Quantcast

zašto je Isus činio čuda?

Zašto je Isus činio čuda?

• iz ljubavi prema ljudima

glasova: 6 37,5%
  • da se potvrde reči proroka o njemu kao Mesiji

glasova: 5 31,3%
  • nije činio čuda. to je izmišljotina

glasova: 5 31,3%

• Ukupno glasova
    16

hm337

Domaćin
Poruka
4.209
Svi znamo da je Isus činio čuda. Ali zašto je to činio? Koji je bio njegov motiv?
Da je hteo da pomogne ljudima on svemoćan je mogao da isceli sve bolesne na svetu, da ukine bolesti i da zabrani demonima da ulaze u ljude.

U jevanđelju imamo objašnjenje da je to radio da ispuni reči proroka Isaije

Matej 8,16A u veče dovedoše k njemu bijesnijeh mnogo, i izgna duhove riječju, i sve bolesnike iscijeli:
Matej 8,17Da se zbude što je kazao Isaija prorok govoreći: on nemoći naše uze i bolesti ponese.

Dakle koji je Isusov motiv da čini čuda?

aeternum

Poznat
Poruka
9.809
Svi znamo da je Isus činio čuda. Ali zašto je to činio? Koji je bio njegov motiv?
Da je hteo da pomogne ljudima on svemoćan je mogao da isceli sve bolesne na svetu, da ukine bolesti i da zabrani demonima da ulaze u ljude.

Matej 8,16A u veče dovedoše k njemu bijesnijeh mnogo, i izgna duhove riječju, i sve bolesnike iscijeli:
Matej 8,17Da se zbude što je kazao Isaija prorok govoreći: on nemoći naše uze i bolesti ponese.

Isus je cinio cuda kao dokaz toga da je Bozji Sin.
I na taj nacin je hteo da pokaze sta ce u buducnosti moci da uradi... kao buduci Kralj Bozjeg Kraljevstva

hm337

Domaćin
Poruka
4.209
Bog ga je poslao sa odredjenom funkcijom...
a naravno da jesv evrsio iz ljubavi
ali prvenstveno da ispuni volju Boga.
prema ljubavi prema njemu
sve radimo ili iz srca to jest zbog ljubavi ili da bi se dokazali ili imali neku korist... ne mogu u mozgu biti istovremeno aktvini centar za altruizam i centar za korist..

pomogao je samo onima koje je sreo...to je samo jako jako mali deo onih kojima je bilo potrebno isceljenje u to vreme...ti bolesni koji su slučajno naleteli na njega ispali su privilegovani u odnosu na druge bolesne...gde je tu pravda?

aeternum

Poznat
Poruka
9.809

Jovan 5:30

30 Ja ne mogu ništa da učinim sam od sebe. Ja sudim na osnovu onoga što čujem i moj sud je pravedan,a jer ne činim ono što je po mojoj volji, nego po volji onoga koji me je poslao.b

Jovan 8:28

28 Zato je Isus rekao: „Kad podignete* Sina čovečjeg,a tada ćete znati ko sam jab i da ništa ne činim sam od sebe,c nego govorim ono čemu me je Otac naučio.

Jovan 12:49

49 Jer ja nisam govorio sam od sebe, nego mi je sam Otac, koji me je poslao, zapovedio šta da govorim i o čemu da poučavam.a

aeternum

Poznat
Poruka
9.809
sve radimo ili iz srca to jest zbog ljubavi ili da bi se dokazali ili imali neku korist... ne mogu u mozgu biti istovremeno aktvini centar za altruizam i centar za korist..

pomogao je samo onima koje je sreo...to je samo jako jako mali deo onih kojima je bilo potrebno isceljenje u to vreme...ti bolesni koji su slučajno naleteli na njega ispali su privilegovani u odnosu na druge bolesne...gde je tu pravda?
Isus je vrsio volju Boga
pokazao je da moze da izleci...
Pravda je na kraju kada se ispuni Bozja namera za covecanstvo.
Kada Bog unisti zlo i uspostavi svoju vladavinu kada ce pravda biti vecna i mir i ljubav...
Kada ce Bog otkloniti svaku nesavrsenost coveka - taj nasledjeni greh, to znaci da ce Bog unistiti smrt bolest i starost...
kada ljude dovede do savrsenstva da zive vecno na Zemlji...

aeternum

Poznat
Poruka
9.809
Matej 4

23 Isus je išao po celoj Galileji,+ poučavajući u sinagogama,+ propovedajući dobru vest o Kraljevstvu i lečeći svaku bolest i svaku nemoć u narodu.+ 24 Vest o njemu proširila se po celoj Siriji. Dovodili su mu sve koji su patili od raznih bolesti i mučili se,+ opsednute demonima,+ epileptičare+ i paralizovane, i on ih je izlečio. 25 Zato je za njim pošlo mnogo naroda iz Galileje, Dekapolja*, Jerusalima, Judeje i s druge strane Jordana.

bmaxa

Veoma poznat
Poruka
14.165

Pa da ljudi poveruju u to shto pricha. Ljudima treba neka fora da ih uveri da si kao motjan, nisu dovoljne rechi.
No to u to vreme nije bilo nishta specijalno pa ga Jevreji nisu priznali za MESIJU.
Chak ni Jovan Krstitelj nije bio dovoljno UVERLJIV.
LJ:UDI SU TO.

Poruka
3.436

Мени је најзанимљивије то што када је срео, како ти кажеш, ону смокву, која јадна није имала рода, уместо да као најмоћнији у свемиру, каже од сад смокво рађај, да и други који овде прођу имају плода од тебе, он је проклиње и убија заправо, дакле уместо живота, он дарује смрт, јер ето није било плода на смокви.
Врло чудно?

Scott Isle

Poznat
Poruka
8.754
Glavna prica u Bibliji je potop, i djeca sinova bozjih sa ljudskim zenama. To prica iz grcke mitologije takodje.
Isus dolazi kao sin Bozji, rodjen od "djevice." Dakle nema zle namjere, i u tom duhu su i cuda, pruzanje ruke ljudima. U tom duhu je i spasenje kroz Isusa, jer on nije samo Bog nego je i nas, bogocovek. Znaci nas, na nasoj strani, a ne samo na strani sinova bozjih i nas neprijatelj.
Sve te price su u tom duhu, o ljubavi prema ljudima i miru Boga sa ljudima.

Гробар

Ističe se
Poruka
2.344
Glavna prica u Bibliji je potop, i djeca sinova bozjih sa ljudskim zenama. To prica iz grcke mitologije takodje.
Isus dolazi kao sin Bozji, rodjen od "djevice." Dakle nema zle namjere, i u tom duhu su i cuda, pruzanje ruke ljudima. U tom duhu je i spasenje kroz Isusa, jer on nije samo Bog nego je i nas, bogocovek. Znaci nas, na nasoj strani, a ne samo na strani sinova bozjih i nas neprijatelj.
Sve te price su u tom duhu, o ljubavi prema ljudima i miru Boga sa ljudima.
Ти исти људи га разапеше и убише горе него псето. И даље мислим да је то продавање муда за бубреге. Кад умреш,изједу те црви и ћао. Религија је само концепт да се појединци богате. Ако пак Бог постоји,имаће шта да ми замери.

Scott Isle

Poznat
Poruka
8.754
Ти исти људи га разапеше и убише горе него псето. И даље мислим да је то продавање муда за бубреге. Кад умреш,изједу те црви и ћао. Религија је само концепт да се појединци богате. Ако пак Бог постоји,имаће шта да ми замери.

Da, pa i raspece je u duhu te price, da su ljudi i dalje ratovali s bozjim sinovima i bili im neprijatelji. I vaskrsnuce je u tom stilu, da se Isus, bogocovek sad uzeno na nebesa, kod Boga oca, i on vlada. I sad mi ljudi imamo nekog tamo ko je na nasoj strani. I nasi grijesi protiv Boga i njegovih sinova su oprosteni.

Drugo, religija je o samo jednoj stvari: Gdje zelis u zagrobni zivot? Radi se o zagrobnom zivotu. I sad ja recimo necu kod Isusa. Ocu kod svog oca i majke, zene, djece, kod srpskog Kralja u zagrobni zivot.
E, posto su ove rimske bande na strani bozjih sinova, sad su oni njegovi ratnici na zemlji, mi smo sa u ratu, i oni ratuju protiv mene i hoce da me ubiju i istrjebe. To je po Bibliji. Vjecni rat Boga protiv ljudi.

Poslednja izmena:

Black_star

Poznat
Moderator
Poruka
9.957
Isus je bio (i dalje jeste) spona izmedju Boga i ljudi, koja je imala nameru da uveri ljude da su cuda moguca.
Znaci, da im promeni misljenje vezano za njihovo tvrdo uverenje da su svi problemi neresivi...problemi,bolesti,itd.
Rasklimao zemaljski matrix nacisto. :cool: Slava nebesima! :)
Iz toga sledi ovo:
Isus je cinio cuda kao dokaz toga da je Bozji Sin.
I na taj nacin je hteo da pokaze sta ce u buducnosti moci da uradi... kao buduci Kralj Bozjeg Kraljevstva
:cross:
Bog ga je poslao sa odredjenom funkcijom...
a naravno da je sve vrsio iz ljubavi
ali prvenstveno da ispuni volju Boga.
prema ljubavi prema njemu
Posto Isus vrsi volju Boga a Bog ima nameru da ukine sve bolesti tek u novom svetu u buducnosti...
:cross:, jos jednom, primer kako se moze biti nadomak samog smisla, a ne stici na dati cilj. toliko blizu, a tako daleko...
mali podsetnik: po kom osnovu hrisc.civilizacija meri vreme? :cool: ili za manje visprene, podela biblije na dva dela, kako glasi?
:)

aeternum

Poznat
Poruka
9.809
Isus je bio (i dalje jeste) spona izmedju Boga i ljudi, koja je imala nameru da uveri ljude da su cuda moguca.
Znaci, da im promeni misljenje vezano za njihovo tvrdo uverenje da su svi problemi neresivi...problemi,bolesti,itd.
Iz toga sledi ovo:

:cross:

:cross:, jos jednom, primer kako se moze biti nadomak samog smisla, a ne stici na dati cilj. toliko blizu, a tako daleko...
mali podsetnik: po kom osnovu hrisc.civilizacija meri vreme? :cool: ili za manje visprene, podela biblije na dva dela, kako glasi?
To je smisao svrha Hristovog dolaska.
Da svojom smrcu otkupi covecanstvo od smrti i greha...
da Bi ljudi mogli da zive vecno

Jovan 3:16

Jovan 3: 16 „Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina,
da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen, nego da ima večni život

Rimljanima 6:23
23 Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu.

bmaxa

Veoma poznat
Poruka
14.165
Мени је најзанимљивије то што када је срео, како ти кажеш, ону смокву, која јадна није имала рода, уместо да као најмоћнији у свемиру, каже од сад смокво рађај, да и други који овде прођу имају плода од тебе, он је проклиње и убија заправо, дакле уместо живота, он дарује смрт, јер ето није било плода на смокви.
Врло чудно?
Pa ono Isus je bio na nizhem nivou ochigledno. Kad si Bog ne PRETISH i ne PROKLINJESH, to RADE OBICHNI LJUDI.
Te stoga ko je on zapravo BIO, NE ZNAMO

Scott Isle

Poznat
Poruka
8.754
Pa ono Isus je bio na nizhem nivou ochigledno. Kad si Bog ne PRETISH i ne PROKLINJESH, to RADE OBICHNI LJUDI.
Te stoga ko je on zapravo BIO, NE ZNAMO

Bozji sin, bogocovjek. Njegova perspektiva nije nasa perspektiva u potpunosti. Nevidljivi svijet nije vidljivi svijet. Bozja perspektiva nije nasa.
Cuda i dobra djela su odlicna. Ali to je kao NATO i HDZ kad cine nesto dobro. Za nas je uvjek pitanje da li mi zelimo biti na toj strani. Na kraju balade, samo 144000 ce biti spaseno. Dakle masa ljudi nece. Zasto bi isli kod Boga na cekanje apokalipse, zasto biti rob Bozji? I u zagrobnom zivotu. Zasto kad mozemo biti svoji na svome, vjecni pravednici uz duha svetoga. A onda i na ovom svijetu, sta cemo sa rimskim Isusovskim bandama?
To je kljucno pitanje, gdje u zagrobni zivot, i da li se prikljuciti NATOu jer je snazan iako zaposljava teroriste kad mu treba.

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
65.338

Nije Isus činio čuda. Vera čini čuda.
Vera čini da ono što smo smatrali nemogućim postane moguće.
Ali to nie u pravom smislu reči čudo. Već razvejavanje našeg
pogrešnog ili negativnog uverenja.

Niko te ne može uveriti u nešto u šta ne želiš da poveruješ.
Bez tvog dopuštenja, to ne biva.

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
65.338

Ako veruješ da je neko Božiji sin i po svemu poseban, pa da te samo
dodirom ili pogledom može izlečiti, izlečiće te..
Ali te nije on izlečio već tvoja vera i tvoje dopuštenje.

Razumeš?
Jer ako ne veruješ, to se neće desiti. On će za tebe biti lažljivac, šarlatan
i sasvim običan čovek koji je utripovao da je nešto što nije.

topmodelsica

Elita
Poruka
18.128

Tako piše u jevandjelju znači da je to odgovor na tvoje pitanje. Za mene je vera jedno blaženstvo, osećanje a ne nauka, i ne bih nikad lupala glavu postavljajući takva pitanja.

Black_star

Poznat
Moderator
Poruka
9.957
Nije Isus činio čuda. Vera čini čuda.
Vera čini da ono što smo smatrali nemogućim postane moguće.
Ali to nie u pravom smislu reči čudo. Već razvejavanje našeg
pogrešnog ili negativnog uverenja.

Niko te ne može uveriti u nešto u šta ne želiš da poveruješ.
Bez tvog dopuštenja, to ne biva.
Bio je potreban neko da omoguci to cudo i da pruzi veru onima koji u pocetku to nisu imali,
on je to nadahnuo, ne mozes se valjda toliko praviti luda i ignorisati centralni stozer hriscanstva, pobogu... :cool: :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.