Quantcast

Zašto je domaća i svetska kinematografija pukla ?

Redmond

Poznat
Moderator
Poruka
9.363
Bilo je vec teme zato je domaca pukla, ukratko negativna selekcija i nedostatak sistema. Svetska, ne znam, mislim da je to samo trenutni trend, sad ti je zlatno doba tv serija i nekako se dramski kvalitet vise okrece njima dok su za filmove uglavnom rezervisane teme o superherojima i njihovoj blizoj i daljoj familiji, jbg osetili da je to sad zlatna koka i teraju dok mogu.

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.536
Pa dobro, teško je naći filmove koji se mogu porediti sa nekadašnjim...ali sva kultura je pukla u 21.veku, ne samo film. Pretpostavljam da je to jedna od negativnih posledica razvoja interneta, jbg. Stvorena je klasa konzumenata kojima treba što više zabavnog i neopterećujućeg sadržaja. I onda je nekako i logično da nema novih pazolinija i sl.

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.538
Ajte molim vas, uporediti nekadašnju produkciju sa sa sadašnjom...pa to je smejurija !

danas, na šta sve svelo...na specijalne efekte...ali nema priče, nema karakterizacije likova, nema ničeg osim nabudženosti projekta u zavisnosti sa lovom

Dajte mi i jedan film u 2020-oj koji je pobrao sve kvalitete filmovanja?
Nema,isto tako sto nema normalnih ljudi s ukusom i hvala bogu da ima ljudi koji to primete

gost 243178

Veoma poznat
Poruka
12.092
danas, na šta sve svelo...na specijalne efekte...ali nema priče, nema karakterizacije likova, nema ničeg osim nabudženosti projekta u zavisnosti sa lovom
Nabrojali smo dosta dobrih filmova na temi o najboljem filmu decenije, pa neću da ponavljam.

Mislim da su dobri filmovi (a ima ih!) u zapećku. Mnogo se snima, postoji milion televizijskih i striming kanala, svi nude neke sadržaje, snima se da bi se nudilo i prodalo... Sve se promenilo, nestali su i ljudi koji su skretali pažnju na dobre sadržaje (bioskopi, filmski časopisi, ozbiljne emisije o filmu), tako da sada treba uložiti više napora da se dođe do tih dobrih filmova. Priča, karakterizacija, eksperiment i inovacija:) su stvari koje se pojavljuju na dobrim filmskim festivalima, pa treba pratiti njihove programe i dobre striming sajtove (recimo MUBI).

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.