Zašto je pas čovekov najbolji prijatelj...???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kojeimedadam

Buduća legenda
Poruka
27.251
Kada sam bio...baš mali...koliko mogu da se setim imali smo psa...mislim da je bio crni vučijak....
Kao kroz maglu se secam da sam se igrao sa njim...iako je bio veći od mene...i da se nije odvajao od sestre i mene..
.

Sada imam sijamskog mačka...koji je ravnopravni član moje porodice, a taj status je pošteno zaslužio...
Još kao mali je bio poseban, vrlo inteligentan i privržen....malte ne ...KAO PAS... Jedne večeri je svojim neobičnim ponašanjem...prijatno iznenadio moje ukućane imene, a i moje komšije. Skočio je sa prozora na psa lutalicu koji je napao moju ćerku... čak ga je jedno vreme i jurio po parku iza zgrade...

Od tog dana...više nije bio samo mačak...postao je član moje porodice...i naravno " Legenda "...u mom kraju...

Voli da se igra sa decom i odraslima na prozoru...ili kad siđe dole...i nikad nikog nije ogrebao...


Moj Mačak Leon
lcat.jpg


Pošto imam mačka...ne znam sta da kažem....po ovoj temi...mačak mi ništa nije rekao...kad me nagovarao da je postavim...

Oni koji imaju psa kao kućnog ljubimca ....sigurno to znaju...pa evo prilike da to kažu....

To je upućeno i drugima koji imaju svoje viđenje i mišljenje ....

Dodatak: Ako želite možete postaviti sliku svog psa " Ljubimca "...
 
Potpuno te shvatam.
I ljubav,i oduševljenje tvojim mačkom.
A,da to nije samo običan mačor -lenčuga koja se samo
proteže i kunja, dokazao je napadom na psa,
jer je "skontao" da ti sestra može biti ugrožena...
To su lepi primeri ljubavi koju razmenjujemo
sa svojim kućnim ljubimcima....
Mene oduševljava jedan 2,5-godišnji
američki staford sa belim pravilno oblikovanim
krstom na grudima.
Neverovatno je koliko životinje mogu da izrelaksiraju...
Nepogrešivo osećaju raspoloženja,pa se prema
tome ravnaju....
I,uvek vole i nikada ne iznevere...
 
Odrastao sam pored njih. Toliko ih je bilo da im ni sam neznam broj. Od rasnih: nemački ovčar, Šarplaninac, nemački kratkodlaki ptičar, Jazavičar, škotski ovčar, nemački bokser, Epanjol Breton, ruski Barzoj i sada crni Labrador. Bilo je usput i mešanaca- i svaki mi je ostao drag. Jedino biće koje te neće izneveriti i ostati veran bez obzira i kad ga izgrdiš! Što reče De gol: Što više poznajem ljude sve više volim životinje - pse!
labrador_retriever.jpg

ovaj Labroador- odnosno Labradorka je stara osam godina!
 
Ја их напросто обожавам, то су ми најомиљеније животиње.
1fxnc9.gif
:heart::heart::heart:
У нашој породици сви воле псе, али и мачке. Тако да смо сваког од њих од малих ногу привикавали на мачке. Али неке нисмо успели. z:(
Тренутно имам ротвајлера. То је један огроман и снажан пас, али што је најважније добар чувар.
ztybs3.gif
И ако се не дресира од малих ногу зна да буде опасан. Али овај наш је лепо дресиран, мене баш и не слуша, јер немам срца да се издерем мало јаче. Али кад у руци имам комад меса, онда хоће и да седне и да легне и да донесе лоптицу, само да добије да једе. z:D
Мислим да је најлепши осећај доћи кући из школе или са посла, а он ти се онако обрадује, скочи на тебе (није добро кад ротвајлер скочи z:lol:) и лично мислим да су они вернији љубимци од мачака, које шетају по читавом комшилуку, па можда и остану код комшије да живе ако им се више свиђа, пас то никада не би урадио.

4zw7wz.jpg

П.С. Није мој, али је пресладак. z:poz:
 
Poslednja izmena:
Ја их напросто обожавам, то су ми најомиљеније животиње.
1fxnc9.gif
:heart::heart::heart:
У нашој породици сви воле псе, али и мачке. Тако да смо сваког од њих од малих ногу привикавали на мачке. Али неке нисмо успели. z:(
Тренутно имам ротвајлера. То је један огроман и снажан пас, али што је најважније добар чувар.
ztybs3.gif
И ако се не дресира од малих ногу зна да буде опасан. Али овај наш је лепо дресиран, мене баш и не слуша, јер немам срца да се издерем мало јаче. Али кад у руци имам комад меса, онда хоће и да седне и да легне и да донесе лоптицу, само да добије да једе. z:D
Мислим да је најлепши осећај доћи кући из школе или са посла, а он ти се онако обрадује, скочи на тебе (није добро кад ротвајлер скочи z:lol:) и лично мислим да су они вернији љубимци од мачака, које шетају по читавом комшилуку, па можда и остану код комшије да живе ако им се више свиђа, пас то никада не би урадио.

4zw7wz.jpg

П.С. Није мој, али је пресладак. z:poz:

Lep rot....
Vidi se da je mlad,zdrav i negovan!!!
 
..... "najbolji prijatelj" kad zavisi od tebe svakako ce ti biti prijatelj i vuk ako ga hranis nece da te ujede .Psa mozes i da sutnes on ce da se vrati jer nema gde i ne zna gde bi . Tako da su ljudi to izmislili lepo ,shvatajuci caku ovisnosti .A ne ume ni da se svadja z:D

Pa,i sopstvena žena košta,
pa nekim nesrećnicima zabode nož u leđa....
I figurativni,i bukvalno.....!!!
Pas - nikada!
 
Čovekov najbolji prijatelj je svaka malena zivotinjica, svaki maleni kucni ljubimac kojoj smo "udahnuli" svoju ljubav i paznju, o kojoj brinemo i pazimo je. Posvecujemo vreme. Recenica da je pas covekov najbolji prijatelj smatram svakko kao dosta istinitu, jer retko koja zivuljkica :) je tako odana i verna kao pas. Još jedna onako krajnje filozofska recenica je verovatno proistekla i iz toga da kada nahranite bilo koju zivozinjicu koja je Vase ljubimce, pruzite joj poverenje, ljubav i odanost da ce Vas voleti taj maleni stvor kao niko za tu "mrvu" paznje i lojalnosti a covek je takvo bice da mu mozes dati sve a uješce te za srce dok kazes keks. :( Ja sam imala kod bake malog psa, kada sam bila mala. Zvao se Dzeki i bio je sjajan pas. Sada imam malenu kornjačicu od 8. meseci i ne bi verovali koliko su te malene zivuljice divni ljubimci. Bitno je imati kucne ljubimce, kakve god rase i vrste bili, jer je vazno voleti i brinuti o nekome i znati da neko voli vas a zivotinje su tu svakako drugacije od ljudi, jer retko kaad ce vas izneveriti ljubimac kao sto ti umeju ljudi. :kiss:
 
Najverniji i najpouzdaniji čovekov prijatelj,kada su životinje u pitanju je njegovo veličanstvo - KONJ. :)

Ja sam prvi put, i jedini put, uzivo videla policajskog, onog oooogromnog konja, i od tada ih se plasim....:(

Ne,to nije tačno.To da je pas najbolji čovekov prijatelj je najobičnija zabluda koju je neko izmislio pa je svi ponavljaju kao papagaji.

Mozda zato sto pas nanjusi gazdina osecanja? :think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top