Зашто је Порфирије јавно анатемисао Христово учење о Духу Светоме?

Да ли је намерно проклео православље?

• Ukupno glasova
    4
Све је поједностваљено кад знаш шта је лаж а шта истина...

Мит је упристојен спин за реч лаж, тако да нема потребе да тврдиш другачије...
problem je što ne znaš, samo veruješ u jevrejski mit. a on je sastavljen od svih paganskih mitova od sumera, egipćana, grka...
i šta to imaš u bibliji a da nema u ostalim mitovima?

i šta to imaš u bibliji a da nema u ostalim
Разговор у рају...

Сви са земље блебећу ван Библије, нико из раја се није огласио...

Говоримо за свете књиге, а не сф модерне дебилизме од фантазија...

Разговор у рају...

Сви са земље блебећу ван Библије, нико из раја се није огласио...

Говоримо за свете књиге, а не сф модерне дебилизме од фантазија...
pa to su sve stariji mitovi, biblija je samo kompilacija tih mitova nadodato. e tu je sad i pitanje prevoda od prevoda, ko zna šta je u originalu.
zato i rekoh nije bitno šta piše nego šta se veruje. jer kako lično veruješ takav ti je i stav. ako tražiš duhovnu poruku onda težiš za duhonošću, ako tražiš da su to realistički događaji onda težiš isto kao i musliman jevrej , povampireni pagani... da dokazuješ društvenu istinu gde se koja religija zapatila.
bio bi odličan derviš.
Antoin_Sevruguin_dervish2.jpg

problem je što ne znaš, samo veruješ u jevrejski mit. a on je sastavljen od svih paganskih mitova od sumera, egipćana, grka...
i šta to imaš u bibliji a da nema u ostalim mitovima?
Čudno da su Jevreji tako loše predstavljeni u vlastitom "mitu".

Čudno da su Jevreji tako loše predstavljeni u vlastitom "mitu".
po čemu su loše predstavili sebe
sebe nazivaju božijim narodom
hvale se da je njihov bog jači od egipatskih bogova
bog im razdvaja more
na putu ka obećanoj zemlji ubijaju sve što im stoji na putu
razgovaraju sa bogom ko ti i ja što razgovaramo i to još uživo
imaju ploče isklesane božijim prstom, imaju zavetni kovčeg a gde je to niko živ ne zna, ne zna jer i ne postoje.
itd itd

al nema veze mi smo nebeski narod, nemamo ništa al smo nebeski. direkt s neba sišli ovde pošto istoričari baš i ne mogu da se slože otkud mi ovde :D

bog im razdvaja more
imaju ploče isklesane božijim prstom, imaju zavetni kovčeg a gde je to niko živ ne zna, ne zna jer i ne postoje.
itd itd

al nema veze mi smo nebeski narod, nemamo ništa al smo nebeski. direkt s neba sišli ovde pošto istoričari baš i ne mogu da se slože otkud mi ovde :D
Jesi pročitao ikad Stari Zavjet pa da ovo pitaš? Cijeli SZ ti je jedna velika priča o nedostojnosti Izrailjaca kao Božijeg naroda. Izrailjci se u SZ stalno odmeću protiv Boga, bune se, klanjaju se idolima, nepovjerljivi su, tvrdovrati, nepouzdani, povodljivi, skloni grijesima. Sve to kulminira time da Bog manje-više briše 10 od 12 plemena Izrailja iz istorije zbog grijehova a i ova 2 preostala daje Vaviloncima kao kaznu za grijehe. Pa i nakon te kazne oni odmah nastavljaju starim putevima i otpadaju od Boga i služe grčkim bogovima pa ih Makavejci vraćaju na pravi put ali opet nakratko.

Jesi pročitao ikad Stari Zavjet pa da ovo pitaš? Cijeli SZ ti je jedna velika priča o nedostojnosti Izrailjaca kao Božijeg naroda. Izrailjci se u SZ stalno odmeću protiv Boga, bune se, klanjaju se idolima, nepovjerljivi su, tvrdovrati, nepouzdani, povodljivi, skloni grijesima. Sve to kulminira time da Bog manje-više briše 10 od 12 plemena Izrailja iz istorije zbog grijehova a i ova 2 preostala daje Vaviloncima kao kaznu za grijehe. Pa i nakon te kazne oni odmah nastavljaju starim putevima i otpadaju od Boga i služe grčkim bogovima pa ih Makavejci vraćaju na pravi put ali opet nakratko.
znači ovo gore što sam napisao sve sam izmislio? :D

У најопштијем смислу мит је света прича која говори о догађајима везаним за деловање божанских или полубожанских бића, у времену које је неодређено, али које се схвата као нешто што постоји изван обичног људског искуства. Мит се разликује од свих осталих сличних прича по томе што се сматра врховним ауторитетом у одређеном друштву иу том погледу се може сматрати важним елементом религије. Митолошка нарација, као и сваки религијски симболизам, не оправдава се, нити се преиспитује њена веродостојност. Сваки мит се представља али и доживљава као фактички опис, без обзира на то колико су испричани догађаји у нескладу са природним законом, или обичним искуством. У том смислу је мит „права реалност” у односу на варљиво свакодневно искуство које се оправдава и добија смисао онда када се ослања или угледа на мит. Ово примарно, религијско значење остаје важеће и када мит изражава или потпомаже идеолошко убеђење, када постане елемент секуларне религиозне вере. Зато је мит «света прича» за разлику од других прича, истих по структури, мотивима и сижеу, али лишених друштвеног ауторитета који има мит. Самим тим, он има и посебну емотивну снагу и мобилизаторску моћ и стога има неоспорну улогу у сваком религијском веровању и друштвеној заједници где служи као чврст ослонац и средство потврђивања кохезије.

bog im razdvaja more
itd itd

Брале , ако их иједна књига оптужује, то је Стари Завет! Па они су Светог Пророка Исаију пресекли тестером!

Јеси ли ти икада читао Стари Завет?

Значи, Свети Косовски Мит је лаж, пи теби??
da li si svestan šta si ga pitao :D
Брале , ако их иједна књига оптужује, то је Стари Завет! Па они су Светог Пророка Исаију пресекли тестером!

Јеси ли ти икада читао Стари Завет?
jesam

Nisam to nikad rekao. Ali ne možeš očekivati da vjerujem rekla-kazala pričama.
Нећеш веровати, али то се десило у једној библиотеци, има већ лепих година. Тамо сам видео свјатјејшег како сам точи у чашу. Кир Порфириос је човек ко и сви други.

to je glavna tema, stvaranje kraljevine
pičili se između sebe iz političkih razloga jer im dao mojsije čitav set zakona 613 člana
Није. Стварање царства је више био почетак краја за Израиљце него главна тема. Да, било је ту правовјерних царева попут Давида који је и награђен за то вјечном владавином свог потомка над свим народима али већина царева су били отпадници од вјере. Чак је и велики Соломон пао у идолопоклонство. Ни велики цареви попут Језекије и Јосије нису 100% били уз Бога већ су понекад игнорисали пророчке поруке. Кулминација читавог наратива Старог Завјета што се тиче израиљског народа је пад у вавилонско ропство. Израиљци су подбацили и то је довело до тога да не препознају Христа као Месију и због тога су самоиницијативно навукли проклетство на властити народ.

Back