Zašto je Pol Makartni odbio da nastupi na koncertu Džordža Harisona za Bangladeš

Sensei

Master
Moderator
Poruka
46.755
Čitam članak od Hane Vigant u Šoubiz Čitshiit, reko, da podelim ako ima zainteresovanih:

Godine 1971, Džordž Harison je pozvao svoje bivše kolege iz benda, Ringa Stara, Džona Lenona i Pola Makartnija, da nastupaju na njegovom dobrotvornom koncertu, Koncertu za Bangladeš. Bitlsi su bili razdvojeni tek oko godinu dana i još uvek su bili upleteni u napetu pravnu bitku.

Međutim, Džordž je bio spreman da ostavi po strani njihovu svađu kako bi sarađivao na dobrom cilju. Kao i obično, Džon i Pol nisu mogli da ga podrže.

Organizujući Koncert za Bangladeš, Džordž je želeo da rok zvezde sa ogromnom zvezdanom snagom na sceni prikupe maksimalan iznos novca za humanitarnu krizu.

Dakle, stavio je patnju bengalskog naroda ispred svojih problema sa svojim bivšim kolegama iz benda i zamolio ih da nastupaju. Džordž je znao da će ponovno okupljanje Bitlsa na sceni dati veliki podsticaj dobrotvornom koncertu.

Pored svojih prijatelja Erika Kleptona, Bilija Prestona, Leona Rasela i Boba Dilana, Džordž je želeo da nastupaju Bitlsi. Bitlsi su nezvanično bili razbijeni oko godinu dana. Obožavaoci su žudeli da ponovo budu zajedno.

Ringo se odmah prijavio, kao i uvek. Bio je odan Džordžu i čak je prekinuo snimanje Slepog čoveka.

Džon, koji je živeo u Njujorku, gde je održana beneficija, rekao je Džordžu da će morati da povede svoju ženu Joko Ono. „To nije bilo prihvatljivo za Džordža, koji je za koncert odabrao muzičare svetske klase i razmenjene su burne reči“, napisao je Grin.

Na kraju je Džon pristao da nastupi bez Joko. Međutim, kada je čula za aranžman svog muža sa Džordžom, ona i Džon su se navodno posvađali. Par je ljutito pobegao iz Njujorka dva dana pre koncerta za Bangladeš.

Poslednja izmena:

Sensei

Master
Moderator
Poruka
46.755
Iako su se Džordž i Pol retko slagali, Džordž je želeo da njegov bivši kolega iz benda nastupi na Koncertu za Bangladeš. Međutim, Pol nije smatrao da je prikladno s obzirom na pravne probleme benda jedni s drugima.

Grin je napisao: „Džordž je pozvao Pola da svira. Pol je rekao da bi se složio ako bi Džordž i ostali odustali od kontratužbe koju su podneli protiv njega jer je želeo da raspusti Bitlse. Džordž nije mogao da pristane da jedno pitanje utiče na drugo, a Pol je odbio da nastupi.

„Samo ovaj put, za dostojan cilj, možda se zapitao, zar njegovi prijatelji ne bi mogli da ostave po strani svoje lične zahteve?“

Međutim, Pol je imao još jedan razlog zašto nije nastupio na Koncertu za Bangladeš.

Sensei

Master
Moderator
Poruka
46.755
Poslovni menadžer Bitlsa bio je još jedan razlog zašto je Pol odlučio da ne nastupi na Koncertu za Bangladeš.

U godini dobrotvornog koncerta, Pol je rekao Krisu Čarlsvortu iz Melodi Mejkera (po Bibliji Bitlsa): „Znate da su me zamolili da sviram na Džordžovom koncertu u Njujorku za Bangladeš, a nisam. Klajn je sazvao konferenciju za štampu i rekao svima da sam odbio da to uradim za pakistanske izbeglice – tako ih je nazvao.

„Nije bilo tako. Rekao sam Džordžu da to ne mogu da uradim zato što bi to značilo da će sva svetska štampa vrištati da su se Bitlsi ponovo okupili, i znam da bi Klajna to veoma obradovalo.

„To bi bio istorijski događaj i Klajn bi preuzeo zasluge. Ionako mi se to nije dopalo. Da nije bilo Klajna, možda bih se predomislio o tome, ali ne znam zaista."

Sensei

Master
Moderator
Poruka
46.755
Godine 1970, Pol je tužio svoje kolege iz benda, tražeći da raskine ugovorno partnerstvo benda nakon što su drugi članovi postavili Kleina The Beatlesa za poslovnog menadžera. Pol je želeo da njegovi tast i zet budu poslovni menadžeri grupe, ali su ostali mislili da bi mu to dalo povlašćeni tretman.

Međutim, na kraju se ispostavilo da je Klajn najgora stvar za finansijska pitanja benda. Međutim, sve je bilo kasno. Bitlsi nikada nisu dobili drugu priliku da se ponovo ujedine. Iako su se još jednom približili, na venčanju Kleptona i Peti Bojd.

VanderGraaf

Zainteresovan član
Poruka
464
Mnogo navoda u ovom tekstu ne odgovara drugim izvorima, pogotovo onim iz 1971-e godine. Kao prvo, po mnogim izvorima Ringo uopste nije hteo da svira na tom koncertu i bio je veoma neodlucan. Njegov odlazak iz Spanije i sa snimanja filma nema veze sa koncertom niti je to uradio zbog koncerta. Kao drugo, celu tu pricu o Johnu i Yoko je po samom Johnu, plasirao opet Klajn, koga ni John nije mnogo voleo isto kao ni Paul.
John je sam negirao celu pricu, i izjavio je da jednostavno nije zeleo da svira na tom koncertu a da Yoko sa time nema nikakave veze. Dzon je snimao neki materijal na Virdzin ostrvima i trebao se tamo vratiti iz NJu Jorka sto mu se nije poklapalo sa Dzordzovim koncertom. Yoko je tek nakon njegove smrti izjavila da je John bio iznerviran sto je Dzordz trazio od Dzona da dodje bez nje na koncert i da je zato odbio. Upravo zbog toga, mnogi bas i ne uzimaju kao tacno ono sto Yoko izjavi, niti mnogi veruju u ovu pricu da je ona razlog sto Dzon nije ucestvovao na koncertu. Istina oko toga se nikada nece saznati.
Isto tako Paul je izjavio da on nije upotrebio izraz "pakistanske izbeglice", vec da je to sam Klajn plasirao tokom konferencije za novinare.

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
15.684
Mnogo navoda u ovom tekstu ne odgovara drugim izvorima, pogotovo onim iz 1971-e godine. Kao prvo, po mnogim izvorima Ringo uopste nije hteo da svira na tom koncertu i bio je veoma neodlucan. Njegov odlazak iz Spanije i sa snimanja filma nema veze sa koncertom niti je to uradio zbog koncerta. Kao drugo, celu tu pricu o Johnu i Yoko je po samom Johnu, plasirao opet Klajn, koga ni John nije mnogo voleo isto kao ni Paul.
John je sam negirao celu pricu, i izjavio je da jednostavno nije zeleo da svira na tom koncertu a da Yoko sa time nema nikakave veze. Dzon je snimao neki materijal na Virdzin ostrvima i trebao se tamo vratiti iz NJu Jorka sto mu se nije poklapalo sa Dzordzovim koncertom. Yoko je tek nakon njegove smrti izjavila da je John bio iznerviran sto je Dzordz trazio od Dzona da dodje bez nje na koncert i da je zato odbio. Upravo zbog toga, mnogi bas i ne uzimaju kao tacno ono sto Yoko izjavi, niti mnogi veruju u ovu pricu da je ona razlog sto Dzon nije ucestvovao na koncertu. Istina oko toga se nikada nece saznati.
Isto tako Paul je izjavio da on nije upotrebio izraz "pakistanske izbeglice", vec da je to sam Klajn plasirao tokom konferencije za novinare.
vec vidim po uzoru na skorasnjeg "Elvisa" da ce u nekom novom filmu glavni junak, po identicnom scenariju, umesto onoga njegovog laznog pukovnika, ovde sada (ponovo) igrati taj Klajn... :cool: