Zasto je Muhammed pljackao karavane?

  • Začetnik teme prekopirano Vasino
  • Datum pokretanja
P

prekopirano Vasino

Gost
Zasto je Muhammed pljackao karavane?





U Kur'anu se proklamativno priznaje Hebrejska Biblija, odnosno spisi Starog Zaveta kao navodna Bozija rec. Ako se 'priznaje' Stari Zavet trebalo bi da se priznaje i Dekalog, Deset Bozijih Zapovesti koje je Gospod dao preko velikog proroka Mojsija.U tom istom Dekalogu stoje Zapovesti 'Ne trebas ubiti' (Ti neces ubiti) i 'Ne trebas ukrasti', Bozije Zapovesti koje je navodni Boziji poslanik Muhammed (Muhammad, 570.-632.) duboko negirao i gazio. (A ako neko odbacuje svojim zivotom Svete Bozije Zapovesti, postavlja se izricito pitanje da li je on dostojan da prenosi Boziju rec? Bog Otac-Majka nije iznad svog Zakona, jer je on sam Zakon Zivota, pa to ne moze biti ni jedan covek. Iznad Bozijeg zakona se uzdize onaj koji hoce biti Bog, koji daje sebi suverenicke prerogative Boga, kao sto su npr. rimski pontifi radili.





Ako neko cini oruzane kradje, pljacke, ko moze da ga u tome hrabri, nadahnjuje i vodi? Da li Bog koji kaze 'Ne ubij!' i 'Ne ukradi!', ili Knez Tame kome nista nije sveto? Ko je Muhammeda ohrabrivao da se upusta u pogromasko-pljackaske avanture? Nije li njegov hajducko-bojovnicki zivot repriza onog sto je bilo u paganiziranom judaizmu: ubijalo je se, pljackalo, zatiralo, a onda je se pozivalo na Boga, da on to navodno nalaze i trazi, da je to 'po Njegovoj volji'?! Kakva je razlika izmedju islama i judaizma i krstastva?





Zna se da je pseudoreformator, trgovac i bojovnik Muhammed pljackao karavane koji su isli iz Mekke u Siriju i prolazili izmedju obale Crvenog mora i Medine, gde je prebegao u leto 622. god. Zna se da je preduzeo 27 velika pljackaska pohoda (gazavat) na 'nevernike'. (Mozda i sa namerom da ih time 'preobrati', kad oni vide njegova 'dobra' i 'bogougodna' dela...!?) Zna se i kako se zavrsava svaki pljackaski pohod: brutalnom kradjom i rasporenim utrobama, ubistvima. Za napljackani plen 'mudri i milostivi Allah takodje ima 'resenje': "Pitaju te o plenu. Reci: 'Plen pripada Allahu i Poslaniku'." (8, 1) - No na kraju je se Allah ipak odricao svoga dela plena u korist nezasitog 'Poslanika'!





Dok je pljackaski grabio tudja dobra, tudju imovinu, umesto da je stice postenim trgovackim obrtom, ne videci trnje i balvane u vlastitim ocima, Muhamed, odnosno njegovi inspiratori iz Hada, donosi sledecu kaznenu odredbu: "Kradljivcima i kradljivici ODSECITE RUKE NJIHOVE; neka im to bude kazna za ono sto su ucinili i opomena od Allaha!" (5, 3
icon_cool.gif
- Bog koji ne dopusta ubijanje i kradju, ne moze ni da ubija niti da krade, niti o bilo koga drugog da trazi da to cini. Ko cini zlo i opravdava zlo i podstice na zlo, on je zlocinac. Za zlocine i pljacke koje je Muhamed izvrsio, sta je zasluzio: da mu se odsece ruka ili glava? I koliko je se pred Presvetim Ocem Nebeskim dusevno opteretio i zasenio zamisljavajuci da je glasnik svetla i zavodeci silno ljudsko mnostvo, cija poboznost se svodi na prazni hadziluk, kamenovanje zena vezanih u vrecu, klanje neduznih Bozijih stvorenja iz zivotinjskog zarstva i klanjanje crnome kamenu u kibli Mekke, dakle na najbedniji idolopoklonizam.





Razliku izmedju nivoa svesti Prvorodnog sina Bozijeg, Isusa Hrista, i Muhameda, najbolje se da uociti iz sledeceg primera i poredjenja. Kada su Muhammedu poslali jednog ozenjenog Jevrejina i jednu udatu Jevrejku koji su zateceni u preljubi u graduHajberu, da im ovaj presudi, on je pogledao slovo Tevrata i Serijeta, i odredio im bez milosti kaznu kamenovanja. Kada su Isusu knjizevnici i fariseji doveli zenu uhvacenu u preljubi kusajuci ga pitanjem da li bi ona po (izmenjenom) Mojsijevom zakonu trebala da bude kamenovana, On im je uzvratio: 'Ko je od vas bezgresan - neka prvi baci kamen na nju." Svoje bliznje kamenuje samo onaj ko ima kameno srce, ko je duboko zaveden mracnim, pa misli da se ljubav prema Bogu ispoljava time sto ce se biti brutalan i nemilosrdan prema bliznjem
_________________
brat Vasa

P.S. PREKOPIRANO SA DRUGOG FORUMA AUTORA VASE
 
prekopirano Vasino:
Zasto je Muhammed pljackao karavane?





U Kur'anu se proklamativno priznaje Hebrejska Biblija, odnosno spisi Starog Zaveta kao navodna Bozija rec. Ako se 'priznaje' Stari Zavet trebalo bi da se priznaje i Dekalog, Deset Bozijih Zapovesti koje je Gospod dao preko velikog proroka Mojsija.U tom istom Dekalogu stoje Zapovesti 'Ne trebas ubiti' (Ti neces ubiti) i 'Ne trebas ukrasti', Bozije Zapovesti koje je navodni Boziji poslanik Muhammed (Muhammad, 570.-632.) duboko negirao i gazio. (A ako neko odbacuje svojim zivotom Svete Bozije Zapovesti, postavlja se izricito pitanje da li je on dostojan da prenosi Boziju rec? Bog Otac-Majka nije iznad svog Zakona, jer je on sam Zakon Zivota, pa to ne moze biti ni jedan covek. Iznad Bozijeg zakona se uzdize onaj koji hoce biti Bog, koji daje sebi suverenicke prerogative Boga, kao sto su npr. rimski pontifi radili.





Ako neko cini oruzane kradje, pljacke, ko moze da ga u tome hrabri, nadahnjuje i vodi? Da li Bog koji kaze 'Ne ubij!' i 'Ne ukradi!', ili Knez Tame kome nista nije sveto? Ko je Muhammeda ohrabrivao da se upusta u pogromasko-pljackaske avanture? Nije li njegov hajducko-bojovnicki zivot repriza onog sto je bilo u paganiziranom judaizmu: ubijalo je se, pljackalo, zatiralo, a onda je se pozivalo na Boga, da on to navodno nalaze i trazi, da je to 'po Njegovoj volji'?! Kakva je razlika izmedju islama i judaizma i krstastva?





Zna se da je pseudoreformator, trgovac i bojovnik Muhammed pljackao karavane koji su isli iz Mekke u Siriju i prolazili izmedju obale Crvenog mora i Medine, gde je prebegao u leto 622. god. Zna se da je preduzeo 27 velika pljackaska pohoda (gazavat) na 'nevernike'. (Mozda i sa namerom da ih time 'preobrati', kad oni vide njegova 'dobra' i 'bogougodna' dela...!?) Zna se i kako se zavrsava svaki pljackaski pohod: brutalnom kradjom i rasporenim utrobama, ubistvima. Za napljackani plen 'mudri i milostivi Allah takodje ima 'resenje': "Pitaju te o plenu. Reci: 'Plen pripada Allahu i Poslaniku'." (8, 1) - No na kraju je se Allah ipak odricao svoga dela plena u korist nezasitog 'Poslanika'!





Dok je pljackaski grabio tudja dobra, tudju imovinu, umesto da je stice postenim trgovackim obrtom, ne videci trnje i balvane u vlastitim ocima, Muhamed, odnosno njegovi inspiratori iz Hada, donosi sledecu kaznenu odredbu: "Kradljivcima i kradljivici ODSECITE RUKE NJIHOVE; neka im to bude kazna za ono sto su ucinili i opomena od Allaha!" (5, 3
icon_cool.gif
- Bog koji ne dopusta ubijanje i kradju, ne moze ni da ubija niti da krade, niti o bilo koga drugog da trazi da to cini. Ko cini zlo i opravdava zlo i podstice na zlo, on je zlocinac. Za zlocine i pljacke koje je Muhamed izvrsio, sta je zasluzio: da mu se odsece ruka ili glava? I koliko je se pred Presvetim Ocem Nebeskim dusevno opteretio i zasenio zamisljavajuci da je glasnik svetla i zavodeci silno ljudsko mnostvo, cija poboznost se svodi na prazni hadziluk, kamenovanje zena vezanih u vrecu, klanje neduznih Bozijih stvorenja iz zivotinjskog zarstva i klanjanje crnome kamenu u kibli Mekke, dakle na najbedniji idolopoklonizam.





Razliku izmedju nivoa svesti Prvorodnog sina Bozijeg, Isusa Hrista, i Muhameda, najbolje se da uociti iz sledeceg primera i poredjenja. Kada su Muhammedu poslali jednog ozenjenog Jevrejina i jednu udatu Jevrejku koji su zateceni u preljubi u graduHajberu, da im ovaj presudi, on je pogledao slovo Tevrata i Serijeta, i odredio im bez milosti kaznu kamenovanja. Kada su Isusu knjizevnici i fariseji doveli zenu uhvacenu u preljubi kusajuci ga pitanjem da li bi ona po (izmenjenom) Mojsijevom zakonu trebala da bude kamenovana, On im je uzvratio: 'Ko je od vas bezgresan - neka prvi baci kamen na nju." Svoje bliznje kamenuje samo onaj ko ima kameno srce, ko je duboko zaveden mracnim, pa misli da se ljubav prema Bogu ispoljava time sto ce se biti brutalan i nemilosrdan prema bliznjem
_________________
brat Vasa

P.S. PREKOPIRANO SA DRUGOG FORUMA AUTORA VASE

Dobro vidi se da ti je glavna namera da se rugas i hulis na ALLAHOVOG poslanika je najodabraniji medju svim poslanicima.
bez obzira sta govorio o Muhamedu a.s. ja cu ti reci da je jedino njegov zivot poznat u potpunosti npr.kako je jeo,spavao itd.
A za karavane da su bili od onih koji su u ALLAHA verovali i njemu se klanjali a ne tamo kipovim koji ni sami sebi nebi mogli pomoci{jer sta bi se desilo kada bi napr.mali buda pao,naravno da bise razbio i znaci tome je vise kraj,bog je mrtav a bog ne umire.Pa zasto ako je to bog ne pomogne samom sebi da se ne razbije}
A sto se tice kamenovanja mogu ti reci da je to jedan najbolji put da se zaustavi preljuba jer je javna kazna daleko jaca od one koju niko nevidi,uosatalom znas da je po arapskim zemljama preljuba svedena na minimum dok u Evropi,Americi nezna se ko koga kerebeci ako se tako moze reci.
Ja nisam za one najstroze kazne ali one su ponekad obavezne koko bi se svatila sustina nekog prekarsaja koji nece biti ucinjen na taj nacin
Neka ti se ALLAH i Muhamed a.s. smiluju i oproste sve tvoje lazi i gnusne namere i smutnje.
 
NIJE TAKO:
...na ALLAHOVOG poslanika je najodabraniji medju svim poslanicima.
bez obzira sta govorio o Muhamedu a.s. ja cu ti reci da je jedino njegov zivot poznat u potpunosti npr.kako je jeo,spavao itd.
A za karavane da su bili od onih koji su u ALLAHA verovali i njemu se klanjali a ne tamo kipovim koji ni sami sebi nebi mogli pomoci{jer sta bi se desilo kada bi napr.mali buda pao,naravno da bise razbio i znaci tome je vise kraj,bog je mrtav a bog ne umire.Pa zasto ako je to bog ne pomogne samom sebi da se ne razbije}
A sto se tice kamenovanja mogu ti reci da je to jedan najbolji put da se zaustavi preljuba jer je javna kazna daleko jaca od one koju niko nevidi,uosatalom znas da je po arapskim zemljama preljuba svedena na minimum dok u Evropi,Americi nezna se ko koga kerebeci ako se tako moze reci.
Ja nisam za one najstroze kazne ali one su ponekad obavezne koko bi se svatila sustina nekog prekarsaja koji nece biti ucinjen na taj nacin
Neka ti se ALLAH i Muhamed a.s. smiluju i oproste sve tvoje lazi i gnusne namere i smutnje.

Znaci ti opravdavas Muhaneda samo zato sto su u tim karavanima bili Budini kipovi, pa ih je ovaj razbijao? To kako je jeo, spavao sta ja imam od toga ako je i to poznato?
A stos e tice kamenovanja, pa skoro sam citao kako je preljuba svedena na minimum u jednoj vasjoj zemlji, ali u ruralnim, zabitim delovima, nerazvijenim, zaostalim: zenu imaju da pravo da kamenuju svi - otac, ili brat, ili muz, i to samo ako POSUMNJAJU da je bila neverna, dok ako je neki muz DOKAZANO neveran, onda nikom nista. I joj ubice zakon ne goni, nego im se "gleda kroz prste". To samo pokazuje da vi o zenama mislite kao o stoci.
Ti meni prebacujes da je nesto ovde laz, ali ne kazes sta, tako da si ti LAZNI SVEDOK, a od takvih moj oprostaj NE ZAVISI, bas kao ni od 'allaha' i 'njegovog najodabranijeg poslanika muhameda - razbijaca budinih figura'. Fuj-bljaks.
 
Opšte je poznato da je Muhamed bio lopov i pljačkaš, ali takva su bila vremena i takav modus ponašanja nije bio isto ono što vidimo danas kada o tome govorimo. O njegovom životu se zna mnogo više nego o Hristovom, mada sam ja ubeđen ni da Hrile (Hrist, prim. aut.) nije bio bezgrešni karakter.

Svako ko tvrdi da je mesija mora da ima određenu dozu ludila, uključujući i njih dvojicu.
 
Sizif:
Opšte je poznato da je Muhamed bio lopov i pljačkaš, ali takva su bila vremena i takav modus ponašanja nije bio isto ono što vidimo danas kada o tome govorimo. O njegovom životu se zna mnogo više nego o Hristovom, mada sam ja ubeđen ni da Hrile (Hrist, prim. aut.) nije bio bezgrešni karakter.

Svako ko tvrdi da je mesija mora da ima određenu dozu ludila, uključujući i njih dvojicu.
Pa ko je opste poznato za Muhameda, a za Hrista je sigurno da nije bio lopov i pljackas, a delovao je cak vekovima pre, i to u jos gorem vremenu, onda tu prestaje svako poredjenje izmedju dve suprotstavljene religije. Tu prestaje svako postovanje onih koji slede muhamedanstvo (islam). To je stvar urodjene ili normalnosti ili ...(necu da se izrazavam).
 
Sizif:
Opšte je poznato da je Muhamed bio lopov i pljačkaš, ali takva su bila vremena i takav modus ponašanja nije bio isto ono što vidimo danas kada o tome govorimo. O njegovom životu se zna mnogo više nego o Hristovom, mada sam ja ubeđen ni da Hrile (Hrist, prim. aut.) nije bio bezgrešni karakter.

Svako ko tvrdi da je mesija mora da ima određenu dozu ludila, uključujući i njih dvojicu.

ko god nama da dodje na vlast on je lopov i pljackas
 
Sizif:
Opšte je poznato da je Muhamed bio lopov i pljačkaš, ali takva su bila vremena i takav modus ponašanja nije bio isto ono što vidimo danas kada o tome govorimo. O njegovom životu se zna mnogo više nego o Hristovom, mada sam ja ubeđen ni da Hrile (Hrist, prim. aut.) nije bio bezgrešni karakter.

Svako ko tvrdi da je mesija mora da ima određenu dozu ludila, uključujući i njih dvojicu.


Sizife-Sizife cinjenice dokazi, po tome si mi poznat, zato bih te zamolio da ih ovoga puta izneses za ove tvoje tvrdnje, kako-kada-gde si to citao-u kojoj knjizi si to nasao i sl.
Veliki pOzDrAv! :wink:
 
Па то је већ добрано познато онима који су нешто прочитали... Ево само неких извода:

"Досељавање две стотине породица из Меке, створило је недостатак хране у Медини. Мухамед је проблем решио на начин да је узео храну тамо где је било. Дозволио је својим командантима да ПЉАЧКАЈУ КАРАВАНЕ који су пролазили поред Медине, и тиме је показао исти морал какав је постојао код Арапа. Након успешних ПЉАЧКИ, четири петине улова је ишло пљачкашима, а једна петина Мухамеду... Тако подржаване, пљачке и пљачкаши су се умножавали..."

Или даље...

"623. године, Мухамед је лично организовао и водио банду од 300 наоружаних људи на богати караван који је долазио из Сирије у Меку..."


Књига: The Age of Faith, Will Durant, Стране 162-186 Издање 1950.
 
Podsjećam one koji slabo poznaju Sveto Pismo na Davida i njegov životopis (pogotovo u kontekstu ove teme vidjeti 1. Samuelovu ili Samuilovu, 27 poglavlje npr.) s čitavim nizom za površnog čitaoca "problematičnih" ili "teško objašnjivih" detalja.
Pa ipak, pogotovo u Psalmima se vidi kakva je David duhovna osoba bio, koliko je bio ispred svog vremena, i nimalo slučajno svi u Izraelu su kasnije upoređivani s njim, pa čak ni sam Mojsije se toliko ne pominje u Svetom Pismu kao taj "problematični" David.
Zato još jednom kažem preziračima i podsmjevačima onog što ne poznaju ili površno "znaju": ostavite se.
Jer istinita je ona arapska izreka:"Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje."
Bog će već pokazati ko je i šta zaista bio i jeste.
Sa svoje strane svjedočim da je Muhammed bio Božiji Poslanik i da je Kuran istinita Božija objava, data na određenom mjestu u određenom vremenu i sa vrlo određenom svrhom.
Da nije nje, dobar dio čovječanstva bi možda i danas sjedio u mraku i svega što uz to ide, a isto tako pitanje je šta bi do danas bilo sa hrišćanstvom da nije došlo do takvog prodrmavanja.
Ne prezirite nijedno Božije djelo, jer pojava islama je Njegovo djelo, to je van svake sumnje.
 
Upućene su mi opaske i optužbe,

” Dobro vidi se da ti je glavna namera da se rugas i hulis na ALLAHOVOG poslanika je najodabraniji medju svim poslanicima. “

Bogu je se rugao onaj koji je se izdavao za Božijeg proroka, koji je Boga nosio samo na jeziku, a u svom bojovničko-zanesenjačkom životu je bio daleko od Boga i Božijeg Zakona Ljubavi.

Muhamed je pljačkao karavane, ne zbog nekih kipova, već zbog robe, hrane i blaga; trebalo je podmiriti i vlastitu satansku pohlepu, srebrorublje, i hajduke-saradnike, i brojne žene i naložnice...

Razotkrivanje lažnih proroka nije ruganje, već donošenje Svetla.
Apsurno je da protiv idolopoklonizma govore idolopoklonici, oni koji se klanjaju Knjizi, crnom kamenu u Ćabi Meke i Muhamedu, čoveku dakle, koji uče da je Bog od nekakvih džina (Iblisa) tražio da se poklone Adamu, trošnome čoveku.

Zastrašivanje ne vodi čestitom životu, već ljubav prema Istini. Strah je slaba motivacija za moralan život. Amerika ima drakonske sankcije, pa opet kriminal buja.

Ako neko ‘veruje’ u zagrobni život i Božiju Pravednost, čemu najteže kazne?! Drugog čoveka ubija onaj ko ne želi Bogu da ugodi, ko misli da je Bog Koji je Život i koji daje život.

Kao što je jedan učesnik foruma primetio: onaj ko brani lažnog proroka on je lažni svedok,... Jako lepo uočavanje ... I logično!



”... mada sam ja ubeđen ni da Hrile (Hrist, prim. aut.) nije bio bezgrešni karakter. “

Svako ima pravo na svoje mišljenje, pa i pogrešno. A ako je pogrešno, stradaće uz njega i sa njim, jer laž ne može opstati.

Hrist je jedini bio bezgrešan, i zato je mogao doneti Svetlo Spasenja. U njegovu dušu nikada nijedan greh nije upisan. Ako je možda grešio kao dete, taj greh se ne upisuje dok se ne počne razlikovanje dobra i zla. Ako je pogrešio nekad u mladosti, taj greh mu se ne bi upisao u dušu, jer bi ga On uvek očistio: izmedju sagrešenja i upisivanja greha u dušu, uvek postoji vreme milosti u kome Duh Pokajanja deluje na nas.

Pogledajmo šta je sve satansko na kraju Isusovog života učinilo da bi Ovog nateralo da se ogreši: lažno su svedočili protiv Njega - On je ćutao, pljuvali su Ga, udarali Ga, ismejavali, bičevali ga, i nemilosrdno raspeli. On je uzvratio: “Oče, oprosti im jer ne znaju šta čine!” Najgore je što neki nisu ni hteli da znaju šta čine!
 
freewill:
Sizife-Sizife cinjenice dokazi, po tome si mi poznat, zato bih te zamolio da ih ovoga puta izneses za ove tvoje tvrdnje, kako-kada-gde si to citao-u kojoj knjizi si to nasao...
Pročitaj ostale postove, ako ne znaš. Tu činjenicu ni muslimani ne poriču, jedino što je oni opravdavaju a nama ostalima to malo teže polazi za rukom. Uostalom, nikada nisam bio fan ni Muhameda ni Isusa ni jednog drugog lažnog proroka. Bog da postoji ne bi slao svoje sinove, snaje i tetke na zemlju već bi se pojavio u nekom očiglednijem i uverljivijem izdanju. Svi ti proroci završe svoje živote kao i svaki drugi bedni stvor, pa da su nešto posebni Bog bi bar nekog poživeo malo duže, čisto da mu poverujemo.

Svi su oni obični prevaranti, tužno je što neki stvarno veruju da imaju veze sa Bogom, ali svejedno svi završe u želucu nekog veselog crva.
 
Aurora Aurea:
Upućene su mi opaske i optužbe,

” Dobro vidi se da ti je glavna namera da se rugas i hulis na ALLAHOVOG poslanika je najodabraniji medju svim poslanicima. “

Bogu je se rugao onaj koji je se izdavao za Božijeg proroka, koji je Boga nosio samo na jeziku, a u svom bojovničko-zanesenjačkom životu je bio daleko od Boga i Božijeg Zakona Ljubavi.

Muhamed je pljačkao karavane, ne zbog nekih kipova, već zbog robe, hrane i blaga; trebalo je podmiriti i vlastitu satansku pohlepu, srebrorublje, i hajduke-saradnike, i brojne žene i naložnice...

Razotkrivanje lažnih proroka nije ruganje, već donošenje Svetla.
Apsurno je da protiv idolopoklonizma govore idolopoklonici, oni koji se klanjaju Knjizi, crnom kamenu u Ćabi Meke i Muhamedu, čoveku dakle, koji uče da je Bog od nekakvih džina (Iblisa) tražio da se poklone Adamu, trošnome čoveku.

Zastrašivanje ne vodi čestitom životu, već ljubav prema Istini. Strah je slaba motivacija za moralan život. Amerika ima drakonske sankcije, pa opet kriminal buja.

Ako neko ‘veruje’ u zagrobni život i Božiju Pravednost, čemu najteže kazne?! Drugog čoveka ubija onaj ko ne želi Bogu da ugodi, ko misli da je Bog Koji je Život i koji daje život.

Kao što je jedan učesnik foruma primetio: onaj ko brani lažnog proroka on je lažni svedok,... Jako lepo uočavanje ... I logično!



”... mada sam ja ubeđen ni da Hrile (Hrist, prim. aut.) nije bio bezgrešni karakter. “

Svako ima pravo na svoje mišljenje, pa i pogrešno. A ako je pogrešno, stradaće uz njega i sa njim, jer laž ne može opstati.

Hrist je jedini bio bezgrešan, i zato je mogao doneti Svetlo Spasenja. U njegovu dušu nikada nijedan greh nije upisan. Ako je možda grešio kao dete, taj greh se ne upisuje dok se ne počne razlikovanje dobra i zla. Ako je pogrešio nekad u mladosti, taj greh mu se ne bi upisao u dušu, jer bi ga On uvek očistio: izmedju sagrešenja i upisivanja greha u dušu, uvek postoji vreme milosti u kome Duh Pokajanja deluje na nas.

Pogledajmo šta je sve satansko na kraju Isusovog života učinilo da bi Ovog nateralo da se ogreši: lažno su svedočili protiv Njega - On je ćutao, pljuvali su Ga, udarali Ga, ismejavali, bičevali ga, i nemilosrdno raspeli. On je uzvratio: “Oče, oprosti im jer ne znaju šta čine!” Najgore je što neki nisu ni hteli da znaju šta čine!


kao prvo nisam mislio da je MUHAMED a.s. pljackao karavane zbog kipova( mozda sam se pogresno izjasnio ako sam onda moje izvinjene),naravno da je to radio zbog hrane al sigurno ne bi to radio da su to bili oni koji su verovali u ALLAHA,pa nije bila samo u pitanju hrana na taj nacin hteo je da oslabi svoje protivnike sto je u ratu poznata taktika.
a sto mislis da je pljackao zbog pohlepe varas se jer se zna da je ponekad mrsio samo datulom( pa kad bi pljackao sigurno ne bi jeo datule i pio samo vodu)
i MUHAMED nije trazio da se klanjaju njemu kao bogu jer je sam on reko da je bog jedan i da se samo njemu treba klanjati, pa koko je mogo da se sam sebi klanja.Pa kazi mi molim te ko od vas prekida sa spavanjem kako bi pao na kolena i molio ALLAHA za oprost?( odlazi u crkvu na isovest)
znaci prvo procitaj sve o MUHAMEDU a.s. posto bas ima knjiga i knjiga napisanih o njegovom zivotu pa tek onda mozes govoriti a ne napamet da muhamed trazi da mu se klanjaju i tako to.... :arrow:
 
Jedan od gostiju Foruma kaže,

” MUHAMED nije trazio da se klanjaju njemu kao bogu jer je sam on reko da je bog jedan i da se samo njemu treba klanjati, pa koko je mogo da se sam sebi klanja.Pa kazi mi molim te ko od vas prekida sa spavanjem kako bi pao na kolena i molio ALLAHA za oprost?( odlazi u crkvu na ispovest) “

Nešto drugo sam rekao: da je po Muhamedu, odnosno od nekakvog Allaha koji je kroz njega govorio, rečeno da je Bog navodno tražio da se andjeli i demoni, džini, poklone Adamu, trošnome čoveku: “A kad rekosmo melekima: ‘Poklonite se Ademu!’ Oni se pokloniše, ali Iblis ne htede, on se uzoholi i postade nevernik.” (Kuran, 2:34) Kome se ljudi i andjeli trebaju klanjati: čoveku ili Bogu!

Istinski hrišćani se Bogu klanjaju svojim zakonitim životom. Oni mu se i telesno klanjaju, padaju i na svoja kolena, padaju i licem prema zemlji, ali tu pobožnost ne izražavaju licemerski javno i u svetini, na trgovima i ulicama.

Par pitanja za poklonike Muhamedove reči: U 6:121 kaže se i zapoveda se: “Ne jedite ono pri čijem klanju nije spomenuto Allahovo ime, to je, uistinu, greh!” Kad kupujete neku lešinu ili crkotinu u mesari kako poznajete da je ‘uzvišeni čin’ klanja jednog Božijeg deteta popraćen prizivanjem ‘slavnog’ Allahovog imena?

U Suri 32:5 kaže se: “On upravlja svima, od neba do Zemlje, a onda se sve to njemu vraća u danu koji prema vašem računanju vremena hiljadu godina traje.”Nije li dati stavak preuzet iz hindu-misli gde se govori o Braminim Danima i Noćima: “Sva će bića krajem Veka u prirodu ući moju; na početku novog Veka sva ću snova proizvesti.” (‘Gita’, 9:7) I hrišćanska eshatlogija govori o hiljadugodišnjem Danu na Novoj Zemlji, o Carstvu Mira, ali kaže da će u to Doba ući samo oni koji su u sebi našli Istinu i Život.

brat Vasa
 
kao prvo , kada kupuje musliman u nekoj mesati , bilo kojoj on treba proveriti da li se tamo kolju zivotinje po propisima islam , a ako ne , a nema onih gde se kolje po tim propisima onda treba izbegavati to meso . mada dovoljno je pre jela sumnjivog mesa reci "u ime AllahA" i onda slobodno jesti meso , iako nije zaklano u Allahovo ime. to samo onde gde nema muslimanskih mesara , i gde je to nuzda , a islam daje resenja za sve probleme.
 
a taj dati stavak nije preuzet ni od kud. po islamu znamo da je Bog slao objave svim narodima sveta samo sto su oni iskrivili svoje verovanja ali je od onog istinskog ipak ostalo nekoliko tragova tago da se moze naci i istina. jedino Kur'an je neizmenjen i takav ce ostati.
 
Sizif:
freewill:
Sizife-Sizife cinjenice dokazi, po tome si mi poznat, zato bih te zamolio da ih ovoga puta izneses za ove tvoje tvrdnje, kako-kada-gde si to citao-u kojoj knjizi si to nasao...
Pročitaj ostale postove, ako ne znaš. Tu činjenicu ni muslimani ne poriču, jedino što je oni opravdavaju a nama ostalima to malo teže polazi za rukom. Uostalom, nikada nisam bio fan ni Muhameda ni Isusa ni jednog drugog lažnog proroka. Bog da postoji ne bi slao svoje sinove, snaje i tetke na zemlju već bi se pojavio u nekom očiglednijem i uverljivijem izdanju. Svi ti proroci završe svoje živote kao i svaki drugi bedni stvor, pa da su nešto posebni Bog bi bar nekog poživeo malo duže, čisto da mu poverujemo.

Svi su oni obični prevaranti, tužno je što neki stvarno veruju da imaju veze sa Bogom, ali svejedno svi završe u želucu nekog veselog crva.

Amin !!! :twisted:
 
Unknown:
Bog kada bi nam se pojavio u svom obliku onda bi mi morali da verujemo u Njega i ne bismo imali svoj izbor. A ovako slao nam je jedne od nas, i slao nam je dokaze jasne za one koji razuma imaju , a ti ga ocigledno nemas

pa sto ti onda 'razumni' nisi Boziji savetnik, ako je namera Njegova oduvek VERA I ISTINA (NA ISAIJU SE POZIVATE CAK I VI MUSLIMANI)?
nisi li ti uobrazio, precenio svoj "izbor" (UZGRED BUDI RECENO VAS IZBOR JE DA NAVODNO PRIZNAJETE JEVANDJELJE, A DA HULITE NA ZRTVU NA KRSTU, VAS IZBOR JE DA LUKAVO PODRIVATE JEVANDJELJE)?

vidis profesore, ja verujem u Boga zato sto VERUJEM DA jesam izabran da verujem, a ne zato sto je to moj izbor.

A PORAZMISLI MALO O ONIMA KOJI BIRAJU I ONIMA KOJI SU IZABRANI.

I NA STRASNOM SUDU TI MOZES RECI DA NISI IMAO IZBOR, ILI JESI, ALI DA LI SI Izabran?!
 
Unknown:
Mi Isusa priznajemo kao poslanika ali ne i kao boga , kako ga hriscani smatraju. ne hulimo nista na isusa , jednostavno verujemo da je ziv uzdignut i da nije razapet.
Znaci, ti hoces da kazes da su svi hriscani u zabludi i da je zato nastao islam, da nam otvori oci da nas Spasitelj nije bio raspet? Na osnovu cega vi tvrdite da je jedan deo Jevandjelja istinit, a drugi nije?
I, kako to mislis "ziv uzdignut", tj. da li negirate Njegovo fizicko vaznesenje?
Isto pitanje i za Muhameda, tj. njegovo "uzdignuce", koje prirode je ono bilo, ako mozes da nam i citiras.
Hvala u napred na odgovorima.
 

Back
Top