Zašto je (i da li je) izraz "moja ženska" uvredljiv za žene?

Bio sam otvorio temu (još uvek je aktivna) "Da li je u redu kupiti ovo ženskoj na poklon?
i nekoliko žena je našlo da je "ženska" uvredljiv izraz za žene pa me interesuje kako to i zašto?
Ne nalazim da je izraz ženska uvredljiv. Barem meni nije 🤷‍♀️ Znači ubuduće Ženska Beba da me zovete 😂😂

Za neke žene, izrazi : ženska, ženka, riba, cava jesu uvredljivi.
balasevic u svojoj pesmi "buba erdeljan" kaze

I kraj kojih smo se krokodila budili

Seo sam tako s njim i onim guskama

takodje za sebe kaze

Bila si kći tatina, ja vucibatina

a za tog lika kaze
Da pođeš za takvu barabu

licno mislim da se preteruje i da se za svaku stvar koja nije po "jusu" govori da je uvredljiva..
ono kao "keva" za neke mame je uvredljivo, za neke je normalno da ih sin tako zove.

mislim da se preteruje sa nekim isterivanjem.

takodje za sebe kaze

a za tog lika kaze

licno mislim da se preteruje i da se za svaku stvar koja nije po "jusu" govori da je uvredljiva..
ono kao "keva" za neke mame je uvredljivo, za neke je normalno da ih sin tako zove.

mislim da se preteruje sa nekim isterivanjem.

I Kanibal jede ljude u jednom romanu, pa nekako ne bih da to prihvatim kao normalnost :mrgreen: ne brkaj umetničku slobodu u izražavanju i svakodnevnu komunikaciju ;)

takodje za sebe kaze

a za tog lika kaze

tako je.
i Desingerica u svojoj novoj pesmi kaže 'ma sedi dole siso, nemoj da si pisn'o'

preteruje se sa time da je uvredljivo ako se tako obraćam ljudima. pogotovo ako vole da im se deca obraćaju tako

Nije, upotrebio je pridev' ženska' uz imenicu osoba i time ne implicira na ženska kao samostalni naziv za žensku osobu.
Затражи ли ти пандур личну умјесто личне карте, видим пашће тужба због увреде током вршења службене дужности. :lol:

tako je.
i Desingerica u svojoj novoj pesmi kaže 'ma sedi dole siso, nemoj da si pisn'o'

preteruje se sa time da je uvredljivo ako se tako obraćam ljudima. pogotovo ako vole da im se deca obraćaju tako
svako obracanje se odnosi na osobu kojoj se obracas, takvi izrazi se ne koriste ka svima..neces nekoj zeni na ulici reci "zenska" ili "ej cavo", zna se kako ces joj se obratiti ..izrazi kao "cava" i slicno jesu uvredljivi ali se oni retko kad upotrebljavaju pri obracanju nekoj osobi, to vise muskarci izmedju sebe nekog tako nazovu (kazem nekog jer se taj izraz nekad koristi i za muskarce)..kao sto je uvredljivo da starijoj zeni kazes "baba" sasvim je normalno da je unuk tako nazove.. prosto postajemo vise drustvo forme nego sustine, bitnije je da se nesto istakne a koliko je realno i potrebno nikog ne zanima... svi se nesto vredjaju za sve.

svako obracanje se odnosi na osobu kojoj se obracas, takvi izrazi se ne koriste ka svima..neces nekoj zeni na ulici reci "zenska" ili "ej cavo", zna se kako ces joj se obratiti ..izrazi kao "cava" i slicno jesu uvredljivi ali se oni retko kad upotrebljavaju pri obracanju nekoj osobi, to vise muskarci izmedju sebe nekog tako nazovu (kazem nekog jer se taj izraz nekad koristi i za muskarce)..kao sto je uvredljivo da starijoj zeni kazes "baba" sasvim je normalno da je unuk tako nazove.. prosto postajemo vise drustvo forme nego sustine, bitnije je da se nesto istakne a koliko je realno i potrebno nikog ne zanima... svi se nesto vredjaju za sve.
cava je sleng za glupača pa i za muškarca da je glup
riba je tipično sleng za žensku i to obično dobru žensku

Back