Zašto je narod "izneverio" Miloševića?

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Narod, koji po nekim poltikolozima i sociolozima, zapravo i nije politička kategorija, jer je, kao pojam, preširoko definisan ili nedefinisan, i koji, uprkos tim teorijama, ipak postoji ima jednu osobinu koja njegovim predvodnicima iliti vođama istovremeno i godi i ne godi.

Ta osobina je sklonost naroda da se "igra Boga", da postavlja i obara, da daje (ljubav i poverenje) i uzima, da podržava i odustaje od podrške ili, kako se to još kaže, da izneverava.

Razlog zbog kojeg je narod pre 11 godina "izneverio" do tada voljenog mu predvodnika Miloševića je prilično neromantičan, da ne kažem: prozaičan.

Nije ta "ljubavna veza" pukla zbog nekog drugog, kao što to počesto biva u vezama.

Od Miloševića do danas nije se desio nijedan iole značajniji izliv narodne ljubavi prema bilo kojem poltičaru, pa "čak" ni prema Šešelju.

Nije narod zavoleo Koštunicu, pa Miloševića prevario sa njim.
Ma kakvi.
Veza sa Koštunicom, a pogotovo Đinđićem i ekipom, je bila koristoljubiva.
Bar se narod nadao da će biti vajde.
Uzalud.

Sa Miloševićem je raskunuo zbog lošeg standarda.
Pre svega.
A mnogi i jedino zato.

Balalajke o petom oktobru i njegovim bogznakakvim tekovinama kao razlogu za raskid su žvake za intelektualce i to one koji su i sami učestvovali u tom "preokretu".

Verovali ili ne, narod sad ne voli nikog.
A slabo se nada i vajdi kako od ovih što vladaju, tako i od ovih što bi da vladaju.

Njih neće ni izneveriti.
Samo će ih zaboraviti.
Čim mu se pruži prilika.

A pružiće mu se.
 
Poslednja izmena:
Милошевић је морао да оде.

Био је толико лош да ко год да је после њега дошао био би бољи.

И дошли су "бољи"! Претворили Србију у дивље ловиште, опустошили
и оглодали до коске, угасили сваку наду да ће у догледно време Србија
бити место пристојно за живот.
 
И дошли су "бољи"! Претворили Србију у дивље ловиште, опустошили
и оглодали до коске, угасили сваку наду да ће у догледно време Србија
бити место пристојно за живот
.

Веома тачна дијагноза!:sad2:
 
Već duži niz godina tvrdim....
Ponoviću i sad.
Za pad sa političke i životne scene Miloševića krivicu snose Mira Marković,
Marko i Marija.....
90%.
Oni su ga saplitali.
Kao junac bez zrnca mozga, tvrdoglavo je sprovodio zamisli i ideje,
koje je onaj gad od žene smišljao u toku noći.
A,uticaj je bio krajnje destruktivan,prosto poguban......
Deca u kriminalu....Oboje.
Politička blamaža + društvena blamaža = fijasko političara.
On,Milošević nije bio glup.Naprotiv.
Vrlo dobro je bio svestan gde to sve vodi.Ali....
Bio je slab na porodične "grehove".I ispostavljeni račun morao je da plati.....!
 
nije narod taj koji moze da izneveri politicara, samo politicar moze da izneveri narod. nasi politicari imaju obicaj da obecavaju kule i gradove a na kraju ne dobija nista. to znaci izneveriti.


juce slusam na nekoj radio emisiji pricu o imidzu srba u svetu. i lepo voditelj rece - u svemu smo dobri, samo nam je politika katastrofalna.

Taj političar nije ni svestan šta je odvalio !
Glupson - kapitalac ....!
Ako je u jednoj zemlji "politika katastrofalna",u toj zemlji
ne valja ništa.
Niti bilo šta funkcioniše.....Ta je zemlja paralisana !
 
Popušio narod priču i to je to.
Zaleteli se u demokratiju i kapitalizam a da nisu ni imali pojma šta je to.

tako je bili smo glupi. verovali smo ili bolje receno hteli smo da verujemo da zapad i amerika nisu protiv srpskog naroda i srbije u celini vec protiv milosevica

a on je bio u pravu

nisu oni napadali srbiju zbog milosevica , vec milosevica zbog srbije
 
И дошли су "бољи"! Претворили Србију у дивље ловиште, опустошили
и оглодали до коске, угасили сваку наду да ће у догледно време Србија
бити место пристојно за живот.


A "oglodali" su je isti oni ološi koje je stvorio zlikovac S. Milošević, samo su
promenili uniforme i sistem pljačke.
 
nije narod taj koji moze da izneveri politicara, samo politicar moze da izneveri narod. nasi politicari imaju obicaj da obecavaju kule i gradove a na kraju ne dobija nista. to znaci izneveriti.


juce slusam na nekoj radio emisiji pricu o imidzu srba u svetu. i lepo voditelj rece - u svemu smo dobri, samo nam je politika katastrofalna.

Погрешио је јадничак, ми политику никада нисмо имали...:)
 
Милошевић је морао да оде.

Био је толико лош да ко год да је после њега дошао био би бољи.

hm, uvek ima jos gore...
dok je bio Milosevic, ja sam bar imao nadu da posle njega mora da nam svane, a mi opet na dnu
sad vise nema ni nade:(
tu su oni negde :neutral: njegovi su opet u vlasti...
 
hm, uvek ima jos gore...
dok je bio Milosevic, ja sam bar imao nadu da posle njega mora da nam svane, a mi opet na dnu
sad vise nema ni nade:(
tu su oni negde :neutral: njegovi su opet u vlasti...


Bez tutora nam nikada i neće svanuti. Najbolje japanskog i obavezno mu dati
diktatorska ovlašćenja na deset godina, da zavede red i počisti lopovski talog. A
ondaK ponovo uvesti demokratiju.

Sa našima na vlasti, nikada neće biti bolje, nikada.
 
Srpski narod maknuo je Milosevica ne zato sto je poveo ratove nego zato sto ih je izgubio. Gadno je razocarao svoje stado pa je morao otici.

Da je, ne daj Boze, uspio dobiti ratove i da je Srbija danas do linije KKV, ikone bi njegove imali u crkvama. Stavili bi ga uz bok Svetom Savi.

Ne znaš ti o tome ništa !
Ponavljaš uporno,kao i ostali tvoji zemljaci,doktrinu Starčevića,
Radića,Pavelića i lažnog "historičara".......
Srpska fenomenologija je za vas jednačina
sa 5 hiljada nepoznatih.......!
 
Ne znaš ti o tome ništa !
Ponavljaš uporno,kao i ostali tvoji zemljaci,doktrinu Starčevića,
Radića,Pavelića i lažnog "historičara".......
Srpska fenomenologija je za vas jednačina
sa 5 hiljada nepoznatih.......!

A dobro... Ja ne vidim nikakav problem u ovome sto je on rekao... Pale su tolike zrtve da bi na kraju maltene predao rat... Trebalo je da ide do kraja i da je isao da kraja bismo dobili rat, ili nas ne bi bilo, a ni u jednom ni u drugom slucaju ne bi izgubio poverenje naroda...

Ovako je samo pljunuo na sve podnete zrtve....
 

Back
Top