Quantcast

Zašto je Isus rekao: "Ti kažeš da sam kralj."

Сале

Legenda
Poruka
54.216
To je metaforicki receno mrtav, svako ko je isao za Hristom je smtaran "zivim" jer idu ka vecnom zivotu. Kapiras?
sad pišeš ono što ti ja pišem :D
zapamti nema mrtvo mrtvih kod hrišćana, za njih su svi živi.
ne ubacuj judaizam u hrišćanstvo, da je isto ne bi bilo razdvojeno, ne bi došao novi zavet, ne bi hrist umro za tvoje grehe, ne bi ti oprostio, ne bi bio živ u njegovoj veri. uključi logiku jer za čije babe zdravlje bog silazio na zemlju da bi opet bio mrtav-mrtav

mani se miroljuba, čovek lupa ko maksim po divizijama.

Сале

Legenda
Poruka
54.216
Zna ali ga ne tanimaju.
Njemu nije tenelj b7bl8ja.
Evo i u Septuaginti je jasno.

Jovan 5,25Zaista, zaista vam kažem: ide čas i već je nastao, kad će mrtvi čuti glas sina Božijega, i čuvši oživljeti.

Po njemu su mrvi samo nevernici.
Ovde su i vetni mrtvi jer ne zive posle smrri i cekaju vaakrsenje.
Njemu je uprava tenelj.
Isto kao kod svedoka.
Biblia je u drugom planu.
Moras da trazis qra upeava kaze.
Uprava im se vise slaze sa biblijom nego vernivici..
Uprava oko 85%
Dok vernici 2%
krsti se.gif

Сале

Legenda
Poruka
54.216
42. И рече Исусу: Опомени ме се, Господе, кад дођеш у царство своје.
43. И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају.

42 And he said unto Jesus, Lord, remember me when thou comest into thy kingdom.

43 And Jesus said unto him, Verily I say unto thee, To day shalt thou be with me in paradise.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
29.137
42. И рече Исусу: Опомени ме се, Господе, кад дођеш у царство своје.
43. И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају.

42 And he said unto Jesus, Lord, remember me when thou comest into thy kingdom.

43 And Jesus said unto him, Verily I say unto thee, To day shalt thou be with me in paradise.
A ko odlucuje gde ce biti zarez?
Ne odöucujrc uprava vec kontekst.
Jer Isus nije bio toga dana u raju.
To zi znas dobro.
Ne mozes da silujes tekst.
Bices bogoborac.

Tako da tekst glasi: zaista ti kazem danas, bices samnom u raju.
Isus mu obecaje toga dana.
Daje obecanje danas.

Evo danas ti to kazem zapamti...

Moramo po svaku cenu da stanemo na straniv istine ne protiv nje.
Neko to treba tek da nauce.
Stajanje na stranu stinr ne donnosi ovozemaljsku slavu
Ali spasenje...

mnemozina

Ističe se
Poruka
2.024
Opet se igrate 'krpicama' :roll: i pokusavate da na prazninu od 5 cm stavite krpicu od 2. Fali ti dobar komad materijala

36 Isus odgovori: Carstvo moje nije od ovog sveta; kad bi bilo od ovog sveta carstvo moje, onda bi sluge moje branile da ne bih bio predan Jevrejima; ali carstvo moje nije odavde.

37 Onda Mu reče Pilat: Dakle si ti car? Isus odgovori: Ti govoriš da sam ja car. Ja sam za to rođen, i zato dođoh na svet da svedočim istinu. I svaki koji je od istine sluša glas moj.

38 Reče Mu Pilat: Šta je istina? I ovo rekavši iziđe opet k Jevrejima, i reče im: Ja nikakve krivice ne nalazim na njemu.

Isusa su oslobodili i Pilat i Irod jer im nije predstavljao svetovnu pretnju ali zato su Hristosa poznali fariseji i njihov orbitalni narod kojima istina nije odgovarala i koji su zato zeljeli da ga uklone

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
29.137
logika

navedi gde to isus još kaže : "zaista ti kazem danas"

ne treba mi tvoje filozofiranje samo stih
Ha ha ha...Navodio sam ti to najmanje tri puta vec.
Kako je moguce da sada ne znas?
Koliko puta ves to ponovo jos traziti?

To je nacin izratzavanja toga vremena.
Svi vi uobrazavate da je bibliju pisao Srbin Evropskom kulturom.
Nije ljudi.
I danas kazemo slicno.danas ti ti obecajem.
I da to Isus ne kaze vise nigde.
Isus nije bio toga dana u raju.
Cak ni po vama.

A sada evo ti ponovo u vezi DANAS...
Najmanje cetvrti put.
Ubedjen sam da sutra vec neces zanti da sam ti to dao?

Razbojnik na krstu i danas ti kazem?
https://forum.krstarica.com/threads/razbojnik-na-krstu-i-duse-pod-oltarom.869411/

daco9633

Elita
Banovan
Poruka
15.922

Nije ljudi.
Cak ni po vama.

Najmanje cetvrti put.

https://forum.krstarica.com/threads/razbojnik-na-krstu-i-duse-pod-oltarom.869411/
Ne vredi polemisati, hvata se za jednu rec i pravi od toga teologiju. Belzebub ga je zaposeo.

Сале

Legenda
Poruka
54.216

Nije ljudi.
Cak ni po vama.

Najmanje cetvrti put.

stih :ceka:

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
29.137
stih, ovde, sada
"zaista vam/ti kažem danas"
ima ili nema?
Ne jedan nego vise.

1. Cinjenica

Reč DANAS ti kažem je u skladu sa Jeverejskim nacinom izrazavanja.
To je poseban orjenatlni način izrazavanja kada se prilikom davanja obecanja spominje I dan kada je obecanje učinjeno.
Razbojnik nije uopste bio zaokupljen pitanjem Kada? Da bi smisao Isusovog DANAS htelo da mu kaže da će to biti danas.
Razbojnik je samo imao teznju da dospe u Bozje carstvo, a kada ,to se nevidi u njegovoj teznji već samo da bude tamo.

PRIMERI:

1. Opet odredi jedan DAN: jedno DANAS, govoreci u Davidu po tolikom vremenu…
Elbelfeder strana 575. Jevrejima 4,7.

Taj danas nije danas određen već je određen jedan DAN, jedno danas ali ipak nije reč o danasnjem danu već to danas ima smisao da je postojao dan kada je određeno produzeno Bozjem narodu vreme kada će doći pravi dan spasenja to jest pravi hanan, ne ovaj koji je Izrailj imao .
TAJ DAN TAJ DANAS JE U BUDUCNOSTI ALI JE ON ODREJDEN U JEDNOM DANAS U JEDNOM ODREDJNOM DANU.

2. U primeru kada Pavle citira Bozje reci iz Psalma gde Bog potvrdjuje Isusa kao svog sina Bog koristi reč DANAS; iako Isus nije tada postao Bozji sin već taj orjentalni način izrazavanja kako su zapisane Bozje reci, potvrdjuje DA postoji dan kada je BOG POTVRDIO ISUSA JAVNO DA JE ON postao NJEGOV SIN ISTO KAO KADA ISUS KAžE RAZBOJNIKU NA KRSTU danas A NEMISLI Da će TO BITI TOGA DANA, već se sa time spominje dan kada je to obecanje dano ili neka potvrda izrecena.
Dakle jevrejski, orjentalni način izrazavanja.

IAKO TEKST KAžE DANAS TO SE NIJE DESILO TOG DANA kada su Psalmi zapisani ili kada Pavle citira taj stih; već je reč o tome da je postojao jedan dan kada se to desilo jedno danas.
NIJEDNO MESTO U PISMU NEMISLI DA JE ISUS POSTAO PRILIKOM RođeNJA ILI TADA KADA JE IZRECEN, BOZJI SIN, IAKO SE PONEKAD KORISTI REC DANAS.

Na primer Josif je kupovao njive od Egipcana kada nisu imali vise para i stoku za psenicu poceli su po potrebi da mu daju njive jednu po jednu da bi se prehranili.
Josif nije kupio od njih njihove njive za jedan dan a on ipak kaže: DANAS KUPIH.

3.A Josif rece narodu: evo kupih DANAS vas i njive vase Faraonu, evo vam semena pa zasijte njive.
1 Mojsijeva 47,23.

Tako pokupova Josif Faraonu sve njive u Misiru, jer Misirci prodavahu SVAKI SVOJU NJIVU kad glad uze jako mah među njima.
I zemlja posta Faraonova
1 Mojsijeva 47,20

Josif je vremenom pokupovao sve njive Faraonu ne odjedared iako kaže DANAS kupih.

Gospod Bog vas umnozio vas je, I eto vas DANAS ima mnogo kao zvezda nebeskih.
5 Mojsijeva 1,10.

Ocigledno je da se reč danas odnosi na to vreme ne na taj dan I da Dan oznacuje često neki drugi period I ne taj jedan dan.
Jer Bog nije u jedan dan ucnio da ih bude mnogo.
Nego se to potvrdjuje toga dana i ustanovljava da je u tom vremenu Bog namnozio Izrailja.

A deca vasa, za koju rekoste da će postati roblje, sinovi vasi, koji DANAS neznaju ni šta je dobro ni šta je zlo oni će uci onamo i oni će je naslediti.
5 Mojijeva 1,39.

Da li toga dana kada Bog ovo izgovara deca Izrailjeva neznaju šta je dobro a šta zlo a juče su znali ili će sutra znati?
Ne, ocigledno reč DANAS potvrduje taj duzi period ne taj dan.

Pored svega par dana pre svog raspeca Isus je rekao kada će doći da uzme verne u svoje CARSTVO:

Da se neplasi srce vase, verujte Boga i meine verujte.
Mnogi su stanovi u kuci Oca mojega.
A da nije tako kazao bih vam idem da vam pripravim mesto i kad otidem i priravim vam mesto OPET CU DOCI I UZECU VAS K SEBI DA I VI BUDETE GDE SAM JA.
Jovan 14,1-3.

KAD OPET DODJE TADA CE UZETI SVE VERNE DA BUDU GDE JE ON

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
29.137
Covel koji misli da je rec stih bez konteksta , argument?
Isti metod kao svedok ovih dana koji mi kaze, odgovori mi samo sa da ilo ne?

Ne stih vec gomila.

.

PRIMERI:

Taj danas nije danas određen već je određen jedan DAN, jedno danas ali ipak nije reč o danasnjem danu već to danas ima smisao da je postojao dan kada je određeno produzeno Bozjem narodu vreme kada će doći pravi dan spasenja to jest pravi hanan, ne ovaj koji je Izrailj imao .
TAJ DAN TAJ DANAS JE U BUDUCNOSTI ALI JE ON ODREJDEN U JEDNOM DANAS U JEDNOM ODREDJNOM DANU.

2. U primeru kada Pavle citira Bozje reci iz Psalma gde Bog potvrdjuje Isusa kao svog sina Bog koristi reč DANAS; iako Isus nije tada postao Bozji sin već taj orjentalni način izrazavanja kako su zapisane Bozje reci, potvrdjuje DA postoji dan kada je BOG POTVRDIO ISUSA JAVNO DA JE ON postao NJEGOV SIN ISTO KAO KADA ISUS KAžE RAZBOJNIKU NA KRSTU danas A NEMISLI Da će TO BITI TOGA DANA, već se sa time spominje dan kada je to obecanje dano ili neka potvrda izrecena.

IAKO TEKST KAžE DANAS TO SE NIJE DESILO TOG DANA kada su Psalmi zapisani ili kada Pavle citira taj stih; već je reč o tome da je postojao jedan dan kada se to desilo jedno danas.
NIJEDNO MESTO U PISMU NEMISLI DA JE ISUS POSTAO PRILIKOM RođeNJA ILI TADA KADA JE IZRECEN, BOZJI SIN, IAKO SE PONEKAD KORISTI REC DANAS.

Na primer Josif je kupovao njive od Egipcana kada nisu imali vise para i stoku za psenicu poceli su po potrebi da mu daju njive jednu po jednu da bi se prehranili.
Josif nije kupio od njih njihove njive za jedan dan a on ipak kaže: DANAS KUPIH.

3.A Josif rece narodu: evo kupih DANAS vas i njive vase Faraonu, evo vam semena pa zasijte njive.
1 Mojsijeva 47,23.

Tako pokupova Josif Faraonu sve njive u Misiru, jer Misirci prodavahu SVAKI SVOJU NJIVU kad glad uze jako mah među njima.
I zemlja posta Faraonova
1 Mojsijeva 47,20

Josif je vremenom pokupovao sve njive Faraonu ne odjedared iako kaže DANAS kupih.

5 Mojsijeva 1,10.

Ocigledno je da se reč danas odnosi na to vreme ne na taj dan I da Dan oznacuje često neki drugi period I ne taj jedan dan.
Nego se to potvrdjuje toga dana i ustanovljava da je u tom vremenu Bog namnozio Izrailja.

A deca vasa, za koju rekoste da će postati roblje, sinovi vasi, koji DANAS neznaju ni šta je dobro ni šta je zlo oni će uci onamo i oni će je naslediti.
5 Mojijeva 1,39.

Da li toga dana kada Bog ovo izgovara deca Izrailjeva neznaju šta je dobro a šta zlo a juče su znali ili će sutra znati?

Pored svega par dana pre svog raspeca Isus je rekao kada će doći da uzme verne u svoje CARSTVO:

A da nije tako kazao bih vam idem da vam pripravim mesto i kad otidem i priravim vam mesto OPET CU DOCI I UZECU VAS K SEBI DA I VI BUDETE GDE SAM JA.
Jovan 14,1-3.

Сале

Legenda
Poruka
54.216
I sta ce to da promeni? Pa da sam Bog sidje sa neba sada ti bi rekao da je to fata morgana.. Ma bezi..
nema stiha? ili ima? a ja sam ćorav?
zaista, kada govori isus to označava
ISTINU (ti/vam kažem) a on barem kako piše u bibliji NIGDE ne govori "istinu ti kažem danas"
prvo, što bi to bilo jako glupo da bog tako izgovara
drugo, što bi jako glupi ljudi pisali tako nešto
treće, taj koji stavio zarez posle "danas", laže naivne i glupe i loži vas.
i niko vas tu ne može opasuljiti.
meni kažeš da sam opsednut demonima :hahaha: a glupost ti na uši izlazi
paradoks jer taj isti demon zna šta ga čeka a ne pada mu na pamet da se se pokaje :mrgreen:
pod uslovom da uopšte i postoje
e sad vidi gde si
ja namerno čačnem gde vas najviše boli a ovaj glasnik ceo blog mi pokazuje da opravda glupo tumačenje :D

Сале

Legenda
Poruka
54.216
Ne jedan nego vise.

1. Cinjenica

Reč DANAS ti kažem je u skladu sa Jeverejskim nacinom izrazavanja.
To je poseban orjenatlni način izrazavanja kada se prilikom davanja obecanja spominje I dan kada je obecanje učinjeno.
Razbojnik nije uopste bio zaokupljen pitanjem Kada? Da bi smisao Isusovog DANAS htelo da mu kaže da će to biti danas.
Razbojnik je samo imao teznju da dospe u Bozje carstvo, a kada ,to se nevidi u njegovoj teznji već samo da bude tamo.

PRIMERI:

1 Mojsijeva 47,23.

I zemlja posta Faraonova
1 Mojsijeva 47,20

5 Mojsijeva 1,10.

5 Mojijeva 1,39.

Jovan 14,1-3.

aj još jednom al potrudi se
gde isus govori "zaista vam/ti kažem danas"?
stih

daco9633

Elita
Banovan
Poruka
15.922
nema stiha? ili ima? a ja sam ćorav?
zaista, kada govori isus to označava
ISTINU (ti/vam kažem) a on barem kako piše u bibliji NIGDE ne govori "istinu ti kažem danas"
prvo, što bi to bilo jako glupo da bog tako izgovara
drugo, što bi jako glupi ljudi pisali tako nešto
treće, taj koji stavio zarez posle "danas", laže naivne i glupe i loži vas.
i niko vas tu ne može opasuljiti.
meni kažeš da sam opsednut demonima :hahaha: a glupost ti na uši izlazi
paradoks jer taj isti demon zna šta ga čeka a ne pada mu na pamet da se se pokaje :mrgreen:
pod uslovom da uopšte i postoje
e sad vidi gde si
ja namerno čačnem gde vas najviše boli a ovaj glasnik ceo blog mi pokazuje da opravda glupo tumačenje :D
Ja pojma nemam o cemu ti pricas, i koji stih pominjes. Neki ljudi moraju da rade, nemaju vremena da ceo dan vrte stihove i da se prepiru..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.