Zašto je norveški kralj odneo zlato kada je počela okupacija?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Komunisti u Srbiji pljuju po Petru II pa bilo bi interesantno saznati šta se desilo u Norveškoj.


B105E396-5F02-4D23-83A5-DFCF8AD1CFD6.jpeg

A112D19F-0FBB-49C4-8DE3-43D4BAC78CAC.jpeg

https://books.google.co.uk/books?id=KkelDQAAQBAJ&pg=PA388&dq=Norwegian+king+Haakon+VII+gold+reserves+1940&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwiArYaxu_zlAhV2QkEAHV_hB7AQ6AEIbzAJ#v=onepage&q=Norwegian king Haakon VII gold reserves 1940&f=false
 
Poslednja izmena:
Pa Petrova svita nije uspela ni da iznese svo zlato u onom aprilskom rasulu, jedan deo su zaplenile ustaše, deo pronašli i Nemci, valjda su manji deo razvukli i meštani tamo na međi Hercegovine i Crne Gore.
Али су пре бежаније склонили огромну количину злата, најпре у Енглеску а потом у Америку. Приступ том злату су имали Карађорђевићи а када је потрошено, поново дошли у Србију (зашто само у Србију а не и у остале југословенске републике) да допуне лични а осиромашени породични буџет.
 
Ne znam zasto nasi monarhisti pokusavaju da jednu krADju drzavnog zlata i jednu izdaju opravdaju tako sto navode primere iz istorije da su se jos negde u svetu desavale kradje i bekstva . Zar jedan zlocin moze da bude opravdanje za drugi . Ako neko recimo krade struju dali on treba da odgovara za tu kradju ili da prosto navede neki primer iz koga bi se videlo da ima jos lopova koji su pocinili isti zlocin ???
 
Valjda bi logika trebalo da bude da ko god krade mora da odgovara a pogotovo ako taj neko zeli da bude uzor narodu
kazi to okupatorima koji su 44-e krenuli sa otimanjem, pljackanjem, kradjom svega sto je pripadalo srpskim domacinima ,
a za sta su dokaz upravo hiljade rehabilitacija i restitucija sirom srbije zadnjih desetak godina.
 
Ne znam zasto nasi monarhisti pokusavaju da jednu krADju drzavnog zlata i jednu izdaju opravdaju tako sto navode primere iz istorije da su se jos negde u svetu desavale kradje i bekstva . Zar jedan zlocin moze da bude opravdanje za drugi . Ako neko recimo krade struju dali on treba da odgovara za tu kradju ili da prosto navede neki primer iz koga bi se videlo da ima jos lopova koji su pocinili isti zlocin ???
a o kojoj kradji drzavnog zlata ti pricas ?
 
kazi to okupatorima koji su 44-e krenuli sa otimanjem, pljackanjem, kradjom svega sto je pripadalo srpskim domacinima ,
a za sta su dokaz upravo hiljade rehabilitacija i restitucija sirom srbije zadnjih desetak godina.
Ali to sto se pljackalo i posle kradje kralja petra 2 drzavnog zlata nije opravdanje za njegovu kradju prosto van konteksta je i da se navodi . Delujete smesno s time kao kralj petar jeste krao ali se kralo i posle njega sta pa nije on poslednji koji je nesto ukrao . SVAKA KRADJA MORA BITI SANKCIONISANA I KRADJA KRALJA PETRA I KRADJE KOJE SU SE CINILE POSLE NJEGA ILI I DANAS pa rako recimo i kradja struje koju je uradio njegov sin se mora sankcionisati i prinudno naplatiti
 
Ne znam zasto nasi monarhisti pokusavaju da jednu krADju drzavnog zlata i jednu izdaju opravdaju tako sto navode primere iz istorije da su se jos negde u svetu desavale kradje i bekstva . Zar jedan zlocin moze da bude opravdanje za drugi . Ako neko recimo krade struju dali on treba da odgovara za tu kradju ili da prosto navede neki primer iz koga bi se videlo da ima jos lopova koji su pocinili isti zlocin ???
Da li si pročitao tekst koji sam postavio u uvodnoj poruci? Šta piše, šta je bio razlog što je norveški kralj izneo zlato?
 
Poslednja izmena:
Ali to sto se pljackalo i posle kradje kralja petra 2 drzavnog zlata nije opravdanje za njegovu kradju prosto van konteksta je i da se navodi . Delujete smesno s time kao kralj petar jeste krao ali se kralo i posle njega sta pa nije on poslednji koji je nesto ukrao . SVAKA KRADJA MORA BITI SANKCIONISANA I KRADJA KRALJA PETRA I KRADJE KOJE SU SE CINILE POSLE NJEGA ILI I DANAS pa rako recimo i kradja struje koju je uradio njegov sin se mora sankcionisati i prinudno naplatiti
pa sve je u redu, ali ti jos ne rece koja je kradja u pitanju ?
cije zlato je ukradeno, od koga je ukradeno , ko je to napisao tuzbu da mu je ukradeno zlato pa si ti zakljucio da postoji neko ukradeno zlato ?
 
cin8 ti se samo zato sto na rodjendan zoves samo monarhiste . Recimo na mom rodjendanu vas nema no 0.5% nego 0% i sta sad
pa ja ne sumnjam uopste da se svugde po "lipoj vasoj" uglavnom cuje tomson i njegovi hitovi, sto je potpuno legitimno,
ja sam ti rekao dodji u srbiji pa odslusaj asortiman i zanr pesama koje se cuju na svim nasim srpskim priredbama ,
ja od kad znam za sebe na nekoj srpskoj priredbi NIKAD i NIGDE NISAM cuo da je neko zapevao "ide jbt preko romanije" ili "druze jbt mi ti se kunemo" ali zato nije bilo veselja gde se nije zapevalo pravim srpskim junacima i kokardi koju su nosili .
 
odakle njima tone zlata a zna se da je petar1 preziveo bankrot pre krunisanja nije imao ni za kartu za voz da dodje na sopstveno krunisanje . Ziveo je kao podstanar u predgradju zeneve . I za 30 god njegov unuk bezi iz kraljevine sa svojim tonama zlata hahaha
pa to je samo jos jedan dokaz kako se "lose zivelo" u kraljevini i kako nije bilo para u narodu i kako su tzv komunisti doneli blagostanje na ove terene.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top