Zašto je narod pristao na onih 100€ kad je to bila Uredba?

Seksi Gospodin

Iskusan
Banovan
Poruka
5.929
Ajde narode...
Svako ko nije uzeo pomogao je državu
Svako ko je uzeo boli ga uvo za državu
A nije ni ustavno niti je zakonodavno telo izglasalo
Isto ko ni nošenje maske gde je procenat pośtovalaca Uredbe drugačiji

I ko je onda nepośten?

ChH8SubU8AA_r5F
 
Još se nerviraš zbog činjenice da nisi jedini uzeo 100e,nego su to učinili i ostali.Čak i oni koji su posle toga pljunuli po državnom vrhu.
Vidi Stojko,mnogo više od tih 100 e nam pripada.Već mesecima imamo najskuplje gorivo u evropi,zahvaljujući akcizama,da bi bratov brat živeo u luksuzu.Uzeli smo mu 100e da ne bi zarađivao mesečno na stanovnicima Srbije 1500e nego samo 1400
 
Još se nerviraš zbog činjenice da nisi jedini uzeo 100e,nego su to učinili i ostali.Čak i oni koji su posle toga pljunuli po državnom vrhu.
Vidi Stojko,mnogo više od tih 100 e nam pripada.Već mesecima imamo najskuplje gorivo u evropi,zahvaljujući akcizama,da bi bratov brat živeo u luksuzu.Uzeli smo mu 100e da ne bi zarađivao mesečno na stanovnicima Srbije 1500e nego samo 1400

Zahvali Englezima za 100€
Naime pre prodaje obveznica nam podigli bonitet i srozali cenu.
Kad je Kupac završio posao Englezi nam vratili bonitet skroz dole.
 
Zahvali Englezima za 100€
Naime pre prodaje obveznica nam podigli bonitet i srozali cenu.
Kad je Kupac završio posao Englezi nam vratili bonitet skroz dole.
Ebe se meni ko je šta radio.Ja uzeo 100e i kupio svega,kao i ti.Posle sam nastavio da pljujem državni vrh kao i pre,dok ti to nisi smeo
Čini mi se da sam bolje prošao od tebe :D
 
Neću da vas lažem, prihvatila sam tih 100e ali ih nisam podigla, i neću. Prebacila sam ih na oročenu štednju.
Neka ostanu mojoj deci sutra, tih 100e me je podstaklo da štedim, makar 10e mesečno ako uplatim na taj račun je za mene uspeh.
Nemam još decu, ali eto...
I kad dobijem dete, setiću se da me je AV inspirisao da svaki mesec ostavim makar malo za sopstveno dete a ne njega... i u tom smislu sam mu zahvalna.
 
Neću da vas lažem, prihvatila sam tih 100e ali ih nisam podigla, i neću. Prebacila sam ih na oročenu štednju.
Neka ostanu mojoj deci sutra, tih 100e me je podstaklo da štedim, makar 10e mesečno ako uplatim na taj račun je za mene uspeh.
Nemam još decu, ali eto...
I kad dobijem dete, setiću se da me je AV inspirisao da svaki mesec ostavim makar malo za sopstveno dete a ne njega... i u tom smislu sam mu zahvalna.
Mislim da je sramota da sve države daju minimalac gradjanima a po savetu nekog tamo jer nemoguće da su svi došli na "humanu ideju" a jedino se naši "setili" da i to modifikuju - em ko se javi jer nemaju spisak gradjana kao Kanada ili Grčka em i kad se jave dobijaju trećinu minimalca. Ono što su dodatno zavrtali zaposlene za 30.000 privatniku a 17.000 radniku po mišljenju privatnika koji je inače beležio trostruku prodaju zbog panike jednostavno nemam reči koliko smo loši u osnovi. Da ne kažem da je bilo i onih koji ni dinar nisu dali pod izgovorom "bilo zatvoreno". A poznajući lopovsku svest ovih koji vole da iskoriste pozicije mora da je bilo i fiktivnih firmi sa fiktivno zaposlenima. Jel da nam nikad nisu dali spisak firmi koje su pomogli a to je info od javnog značaja?

Znači kad je panika pljačkamo jedni druge?
A kad se zarati onda ćemo prijavljujemo jedni druge dok Gestapo ne zabrani?
 
Po kom osnovu ste se nakačili na moj post da biste napisali svoj?
Postoji neko prećutno pravilo između forumaša da se nadovezuju na postove koji su inače srodni po nečemu ako ne direktna pitanja na koja se odgovara.
Po osnovu 16 godina iskustva na forumu.
Naime kada bih se nadovezao neko bi treći uleteo.
To je kao kad napišeš "nisi u pravu" a onda ispadne kao da repliciraš prvom ispred.
Tako da se ova tehnika pokazala zahvalnijom plus dobiješ obaveštenje da je neko i replicirao ali i pročitao.
 
Po čemu smo se poneli neodgovorno i sebično i prema kome?
Na svim nivoima
Država tj njeni predstavnici jer su pristali na ucenu oko boniteta
Isto tako ako je Grčka mogla da da 850€ svojim gradjanima a u grdjoj su situaciji od nas onda ne vidim zašto nisu dali 300€ gradjanima Srbije?
Licemerno je bilo i to śto su za Dnevnik 2 prikazali državljanina albanskog porekla kako čeka 100€ a nisu prikazali menadžere mnogih kompanija da odgovore zašto su otvarali tudj koverat sa 30.000?
Sebično su se pokazali mnogi privatnici sa tudjim parama.
Neodgovorni su bili i radnici koji su pristali na svojih 17.000 od svojih 30.000 u strahu da ne izgube i takvo radno mesto te ignorisali pobesnele koji su ga momentalno napustili jer im izašlo na nos.
Na kraju krajeva i teoretski cinizam gde nam uredba o maskama smeta a uredba o 100€ nema veze samo daj.

Ja ono što sam dobio a izmedju dva posla jedino sam mogao da iskoristim da platim par računa na šta je država ciljala. I tri sladoleda na śtapiću od čega jedan za prodavačicu po onoj vrućini, takav sam kad imam.
 
Poslednja izmena:
Кад будала научи да паметно размишља,
он ту вештину употребљава углавном тамо где не треба !

Тако ови наши форумски паметњаковићи
покушавају да буду проницљиви тамо где је ствар јасна и у дубини и на површини.

Наша држава је нама, свом народу, дала 100 евра по глави наших пара
јер је ситуација то налагала.

Шта ту није јасно ?

Кад је 2008. америчка држава помогла своје пропале банке
будале повикаше : "хеј, па то не може !",
као у тржишном капитализму нема помоћи државе !

Ето тако мали Ђокица замишља свет.

Па Ђокице, ко држи ту државу, него управо ти банкари и тај крупни капитал.
Шта мислиш зашто,
да би му био од користи или не ?

Е, мали мој ...
 
Ajde narode...
Svako ko nije uzeo pomogao je državu
Svako ko je uzeo boli ga uvo za državu
A nije ni ustavno niti je zakonodavno telo izglasalo
Isto ko ni nošenje maske gde je procenat pośtovalaca Uredbe drugačiji

I ko je onda nepośten?

ChH8SubU8AA_r5F
Ја нисам узео јер нисам запослен овде, али бих узео без проблема. Обзиром да сваки од њих виших државних службеника месечно оштети државу минимум пет до десет пута толико, ред је да врате и људима који плаћају дажбине.
 

Back
Top