Zašto je Indija centar duhovnog turizma?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.385
Indija je već više decenija centar duhovnog turizma gde turiste iz svih krajeva sveta privlači mistična strana zemlje i žele da imaju pravo autentično duhovno iskustvo u Indiji.

Šta je to toliko specifično tamo?

spiritual_peace.jpg
 
ima i toga, ali ima i nečeg mnogo dubljeg
Dubljeg od zaostalosti, nema… oni idu po netu i ostavljaju tragove, ne bi li ih poslodavci nashli, te tako se ubacuju u razne diskusije, samo zbog toga.
Uche napamet i trazhe odgovore na tehnichka pitanja, koja pretpostavjaju da tje imati...
Shto se tiche duhovnosti, nije to mnogo dugachije, od peracha slonova, koji zheli da postane programer :P
 
Inace super tema :ok:
Nisam se nikada previse udubljivala u te stvari...samo povrsno interesovala ili mi se nametnulo.

Dosta ljudi sam srela koji su tamo zavrsavali ili regularne studije ili neke kurseve kojih tamo postoji veliki broj. Poslednja koju sam srela je predavala psych-k tehniku tamo naucenu. Tako da je Indija i "gnezdo" u neku ruku ovih modernih duhovnih znanja.

Sa druge strane toliko je nekada brutalna ta Indija, mislim na svu tu prljavstinu, kiseline koje bacaju zenama na lice...Da mi je tesko da poverujem da je kolekva bilo cega....
 
Inace super tema :ok:
Nisam se nikada previse udubljivala u te stvari...samo povrsno interesovala ili mi se nametnulo.

Dosta ljudi sam srela koji su tamo zavrsavali ili regularne studije ili neke kurseve kojih tamo postoji veliki broj. Poslednja koju sam srela je predavala psych-k tehniku tamo naucenu. Tako da je Indija i "gnezdo" u neku ruku ovih modernih duhovnih znanja.

Sa druge strane toliko je nekada brutalna ta Indija, mislim na svu tu prljavstinu, kiseline koje bacaju zenama na lice...Da mi je tesko da poverujem da je kolekva bilo cega....
Oh jeste! Kolevka je 4 religije.
 
iskreno, i ja imam isti problem. I ja samo vidim bedu i prljavštinu
Da piju kravlju pishatjku i da se kupaju u kravljim govnima da steknu imunitet na koronu...
Many people are consuming cow dung and urine under branded “cow dung therapy” for COVID cure. 7 , 9 In last year, dozens of Hindu activists hosted a cow urine‐drinking party in India. Some members of the Hindu nationalist party demanded that cow urine and dung can prevent and cure COVID‐19. Therefore, the Indian superstitious, fanatic politicians and some other leaders disseminating the propagation that cow dung can cure COVID‐19 among the general religious population. 9 Superstitions about the byproducts of cow has got even worse in the COVID‐19 pandemic situation. Many believers in India are convinced to rub their whole body with cow dung and urine, and the packs are washed off with cow milk or buttermilk when it is dried to protect them from COVID‐19.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8239506/
 
znam dosta ljudi koji su oduševljeni duhovnošću Indijaca, a ja "siroma" ne mogu to da vidim tamo. Ali zato cenim pisanu reč
Popularizacija, nije isto shto i duhovnost. To shto su neki Hindu gurui reshili da namaknu pare na zapadu, nije bash isto sa tezom,
da je tamo duhovnost naprednija od Pravoslavnog misticizma, recimo. Razlika je u tome shto nasha Crkva nije komercijalna,
pa ne pravi kurseve duhiovnosti za neku lovu, niti neki pravoslavni duhovnjak to radi, osim onih na YT :P
 
Popularizacija, nije isto shto i duhovnost. To shto su neki Hindu gurui reshili da namaknu pare na zapadu, nije bash isto sa tezom,
da je tamo duhovnost naprednija od Pravoslavnog misticizma, recimo. Razlika je u tome shto nasha Crkva nije komercijalna,
pa ne pravi kurseve duhiovnosti za neku lovu, niti neki pravoslavni duhovnjak to radi, osim onih na YT :P
nije to. Kod odredjenih ljudi rezonira njihov pristup duhovnosti.
A da ne pričam o istoriji koja seže hiljadama godina unazad
 

Back
Top