Zašto je (i da li je) izraz "moja ženska" uvredljiv za žene?

Znači kad je mene koleginica zagrlila i rekla pa gde si ženska, u stvari mi je rekla da sam laka žena i služavka???
Sad je zovem i svega ću joj se nakršim. :batina:
Прије него је искршиш, онако успут да поменем, то што помињеш је наведено под ЖЕНА а не под ЖЕНСКА, ал нема везе, овдје ионако нико ништа не чита, само ти њу накрши, она ће се већ сјетити зашто је добила по тикви све ако ти и не знаш. :rotf:

Прије него је искршиш, онако успут да поменем, то што помињеш је наведено под ЖЕНА а не под ЖЕНСКА, ал нема везе, овдје ионако нико ништа не чита, само ти њу накрши, она ће се већ сјетити зашто је добила по тикви све ако ти и не знаш. :rotf:
Ne znam zato pitam.
Našla sam ovo objašnjenje, http://staznaci.com/zena.
Šta znači ŽENA?

» žena • ženski rod Osoba ženskog pola, ženska.
Supruga.

Po ovom objašnjenju reč ženska nije u pežorativnom smislu.
Što se tiče koleginice draga mi je pa ću joj velikodušno oprostiti.

Bio sam otvorio temu (još uvek je aktivna) "Da li je u redu kupiti ovo ženskoj na poklon?
i nekoliko žena je našlo da je "ženska" uvredljiv izraz za žene pa me interesuje kako to i zašto?

Mlada.jpg
uvredljivo je zato sto je mala razlika izmedju zenske i zenke.

Bio sam otvorio temu (još uvek je aktivna) "Da li je u redu kupiti ovo ženskoj na poklon?
i nekoliko žena je našlo da je "ženska" uvredljiv izraz za žene pa me interesuje kako to i zašto?

Mlada.jpg
Bia si otvoria temu? E toj sam procital
A ca si kupia vasoj zeni na puklon?
"0
Pa vala se st oj da ne
A liljepa je aljina baf mi se afida lol

Mlada.jpg
Ако је она моја и ја њен, није. Морамо бити наши. Све иде у qрац, јер нам и то сада покушавају набит на нос

Back