Zoroastar
Domaćin
- Poruka
- 3.783
Narod, koji po nekim poltikolozima i sociolozima, zapravo i nije politička kategorija, jer je, kao pojam, preširoko definisan ili nedefinisan, i koji, uprkos tim teorijama, ipak postoji ima jednu osobinu koja njegovim predvodnicima iliti vođama istovremeno i godi i ne godi.
Ta osobina je sklonost naroda da se "igra Boga", da postavlja i obara, da daje (ljubav i poverenje) i uzima, da podržava i odustaje od podrške ili, kako se to još kaže, da izneverava.
Razlog zbog kojeg je narod pre 11 godina "izneverio" do tada voljenog mu predvodnika Miloševića je prilično neromantičan, da ne kažem: prozaičan.
Nije ta "ljubavna veza" pukla zbog nekog drugog, kao što to počesto biva u vezama.
Od Miloševića do danas nije se desio nijedan iole značajniji izliv narodne ljubavi prema bilo kojem poltičaru, pa "čak" ni prema Šešelju.
Nije narod zavoleo Koštunicu, pa Miloševića prevario sa njim.
Ma kakvi.
Veza sa Koštunicom, a pogotovo Đinđićem i ekipom, je bila koristoljubiva.
Bar se narod nadao da će biti vajde.
Uzalud.
Sa Miloševićem je raskunuo zbog lošeg standarda.
Pre svega.
A mnogi i jedino zato.
Balalajke o petom oktobru i njegovim bogznakakvim tekovinama kao razlogu za raskid su žvake za intelektualce i to one koji su i sami učestvovali u tom "preokretu".
Verovali ili ne, narod sad ne voli nikog.
A slabo se nada i vajdi kako od ovih što vladaju, tako i od ovih što bi da vladaju.
Njih neće ni izneveriti.
Samo će ih zaboraviti.
Čim mu se pruži prilika.
A pružiće mu se.
Ta osobina je sklonost naroda da se "igra Boga", da postavlja i obara, da daje (ljubav i poverenje) i uzima, da podržava i odustaje od podrške ili, kako se to još kaže, da izneverava.
Razlog zbog kojeg je narod pre 11 godina "izneverio" do tada voljenog mu predvodnika Miloševića je prilično neromantičan, da ne kažem: prozaičan.
Nije ta "ljubavna veza" pukla zbog nekog drugog, kao što to počesto biva u vezama.
Od Miloševića do danas nije se desio nijedan iole značajniji izliv narodne ljubavi prema bilo kojem poltičaru, pa "čak" ni prema Šešelju.
Nije narod zavoleo Koštunicu, pa Miloševića prevario sa njim.
Ma kakvi.
Veza sa Koštunicom, a pogotovo Đinđićem i ekipom, je bila koristoljubiva.
Bar se narod nadao da će biti vajde.
Uzalud.
Sa Miloševićem je raskunuo zbog lošeg standarda.
Pre svega.
A mnogi i jedino zato.
Balalajke o petom oktobru i njegovim bogznakakvim tekovinama kao razlogu za raskid su žvake za intelektualce i to one koji su i sami učestvovali u tom "preokretu".
Verovali ili ne, narod sad ne voli nikog.
A slabo se nada i vajdi kako od ovih što vladaju, tako i od ovih što bi da vladaju.
Njih neće ni izneveriti.
Samo će ih zaboraviti.
Čim mu se pruži prilika.
A pružiće mu se.
Poslednja izmena:



....
njegovi su opet u vlasti...