pokazala se nepsosobnim da načne biračko telo SNS. Opozicija, ako i svaki Srbin, politiku shvata kao biznis, način da uveća svoju imovinu. Studenti su neiskusni i teško je očekivati od njih da stvore političku organizaciju.
4. Nedostatak elite. Srbija je zemlja bez elite, ako pod elitom podrazumevamo postojanje ljudi od integriteta koje je teško podkupiti. U Srbiji, vojska, policija, sudstvo, SANU, SPC, svi su pod apsolutnom kontrolom. Čak i božiji ljudi sa odvratnom poslušnoću brane vlast. Da li ima išta moralni niže od Vučićevog klovna i sluge Porfirija koji pre Putinom olajava narod. Od 125 članova SANU, samo 25 se izjasnilo protiv vlasti. To su ljudi kojima vlast nišza ne može, a ipak se plaše.
5. Kontrola medija. U Srbiji postoje mediji koji rade za vlast, indirektno za EU jer srpska vlast je ispostava kolonijalne uprave EU. I postoje mediji koje direktno rade za EU interese, kao N1. Ne postoje mediji koji su tu za gradjane Srbije. Većini je to sasvim normalno, već 14 godina Vučić se pojavljuje na TV'u bez sagovornika, sem novinara ulizica. Nikom to nie zasmetalo i niko nije dao otkaz na RTSu ili bilo kom drugom mediju.
.gif)