Zašto je samo Srbija sa pokrajinama?

To nije pitanje.Pitanje je zašto su samo u Srbiji uspostavljene autonomne pokrajine u vreme Brozoslavije.Zašto tu sreću nisu imale i druge nacionalno heterogene republike Brozoslavije a to su praktično sve republike osim Slovenije.Na to pitanje treba da se fokusiraš !
Ja ne znam tacno , ali znam da je u jednoj emisiji bilo receno da je zvanican zahtev dosao od CK Srbije...kao najvece republike....i to bas ovaj vojvodina pokrajina zbog zitnice, a kosovo oblast kao primer da se kasnije uspostave i druge oblasti koje bi bile po nekom kljucu funkcionalne...ali nisam to istrazivao, jer danas je to sve popucalo totalno , a npr oko kozarstva sto sam istrazivao gde svi trvrde da je korisna koza i da je to zavera protiv seljaka i naroda, objektivni podaci nisu takvi uopste....koze su uzasno stetne tamo gde ima mlade sume....nece travu hoce grane i drvece....obrste celo drvo , ne moze da se obnovi...narocito ako nema puno kise...

Ima mnogo podmetanja, a da bih uzeo da razdvojim podmetanja od istine, treba bas mnogo detalja....tako da je iskrenije da kazem da ne znam , postoji verovatnoca da je to neki interni dogovor sa Srpskim komunistima...a opet postoji i mogucnost da je dogovor na visem nivou , u smislu ajd da ucinimo Albaniji pa da se formira Kosovo kao iseljenicko mesto okupljanja za siroti narod iz Albanije.....mesto okupljanja dijaspore....

Sve opcije su kod mene otvorene, ma koliko ruzno zvucale...ne mora da su ruzne u osnovi..
Npr ovo za Kosovo kao baza za Albansku dijasporu ne znaci i secesiju niti dominaciju prava Albanaca, nego moze biti kulturno ekonomski prijateljski gest, mala kina u tom smislu...
Mada tu ima smisla i zbog ranijih sukoba Albanskih secesionista pa kao lakse hendlovanje takvih opredeljenja, jos u WW2 sto su se ispoljile...
Ima oko kosova svasta, najmanje ima Srbije i Sumadije...
Vojvodina je vec i drugi status i drugi problem...manji problem...ali da postoji i tu zelja da se ucari, iskoristi narod, i to jeste tacno , ali opet su to politicari Srbije, a ne Jugoslavije i Tito , mada su dali saglasnost za to..
Srbi ne veruju da je bilo govora i da se Hrvatski deo spaja u Vojvodinu...takva su sad vremena....samo zlo se vidi..

Kad vidimo koliko problema ima da Srbin preda vlast, i to 3 puta, nije ni cudno sto su svi hteli da cepaju Srbiju , i ja bih je sad iscepao....i bolje bi funkcionisala da je po regionalnom principu....Ali i ja znam za jadac da su se namnozile dahije i da bukvalno u Jagodini ceka Palma, u Krusevcu keramicar, u Brusu ili gde bese onaj svaler ebac....da ne zaboravim Zagubicu......
Sve to besno i lupa sakom o sto....Da nije od tita ili od Vucica...?

Ne nego Srbin Aleksandar Rankovic
Balša,čekaj ponosno readmisiju.
Ja ne znam tacno , ali znam da je u jednoj emisiji bilo receno da je zvanican zahtev dosao od CK Srbije...kao najvece republike....i to bas ovaj vojvodina pokrajina zbog zitnice, a kosovo oblast kao primer da se kasnije uspostave i druge oblasti koje bi bile po nekom kljucu funkcionalne...ali nisam to istrazivao, jer danas je to sve popucalo totalno , a npr oko kozarstva sto sam istrazivao gde svi trvrde da je korisna koza i da je to zavera protiv seljaka i naroda, objektivni podaci nisu takvi uopste....koze su uzasno stetne tamo gde ima mlade sume....nece travu hoce grane i drvece....obrste celo drvo , ne moze da se obnovi...narocito ako nema puno kise...

Ima mnogo podmetanja, a da bih uzeo da razdvojim podmetanja od istine, treba bas mnogo detalja....tako da je iskrenije da kazem da ne znam , postoji verovatnoca da je to neki interni dogovor sa Srpskim komunistima...a opet postoji i mogucnost da je dogovor na visem nivou , u smislu ajd da ucinimo Albaniji pa da se formira Kosovo kao iseljenicko mesto okupljanja za siroti narod iz Albanije.....mesto okupljanja dijaspore....

Sve opcije su kod mene otvorene, ma koliko ruzno zvucale...ne mora da su ruzne u osnovi..
Npr ovo za Kosovo kao baza za Albansku dijasporu ne znaci i secesiju niti dominaciju prava Albanaca, nego moze biti kulturno ekonomski prijateljski gest, mala kina u tom smislu...
Mada tu ima smisla i zbog ranijih sukoba Albanskih secesionista pa kao lakse hendlovanje takvih opredeljenja, jos u WW2 sto su se ispoljile...
Ima oko kosova svasta, najmanje ima Srbije i Sumadije...
Vojvodina je vec i drugi status i drugi problem...manji problem...ali da postoji i tu zelja da se ucari, iskoristi narod, i to jeste tacno , ali opet su to politicari Srbije, a ne Jugoslavije i Tito , mada su dali saglasnost za to..
Srbi ne veruju da je bilo govora i da se Hrvatski deo spaja u Vojvodinu...takva su sad vremena....samo zlo se vidi..
Ne treba ti ništa da istražuješ.Jedino što treba da uradiš jeste da se javiš svom lekaru ako imaš zdravstveno osiguranje a on će te uputiti odgovarajućem specijalisti.Zna on kome treba da te uputi.Specijalista će istražiti.Tvoje je samo da slediš savete specijaliste i ponavljam ništa da ne istražuješ.

Ne treba ti ništa da istražuješ.Jedino što treba da uradiš jeste da se javiš svom lekaru ako imaš zdravstveno osiguranje a on će te uputiti odgovarajućem specijalisti.Zna on kome treba da te uputi.Specijalista će istražiti.Tvoje je samo da slediš savete specijaliste i ponavljam ništa da ne istražuješ.
Samo da ti kazem da ne mozes ni po godinu dve dana da dobijes uput za specijalistu skoro svake specijalnosti.....
Zaebano je kad nisi SNS, a ti to ne znas.....zbog necega...

Da ja objasnim sebe.
Mene su stalno cackali , nesto se nije slagalo psiholoski , a ja to pratim, u vezi nastanka te mrznje Srba i Hrvata....
Stalno vecina izmisljala neke Madjarske pokrete, pa ubacenu hrvatsku emigraciju iz austrougarske....i slicne stvari , koje jesu postojale, ali su bitne sitnog efekta...
I onda pocnes da kopas i iskopas zvanicne neutralne dokumente o petoj stvari koja pokazuje sta je stvarno bilo....i tako sve trazis pete stvari...
Kao ono , svi super zive, a opet pisu se romani o tome da jedva imaju za 5 dana za jelo , a to ne pije vodu......I onda vidis u praksi da Srbija i dan danas gladuje, iako ti onaj podrigli seljak prica kako baca po 100kg hrane svaki dan....paralaza..

E kad tako sprovedes analizu neistorijskih i istorijskih dokumenata odjednom ti ispadne da je Zivojin Misic jako castan covek a najveca sramota Srba 3 puta, ne jednom nego tri puta....da ne poveruje covek....politicke jajare ga naterale da na kraju prosi ispred Moskve i zamislite ponosan zbog cerki a opet je prosio, jer su i njegovi vojnici prosili...

Isto tako odjednom ispadne totalno drugacija istorijska prica o Jugoslaviji i kralju petru i zivojinu Misicu , i stvarnim uticajima Nikole Pasica radikala na razbijanje Jugoslavije i mrznju....

Napravi se neka istorija u koju Srbi ne mogu da veruju , a istoricari vide nema propusta...
Isto kao sto za Slobu ne mogu da veruju da je usred rata 99 bio u vezi sa CIA stabom, i odredjivao koje ce poteze da povlace, cak i koje gradove da civilno bombarduju....
A ovamo svi imaju utisak da je bio strogi neprijatelj USA....malo sutra..

I tako prava istorija se uvek razlikuje od ono izvikane...ali uvek ispunjava neke psiholoske i socioloske uslove, tj vazi ono kao u firmi , ko sta moze i cemu stremi , to mu se vidi na celu....a mozes ga iscimati da uradi suprotno , to nije problem..
pull i push tehnike..

Samo kad politicki podmiceni pojedinci tumace istoriju , onda ispada previse jednostavno , previse ili zlo ili dobro , previse doteranih slucajnosti...
Vidi se neshvatanje licnosti...

• Podržavam
Reactions: 903

Prilozi

• IMG_20230720_171354.jpg
    IMG_20230720_171354.jpg
    59,4 KB · Pregleda: 6

Back