Zašto je SNS najveća politička stranka u Srbiji?

  • Začetnik teme Začetnik teme MC_
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

MC_

Primećen član
Poruka
528
Nepobitno je da je SNS najjača stranka u Srbiji. Ni korupcija, ni zločini, ni kriminalno p onašanje lidera i članova te partike nije im mnogo okrnjilo popularnost. Hajde da bez emocija dodjemo do odgovara na pitanje zašto je to tako.
Evo mojih pretpostavki, verujem da drugi ljudi imaju drugačije mišljenje.

1. SNS adresira mentalni sklop većine gradjana. Naizgled čudno, ali podjimo od njihove porpgande, od izlučevina sa Informera i sličnih medija. nekome deluje glupo, ali to shvatanje sveta nailazimo svuda oko sebe. Podmetanje, laži, ogovaranja i zavist jesu ono što na žalost karakteriše mentalni sklop većine ljudi oko nas. Ljudi veruju u Trampa Srbina, putina Srbina, u dobre šeike i ostale strance koje če nam "dati pare". Po pijacama, nakupci pričaju o tome kako je "Vučić za.bao Švabe" itd. Svet sitne i podle prevare, to je većina naših sugradjana i njima SNS nudi razumljivu i blisku političku snagu. Većine ne smetaju ni ubistva ni korupcija. Ništa im ne smeta dok ih lično ne pogodi. To je autarhični svet srpskog sele, lolalni anarhizam srpskog seljaka koji nije u stanju da vidi dalje od granice svog imanja. On i ne želi da gleda dalje. Slušaće bajke o Rusiji, u najnovije vreme uživaće u razaranjima koje čine Izrael i SAD, u svakom slučaju diviće se goloj. brutalnoj sili. Verovaće u svog Vodju, dokle god ovaj baem glumi da poseduje i on brutalnu silu. Moliće se pendreku zabodenom u zemlju. Dodajmo svemu tome opštu korumpiranost. Retke su zemlje u kojima su doktori i med sestre prodavali bebe ili u kojima se oboleli od raka ucenjuju odlaganjem operacije, da bi ih isti lekar iz državne bolnice operisao privatno.

2. Podrška stranaca. SNS kao partija kvislinga ima apsolutnu podršku svih stranaca tj stranih sila. Naročito EU. Svaka strana sila apsolutno će podržati snagu koja može da ostvari njihov interes, na račun interesa gradjana Srbije. Prema strancima, SNS je apsolutno poslušna. Njihovo pretvaranje da su suvereni izaziva oduševljenje većine gardjana za koje je ulizivanje i poslušnost jačem način života.

3. Nepsosbnost protivnika. Opozicija, uključujući i studente pokazala se nepsosobnim da načne biračko telo SNS. Opozicija, ako i svaki Srbin, politiku shvata kao biznis, način da uveća svoju imovinu. Studenti su neiskusni i teško je očekivati od njih da stvore političku organizaciju.

4. Nedostatak elite. Srbija je zemlja bez elite, ako pod elitom podrazumevamo postojanje ljudi od integriteta koje je teško podkupiti. U Srbiji, vojska, policija, sudstvo, SANU, SPC, svi su pod apsolutnom kontrolom. Čak i božiji ljudi sa odvratnom poslušnoću brane vlast. Da li ima išta moralni niže od Vučićevog klovna i sluge Porfirija koji pre Putinom olajava narod. Od 125 članova SANU, samo 25 se izjasnilo protiv vlasti. To su ljudi kojima vlast nišza ne može, a ipak se plaše.

5. Kontrola medija. U Srbiji postoje mediji koji rade za vlast, indirektno za EU jer srpska vlast je ispostava kolonijalne uprave EU. I postoje mediji koje direktno rade za EU interese, kao N1. Ne postoje mediji koji su tu za gradjane Srbije. Većini je to sasvim normalno, već 14 godina Vučić se pojavljuje na TV'u bez sagovornika, sem novinara ulizica. Nikom to nie zasmetalo i niko nije dao otkaz na RTSu ili bilo kom drugom mediju.
 
Sve to sto si napisao je potreban korak u evoluciiji ovog naroda. Nista se ne desava slucajno. I taj Vucic je tu gde jeste Bozjom voljom. I on ispunjava neku svoju svrhu. SNS i njemu bliski ljudi veoma otvoreno i transparentno rade ta svoja nedela, mi svi to svakodnevno gledamo i svedocimo njihovom zlu konstantno. Na ovome treba uciti i suociti se sa nasom bednom istinom, da bi mozda nekad u buducnosti resili ove probleme koje imamo sa sobom kao narodom....
 
Sve to sto si napisao je potreban korak u evoluciiji ovog naroda. Nista se ne desava slucajno. I taj Vucic je tu gde jeste Bozjom voljom. I on ispunjava neku svoju svrhu. SNS i njemu bliski ljudi veoma otvoreno i transparentno rade ta svoja nedela, mi svi to svakodnevno gledamo i svedocimo njihovom zlu konstantno. Na ovome treba uciti i suociti se sa nasom bednom istinom, da bi mozda nekad u buducnosti resili ove probleme koje imamo sa sobom kao narodom....
Oni vise i ne moraju da kriju svoja zlodela. U tome je njihova snaga. Slicno ustasama, oni su najaci jer se nicega ne stide.

Oni su oslobodili svu podlost u ionako prilicno pokvarenom stanovnistvu.
Oni su sada vecina, njihov (ne)moral je dominantan.
Oni vise nemju cega da se plase.
 
Jeste...Ali oni su oni, to su sto su...Ovde se ne radi o njima nego o nama....Kada ti se nakote bubasvabe u kuci, jel su one krive sto ti je kuca puna bubasvaba ili si kriv ti sto nisi izvrsio dezinfekciju?

Oni su nam samo pokazali ko smo mi. Pokazali su da smo mi kukavice, komformisti, pokazali su koliko smo mi daleko od zvanja "nebeski narod", koliko smo se svi prodali, koliko smo lenji, sebicni, nesolidarni i koliko samo gledamo svoje dupe...

Dakle oni su zapravo lek, oni su onaj tip bolesti posle koje evoluiras. Mi moramo da sazrimo kao narod i postanemo bolji.
 
Jeste...Ali oni su oni, to su sto su...Ovde se ne radi o njima nego o nama....Kada ti se nakote bubasvabe u kuci, jel su one krive sto ti je kuca puna bubasvaba ili si kriv ti sto nisi izvrsio dezinfekciju?

Oni su nam samo pokazali ko smo mi. Pokazali su da smo mi kukavice, komformisti, pokazali su koliko smo mi daleko od zvanja "nebeski narod", koliko smo se svi prodali, koliko smo lenji, sebicni, nesolidarni i koliko samo gledamo svoje dupe...

Dakle oni su zapravo lek, oni su onaj tip bolesti posle koje evoluiras. Mi moramo da sazrimo kao narod i postanemo bolji.
Odlicno receno, ali prvo moramo da savladamo strah od ogledala.
Moj stav je pesimistican, mislim da je granica oporavka predjena. Njih je vise.
Odlaskom SNS-a, ostaje ta vecina.
 
Nepobitno je da je SNS najjača stranka u Srbiji. Ni korupcija, ni zločini, ni kriminalno ponašanje lidera i članova te partiјe nije im mnogo okrnjilo popularnost. Hajde da bez emocija dodjemo do odgovara na pitanje zašto je to tako.
...

Породични, домаћински део народа,
капира да морамо бити заједно !

Што већа синергија,
то ћемо бити моћнији и суверенији међу другим народима.

Зашто морамо бити заједно иако смо различити ?
То смо научили још у комунизму, наука је гласила:

"Уђи у партију па мењај.
Ако то радиш споља, бићеш препознат као патоген од имуног система !"
 
То душманима не одговара ... :nono3:
Породични, домаћински део народа,
капира да морамо бити заједно !

Што већа синергија,
то ћемо бити моћнији и суверенији међу другим народима.

Зашто морамо бити заједно иако смо различити ?
То смо научили још у комунизму, наука је гласила:

"Уђи у партију па мењај.
Ако то радиш споља, бићеш препознат као патоген од имуног система !"
Cudno onda da je Srbija sve bednija, sve manje suverena, sve vise sprdnja od drzave otkada njom vlada domacinska ekipa iz SNS/
 
Šta će dušmani na forumu.Njih sve skupa da istreseš ne bi im ispalo više od 20€ iz džepa.
Najveći uspjeh u životu im je kad neki od njih uslikaju da su dobili 1300 dinara na kladionici. :rotf:
Jedino uvijek zaborave uslikat kol'ko su izgubili prethodno.

Душмани су у овом случају државе, побегуље из Југе.
Предводе их усташе из Хрватске, па редом сви.

Да нам нема Републике Српске, нико нас на Балкану не би подржавао.
 
Cudno onda da je Srbija sve bednija, sve manje suverena, sve vise sprdnja od drzave otkada njom vlada domacinska ekipa iz SNS/

Постоје три главне врсте анализе како нам је.

1. Лично искуство
2. Председниково гледиште
3. Ђиласово гледиште

Ја пре свега верујем себи.
Видим да се моје искуство 99% поклапа са председниковим подацима.

Обраћам ја пажњу и на Ђиласово гледиште !
Он представља оне који су закаснили на брод.
Ејбига Драгане, биће боље !
 
Nepobitno je da je SNS najjača stranka u Srbiji. Ni korupcija, ni zločini, ni kriminalno p onašanje lidera i članova te partike nije im mnogo okrnjilo popularnost. Hajde da bez emocija dodjemo do odgovara na pitanje zašto je to tako.
Evo mojih pretpostavki, verujem da drugi ljudi imaju drugačije mišljenje.

1. SNS adresira mentalni sklop većine gradjana. Naizgled čudno, ali podjimo od njihove porpgande, od izlučevina sa Informera i sličnih medija. nekome deluje glupo, ali to shvatanje sveta nailazimo svuda oko sebe. Podmetanje, laži, ogovaranja i zavist jesu ono što na žalost karakteriše mentalni sklop većine ljudi oko nas. Ljudi veruju u Trampa Srbina, putina Srbina, u dobre šeike i ostale strance koje če nam "dati pare". Po pijacama, nakupci pričaju o tome kako je "Vučić za.bao Švabe" itd. Svet sitne i podle prevare, to je većina naših sugradjana i njima SNS nudi razumljivu i blisku političku snagu. Većine ne smetaju ni ubistva ni korupcija. Ništa im ne smeta dok ih lično ne pogodi. To je autarhični svet srpskog sele, lolalni anarhizam srpskog seljaka koji nije u stanju da vidi dalje od granice svog imanja. On i ne želi da gleda dalje. Slušaće bajke o Rusiji, u najnovije vreme uživaće u razaranjima koje čine Izrael i SAD, u svakom slučaju diviće se goloj. brutalnoj sili. Verovaće u svog Vodju, dokle god ovaj baem glumi da poseduje i on brutalnu silu. Moliće se pendreku zabodenom u zemlju. Dodajmo svemu tome opštu korumpiranost. Retke su zemlje u kojima su doktori i med sestre prodavali bebe ili u kojima se oboleli od raka ucenjuju odlaganjem operacije, da bi ih isti lekar iz državne bolnice operisao privatno.

2. Podrška stranaca. SNS kao partija kvislinga ima apsolutnu podršku svih stranaca tj stranih sila. Naročito EU. Svaka strana sila apsolutno će podržati snagu koja može da ostvari njihov interes, na račun interesa gradjana Srbije. Prema strancima, SNS je apsolutno poslušna. Njihovo pretvaranje da su suvereni izaziva oduševljenje većine gardjana za koje je ulizivanje i poslušnost jačem način života.

3. Nepsosbnost protivnika. Opozicija, uključujući i studente pokazala se nepsosobnim da načne biračko telo SNS. Opozicija, ako i svaki Srbin, politiku shvata kao biznis, način da uveća svoju imovinu. Studenti su neiskusni i teško je očekivati od njih da stvore političku organizaciju.

4. Nedostatak elite. Srbija je zemlja bez elite, ako pod elitom podrazumevamo postojanje ljudi od integriteta koje je teško podkupiti. U Srbiji, vojska, policija, sudstvo, SANU, SPC, svi su pod apsolutnom kontrolom. Čak i božiji ljudi sa odvratnom poslušnoću brane vlast. Da li ima išta moralni niže od Vučićevog klovna i sluge Porfirija koji pre Putinom olajava narod. Od 125 članova SANU, samo 25 se izjasnilo protiv vlasti. To su ljudi kojima vlast nišza ne može, a ipak se plaše.

5. Kontrola medija. U Srbiji postoje mediji koji rade za vlast, indirektno za EU jer srpska vlast je ispostava kolonijalne uprave EU. I postoje mediji koje direktno rade za EU interese, kao N1. Ne postoje mediji koji su tu za gradjane Srbije. Većini je to sasvim normalno, već 14 godina Vučić se pojavljuje na TV'u bez sagovornika, sem novinara ulizica. Nikom to nie zasmetalo i niko nije dao otkaz na RTSu ili bilo kom drugom mediju.
SNS nije stranka, to je jedna velika interesna grupa, nema tu ideologije ni levo ni desno, to je samo inters/korist nista drugo!
pre svega najsiromasniji sa margine drustva...oni su u partiji da bi dobili neku socijalnu pomoc ili da ne izgube ono sto vec primaju. plus eto, povremeno odu na miting po Srbiji, dobiju par hiljada dinara i sendvic.
onda radnici, to je najsira grupa. oni su tu da bi dobili posao u drzavnoj sluzbi, u opstinskim preduzecima, u posti, bilo gde gde drzava deli radna mesta. a ako su vec dobili posao, onda su tu da bi nastavili da rade ili bolje reci primaju platu za nerad, za ladjenje jaja. ko je u partiji i dobio je posao preko njih mora da se ponasa u zehtevima partije jer znaju dobro da nema nezasticenih, svi znaju da mogu sutra da ih izbace na ulicu a na njihovo mesto dovedu nekog novog ćacija koji je podobniji i ko bi vise uradio za partiju.
privatnici... oni su u SNS cisto "da ih ne bi dirali". placaju reket, ali imaju i zastitu partije i drzave. misle u fazonu... bolje to nego da im stalno salju inspekcije, zatvore firmu ili posalju prave reketase koji traze 10 puta vise.
intelektualci su tu zbog statusa u drzavi, da postanu sudije, univerzitetski profesori, direktori bitnih ustanova, upravnici muzeja, instituta, kulturnih ustavnova itd. bez partijske knjizice ne mozes da napredujes u tim krugovima. niko od njih nije u stanci iz ubedjenja.
i na kraju najvisi funkcioneri, oni su tu zbog pristupa velikim parama, namestanju tendera, moci, uticaja. tu se vec vrti ogroman novac i to nije nikakva tajna.

dakle svako ima svoj razlog zasto je tu. i svi ce dati sve od sebe da se to stanje ne promeni nikad. jer tako lagodan zivot kakav imaju dok su u SNS ne mogu da zamisle da bi imali bez partije. to je sustina. nema tu nikakvog "velicanstvenog programa" ili "najbolje za Srbiju", to je samo marketing za mase. praktiocno gledano, sistem su napravili tako da bude isplativije da budes deo sistema nego da budes protiv njega. i onda se svi cude zasto SNS pobedjuje na svakim izborima!?

ali, kao sto sam vec vise puta napisao... sat polako otkucava... tik-tak, tik-tak...
kula od karata se opasno ljulja... kad popusti jedan nosac, sve ce se srusiti!
kraj je neibezan i opasno se priblizava!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Oni vise i ne moraju da kriju svoja zlodela. U tome je njihova snaga. Slicno ustasama, oni su najaci jer se nicega ne stide.

Oni su oslobodili svu podlost u ionako prilicno pokvarenom stanovnistvu.
Oni su sada vecina, njihov (ne)moral je dominantan.
Oni vise nemju cega da se plase.
Porediš većinsku Srbiju sa ustašama?
I na ovakvu "tem(atik)u" treba uopšte nešto komentarisati?
 
Oni vise i ne moraju da kriju svoja zlodela. U tome je njihova snaga. Slicno ustasama, oni su najaci jer se nicega ne stide.

Oni su oslobodili svu podlost u ionako prilicno pokvarenom stanovnistvu.
Oni su sada vecina, njihov (ne)moral je dominantan.
Oni vise nemju cega da se plase.
ubili su dosta osoba ovih godina....pre su imali pamet da se kriju, npr oliver ivanovic prvo ocrnjen mesecima pa ubijen od radoicica...okrivljeni siptari

svedok koji je video sta su radili na savamali (de je sad bgh2o, nelegalno proterivanje i rusenje) se razboleo i preminuo u bolnici...ma kako da ne...


ubili klinca u kraljevu ili krusevcu, dijabeticara sprecili da primi pomoc i jos nisu rekli lekarima koji su mu pogresnu stvar dali posle....ima jos
 
ali, kao sto sam vec vise puta napisao... sat polako otkucava... tik-tak, tik-tak...
kula od karata se opasno ljulja... kad popusti jedan nosac, sve ce se srusiti!
kraj je neibezan i opasno se priblizava!
Na zalost mislim da je kraj daleko.
Cak i slucaju poraza na izborima, zasto bi predali vlast?
Kriminalac predaje vlast samo ako se pojavi neki jaci policajac (ili policija), u svakom slucaju neko ko poseduje jacu silu prinude. Srbija nema ni moralne ni politicke snage da smeni SNS, jer oni su vecinski faktor. imaju od 35 do 46 posto glasova, to grubo odgovara procent stanocnistva koji je za njihovu opciju.
 

Back
Top