Zasto je internet dobar za decu

Stava sam da internet nikako nije dobro "mesto" za decu. Prvo sto steti zdravlju dece kako fizickom tako i psihickom. Deca su "zahvaljujuci" upotrebi interneta uslovno receno zaboravila da se igraju. Sve manje dece na rolerima, biciklama itd. Osim toga, kada vidimo koliki je uticaj interneta na odrasle svrsene ljude, zamislimo koliki je uticaj na deciju jos itekako nerazvijenu psihu. Velika vecina odraslih danas je doslovce navucena na raznorazne drustvene mreze. Velika vecina dece na moju veliku zalost ide upravo tim putem. Ja ne vidim ama bas nista dobro u svemu ovome.
 
Stava sam da internet nikako nije dobro "mesto" za decu. Prvo sto steti zdravlju dece kako fizickom tako i psihickom. Deca su "zahvaljujuci" upotrebi interneta uslovno receno zaboravila da se igraju. Sve manje dece na rolerima, biciklama itd. Osim toga, kada vidimo koliki je uticaj interneta na odrasle svrsene ljude, zamislimo koliki je uticaj na deciju jos itekako nerazvijenu psihu. Velika vecina odraslih danas je doslovce navucena na raznorazne drustvene mreze. Velika vecina dece na moju veliku zalost ide upravo tim putem. Ja ne vidim ama bas nista dobro u svemu ovome.
Detetu ogranicis vreme na internetu, zoves decu da dolaze ohrabujes je da se igra sa decom. Posle nekog vremena nema potrebe da je ogranicavas.
 
Ја га тумачим као шведски сто на коме је све и свашта а дете као наивно спремно је све да проба.
Лично нисам присталица да деца висе на интернету јер им се и у ограниченим количинама ствара зависност.
Дружење путем интернета је имагинација. Деца треба да се друже у реалном а не виртуелном свету.
Не свиђа ми се много тога што већ видим као последицу интернета код деце.
 
Ја га тумачим као шведски сто на коме је све и свашта а дете као наивно спремно је све да проба.
Лично нисам присталица да деца висе на интернету јер им се и у ограниченим количинама ствара зависност.
Дружење путем интернета је имагинација. Деца треба да се друже у реалном а не виртуелном свету.
Не свиђа ми се много тога што већ видим као последицу интернета код деце.
Deca idu u skolu, druze se i upoznaju. Internet je tu da se dete upozna sa informacijama i da uci
kao dopuna roditeljima i skolli.
 
Stava sam da internet nikako nije dobro "mesto" za decu. Prvo sto steti zdravlju dece kako fizickom tako i psihickom. Deca su "zahvaljujuci" upotrebi interneta uslovno receno zaboravila da se igraju. Sve manje dece na rolerima, biciklama itd. Osim toga, kada vidimo koliki je uticaj interneta na odrasle svrsene ljude, zamislimo koliki je uticaj na deciju jos itekako nerazvijenu psihu. Velika vecina odraslih danas je doslovce navucena na raznorazne drustvene mreze. Velika vecina dece na moju veliku zalost ide upravo tim putem. Ja ne vidim ama bas nista dobro u svemu ovome.
Ali ta ista deca rasturaju matematiku i pismo kao i druge jezike u godinama u kojima ja recimo nisam znao nista osim da sutnem loptu.
Deca su mnogo pametnija nego ranije zahvaljujuci mnogim informacijama ali po cenu fizicke aktivnosti, no to je evolucija.

Siguran sam da bi se pecinski covek zgrozio kada vidi da deca voze rolere umesto da love jelena lukom i strelom.

Cilj je samo da budete roditelj... Ogranicite detetu aktivnosti i pazite sta radi i sve kul.
 
Ali ta ista deca rasturaju matematiku i pismo kao i druge jezike u godinama u kojima ja recimo nisam znao nista osim da sutnem loptu.
Deca su mnogo pametnija nego ranije zahvaljujuci mnogim informacijama ali po cenu fizicke aktivnosti, no to je evolucija.

Siguran sam da bi se pecinski covek zgrozio kada vidi da deca voze rolere umesto da love jelena lukom i strelom.

Cilj je samo da budete roditelj... Ogranicite detetu aktivnosti i pazite sta radi i sve kul.
Nema to veze s pamecu nego sa dostupnoscu materijala i razlicitih informacija.
 
Ali ta ista deca rasturaju matematiku i pismo kao i druge jezike u godinama u kojima ja recimo nisam znao nista osim da sutnem loptu.
Deca su mnogo pametnija nego ranije zahvaljujuci mnogim informacijama ali po cenu fizicke aktivnosti, no to je evolucija.

Siguran sam da bi se pecinski covek zgrozio kada vidi da deca voze rolere umesto da love jelena lukom i strelom.

Cilj je samo da budete roditelj... Ogranicite detetu aktivnosti i pazite sta radi i sve kul.
Ne slazem se uopste. Deca su "zahvaljujuci" internetu postala asocijalna i apaticna. Deca ne citaju. Deca ne pisu. Da li je zaista veliki plus za njih njihovo znanje stranog jezika zahvaljujuci gejmingu? Ne znam kojim cudom ali ja imam dvoje dece koje rasturaju strani jezik zahvaljujuci skoli i meni. Nijedna od njih i dalje ne koristi nijednu drustvenu mrezu niti igra igrice. Jedino sto se koristi je youtube jer nam muzika u kuci svira oduvek od jutra do sutra. Ne zabranjujem im niti sam ikada ali mi je izuzetno drago sto umesto da bleje pred ekranima rade neke druge stvari. Mislim da je stvar zapravo u nama roditeljima. Daj detetu lap ili fon i skinuo si ga sa grbace svesno ili nesvesno pod izgovorom "uci jezike, matematicki genije itd". U pravu ste. Jeste cilj da budemo roditelji samo sto mislim da smo i u tom smislu bas evoluirali.
 
Da se ne lazemo. Znamo da klinci najmanje koriste internet u te svrhe.
Апсолутно се слажем. Општа култура данашњих тинејџера је катастрофа. Част изузецима али они су статистичка грешка.
Моја ћерка говори четири језика + српски, бошњачки, црногорски и хрватски. Полиглота а расла је када се код нас тек појавио интернет а мобилни телефони су били само телефони.
Данашњи тинејџери из топа ће одговорити која игра је тренутно најпопуларнија, која видео карта је најбоља, који телефон...а да их питате са ким се граничи Србија, већ би кренуло знојење!
 

Back
Top